Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#61 Post autor: Mandarynka » piątek, 17 czerwca 2011, 17:39

Każdy? Może jeszcze ktoś się przyłączy


czysta 7.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#62 Post autor: And » piątek, 17 czerwca 2011, 22:17

No to ja coś naskrobię, nawciskam na klawiaturze.

W sumie to nic odkrywczego nie napiszę. Tak długo, jak członkowie danych subkultur ze względu na swoją ideologię nie będą uprzykrzać życia innym, tak są mi zupełnie obojętni. W sumie to ja nie mam problemów z akceptowaniem odmienności innych, każdy może sobie wyglądać jak chce i zachowywać się jak chce, dopóki nie krzywdzi innych. Nie znam dokładnie założeń żadnej subkultury, toteż nie napiszę, że któraś mogłaby wzbudzać moją sympatię. Nie dane mi nigdy było poznać człowieka, o którym bym wiedział, lub potrafił rozpoznać, że należy do subktultury, więc trudno mi stwierdzić, jak tacy ludzie się zachowują.

W sumie to może być dobry sposób na znalezienie akcpetacji wśród ludzi myślących na pewne tematy podobnie, tudzież znalezienia swojego miejsca w życiu, lub nawet chęci zwrócenia na siebie uwagi. Zawsze lepiej jest, gdy ktoś próbuje to zrobić w ten sposób, niż np. przemocą.

Mnie oczywiście jako piątka do żadnej subkultury nie ciągnie. Po pierwsze to nie lubię zwracać na siebie uwagi, po drugie to wolę wyglądać, zachowywać się i spędzać czas po swojemu, więc nie zamierzam się dostosowywać, a nie sądzę, żeby znalazła się jakaś subkultura, której założenia byłyby takie, do których nie musiałbym się dostosowywać. Jakaś subkultura introwertyków, czy cuś. :P

Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#63 Post autor: Mandarynka » sobota, 18 czerwca 2011, 14:09

[quote="And
W sumie to może być dobry sposób na znalezienie akcpetacji wśród ludzi myślących na pewne tematy podobnie, tudzież znalezienia swojego miejsca w życiu, lub nawet chęci zwrócenia na siebie uwagi. Zawsze lepiej jest, gdy ktoś próbuje to zrobić w ten sposób, niż np. przemocą.

I to jest dobre, pozytywne myślenie!
czysta 7.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#64 Post autor: Pierzasta » sobota, 18 czerwca 2011, 21:39

Niekóre subkultury mają naprawdę fajny styl, ale ideologia mi się nie podoba, więc mam raczej odwrotnie niż niektórzy, sposób ubierania jest według mnie najlepszy .:)

A irytująca może być chęć szufladkowania ludzi na różne subkultury, nawet jeśli nie należą do żadnej.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#65 Post autor: bodzios » sobota, 18 czerwca 2011, 23:58

W dużym stopniu mam wyjeb***. Live and let live. Nie jestem osobą, która ma możność i prawo osądzać innych, naprawdę.
Pewnie, niektóre "subkultury" (uwierzcie mi, naście lat temu, gdy ja byłem nastolatkiem, było tego mniej, za to łatwiej było je dostrzec i rozróżnić) odrobinę mnie śmieszą, inne w jakimś sensie podziwiam, natomiast nienawidzę jednego - jazdy po stereotypach, co doprowadza do skutków graniczących wręcz z parodią.
Owszem, odnoszę się tu przede wszystkim do obecnego premiera i jego światłych współpracowników oraz ich podejścia do "subkultury", która mi jest zdecydowanie najbliższa, co przy wsparciu massmediów przekłada się na jej obraz, który jest totalnie zakłamany i mnie rozpierrr, ale zawsze mnie w stronę 6 ciągnęło, więc bronię swoich. :evil:
No UPS - no party. :(

Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#66 Post autor: Mandarynka » środa, 22 czerwca 2011, 19:18

Każdy sam powinien o sobie decydować.
czysta 7.

Veles
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: środa, 4 lipca 2012, 00:16

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#67 Post autor: Veles » środa, 4 lipca 2012, 00:25

metal, tylko metal!

Jest wszak metal dziki i nieokiełznany, lejący się, metal nastolatków. I metal szlachetny, mistrzowski. Ten ostatni jest metalem piątek. Niech więc jasne będzie, że Vivaldi i Beethoven byli metalami na skalę swoich czasów.

Damkac
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 16:46

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#68 Post autor: Damkac » czwartek, 2 sierpnia 2012, 23:12

Za subkulturami nie przepadam. Osoby które do nich należą z jednej strony chcą być oryginalne i niezależne, a z drugiej kopiują wygląd, zachowanie, a nawet ideologię innych członków tej subkultury. Mało logiczne wg mnie :P Jak ktoś chce być prawdziwym indywidualistą to nie powinien się umyślnie wpisywać w żadne schematy.
Co do przedstawicieli subkultur mam takie same stanowisko jak do całej reszty ludzkości: jeżeli oni nic nie mają do mnie to ja nie mam nic do nich.
5w4

phantasmata
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 2 maja 2013, 23:34
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

#69 Post autor: phantasmata » piątek, 3 maja 2013, 13:17

Wkurza mnie pozerstwo, przykładowo:
1. Kindermetale (stan umysłu, nie wiek), szczególnie w wieku 20<
Masakra.
2. Armia gimbohiphoperków lansująca się wszędzie metkami i znikomą znajomością (pseudo)rapu.

Mega facepalm.
5w4

Radek_
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 24 marca 2012, 17:35
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#70 Post autor: Radek_ » piątek, 3 maja 2013, 21:42

Snufkin pisze:Akurat był taki temat bo się w nim wypowiadałem ale jakbyś nie znalazł to się powtórzę - wszelkie subkultury mam w pupie (za wyjątkiem więziennej; z wiadomych względów).
No jak wyżej.

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

#71 Post autor: muahahaha » sobota, 4 maja 2013, 10:38

wizualnie podoba mi się emo

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

#72 Post autor: belladonna666 » sobota, 4 maja 2013, 16:11

Widzę, że macie bardzo płytkie i powierzchowne pojęcie o subkulturach już nie wspomnę o waszym braku informacji i w ogóle jakimkolwiek związku z jakąś subkulturą. Nazywam to takim "polaczkowaniem", czyli gówno wiesz o czymś a oceniasz i się wypowiadasz :)
Najlepiej wszystko zjechać z góry na dół - ktoś jest inny więc go nienawidzę, boję się go! O mamusiu, cóż to za straszny człowiek z irokezem na głowie pewnie jest nienormalny, a ja taki szary, pospolity człowieczek boję się go! Żałosne to jest...
Dlaczego ludzie nie mogą po prostu żyć własnym życiem, wyglądać jak chcą i przestać być ocenianym przez takie zastraszone miernoty, które powielają różne standardy i utarte schematy wmawiając sobie, że przez to są "normalni". Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak normalność a każde narzucanie mi czegokolwiek z góry przyprawia mnie o mdłości.

Co do subkultur żadna mi nie przeszkadza, większość lubię i takich ludzi uważam za ciekawszych, bo mają odwagę być sobą i nie przyjmują się krzywymi spojrzeniami plebsu i ich głupimi komentarzami.
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

#73 Post autor: Elkora » sobota, 4 maja 2013, 16:44

jak ja kocham 15letnie metalówy
tz się ich boje
tz zazdroszczę im bardzo


jakbyś nie zauważyła w temacie jest "tylko 5" i większość userów pisze że ich stosunek jest obojętny
Obrazek

Awatar użytkownika
Tortuga
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2012, 22:58

Re: Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

#74 Post autor: Tortuga » niedziela, 5 maja 2013, 01:41

belladonna666 pisze: Najlepiej wszystko zjechać z góry na dół - ktoś jest inny więc go nienawidzę, boję się go! O mamusiu, cóż to za straszny człowiek z irokezem na głowie pewnie jest nienormalny, a ja taki szary, pospolity człowieczek boję się go! Żałosne to jest...
Dlaczego ludzie nie mogą po prostu żyć własnym życiem, wyglądać jak chcą i przestać być ocenianym przez takie zastraszone miernoty, które powielają różne standardy i utarte schematy wmawiając sobie, że przez to są "normalni". Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak normalność a każde narzucanie mi czegokolwiek z góry przyprawia mnie o mdłości.
Nikt niczego nie narzuca. Niech każdy wygląda jak chce. Nie zabronisz mi jednak śmiać się z ludzi wyglądających jak klauny i myślących, że z powodu ubioru i określonego zachowania są w jakikolwiek sposób wyjątkowi, czy elitarni.
Przecież właśnie dlatego wielu ludzi bawi się w subkultury, by poczuć się innym, nie być "normalnym". Sprawia im przyjemność bycie obrazoburczym. Swoją drogą to subkultura jest powielaniem schematów.
Subkultura również może być tchórzostwem. Samotny, mający niskie poczucie własnej wartości człowiek przynależy do jakiejś grupy, bo bez niej czuje się nikim.

Z większości po prostu się wyrasta.

Belladonna przykro mi, ale krzywo radzisz. Jak większości piątek przynależność subkulturowa danej osoby jest mi obojętna, czasami na usta wchodzi mi jedynie nieznaczny uśmiech politowania. :)
Tak bardzo chcą być inni, że są tacy sami. :roll:

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

#75 Post autor: Litowojonow » niedziela, 5 maja 2013, 16:00

belladonna666 pisze:Co do subkultur żadna mi nie przeszkadza, większość lubię i takich ludzi uważam za ciekawszych, bo mają odwagę być sobą i nie przyjmują się krzywymi spojrzeniami plebsu i ich głupimi komentarzami.
Albo właśnie nie mają odwagi i szukają akceptacji w subkulturowej grupie dopasowując się do jej "stylu", zamiast zachowywać się w pełni dla siebie naturalnie. Motywacje mogą być różne. Subkultury to takie kultury-miniaturki, jak się w czymś wyróżniasz i przeciwstawiasz grupie, to nie jesteś tru i paszoł won.

Do jednych subkultur mi bliżej, do innych dalej, ale takie samoetykietkowanie się jest ograniczające. Można z nich czerpać pewne elementy, z którymi faktycznie się utożsamiamy, a resztę odrzucić. Wątpię, żeby ktoś pasował w 100% do określonej definicji, choć w zasadzie nie spotkałem się z wieloma definicjami subkultur, więc każdy może interpretować indywidualnie. Najbliżej mi do >tego< opisu, choć i tu miałbym parę zastrzeżeń.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

ODPOWIEDZ