Co sądzisz o subkulturach? [Tylko 5]

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#31 Post autor: Elkora » wtorek, 24 maja 2011, 20:36

nie trzeba należeć do żadnej sekty żeby mieć przyjaciół, naprawdę


Obrazek

Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#32 Post autor: Mandarynka » środa, 25 maja 2011, 18:36

Nie chodzi mi o sekty. Jak się należy do subkultury to się poznaje ludzi o podobnych zainteresowaniach, a przyjaciół można mieć przecież o innych hobby również. Ja jestem żywym przykładem. ;p
czysta 7.

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#33 Post autor: Helios » czwartek, 26 maja 2011, 22:56

aa w jakiej subkulturze się znajdujesz?
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#34 Post autor: Szej-Hulud » poniedziałek, 30 maja 2011, 13:16

Nie wtrącając się zbytnio do dyskusji, dodam coś od siebie. Do subkultur jako takich odnoszę się raczej z pogardą niż z szacunkiem, chociaż- jak łatwo się domyślić- komentarze zostawiam dla siebie. Uważam je za sztuczne, nikomu nie potrzebne twory. Dość... charakterystyczne stroje nie przemawiają do mnie. Prawdę powiedziawszy- zniechęcają mnie do osoby, która je nosi.
Oczywiście odnoszę się tutaj do tych nieco bardziej... mrocznych(?) i wyrazistych subkultur, o których krąży wiele niepochlebnych opinii. Pozostałe traktuję z nieco większą tolerancją, chociaż trudno mówić o prawdziwej obojętności.
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#35 Post autor: Yarren » wtorek, 31 maja 2011, 01:05

A widzisz to jest kwestia spojrzenia od zewnątrz i wewnątrz.

Bo można powiedzieć: no takie lansowanie się na sataniste, żeby wyglądać mrocznie jest pozerskie itp.
Ale od wewnątrz, jak już wejdziesz w subkulturę, może się nagle okazać, że Ci się podoba taki wygląd.
Poza tym jest to pozostałość po starej subkulturze metalu, kiedy muzyka, jako ciężkie brzmienia wydawała się sama w sobie mroczna. Teraz to pozostało bez uzasadnienia i zrozumienia, na zasadzie "chcę tak wyglądać, bo jestem metale, a metale tak wyglądają". A jak nie ma to konkretnego podłoża i jest nie rozumiane to ludzie to zaczynają intensyfikować.

Ja się ogólnie upodabniam do punka, bo mi się podoba ich wygląd. Jednak już dawno stwierdziłem, że nazywanie się metalem/punkiem/budyniem/inną subkulturą i na siłę do niej wtapiania jest dziecinadą. Jak palenie, picie i przeklinanie gimnazjalistów, którzy tak robią, bo "tak robią dorośli", a chcą za dorosłych uchodzić.

W tym momencie wiele subkultur straciło swoje podłoże, trzymają się dresy, którzy często są tacy jak się wychowali, skejci(ale Ci prawdziwi, nie ostatnio modne cioty w rurkach, które kupiły sobie deskorolkę, żeby wyrywać panny), którzy regularnie i od dawna uprawiają sporty uliczne i może metale i punkowie starej daty, tzn. Ci którzy początki formowania się subkultur pamiętają.

Te pierwotne subkultury podziwiam, na resztę mam serdecznie wyjebane, czasem się z nich śmieję w duchu.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

nini
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 11:10
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#36 Post autor: nini » wtorek, 31 maja 2011, 10:13

Jakoś nigdy nie byłam w grupie takiego rodzaju. Kupowanie akceptacji za zamknięcie się w szufladce..ble.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#37 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:22

Shirayo pisze:Uprzedzam, że szukajka nic nie znalazła.

Jaki macie stosunek do subkultur, np emo? I czy to ma jakiś związek z enneagramowym numerkiem?
Jeśli chodzi o mnie, to wszelkie subkultury darzę nienawiścią, ponieważ jest to dla mnie nienormalne i żałosne. Np. taki szpak. Nie wie nawet jakiej jest płci i koniecznie chce się wyróżnić. Dla mnie takie coś to choroba psychiczna i nic więcej. A ktoś kto się tym fascynuje(przykład: Intann) też ma coś niepokolei w głowie.
A Wy jak uważacie?



EDIT1 Zmieniony tytuł wątku

EDIT2 Przywrócony poprzedni tytuł wątku i usunięcie ankiety ~atis
Jak byłam mała, to chciałam założyć własną subkulturę :D To chyba mówi wszystko?

Hm, może nie warto obdarzać ich nienawiścią, raczej nie zasługują na taki afekt, skoro są głupie?

Masz na myśli Michała Szpaka, a nie szpaki, tak? On nalezy do jakiejś subkultury? Bo jak dla mnie po prostu stara się być widowiskowo dziwny, chociaż wychodzi mu raczej kiepsko. Ale widocznie widzom programu to wystarcza.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#38 Post autor: Mandarynka » środa, 8 czerwca 2011, 18:04

Jakiej? Właściwie to żadnej, ale mam zamiar zostać skyte:D a Wy do jakiej zależycie?
czysta 7.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#39 Post autor: Shirayo » środa, 8 czerwca 2011, 18:32

1.Nie skyte tylko skate (tak wiem, czepiam się)
2. Myślę, żę 99% obserwatorów nie należy do żadnej subkultury.
3. Chcesz zostać skate, bo ich lubisz, czy dlatego, że odczuwasz taką potrzebę?
Pewnie to pierwsze.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#40 Post autor: Elkora » środa, 8 czerwca 2011, 19:15

Bo oni są wylansowani a to pomaga dupczyć gimnazjalistki.
Obrazek

Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#41 Post autor: Mandarynka » czwartek, 9 czerwca 2011, 16:28

Shirayo odpowiedz 2. Nie zaprzeczę jednak, że mi się podobają, ale nie widzę w związku poprostu czuję, że tam będę pasować.
czysta 7.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#42 Post autor: Shirayo » czwartek, 9 czerwca 2011, 17:03


Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#43 Post autor: Mandarynka » czwartek, 9 czerwca 2011, 18:28

Rozumiem, że to pytanie czy chce tak wyglądać. Więc nie chodzi mi o wygląd. Ja często ubieram się w podobny sposób, wiesz szerokie albo wąskie spodnie nie zawiązane szerokie buty, i luźna koszulka, ale jeśli chodzi o fryzurę to ja wole kitkę albo tak związane w taki jakby koczek. Nie wiem jak to nazwać. Chodzi oto ze nie przeciągam włosów do końca tylko tak w połowie i takie jakby kółeczko powstaje.
czysta 7.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#44 Post autor: Pierzasta » czwartek, 9 czerwca 2011, 21:01

A jeździsz na deskorolce?
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sądzisz o subkulturach?

#45 Post autor: Shirayo » czwartek, 9 czerwca 2011, 21:12

No właśnie ;)
I umiesz robić triki?

ODPOWIEDZ