Witam na forum

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Witam na forum

#1036 Post autor: muahahaha » piątek, 7 czerwca 2013, 14:24

najwyraźniej mamy jakieś problemy komunikacyjne...zapewne przez odległość 8-)
w stwierdzeniu ‘na żywo też można’ chodziło mi: jeżeli spotykamy kogoś w realu, to też możemy pomylić się w ocenie



Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1037 Post autor: Eol » piątek, 7 czerwca 2013, 16:45

Pisałem już że wolno myślę :D
Na żywo ciągle miałem z tym problemy. Kompletnie nie znam się na ludziach... Pojęcia nie mam jak to się stało że mnie się ta moja żona trafiła :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
nofink
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 25 kwietnia 2010, 21:59
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1038 Post autor: nofink » piątek, 7 czerwca 2013, 19:16

Eol pisze:A mnie się przypomniało o enneagramowym forum po ośmiu latach od rejestracji :D
Chyba odczuwam nieprzepartą potrzebę pogadania i uzewnętrznienia się, bo przez te kilka dni nabazgrałem trochę wiadomości :D
Ciekawe kiedy mi przejdzie...
A tak w ogóle to witam :D
Mam to samo, takie 'ataki' ;)
muahahaha pisze:
Eol pisze:
no i avatar też ma znaczenie
tez tak mam :)

Wydaje mi sie ze piatki maja mnostwo ale to mnostwo podobienstw (nawet w zainteresowaniach) nie wiem czy to przypadek czy regula.. ale generalnie jak czytam wasze posty to az za czesto sie zgadzam.. nieco mnie to przeraza.
5w4

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1039 Post autor: Eol » piątek, 7 czerwca 2013, 22:19

Mnie czasami też to przeraża. Nigdy nie interesowały mnie żadne portale społecznościowe (poza pewnym wyjątkiem, gdzie, szukając czegoś, niejako z potrzeby uzyskania informacji założyłem konto) i nie ciągnęło mnie do dyskutowania na żadnym forum. Na facebook'a nigdy nie wchodziłem i nigdy się tam nie rejestrowałem, a na NK jestem jakby na doczepkę ale nawet nie znam hasła do konta, więc tam też nie zaglądam. Niemniej kiedy zajrzałem na enneagramowe forum i przeczytałem kilka wiadomości coś we mnie "przeskoczyło". Normalnie muszę się powstrzymywać aby tu co chwilę nie zaglądać... Mam nadzieję że ta, w pewien sposób, fascynacja szybko mi przejdzie, bo czuje że za bardzo "zżywam" się i utożsamiam z ludźmi którzy tu są. Często, czytając coś, mam wrażenie że ktoś pięknie ubrał w słowa moje myśli :D
Co do avatara, to akurat w tym przypadku nie za bardzo podzielam wasze zdanie. Dla mnie to tylko rysunek który ma za zadanie łatwiej skojarzyć osobę która napisała wiadomość. Nie utożsamiałbym avatara z wnętrzem danej osoby, bo często zdarza że po prostu nie można znaleźć tego, czego się szukało. Mnie wilki kojarzą się z istotami stadnymi, a ja raczej stadny nie jestem ale w tym wyciu do księżyca coś mnie urzekło, więc z braku tego co chciałem wybrałem to :wink:
Mam nadzieję że nie nad interpretuję zdania "avatar też ma znaczenie". Jeśli tak to mnie poprawcie :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1040 Post autor: bodzios » czwartek, 11 lipca 2013, 23:02

Eol pisze:Niemniej kiedy zajrzałem na enneagramowe forum i przeczytałem kilka wiadomości coś we mnie "przeskoczyło". Normalnie muszę się powstrzymywać aby tu co chwilę nie zaglądać... Mam nadzieję że ta, w pewien sposób, fascynacja szybko mi przejdzie, bo czuje że za bardzo "zżywam" się i utożsamiam z ludźmi którzy tu są. Często, czytając coś, mam wrażenie że ktoś pięknie ubrał w słowa moje myśli :D
Co do avatara, to akurat w tym przypadku nie za bardzo podzielam wasze zdanie. Dla mnie to tylko rysunek który ma za zadanie łatwiej skojarzyć osobę która napisała wiadomość.
To jest właśnie urok tego forum, szczególnie naszego podforum - reakcje w stylu "wow, przecież ja to mogłem napisać, ten ktoś jest podobny, może mnie zrozumie", to działa niczym uderzenie obuchem, mi np. zawsze się wydawało, że jestem jakiś "dziwny", zupełnie inny, nikt mnie nie rozumie, więc pierwszy dzień tutaj był szokujący w pozytywny sposób. Potem miałem krótsze i dłuższe przerwy od forum, ale ciągle tu wracam.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
kowalex95
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 1 sierpnia 2013, 09:22
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Witam na forum

#1041 Post autor: kowalex95 » czwartek, 1 sierpnia 2013, 10:03

Jej, na serio fajnie czytać te Wasze odpowiedzi i aż dziw bierze, że ciągle sobie myślę: "On ma takie zdanie jak ja!". Jesteśmy niesamowicie podobni. Fajnie znaleźć bliźniaków osobowościowych :)
5w6; Piątka ze skrzydłem sześć - "Rozwiązywacz problemów"
Być jak Bill Gates...

ajkstyle.blogspot.com

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam na forum

#1042 Post autor: Cotta » czwartek, 1 sierpnia 2013, 14:47

Cześć bliźniaczko! :)
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Witam na forum

#1043 Post autor: bruno dievs » czwartek, 1 sierpnia 2013, 14:58

Witaj, niech Ci się w klawiaturę lekko tu stuka ;)
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1044 Post autor: Eol » czwartek, 8 sierpnia 2013, 13:43

Też się przyłączę do powitań :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Witam na forum

#1045 Post autor: Yarpen_Zigrin » piątek, 9 sierpnia 2013, 23:39

Admin tak ładnie mnie wita nazwą tematu to i ja się przywitam :)

Witam, ksywkę moją macie po lewo jestem 5w6.
Więcej szczegółów nie będę na początek zdradzał :]

PS avtar dodam kiedyśtam, jak znajdę odpowiedni

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Witam na forum

#1046 Post autor: And » sobota, 10 sierpnia 2013, 12:41

Witaj Yarpen_Zigrin. O ile dobrze pamiętam, przewijał się taki nick na forach o F1. To przypadkowa zbieżność, czy masz coś z tym wspólnego? :D

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Witam na forum

#1047 Post autor: Yarpen_Zigrin » sobota, 10 sierpnia 2013, 17:41

Nigdy się nie interesowałem F1, to jest imię krasnoluda z Wiedźmina - mojej ulubionej postaci :)

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Witam na forum

#1048 Post autor: And » niedziela, 11 sierpnia 2013, 11:17

OK, widocznie ktoś tam na forum F1 miał taką samą inspirację do wyboru nicka. :wink:

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam na forum

#1049 Post autor: sor » sobota, 21 września 2013, 19:08

Cześć wszystkim!
Mam za sobą już kilka postów na tym forum, więc pomyślałem, że wypadałoby się przywitać.
Jestem 5w4 ISTJ, mam 23 lata i niebawem ukończę studia. Enneagramem interesuję się od kilku lat, z różną intensywnością. Jak chyba każda Piątka, mam czasami niezdrowe stany, doły, okresy tak intensywnej analizy świata i natłoku myśli, że nie da się tego samemu wytrzymać. W takich sytuacjach zaglądałem na te forum właśnie. Mam nadzieję, że tym razem zatrzymam się na dłużej ;)
Ogólnie uważam siebie za zdrową Piątkę, z występującymi co jakiś czas niezdrowymi stanami, o których wspomniałem wyżej. Zazwyczaj występują one wraz z uświadomieniem sobie braku sensu/celu w życiu lub problemach w relacjach interpersonalnych.
Wydaje mi się, że jestem Piątką, która działa. Nie lubię stagnacji. Działania nauczyła mnie pewna Siódemka z okresu liceum, świadomość złego statusu materialnego rodziców (chciałem jak najszybciej zadbać sam o siebie), cytaty słynnych ludzi oraz muzyka reggae i kilka osób, które mogę uznać za giganty swojego życia w myśl cytatu: „Jeśli widzę dalej to tylko dlatego, że stoję na ramionach olbrzymów”. Dzięki podjęciu działania udało mi się dostać na wymarzone studia, a następnie realizować swoją pasję z sukcesami - jestem programistą i obecnie mam pracę, którą kocham :)
Przez wiele lat wyklarowały się w moim życiu przyjaźnie i znajomości. Bardzo cenię sobie moich obecnych przyjaciół (tylko dwoje), ponieważ po prawie kilkunastu latach znajomości mogę powiedzieć, że znają mnie bardzo dobrze i nie przeszkadza im na przykład miesiąc milczenia z mojej strony.
Zawsze stawiałem na ciężką pracę i naukę, co ułatwiał mi mój typ osobowości. Jednym z cytatów, który mnie do tego bardzo motywował: "Ludzie mówią o zwycięstwie, jak o darze losu. Praca to zwycięstwo.". Ostatnio jednak, kiedy uznałem, że nie jest już tak źle, otworzyłem się na nowe znajomości - a raczej postanowiłem się na nie otworzyć, bo póki co żadnych nowych nie ma ;) Zaczęło mnie ciągnąć do szukania mocnych wrażeń, choć sądzę, że niedługo mi przejdzie (akurat na zimę). Nienawidzę znajomości, które nic nie przynoszą - najgorsze, co może być, to spotkanie ze znajomymi przy piwie i dwudziesty raz wspominanie tych samych czasów. Zdecydowanie bardziej wolę spotkania inspirujące, pełne abstrakcji, co przy odpowiednim doborze osób udaje się nawet przy zwykłym wyjściu na pizzę.
Jestem idealistą i nadszedł taki moment w życiu, kiedy zastanawiam się, czy wiara w ideały nie zniszczy mi trochę przyszłości (mam na myśli sprawy sercowe, choć niedawno za sprawą przyjaciół zrezygnowałem z poszukiwania ideału, który wpasowałby się w moją długą listę, teraz został dwa punkty i o nie się właśnie martwię).
Bardzo trudno jest mi mówić o swoich emocjach, ale nie mam najmniejszego problemu z opisywaniem ich. Bardzo lubię, gdy ludzie zadają mi pytania. Z reguły mało mówię, ale nie dlatego, że nie jestem otwarty, tylko po prostu taka jest moja natura. Pytania od innych (różne niż "co u Ciebie?") są dla mnie bardzo miłe, ponieważ wiem, że danej osobie zależy na tym, aby mnie poznać, a także pomaga mi to w uczestniczeniu w rozmowie.
Obecnie jestem na etapie wyznaczania kolejnych celów na przyszłość i pracy nad podejściem do ludzi i świata (tutaj chyba zawsze będę mógł coś poprawić, więc nigdy nie będę się nudził).
O ile mówią malutko, o sobie i o swoich myślach mógłbym pisać godzinami. Sądzę jednak, że na początek tyle wystarczy ;)
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Witam na forum

#1050 Post autor: Cotta » niedziela, 22 września 2013, 13:57

Heloł sor :)
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ