Związek piątki z jedynką - perwersja?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
KprezS
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:23

Związek piątki z jedynką - perwersja?

#1 Post autor: KprezS » wtorek, 9 lipca 2013, 21:36

Mam skojarzenie takie jak w tytule. Jestem piątką i przyznam, że jedynek nigdy nie cierpiałem. Aż tu nagle zacząłem pisać z pewną taką jedną, która nawet mi się trochę podoba. I cała sytuacja budzi we mnie skojarzenia z pewną perwersją - że to jakby wbrew naturze. Stąd teraz moje pytanie do piątek: czy wy też macie takie skojarzenia?



Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#2 Post autor: Snufkin » wtorek, 9 lipca 2013, 21:44

KprezS pisze:zacząłem pisać
Ja wiem, że tak najwygodniej ale to jeszcze nie związek. A jeśli rozważasz go tylko potencjalnie - to i tak nigdy się nie przekonasz czy to perwersja. Spróbuj i sprawdź a potem się podziel; wszelkie tego typu rozważania teoretyczne nie mają przecież żadnego sensu.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

KprezS
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:23

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#3 Post autor: KprezS » wtorek, 9 lipca 2013, 21:56

Eee, no właśnie rzecz w tym, że nie uśmiecha mi się być królikiem doświadczalnym :P Może ktoś miał już takie doświadczenie i się podzieli :)

Poza tym mi nie chodzi o napisanie pracy naukowej na ten temat, ale pytam, czy inni też mają takie skojarzenia. I nie piszę też dlatego, że to jest mój problem - zrobię, co uznam za stosowne bez niczyjej pomocy. Moją motywacją jest zwykła ciekawość co do zjawiska, jakim jest moje skojarzenie.

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#4 Post autor: Litowojonow » wtorek, 9 lipca 2013, 22:04

Też mam takie skojarzenie :mrgreen:
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
BlackRose
Posty: 128
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2012, 17:21
Enneatyp: Obserwator

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#5 Post autor: BlackRose » wtorek, 9 lipca 2013, 22:08

Perwersyjny to inaczej zdemoralizowany, zepsuty.

Związek 5+1 jest po prostu nudny.
5w4

KprezS
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:23

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#6 Post autor: KprezS » wtorek, 9 lipca 2013, 22:25

BlackRose pisze:Perwersyjny to inaczej zdemoralizowany, zepsuty.

Związek 5+1 jest po prostu nudny.
Hm, a czy nuda nie prowadzi do zepsucia?

Albo inaczej: jeśli nie widać w drugiej osobie żadnych pociągających cech charakteru, to zaczyna się patrzeć na ciało. A gdy jeszcze jedynka zaczyna snuć swoje analizy i morały na temat seksu, to sobie człowiek myśli, że wprawdzie ona jest zimna i nudna, ale przelecenie jej dałoby jakąś taką dziką satysfakcję - i to jest właśnie perwersyjne.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#7 Post autor: Elkora » wtorek, 9 lipca 2013, 22:52

Przelecenie kogoś toteż nie związek, ludzie bzykają się w kiblach po to aby nigdy więcej się nie spotkać wiec co za różnica czy przelecisz 2 która lubi dawać czy jedynkę która lubi pier...
Obrazek

KprezS
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:23

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#8 Post autor: KprezS » wtorek, 9 lipca 2013, 22:57

Co za różnica? Hm, no nie wiem, ale powiedziałbym, że przelecieć 2 to grzech lekki, a 1 - ciężki :D

Jedynka lubi pierdolić? Hm, no że w sensie werbalnym to wiadomo, ale że w tym drugim, to nie wiedziałem :P

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#9 Post autor: Elkora » wtorek, 9 lipca 2013, 23:15

oczywiście że werbalnym, nie wiem skąd te dwuznaczne skojarzenia

Idąc stereotypami: fizycznie perwersyjne to raczej nie będzie bo taki paladyn 1 nie powinien mieć specjalnego doświadczenia, temperamentem też raczej nie nadrobi. Perwersyjne moralnie też nie, o ile to nie dziewica która nie bardzo wie do czego zmierza, to przecież ostatecznie jej decyzja
Nie wiem jak dla mnie to różnica jest taka że jak nie daj boże wpadniesz to będziesz musiał wysłuchiwać kogoś kto cie wkurwia i z kim przespałeś się aby dać mu nauczkę
Obrazek

Awatar użytkownika
Thinker
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 27 października 2012, 14:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#10 Post autor: Thinker » środa, 10 lipca 2013, 16:56

Miałem bardzo podobnie z pewną siódemką, a potem ósemką i powiem skromnie że byłem w 100% przekonany że będzie chodzić tylko o seks i prostą znajomość, niestety wystarczyła tylko mała chwila, jeden moment gdy coś do tej osoby poczułem i wtedy cała sytuacja wymknęła mi się spod kontroli, ponieważ ciągłe recjonalizowanie moich uczuć sprawiało tylko że stawały się coraz silniejsze i uaktywniła się we mnie jakby cięciwa z niezdrową ósemką.
Idąc więc dalej ennagramowym typem myślenia Piątka to jest typ który może się nauczyć bardzo wiele i mistrzowsko odgrywać grę aktorską ale nie jest to typ super-macho ekstrawertyka dla którego to wszystko jest naturalne ;]
Ennea:5w4
MBTI: INTP/J
Socjo: ILI

"Nie myślę, więc się tu zalogowałem"

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#11 Post autor: Szej-Hulud » środa, 10 lipca 2013, 21:28

5 i 1? Stereotypowo jedynka napsułaby sporo krwi piątce. Ale patrzę na to jak piątka- nie wiem, co powiedzą jedynki :lol:
Zresztą, zauważyłem jeszcze jedną rzecz: jedynki czasami mówią jedno, a potem i tak robią drugie, jakoś się przed sobą i innymi usprawiedliwiając. Jeśli piątka nie nauczy się tego "akceptować", to będzie ją jedynka po prostu irytować.
KprezS pisze: Jedynka lubi pierdolić? Hm, no że w sensie werbalnym to wiadomo, ale że w tym drugim, to nie wiedziałem :P
Chyba u pani Palmer pojawia się określenie "zakonnica-prostytutka" odnoszące się do postawy jedynek właśnie :wink:
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

KprezS
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:23

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#12 Post autor: KprezS » niedziela, 25 sierpnia 2013, 08:33

Szej-Hulud pisze:Zresztą, zauważyłem jeszcze jedną rzecz: jedynki czasami mówią jedno, a potem i tak robią drugie, jakoś się przed sobą i innymi usprawiedliwiając. Jeśli piątka nie nauczy się tego "akceptować", to będzie ją jedynka po prostu irytować.
Zaakceptować hipokryzję? Nie wiem, czy którakolwiek piątka jest do tego zdolna, ja w każdym razie nie.

Awatar użytkownika
ubiotech
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 10:41
Enneatyp: Dawca

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#13 Post autor: ubiotech » niedziela, 25 sierpnia 2013, 10:25

Nie przychodziły mnie takie myśli do głowy, ale jesli pomyśleć o zjawisku 'reaktancji', to rzeczywiście 1-czka może Tobie się podobać Chcesz zrobić na przekór, masz wyzwanie :wink: Z tymże, po zrealizowaniu celu będzie Tobie pierdolić nad uszami (poczucie winy) :evil:
KprezS pisze:
BlackRose pisze:
Hm, a czy nuda nie prowadzi do zepsucia?

człowiek myśli, że przelecenie jej dałoby jakąś taką dziką satysfakcję - i to jest właśnie perwersyjne.
Nuda wspiera zachowania perwersyjne, fakt. :) To będzie chyba bardzo pomocne Tobie w Twoich planach. :)

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#14 Post autor: Elkora » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 13:38

KprezS pisze:Zaakceptować hipokryzję? Nie wiem, czy którakolwiek piątka jest do tego zdolna, ja w każdym razie nie.
taaaak bo wśród 5 nie ma hipokrytów
czysta rasa!
Obrazek

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Związek piątki z jedynką - perwersja?

#15 Post autor: Eol » niedziela, 1 września 2013, 15:53

Wydaje mnie się że w niektórych sytuacjach nie można nie być hipokrytą. Czasami dla świętego spokoju można się z kimś zgodzić tylko dlatego żeby przestał już marudzić.
Tak według zasady "Ty masz racje, a ja mam spokój" :wink:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

ODPOWIEDZ