Piątkowi intro/ekstra

Dyskusje na temat typu 5

Jesteś introwertykiem, czy ekstawertykiem? (tylko dla "piątek")

introwertyk
53
88%
ekstrawertyk
1
2%
ambiwertyk
6
10%
 
Liczba głosów: 60

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowi intro/ekstra

#16 Post autor: bodzios » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 22:24

Gdzieś między intro a ambi, konkretne położenie na skali zależy od samopoczucia, poziomu zdrowia, pogody, towarzystwa, nastawienia do świata i kilku innych rzeczy.


No UPS - no party. :(

Shiera
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 15:37

Re: Piątkowi intro/ekstra

#17 Post autor: Shiera » środa, 28 maja 2014, 14:32

Gdy powstał temat, zaznaczyłam dość pochopnie w ankiecie odpowiedź 'introwertyk'. Dziś zaznaczyłabym raczej którąś z opcji niżej. Po przeanalizowaniu, jak to u mnie wygląda, okazuje się, że zdecydowanie skupiam swoją uwagę na zewnątrz, może nie w stereotypowo ekstrawertyczny sposób (skupienie raczej na martwych obiektach niż na ludziach), co powodowało uważanie się za introwertyka. Jeśli zaś chodzi o pozyskiwanie energii, alienowanie się bywa fajne, ale doprowadza mnie do strasznej stagnacji, obecność ludzi jednak bardziej mnie energetyzuje (aktywny przepływ informacji no i zawsze coś się dzieje), choć u mnie wygląda to jak "chciałabym przebywać z ludźmi, ale boję się". Boję się przede wszystkim oceniania, nieszczerości i wrogości innych wobec mnie, a u siebie, że niezamierzenie zrobię coś, co nastawi innych przeciw mnie.
Więc raczej jestem nieśmiałym ekstrawertykiem :mrgreen: Co do enneatypu, waham się między piątką a siódemką.

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Piątkowi intro/ekstra

#18 Post autor: Osteoporoza » czwartek, 29 maja 2014, 00:47

Spoiler:
Twoja motywacja nie brzmi zbytnio piątkowo
6w5

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Piątkowi intro/ekstra

#19 Post autor: duplo » czwartek, 29 maja 2014, 01:24

Shiera pisze: alienowanie się bywa fajne, ale doprowadza mnie do strasznej stagnacji, obecność ludzi jednak bardziej mnie energetyzuje (aktywny przepływ informacji no i zawsze coś się dzieje), choć u mnie wygląda to jak "chciałabym przebywać z ludźmi, ale boję się". Boję się przede wszystkim oceniania, nieszczerości i wrogości innych wobec mnie, a u siebie, że niezamierzenie zrobię coś, co nastawi innych przeciw mnie.
Więc raczej jestem nieśmiałym ekstrawertykiem :mrgreen: Co do enneatypu, waham się między piątką a siódemką.
Co do enneatypu, waham się między piątką a siódemką.
Wylicz średnią, i wyjdzie Ci 6. Wytłuszczone to kwintesencja tru 6.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
methylene_blue
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 23:04
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: 18. południk

Re: Piątkowi intro/ekstra

#20 Post autor: methylene_blue » piątek, 30 maja 2014, 23:26

Ode mnie kolejny głos na intro. Chociaż w ostatnich latach jestem trochę bardziej otwarta i poprawiły się moje relacje z otoczeniem, to jednak na dłuższą metę przebywanie w towarzystwie mnie męczy. Czas, po którym zaczyna to być męczące, zależy oczywiście od rodzaju towarzystwa i tego, czy mam z nimi jakieś wspólne tematy do rozmowy. Samopoczucie też się tutaj liczy, bywają i takie dni, gdy wolałabym nikogo nie widzieć :wink:
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Piątkowi intro/ekstra

#21 Post autor: runeii » czwartek, 5 czerwca 2014, 08:43

Socjonicznie jestem E, w MBTI też częściej niż rzadziej wychodzi mi E (choć raczej niewielką przewagą procentową) i w związku z tym sama przestałam postrzegać intro/ekstrawertyzm jako sposób zachowania wśród ludzi, pociąg bądź niechęć do samotnictwa, liczbę znajomych i metody spędzania wolnego czasu.

Jeżeli przyjmiemy, że ten podział odnosi się do źródła energii, jestem zdecydowanie ekstrawertykiem, bo potrzebuję bodźców świata zewnętrznego, żeby działać, żeby myśleć, a jako taki bodziec kwalifikuje się praktycznie wszystko: od kształtu chmury i kołyszącego się wahadłowo liścia po arię operową i brzydkie zęby faceta w tramwaju. Małe przedmioty, wskazówki zegara, grymas w okolicy ust, przestrzenie, wielkie idee.

Natomiast jeśli ktoś by się uparł, żeby mnie obserwować w tym otoczeniu, szczególnie zaludnionym, mozliwe, że oceniłby mnie jako osobę introwertyczną i powściągliwą - ale to już jego problem. Ja sama nazywam to skłonnością do introspekcji/tendencją do popadania w zadumę (Ni w funkcji kreatywnej)/decyzją, że niektórzy ludzie po prostu nie są warci wysiłku - niepotrzebne skreślić.
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Piątkowi intro/ekstra

#22 Post autor: jakocianka » sobota, 26 lipca 2014, 15:32

W sumie, to zawsze byłam intro, chociaż o tym nie wiedziałam i cierpiałam z tego powodu, że prawie wszyscy dookoła umieją się dogadać i dobrze bawić, a ja myślałam, że jest coś ze mną źle. Teraz jestem jeszcze bardziej intro, bo kiedyś byłam w sumie bardziej otwarta, ale teraz ufam ludziom zdecydowanie mniej.
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Piątkowi intro/ekstra

#23 Post autor: Wiatr1000 » środa, 30 lipca 2014, 13:36

Ja byłem typem skrajnie introwertycznym ale teraz bliżej mi ambiwertyzmu. Ale chyba jedno i drugie jakby się uzupełnia i pochodzi od siebie. Są to rzeczy łączne: Intro i typ 5 ;)
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
cr0
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 7 listopada 2013, 00:00
Enneatyp: Zdobywca

Re: Piątkowi intro/ekstra

#24 Post autor: cr0 » sobota, 6 grudnia 2014, 08:07

a ja byłem na niezdrowym stanie 5w4 i zachowywałem się jak siódemka . Piątki są intro... tyle

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piątkowi intro/ekstra

#25 Post autor: Szyszek » piątek, 4 września 2015, 14:47

Ja jestem skrajnym introwertykiem i jak sięgam pamięcią, zawsze taki byłem. Zdecydowanie bardziej skupiam się na swoim wnętrzu niż świecie zewnętrznym.

Kiedyś o tym nie wiedziałem i również cierpiałem z tego powodu. Fakt, że lubię pobyć sam, był często odbierany przez otoczenie jako problem. "Czemu nic nie mówisz?" - bardzo często to słyszę. Ale kiedyś takie pytanie mnie dobijało, bo sam nie mogłem na nie odpowiedzieć.

Awatar użytkownika
KotLeon
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 4 września 2015, 10:22
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowi intro/ekstra

#26 Post autor: KotLeon » poniedziałek, 7 września 2015, 16:58

Kiedyś byłem typowym introwertykiem - nastawiany na działanie ludzi po jakimś czasie odczuwałem bóle głowy, chęć zamilknięcia, odcięcia się od ludzi - generalnie ładowałem baterie w 4 ścianach, a rozładowywałem poza domem. Jakiś czas temu się zmieniło - aktualnie zarówno lubię izolację z wyłączonym telefonem (od czasu do czasu) jak i poznawanie nowych ludzi, rozmowę z obcymi w autobusach czy po prostu wyjścia na jakieś imprezy, domówki. Dlatego zaznaczyłem 3-cią opcję.
"Gram reputacji kosztuje kilogram pracy"

ODPOWIEDZ