Jak postrzegacie b. dużą emocjonalność Czwórek?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#31 Post autor: Raskal » wtorek, 1 maja 2007, 22:50

...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2008, 00:59 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.


"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#32 Post autor: Nesca » wtorek, 1 maja 2007, 23:06

Tusz mamy do rzes...
(wybacz, uwielbiam sie czepiac :wink: nie bierz tego do siebie :wink: )

Ale co do tych paznokci i piw to akurat cecha, ktora cenie w Piatce, w Piatkach ktore znam. Uwielbiam wasze "dojrzale" spojrzenie na tego typu sprawy, uwielbiam :)

No to ja bede tym ktosiem :)
Skrzydlo Piatkowe daje mi odrobine trzezwosci umyslu, jakby wewnetrzenego "samoopanowania" w momentacvh przyplywu ogrmnej ilosci emocji. I tak, jak Piatki mam chwile, kiedy musze sie odizolowac na jakis czas. Ale chyba nie jest ono az tak silne, by zlagodzic moje Czwrokowe dziwnosci :wink:
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#33 Post autor: Raskal » wtorek, 1 maja 2007, 23:31

...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2008, 00:59 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#34 Post autor: Nesca » wtorek, 1 maja 2007, 23:46

Wierze, wierze ( :lol: )
rozbroiles mnie :wink:

Tak, oraz tak fajnie traktujecie z gory takie bezcelowe robienie problemu z niczego, cenie bardzo Piatkowe zdanie na takie tematy, bo jest jak najbardziej trafne...

Ehh, ehh... "dyskryminacja" "slaboskrzydlowych" 4w5 i robi sie offtop, wybaczcie, :oops:
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#35 Post autor: Raskal » środa, 2 maja 2007, 00:30

...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2008, 00:59 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#36 Post autor: Nesca » środa, 2 maja 2007, 10:23

Mezczyzni, mezczyzni :wink:
Co by bez was bylo...

Ja ogolnie uwielbiam ironie, jest pociagajaca :wink:

Hmm, w sumie moze to byc interesujace... sledza nas :)

Nie, niestety, tylko avatar jest moim rekodzielem :)
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#37 Post autor: ewutek » środa, 2 maja 2007, 16:20

Nesca pisze:A czy nie jest to meczace dla Piatek? Takie ciagle Czworkowe opowiadania o wlasnych problemach?
Znałam dobrze Czwórkę, która nie była skora do wynurzeń na tematy dla mnie interesujące. ;) Chociaż z perspektywy czasu doszłam do wniosku, że po prostu nie lubiła mnie tak bardzo, jak ja ją i pewnie stąd ta enigmatyczność w kontaktach ze mną.
Niestety nie mam odpowiedniego podejścia do tak wrażliwych ludzi, i co za tym idzie - cierpliwości. Każda próba zbliżenia do 4 swoim rozpaczliwym stylem przypominała chwytanie wilgotnego mydła. :lol:
5w6

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#38 Post autor: Nesca » środa, 2 maja 2007, 20:00

Wlasnie ja odnosze wrazenie ze gdybym zaczela swoje monologi o moich problemach i zyciowych filozofiach, to uspilabym Piatke migiem :wink:

Staram sie wiec je ograniczac, chyba ze zapytaja... Lecz do skrytosci jednak chyba troche mi brakuje :wink:
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#39 Post autor: Raskal » środa, 2 maja 2007, 22:19

...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2008, 00:59 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#40 Post autor: Nesca » czwartek, 3 maja 2007, 13:59

Hmm, jak siegam pamiecia nie zdarzylo mu sie mowic czegos takiego...
Ale zapytam :wink:

Mowil tylko, ze dzieki mnie latwiej zniesie wyjazd z obecnego miejsca zamieszkania...

A dlaczego pytasz? :)
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#41 Post autor: Zielony smok » czwartek, 3 maja 2007, 14:58

Znam, niestety, z autopsji przypadki, że duża emocjonalność Czwórek, powodowała podejmowanie durnych i nieprzemyślanych decyzji pod wpływem emocji, i późniejsze bolesne obdarowanie ich konsekwencjami siebie i min. Zielonego smoka , jako obiektu chwilowych, gwałtownych i szybko wygasających namiętności.
Czwórki są mistrzami w walce z kłopotami, które same sobie ściągają na głowę.
I po cośmy tę żabę jedli.... :cry:
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 maja 2007, 22:55 przez Zielony smok, łącznie zmieniany 1 raz.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#42 Post autor: Raskal » czwartek, 3 maja 2007, 15:57

...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2008, 00:59 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#43 Post autor: Nesca » czwartek, 3 maja 2007, 22:01

Raskal, Raskal, coz ci moge powiedziec... Mysle, ze Piatka memu sercu bliska jest szczesliwa z biegu rzeczy jaki nastapil... :) tylko tyle...

A, i nigdy nie wiedzialam jak Piatka przezywa bycie samotnym... A widze, ze chyba jesli chodzi o samotnosc, wszyscy jestesmy tacy sami... :wink:

Zielonu smoku - durne decyzje pod wplywem emocji to nasza Czworkowa domena, i chwalic sie nie ma czym :roll: [/list]
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#44 Post autor: Raskal » czwartek, 3 maja 2007, 22:51

...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2008, 00:59 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#45 Post autor: impos animi » czwartek, 3 maja 2007, 23:45

Raskal pisze:Co do uczuc, teraz chyba probuje przeksztalcic sie w Czworke, stwierdzilem ze wolalbym dostac pare razy po dupie niz spojrzec w przeszlosc i zobaczyc jedna wielka pustke.
Ja jako bardzo czwórkowa czwórka z własnej winy nieraz dostałam w przeszłości "po dupie", a mimo to spoglądając w nią i tak widzę jedną wielką pustkę. Wielkie nic, zero, null, próżnia, nicość, dziura. Może dlatego, że wiele wspomnień chciałabym wymazać z pamięci, a na ich miejscu już wolałabym zostawić wielką, czarną dziurę. Nie wiem, ale wydaje mi się, że "dostanie po dupie" nie rekompensuje poczucie pustki, czasem tylko je wzmacnia. Chociaż mogę się mylić. Ostatnio jedyne, czego jestem pewna to to, że niczego nie jestem pewna.

Co do tych testów. Ja tak robię przez prawie cały czas. I najczęściej odzywają się do mnie wszyscy, tylko nie te osoby, na których mi najbardziej zależy, aby się odezwały. Mój los sobie mocno ze mnie pokpiwa.
Natomiast ta cholerna cisza, kiedy w głębi serca liczyło się na jej brak, to bardzo paskudne i przykre uczucie, które doskonale znam i którego nienawidzę. O zgrozo, ostatnio prawie cały czas tak się czuję.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

ODPOWIEDZ