Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#1 Post autor: sor » niedziela, 28 grudnia 2014, 19:49

Cześć wszystkim, dawno mnie tu nie było, ale po prostu byłem zajęty, o czym za chwilę napiszę niżej.
Na wstępie dziękuję boogi'emu za pozwolenie opisania mojej historii w tym dziale.

Otóż kilka tygodni temu wraz z kolegą postanowiliśmy przeznaczyć swój wolny czas na stworzenie gry na telefony z Androidem. Jedną "produkcję" mieliśmy już za sobą, ale nie było to nic wartego uwagi - gra w puzzle dla dzieci. Tym razem chcieliśmy zrobić coś poważniejszego. Stworzyliśmy koncept, dopracowaliśmy pomysł, zrobiliśmy szkic i złożyliśmy zamówienie profesjonalnemu grafikowi.
Później rozpisaliśmy plan działania na najbliższe tygodnie i zabraliśmy się do roboty. Pracy było mnóstwo, a czasu tak naprawdę niewiele. Zazwyczaj programowałem w dni powszednie od godziny 20 do 3 rano, a w weekendy od 12 do 5. Marketing, grafika, dźwięki, muzyka, programowanie - to wszystko trzeba było ogarnąć, a do tego zwykła praca na etat.

Tym samym po kilku tygodniach naprawdę ciężkiej pracy udało się! Wydawałoby się, że tworzenie gier to przyjemność, ale pod koniec prac trafił nam się błąd, z którym walczyliśmy prawie tydzień - uwierzcie mi, w celach testowych zagraliśmy w naszą grę pewnie po 500 razy i nawet najlepsza produkcja po tym czasie się znudzi.

Ja już nie będę przedłużał. Mam nadzieję, że sprawdzicie, co z tego wyszło. Opis tworzenia od początku do końca znajdziecie w tym wątku: http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 74&start=0

W jednym zdaniu - gra polega na okradaniu skarbca smoka, który sobie smacznie śpi. Musimy uważać na spadające kamienie oraz na to, aby smok się nie obudził. Nieśmiało dodaję link do pobrania: Jeśli macie pytania - śmiało, z przyjemnością na wszystkie odpowiem. Stworzenie pierwszej własnej gry z prawdziwego zdarzenia było moim marzeniem, które udało mi się zrealizować. Wiele razy podczas pracy, przytaczałem sobie w głowie cechy piątek i ich upór.

Zapraszam do dyskusji na temat motywacji i wyznaczonych osiągania celów przez Piątki wraz z konkretnymi przykładami :)


5w4 ISTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#2 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 29 grudnia 2014, 22:03

Zbuduj dom, posadź drzewo, spłódź syna :)
Sorry ale "zrobiłem grę" mi ani nie imponuje ani nie motywuje, jakbyś opisał w jaki sposób zbudowałeś swoją firmę od pucybuta do milionera to ok jeszcze rozumiem a tak to jakieś chwalenie się przed mamą wyszło.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#3 Post autor: Kimondo » poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:46

Nie zważaj na snufkina, typowy polak nie doceniający innych. Świetnie, że kierujesz się w dobrą stronę. Oby tak dalej. Zważaj na krytykę ale nie na takie snufkinowskie hejty. Gdyby torpedować każdego na początkowej fazie dążęń to wielu ludzi sukcesu by się nie wybiło. W ogóle rodzaj ludzki były skazany na zagładę i siedzielibyśmy w lepiankach do dziś. Trza przeć na przekór takim hejterom. Sukces nie jest od razu wielki. rodzi się z małych sukcesów.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#4 Post autor: Elkora » wtorek, 30 grudnia 2014, 00:33

Snufkin pisze:Zbuduj dom, posadź drzewo, spłódź syna :)
Sorry ale "zrobiłem grę" mi ani nie imponuje ani nie motywuje
Bo się na tym nie znasz, nigdy w życiu nie grałeś w nic bardziej złożonego niż pasjans, nic nie projektowałeś ani nie próbowałeś programować
z posadzeniem drzewa i spłodzeniem syna można się uwinąć w kwadrans po pijaku ;)
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#5 Post autor: Snufkin » wtorek, 30 grudnia 2014, 08:32

Kimondo pisze:Nie zważaj na snufkina, typowy polak nie doceniający innych. Świetnie, że kierujesz się w dobrą stronę. Oby tak dalej. Zważaj na krytykę ale nie na takie snufkinowskie hejty. Gdyby torpedować każdego na początkowej fazie dążęń to wielu ludzi sukcesu by się nie wybiło. W ogóle rodzaj ludzki były skazany na zagładę i siedzielibyśmy w lepiankach do dziś. Trza przeć na przekór takim hejterom. Sukces nie jest od razu wielki. rodzi się z małych sukcesów.
xD
Elkora pisze:z posadzeniem drzewa i spłodzeniem syna można się uwinąć w kwadrans po pijaku ;)
No tak ale nie traktuj tego tak całkiem serio to była pewna metafora czyli - cel strategiczny.
Zrobienie gry przez informatyka można porównać do zrobienia szafy przez stolarza. Szczerze mówiąc obie te rzeczy mam w dupie (doprecyzowując - tego typu cele). Na pewno nie jest to wystarczający powód by zakładać tematy "chwalebne" licząc, że to coś zmieni w życiu innych ludzi. A może się mylę, może ktoś dzięki temu tematowi postanowił przewartościować swoje dotychczasowe życie ? Wątpię. Podejrzewam nawet, że gdyby nie mój skromny wkład pies z kulawą nogą by się nawet nie zainteresował tym wątkiem.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#6 Post autor: sor » wtorek, 30 grudnia 2014, 10:54

Snufkin pisze:Zbuduj dom, posadź drzewo, spłódź syna :)
Sorry ale "zrobiłem grę" mi ani nie imponuje ani nie motywuje, jakbyś opisał w jaki sposób zbudowałeś swoją firmę od pucybuta do milionera to ok jeszcze rozumiem a tak to jakieś chwalenie się przed mamą wyszło.
Skąd przekonanie, że to nie jest właśnie mój pierwszy krok, do bycia milionerem? ;)
5w4 ISTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#7 Post autor: Snufkin » wtorek, 30 grudnia 2014, 12:29

No jak zostaniesz to spoko, wtedy napisz o tym książkę i mi podeślij, będę miał ból dupy, że za w czasu Cię nie doceniłem xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piątka a dążenie do wyznaczonego celu na przykładzie

#8 Post autor: sor » wtorek, 30 grudnia 2014, 13:00

Snufkin pisze:No jak zostaniesz to spoko, wtedy napisz o tym książkę i mi podeślij, będę miał ból dupy, że za w czasu Cię nie doceniłem xD
Umowa stoi :cheers: 8-)
5w4 ISTJ

ODPOWIEDZ