Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#46 Post autor: Ael » wtorek, 8 września 2015, 19:43

dzięki ^_^

Link ze screenem z wynikami:
https://40.media.tumblr.com/8393aa5d13d ... 1_1280.png



Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#47 Post autor: chokureika » środa, 9 września 2015, 10:19

Mi wyszło tak:

Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Emotional Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of Eden (11/12 | 6/36)
Profile: 4/6
Spoiler:
cokolwiek to oznacza :what:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#48 Post autor: krasnal10 » środa, 9 września 2015, 13:01

Ael pisze:dzięki ^_^

Link ze screenem z wynikami:
https://40.media.tumblr.com/8393aa5d13d ... 1_1280.png
Jeśli czytałaś wątek, to już wiesz, że jesteś Generatorem, a to oznacza, że jak robisz to co lubisz wtedy masz energię i satysfakcję, jeśli nie "czujesz" tego co robisz wtedy możesz czuć frustrację i poczucie znużenia.

Tak na marginesie:To co piszę o Generatorach może wydawać się dziwne, bo żyjemy w kulturze poświęcania się dla innych. Ale nie wolno wyrzekać się siebie. Pracując dla innych robiąc rzeczy, których nie lubimy specjalnie, nie będziemy szczęśliwi i wtedy nie będziemy mogli dawać też szczęścia innym. Generator ma własny ale bezwładny motorek i jeśli zacznie coś robić to ciężko mu się wycofać. Wtedy właśnie jest ryzyko, że zacznie harować nie akceptując tego wewnętrznie. Dlatego ważne jest, by zaczynając jakiś związek czy projekt wczuć się w siebie, czy czujemy motylki w brzuchu czy skurcze żołądka. Tam jest nasz motor i tam jest miejsce zapadania decyzji Generatora.

Takie jest znaczenie słów satysfakcja/frustracja/"to respond" (poczuć odzew brzucha) w tabelce dla Generatora.

Profil 3/5 (męczennik/heretyk) może oznaczać, że uznajesz, że nic w życiu nie przychodzi za darmo, za łatwo, że trzeba się pomęczyć. 3/5 idzie przez życie swoją drogą, czasami pod prąd. Doświadcza na własnej skórze, by odkryć inny sposób zrobienia/przeżycia czegoś, który można potem pokazać innym ludziom.

Krzyż inkarnacyjny cross of Laws już opisywałem wcześniej, może oznaczać poszukiwanie trwałości zasad, praw rządzących światem, stałego porządku - jest tu jakaś troska, by świat zmieniał się w bezpieczny sposób, z pewnością niezbyt gwałtownie (konserwatywne podejście). Osoba z tego krzyża powinna starać się znaleźć balans między starym a nowym.

I kanały:
kanał 17-62: organizator, strateg, widzi szczegóły, detale, których inni nie widzą (po stronie postrzegania czyli czakry umysłu) i potrafi wyjaśnić innym, co może nastąpić albo co powinno nastąpić; osadzony w umyśle;
kanał 3-60 już był kilkakrotnie w wątku, proszę sprawdzić. Pozdrawiam.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#49 Post autor: krasnal10 » środa, 9 września 2015, 14:08

chokureika pisze:Mi wyszło tak:

Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Emotional Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of Eden (11/12 | 6/36)
Profile: 4/6
Spoiler:
cokolwiek to oznacza :what:
Generator,
post wyżej opisałem trochę dokładniej sens bycia Generatorem, z małą uwagą w tym przypadku wpisane jest "władza emocjonalna" i jest to o tyle ważne, że w takim razie człowiek podlega sinusoidzie emocji, i powinien podejmować ważne decyzje na chłodno, jak emocje się wyciszą.
W Twoim przypadku centrum emocji połączone jest z centrum sakralnym kanałem 6-59. Jest to kanał łączenia się (w pary), możesz działać na facetów jak miód na pszczoły :lol: nie opędzisz się :lol:
W przypadku tego kanału warto postawić - dla balansu, równowagi w życiu, utrzymania kontroli - na rozwój duchowy. Ten kanał oznacza również płodność twórczą, dawanie życia różnym ideom, pomysłom, projektom, poczynaniom. Jesteś twórcą w każdym znaczeniu tego słowa. Dzięki temu kanałowi możesz penetrować emocjonalne aury innych ludzi z otoczenia. Oznacza on silne emocjonalne połączenie z ludźmi, odbieranie ludzi w sposób emocjonalny. Dlatego powtarzam - emocjonalne wyciszenie zawsze się przyda, żeby nie dawać się ponieść emocjom, zwłaszcza złości, szczególnie jak jest czas decyzji.

Profil 4/6 opisywałem wcześniej, proszę sprawdź. Jest to dziwny profil, bo w nim życie dzieli się na 3 etapy, w których zachowujemy się inaczej.

Krzyż inkarnacyjny cross of Eden to poszukiwanie raju, utopii tu na Ziemi , w tym życiu. To bardzo emocjonalny krzyż, marzenie o lepszym idealnym świecie. Moja ulubiona aktorka Helen Hunt urodziła się z tym krzyżem. Utopie nie są możliwe tu na Ziemi, więc warto uważać z nadmiernymi oczekiwaniami w stosunku do rzeczywistości, bo to może rodzić rozczarowanie i zgorzknienie.

Ale czy to prawda, to nie wiem, bo HD to tylko obrazek z naszych narodzin, do tego nie udowodniony naukowo :)
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#50 Post autor: bruno dievs » poniedziałek, 14 września 2015, 00:20

dzięki krasnal10 za interpretację moich wyników! niestety słabo zgadzają się one z rzeczywistością, ale doceniam wysiłek włożony wytłumaczenie ich.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#51 Post autor: krasnal10 » środa, 16 września 2015, 07:47

bruno dievs pisze:dzięki krasnal10 za interpretację moich wyników! niestety słabo zgadzają się one z rzeczywistością, ale doceniam wysiłek włożony wytłumaczenie ich.
Cała przyjemność po mojej stronie :D
Niemniej ciekawi mnie czy nie masz tak, że potrzebujesz obecności i zainteresowania innych ludzi żeby się pozytywnie nakręcić do działania?
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#52 Post autor: bruno dievs » sobota, 19 września 2015, 00:43

krasnal10 pisze:Niemniej ciekawi mnie czy nie masz tak, że potrzebujesz obecności i zainteresowania innych ludzi żeby się pozytywnie nakręcić do działania?
To na pewno pomaga, ale nie jest to dla mnie niezbędne. Z tego opisu wcześniej też nie pasuje: "ma dar przekonywania, dobry organizator". Fajnie by było gdyby tak było, ale nie jest.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

ODPOWIEDZ