Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#1 Post autor: krasnal10 » czwartek, 3 września 2015, 11:20

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i czytelników :) Mam dla Was taką zabawę, która z pewnością Was zainteresuje. Jako Piątka nie mam wątpliwości.

Istnieje taki system, który nazywa się Human Design. Jest to taki dosyć efektownie wyglądający system astrologiczny, z domieszkami różnych starożytnych tradycji i mądrości. Od pewnego czasu dużo o nim myślę, bo pięknie opisuje on naszą indywidualną naturę.

Human Design czyli ludzki projekt. Według tego systemu w chwili narodzin ulegamy wpływowi układu Słońca, Księżyca i planet Układu Słonecznego. Wszystko jest energią i wibracją. Cząsteczki elementarne - neutrina - przenikają wszystko: najpierw ciała niebieskie (co wpływa na wzór energetyczny neutrin), a potem nas rodzących się (co zmienia nasz wzór energetyczny). Ten wpływ astrologiczny w chwili narodzin odciska piętno na całej naszej energetyce, tworząc określony indywidualny wzór przepływu energii na całe nasze życie. A to z kolei wpływa na to, jacy jesteśmy i jak funkcjonujemy.

Zgodnie z tradycjami wschodnimi oprócz ciała fizycznego posiadamy także ciała subtelne oraz czakry (centra energetyczne). Czakry połączone są kanałami. Nasz własny Human Design pokazuje nam, które kanały mamy działające, a które nie. Jeśli jakiś kanał (a jest ich 64) działaja, to wtedy CENTRA-czakry połączone tym kanałem są ZDEFINIOWANE (na naszym obrazku będą kolorowe). Od tego, które kanały działają i które centra mamy zdefiniowane, zależy nasz TYP. ZDEFINIOWANE centra tworzą naszą stałą jakość, niezdefiniowane oznaczają, że w tych centrach jesteśmy zmienni, wibrujemy energią innych ludzi z otoczenia. Niezwykle ważne jest by poznać, które centra są zdefiniowane (bo to nasza siła), a które niezdefiniowane (bo tu ulegamy innym, i możemy grać w cudze gry).

System HD wyróżnia typy: Manifestor, Projektor, Generator, Reflektor, Manifestujący Generator.

Oprócz typów HD podaje jaki mamy:
- profil (jest ich 12, jako dwucyfrowa kombinacja 6 głównych profili cząstkowych);
- krzyż inkarnacyjny.
Są to dane, które Was zaskoczą, gdyż działacie zgodnie z opisem Typu, Profilu i Krzyża Inkarnacyjnego.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o systemie to polecam na YT "Tresura Matrixa - human design" (po polsku), poza tym jest mało informacji po polsku.

Zastanawiam się: czy da się połączyć enneagram z Human Design. Każdy może sprawdzić swój wzór HD. Wystarczy wpisać w google "human design" i wyskoczą linki do darmowych stron, gdzie można sprawdzić swój HD, trzeba znać datę, godzinę i miasto swoich narodzin.

Moje wyniki:
Jestem Generatorem.
Mam zdefiniowane centra: Jaźni, Sakralne, Emocji, Śledziony i Podstawy.
Niezdefiniowane centra: Inspiracji (Korony), Umysłu (Trzecie Oko), Gardła, Serca.
Władza: emocjonalna.
Profil 3/5 czyli Męczennik/Heretyk.
Krzyż inkarnacyjny: cross of contagion.

Podajcie swoje wyniki, może uda nam się znaleźć jakiś klucz dla Piątki. Gdyby taki był, to znaczyłoby to, że enneatyp mamy od narodzin, a nie w wyniku jakichś wpływów zewnętrznych w dzieciństwie. Liczę na ciekawą dyskusję, jak poznacie bliżej ten system, no bo z kim w końcu, jak nie z Piątkami :D

Niezależnie, czy ten klucz istnieje czy nie, warto poznać swój wzór HD, aby zaakceptować i pokochać go i żyć zgodnie z tym wzorem.

Pozdrawiam Was!


"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#2 Post autor: Sayna » czwartek, 3 września 2015, 13:26

Witaj na forum :)

Bardzo ciekawa sprawa, muszę to obejrzeć. Wydaje mi się, że jednak trafiłeś do złego działu. 5 poznają świat, ale głównie w granicach tego co materialne i namacalne.

W momencie narodzin mapa nieba przedstawia plan nauki naszej duszy. Można to powiązać z typami enneagramu.


Jeśli interesujesz się ezoteryką, to polecam takie książki:

"Potęga Teraźniejszości" - Eckhart Tolle
"Przeznaczenie Twoją Szansą" - Thorwald Dethlefsen
"Ciało Eteryczne" - Artur E. Powell
"Ciało Astralne" - Artur E. Powell
"Ciało Mentalne" - Artur E. Powell
"Ciało Przyczynowe" - Artur E. Powell

Najlepiej czytać w takiej kolejności, czyli najpierw "Potęgę Teraźniejszości", a na końcu "Ciało Przyczynowe". W ten sposób można powoli oswajać się z ezoterycznymi zwrotami.

Polecam przeczytać ten wątek: Syndrom starej duszy.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#3 Post autor: Cotta » czwartek, 3 września 2015, 13:52

Wyszło mi coś takiego (humandesignamerica.com):

Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Sacral Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of Tension (48/21 | 39/38)
Profile: 1/3

Kompletnie nic z tego nie kumam. Co to są te rzeczy powyżej i jak się je interpretuje? :scratch:
(Z diagramu kumam jeszcze mniej.)
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#4 Post autor: Irranea » czwartek, 3 września 2015, 14:23

Z tej samej strony, co Cotta, wyszło mi:
Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Sacral Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of Laws (60/56 | 50/3)
Profile: 1/3

Z czego, tak jak i Cotta, nie rozumiem nic.
Dodatkowo nie wierzę w rzeczy, gdzie trzeba wpisać datę urodzenia i inne swoje dane, a potem wyskakuje dziwny wykresik mojego życia.

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#5 Post autor: krasnal10 » czwartek, 3 września 2015, 14:32

Cotta pisze:Wyszło mi coś takiego (humandesignamerica.com):

Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Sacral Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of Tension (48/21 | 39/38)
Profile: 1/3

Kompletnie nic z tego nie kumam. Co to są te rzeczy powyżej i jak się je interpretuje? :scratch:
(Z diagramu kumam jeszcze mniej.)
Dzięki za podzielenie się danymi.
Tak w skrócie, Generator ma własne źródło energii, może pracować od rana do wieczora, ale jest warunek: musi to kochać. Wtedy poczuje satysfakcję. Jeżeli będzie robił "na kogoś", nie w swoim temacie, to będzie czuł frustrację. Strategią dla Generatora jest reagować na to, co przynosi życie w taki sposób, że jeżeli mamy w coś wejść ze swoją energią, to musimy poczuć akceptację z brzucha. Nie poprzez rozmyślania, analizowanie, ale poprzez pozytywną reakcję brzucha, gdzie jest nasz generator energii.
Cross of tension oznacza, że osoba będzie w swoim życiu dociekała wszystkiego, szukała głębszych znaczeń, prowokowała innych do głębszego myślenia.
Profil 1/3 czyli Detektyw/Męczennik współgra z krzyżem inkarnacyjnym. Świadomy Detektyw - dociekacz oraz podświadomy/nieuświadomiony Męczennik, czyli ktoś kto lubi robić coś dla innych - być może w Twoim przypadku: dawać głębsze przemyślenia.
To tak bardzo skrótowo ;-)
Szkoda, że nie podałeś, które centra wyświetliły Ci się na kolorowo. Jakbyś mógł je podać, to byłoby super.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#6 Post autor: Cotta » czwartek, 3 września 2015, 14:38

Dzięki za interpretację.
krasnal10 pisze: Szkoda, że nie podałaś, które centra wyświetliły Ci się na kolorowo. Jakbyś moa je podać, to byłoby super.
Nawet nie wiem, jak one się nazywają, więc po prostu wkleję obrazek:
Spoiler:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#7 Post autor: krasnal10 » czwartek, 3 września 2015, 14:49

Cotta pisze:Dzięki za interpretację.
krasnal10 pisze: Szkoda, że nie podałaś, które centra wyświetliły Ci się na kolorowo. Jakbyś moa je podać, to byłoby super.
Nawet nie wiem, jak one się nazywają, więc po prostu wkleję obrazek:
Spoiler:
Centrum Jaźni (duchowy GPS, poczucie tożsamości) i Centrum Sakralne (źródło energii).

-- Posty sklejone automatycznie czwartek, 3 września 2015, 13:55 --
Irranea pisze:Z tej samej strony, co Cotta, wyszło mi:
Type: Generator
Signature: Satisfaction
Not-Self Theme: Frustration
Inner Authority: Sacral Authority
Strategy: To Respond
Incarnation Cross: Right Angle Cross of Laws (60/56 | 50/3)
Profile: 1/3

Z czego, tak jak i Cotta, nie rozumiem nic.
Dodatkowo nie wierzę w rzeczy, gdzie trzeba wpisać datę urodzenia i inne swoje dane, a potem wyskakuje dziwny wykresik mojego życia.
Irranea, masz bardzo podobny wzór, więc nie będę się powtarzał. Różnica jest w krzyżu inkarnacyjnym, w Twoim przypadku mottem Twojego życia może być poszukiwanie trwałości zasad, praw rządzących światem, stałego porządku - wszystkiego co zapewni ciągłość i bezpieczeństwo.

Krzyży inkarnacyjnych jest bardzo dużo, i wypadałoby je dokładnie zgłębić. Niezależnie czy w to wierzysz czy nie, można się przecież pobawić, jeśli to bzdura (a i tak może być) to zawsze możesz to wyrzucić z głowy. Też masz otwarte pierwsze trzy górne centra (jak ja i Cotta)?
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#8 Post autor: Irranea » czwartek, 3 września 2015, 15:08

Jeśli chodzi o diagram, to oto on:
Spoiler:
Nie znam się, więc nie wiem jak to odczytać. :what:

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#9 Post autor: Cotta » czwartek, 3 września 2015, 15:23

Irka, przy Tobie czuję się taka... niezdefiniowana. :what:

Tu znalazłam dokładniejsze interpretacje elementów diagramu:
http://loveyourhumandesign.com/category ... the-chart/
(menu po prawej, w sekcji: Parts of the Chart)
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#10 Post autor: Sayna » piątek, 4 września 2015, 08:42

Nie jestem 5, tylko 9, ale nad 5 też się zastanawiałam. Może mógłbyś przetłumaczyć też mój wynik? Proszę :)
Spoiler:

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#11 Post autor: krasnal10 » piątek, 4 września 2015, 08:57

1. przepraszam bardzo Cotta, za przekręcenie.
2. jak wrzucacie obrazki w spoilera, skąd brać adres www obrazka? chciałem dodać dwój chart, a nie umiem.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#12 Post autor: Sayna » piątek, 4 września 2015, 09:08

krasnal10 pisze:2. jak wrzucacie obrazki w spoilera, skąd brać adres www obrazka? chciałem dodać dwój chart, a nie umiem.
Ja ten obrazek wkleiłam tutaj: http://imgur.com/

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#13 Post autor: krasnal10 » piątek, 4 września 2015, 09:42

Irranea pisze:Jeśli chodzi o diagram, to oto on:
Spoiler:
Nie znam się, więc nie wiem jak to odczytać. :what:
Irranea, możesz mieć zdefiniowany określony sposób myślenia - abstrakcyjny (polegający z grubsza na postrzeganiu wszystkiego jako szerokiego spektrum nieskończonych możliwości, zastanawianiu się nad sensem wszystkiego, odnajdywania połączeń między różnymi rzeczami, aspektami - umysł będzie szukał odpowiedzi na pytanie: jaki jest sens? co łączy jedno z drugim? świat to gigantyczne puzzle, które trzeba ułożyć), dodatkowo możesz być podatna na odbieranie z przestrzeni (nie wiem jak to inaczej w tej chwili nazwać) obaw, wątpliwości, zmartwień (brama 63).

Ciekawostka: na drugim końcu kanału (gdzie jest brama 63) jest brama 4 (szukanie i widzenie rozwiązań). Gdybyś usiadła na kawce z Cottą (która ma otwartą bramę 4) to Ty być mówiła, czego się obawiasz, a Cotta wymyślałaby różne rozwiązania.
Energie ludzi się łączą. Ktoś kto ma niezdefiniowane jakieś centrum, w obecności drugiej osoby ze zdefiniowanym tym samym centrum zaczyna rezonować, jakby zasysać tę energię. Jeżeli mają otwarte przeciwległe bramy tego same kanału, to ten kanał się otwiera definiując nowy sposób przepływu energii. Fajnie to widać w rodzinach, jak nowi małżonkowie zaczynają funkcjonować na nowy sposób będący wypadkową ich bram, kanałów, centrów.

Wracając do Twojego wzorca, to takie rzeczy widać jak: poszukiwanie znaczeń i sensu życia i ochota do objaśniania tego innym (kanał 11-56), możesz być wzorem dla innych, osobą inspirującą, przewodzącą (kanał 1-8), odczuwasz silne poczucie własnej tożsamości i radości życia i możesz być latarnią dla innych w kierunku przebudzenia, odnalezienia ich wyższych celów (kanał 10-20), potrafisz rzucić wszystko i zacząć od nowa z dnia na dzień (kanał 3-60).

Czy cokolwiek z tego jest prawdą to wiesz tylko Ty.
Nasz wzór opisuje tylko przepływy i znaczenia energii. Sama treść już jest osobista. To kim jesteśmy zależy od ludzi, z którymi mieliśmy do czynienia przez całe nasze życie, z którymi wymienialiśmy energię, którzy nas inspirowali tymi lub innymi tematami.
Ale warto znać swój wzór HD, on mówi jaki jest pojazd naszej duszy w tym wcieleniu, i warto użytkować go zgodnie z jego parametrami i możliwościami. Lepiej meleksem nie ścigać się z bolidami F1. można przyjemnie jeździć sobie po pięknych zielonych polach. A jak ma się bolid F1 lepiej nie wjeżdżać w podziurawione wertepy gdzie sobie lepiej radzi terenówka itd.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#14 Post autor: Sayna » piątek, 4 września 2015, 10:10

krasnal10, mógłbyś wyjaśnić jeszcze moje? Napisz o co chodzi w tych kolorach. Dlaczego Irranea ma tak kolorowo, a ja i Cotta tak biało?

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Human Design - jakie centra ma nie/zdefiniowane Piątka?

#15 Post autor: krasnal10 » piątek, 4 września 2015, 10:16

Sayna pisze:Nie jestem 5, tylko 9, ale nad 5 też się zastanawiałam. Może mógłbyś przetłumaczyć też mój wynik? Proszę :)
Spoiler:
Dzięki za informację o wrzucaniu zdjęć.
A teraz HD :lol:
Jesteś, jak my tu wszyscy na razie, Generatorem. Czyli będziesz szczęśliwa i spełniona tylko wtedy gdy będziesz robić to co lubisz, czując to wewnętrznie, a nie bo ktoś Ci każe coś robić. Z wewnętrznym poczuciem, że to lubisz, energii Ci nie zabraknie.
Masz większość niezdefiniowanych centrów, co oznacza, że jesteś elastyczna, ale możesz być podatna na zewnętrzne wpływy. Nie jest to ani lepiej ani gorzej niż w przypadku osób ze zdefiniowanymi centrami. Wszystko zależy, z kim wchodzimy w rezonans energetyczny. Bo można przykładowo czerpać inspirację z tabloidów albo od mądrych uduchowionych ludzi. W każdym razie jesteśmy wtedy bardziej podatni na cudze wpływy, i warto ulegać tym wpływom świadomie, samemu wybierając, komu damy się przekonać, co nam daje satysfakcję. Masz zdefiniowaną intuicję, i na niej możesz polegać.

Być może, jeśli HD nie myli się, jesteś twardą zawodniczką, z dużą intuicją (kanał 28-38) - nie poddajesz się, nie ma żadnych mission impossible, twardo bronisz swojego, jesteś gotowa do walki, potrafisz płynąć pod prąd, gdy wszyscy płyną z prądem. Potrafisz dokonywać nagłych zmian w życiu - miejsca, celu itd. (kanał 3-60)
Profil 3/5 (Męczennik/Heretyk) oznacza, że uznajesz, że życie to nie bajka, trzeba się napracować, nic lekko nie przychodzi. Do tego podświadomie idziesz pod prąd, lubiąc wsadzić kij w mrowisko, żeby się diało :lol: Profil 3/5 opisuje osobę, która chce (świadomie) doświadczać na sobie trudności życia, aby później (podświadomie) pokazać innym, że różne rzeczy można robić inaczej, lepiej, skuteczniej, dla dobra ogółu.
Może coś się zgadza :wink:
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

ODPOWIEDZ