Zainteresowania

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Zainteresowania

#151 Post autor: Shirayo » czwartek, 19 maja 2011, 21:54

@up
Ja tak samo(z wyjątkiem muzyki). Coś mi się spodoba to będę zafascynowany przez max 2 miechy.



Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zainteresowania

#152 Post autor: Cotta » czwartek, 19 maja 2011, 22:02

Ja też tak samo, poza.. tajemnica. :wink:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Arranthie
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 21:13
Enneatyp: Obserwator

Re: Zainteresowania

#153 Post autor: Arranthie » czwartek, 19 maja 2011, 22:47

Również podobnie, ale często jest tak, że mam fazę na coś, po jakimś czasie mi przechodzi i zaczynam interesować się czymś innym. Jednak po kilku tygodniach/miesiącach/latach wróci mi ochota na zajmowanie się rzeczami, które kiedyś lubiłam. I tak w kółko...
Piątkowo.

Awatar użytkownika
Rvannith
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:12
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków

Re: Zainteresowania

#154 Post autor: Rvannith » piątek, 20 maja 2011, 00:36

No ja niestety również zapalam się szybko do czegoś a tydzień później rzucam w kąt (jak np. gitarę ;( ). Może dlatego, że łatwo się zniechęcam przeciwnościami, jeśli próbuję rozwijać jakąś pasję i pojawiają się trudności (np. takie, że jestem strasznie leniwa :D ) to łatwo się poddaję.
Muzyka jako zainteresowanie jest specyficzna, mam okresy kiedy nie chce mi się szukać nowych wykonawców i stylów, ale ta ulubiona zawsze musi lecieć gdzieś tam w tle, żebym mogła funkcjonować.
4w5/5w4

Vadim
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 13:00
Enneatyp: Obserwator

Re: Zainteresowania

#155 Post autor: Vadim » czwartek, 8 sierpnia 2013, 01:12

- szeroko pojęta sztuka (muzyka, kinematografia, literatura, malarstwo, architektura)
- psychologia i socjologia
- polityka i ekonomia
- filozofia (przede wszystkim nowożytna)
- historia (tak samo jak filozofia)
5w4 / INTJ / LII

Awatar użytkownika
Thinker
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 27 października 2012, 14:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Zainteresowania

#156 Post autor: Thinker » czwartek, 8 sierpnia 2013, 09:29

- Psychologia
- Socjologia
- Polityka
- Astronomia
- Filozofia
Słabiej ale również: Fizyka i chemia.
No i oczywiście muzyka o ile można ją nazwać zainteresowaniem ;)

Tak naprawdę, to od dziecka zawsze była ze mną psychologia i to o niej lubię najbardziej rozmyślać.
Jak np. ostatnio nad zjawiskiem, które nazwałem u człowieka "Podwójną moralnością ". Wnioskowałem się przy tym głównie Eksperymentem Milgrama, własnymi przeżyciami, oraz kilkoma faktami psychologicznymi.
Jest to bardzo ciekawe zjawisko, o ile nikt wcześniej go już nie opisał :D
Ennea:5w4
MBTI: INTP/J
Socjo: ILI

"Nie myślę, więc się tu zalogowałem"

Hatsumomo
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2016, 20:48

Re: Zainteresowania

#157 Post autor: Hatsumomo » wtorek, 29 marca 2016, 21:06

- islamistyka, a może powinnam powiedzieć Koran w każdym wymiarze, rozmowa, czytanie, oglądanie filmów, tylko żal że nie ma rozmowy z samymi g zainteresowanymi tematem, jakimkolwiek wyznawcą
- historia, starożytność szczególnie, a później wielki przeskok na II wojnę światową
-książki, literatura rosyjska, klasyczna, nudne lektury, które czytam jak powieści fantastyczne, Żeromski i Dostojewski, czyli dwaj bogowie
-kolorowanie, zajęcie dziecięce, a odprężające i cudowne, przez chwilę wcale nie myślę
-pisanie, szeroko pojęte, bo nawet listy zakupów lubię pisać

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Zainteresowania

#158 Post autor: Wiatr1000 » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 15:46

Nie widzę bym się tutaj udzielał.. dziwne :roll:

- z dzieciństwa modelarstwo papierowe 8-) mam zamiar kupić matę i skalpel 8-)
- muzyka (różnie ale ogólnie coś z orientu, japoński rock, koreański pop także chiński, trochę fińskiego, trochę tureckiej muzyki, latynowskiej, oraz regaee, w sumie wiele różnej gatunkowo i regionalnie muzyki mogę słuchać, jestem otwarty, nawet na ciężkie mroczne klimaty oraz industrialne i punkowe 8-) )
- filmy s-f i fantasy.. tak naprawdę mało jest teraz dobrych.. oraz azjatyckie horrory, a także psychologiczne itp.
- seriale.. True Blood.. The walking dead, Gra o Tron i tego typu bardziej od tasiemców.. ze starych to Z archiwum X, Gwiezdne Wrota itd. :)
- ezoteryka i całe dobrodziejstwo inwentarza
- ufologia to tylko tematy gdzie są chaneelingi
- manga anime, japoński 8-)
- książki tak jak filmy :)
- teorie spiskowe również Vatican Assassin :lol:
- chciałbym zagrać na gitarze :roll: :cry:
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zainteresowania

#159 Post autor: michal5225 » sobota, 28 maja 2016, 00:35

- Szeroko pojęta technika i nauka (z ciekawszych biofizyka), zawodowo realizuję się jako programista (kiedyś jako elektronik).
- Psychologia, tudzież enneagram - psychologia to dla mnie taka trochę mało rzeczowa nauka, chyba tylko wielcy psycholodzy potrafią rzeczowo o tym mówić i mieć jakiś dystans - większość ludzi po psychologii których znam, traktuje tą naukę co najmniej jak fizykę...
- Filozofia - raczej praktykuję niż pozyskuję wiedzę, uważam że w tym zakresie sam mogę wymyślić coś ciekawego i nie muszę polegać na odkryciach innych osób, swoją drogą troszeczkę podobne zdanie mam na temat psychologii. Oczywiście szanuję wielkich filozofów :)
- Sztuka szeroko pojęta, często cyfrowa (chociaż nie zawsze) - tutaj jednak też raczej działam, jeżeli już coś poznaję to bardziej z przypadku lub mało znane dzieła (digart.pl). Nie wiem czy jest coś co by mnie przekonało np. do pójścia na jakąś wystawę...
- Sztuki walki - bardzo ósemkowa sprawa, jakoś nie potrafię uprawiać sportu chodząc na siłownię, a to sprawia mi wiele radości.
- Niektóre sporty zespołowe (koszykówka, tysiąc - odmiana piłki nożnej) - jak wyżej.
- Dzikie podróże - bardzo siódemkowa sprawa.
- Rosja, Kanada, Australia ale pewnie mógł bym więcej wymienić...
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

ODPOWIEDZ