5 a postawy erotyczne (socjonika)

Dyskusje na temat typu 5

Jaka jest twoja postawa erotyczna w kontekście socjoniki?

inflantylna
7
41%
opiekuńcza
2
12%
uległa
6
35%
agresywna
2
12%
 
Liczba głosów: 17

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
urikedi
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 24 lipca 2015, 16:22
Enneatyp: Obserwator

5 a postawy erotyczne (socjonika)

#1 Post autor: urikedi » poniedziałek, 16 maja 2016, 22:49

Bez niepotrzebnych wstępów, dołączam opisy poszczególnych postaw

http://socjonika.pl/starastrona/index.p ... infantylny
http://socjonika.pl/starastrona/index.p ... na=opiekun
http://socjonika.pl/starastrona/index.php?strona=ulegly
http://socjonika.pl/starastrona/index.p ... na=agresor

A, i niech was nie zrazi, że z punktu widzenia piątki opis postawy inflantylnej wydaje się mieć pejoratywny oddźwięk. piszę, bo sama się na tym złapałam, po czym okazało się (po wytypowaniu), że właśnie tę postawę reprezentuję. nie wartościujmy ;)


5w4 so/sx
INTP
INFj(EII)
https://www.facebook.com/askehyhy/ <----tu rysuję

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#2 Post autor: Agon » poniedziałek, 16 maja 2016, 22:56

Mamy na forum 5 LII Litwonojow, 5 LSI Irranea, 5 ILI Snufkin i 5 SLI Feminazi - wszystkie te osoby to 5 i wszystkie mają różne postawy erotyczne według socjoniki, czyli da się ;)

Awatar użytkownika
urikedi
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 24 lipca 2015, 16:22
Enneatyp: Obserwator

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#3 Post autor: urikedi » poniedziałek, 16 maja 2016, 23:07

O, nie spodziewałam się, że aż tyle piątek, ekhm, "próbuje przyciągnąć partnera dowcipami, dziwnym lub „głupim” zachowaniem" :mrgreen:
5w4 so/sx
INTP
INFj(EII)
https://www.facebook.com/askehyhy/ <----tu rysuję

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#4 Post autor: Agon » poniedziałek, 16 maja 2016, 23:11

urikedi pisze:O, nie spodziewałam się, że aż tyle piątek, ekhm, "próbuje przyciągnąć partnera dowcipami, dziwnym lub „głupim” zachowaniem" :mrgreen:
Infantylna (Ne) to jedna z najczęściej spotykanych u 5, bo LII stanowią obok ILI lwią część populacji 5ek. Bardzo rzadko zdarzają się LII nie będące 5.

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#5 Post autor: R25 » poniedziałek, 16 maja 2016, 23:30

Agon pisze:
urikedi pisze:O, nie spodziewałam się, że aż tyle piątek, ekhm, "próbuje przyciągnąć partnera dowcipami, dziwnym lub „głupim” zachowaniem" :mrgreen:
Infantylna (Ne) to jedna z najczęściej spotykanych u 5, bo LII stanowią obok ILI lwią część populacji 5ek. Bardzo rzadko zdarzają się LII nie będące 5.
Ale lii 6w5 to już trochę będzie.
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#6 Post autor: Irranea » wtorek, 17 maja 2016, 07:51

urikedi pisze: A, i niech was nie zrazi, że z punktu widzenia piątki opis postawy inflantylnej wydaje się mieć pejoratywny oddźwięk. piszę, bo sama się na tym złapałam
Tutaj prawie każdy zna socjonikę, większość też jest wytypowana, więc nie musisz się martwić, że ktoś odbierze jakiś opis negatywnie. Z tego co zauważyłam, to jednak infantylni nie odbierają opisu postawy infantylnej jako nacechowanej pejoratywnie. W ogóle w tych opisach nie widzę ani wywyższania jednej postawy nad inną, więc wartościowanie pochodzi od nas samych,

Z racji Se-ego mam postawę agresywną.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#7 Post autor: sjofh_ystad » wtorek, 17 maja 2016, 21:13

@ urikedi
Tak jak Agon napisał, większość LII to 5 (choć nie w drugą stronę). 5 szpanujące swoją wiedzą, czasem (jak się uda) w zabawny sposób, to chyba nie taki rzadki obrazek :wink:

Oczywiście postawa infantylna, nawet u 5, to nie tylko szpanowanie wiedzą, a część ogólnego podejścia do zainteresowania czymś partnera i utrzymania więzi. Ale napisałem tak, bo się samo narzuca :) Taki archetypowy facet LII, który zaczyna coś tłumaczyć kobiecie ESE w dokładny, a jednocześnie niekonwencjonalny i zabawny sposób, przyciągając tym jej uwagę.

Btw, a propos socjoniki ogółem, to jeśli się dobrze wytypowałaś na 5 EII - a to drugie chyba jest trafione, po rzucie oka na fb (są świry które wierzą w socjotypowanie po mimice, temat kontrowersyjny, ja się zaliczam do świrów^^), to: jest tu paru co mają problem z uwierzeniem w kombinację 5 i etyka socjonicznego :) (@Eol^^). Widzę że odpowiednia uwaga znalazła się już u Diamentowego kruka w innym wątku :) Może jak zobaczą to uwierzą...
Ninque i ja na pewno pisaliśmy, że najprawdopodobniejsza kombinacja 5 etyka to właśnie 5 EII i wcale nam się to nie "gryzie".

P.S. Moim zdaniem dokładnie tę kombinację stanowi pisarz Haruki Murakami :) (ewentualnie 4 EII) Znasz może? Typowania na EII jestem, po odrzuceniu opcji ILI, całkowicie pewien (po paru książkach, w ogóle po iluś fragmentach tekstu, w których autor przelewa duszę na papier, myślę że można spokojnie typować), jeżeli natomiast chodzi o typowanie ennea - inaczej niż w wyniku wysłuchania czyichś szczerych, osobistych wynurzeń - to w sumie tego nie lubię, bo trudno komuś tak zajrzeć do wnętrza. Ale znowu: to, co uzewnętrznia w książkach, by mi pasowało, ponadto typowy bohater Murakamiego to wg mnie właśnie facet 5 EII (co można typować, ponieważ dzięki książkom, zwłaszcza tak introspektywnym, zaglądamy do wnętrza postaci). Btw @Eol polecam do przeczytania, jak to może działać, bo jest fajnie u niego opisane! (np. K. w "Sputnik sweetheart" albo Tōru w "Norwegian wood")

P.P.S. Kolejny nadzorca socjoniczny na forum! Jako 4 muszę lubić ból istnienia, więc także i ten krzyż przyjmę xD

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#8 Post autor: Agon » wtorek, 17 maja 2016, 21:53

sjofh_ystad pisze:Ninque i ja na pewno pisaliśmy, że najprawdopodobniejsza kombinacja 5 etyka to właśnie 5 EII i wcale nam się to nie "gryzie".
Też bym tak dawał. Intro, racjonał i intuicyjny - wszystkie te cechy są w pewien sposób bliskie mechanizmom obronnym Piątek.

To może jednak Molik jest 5 EII, a nie 4? Mam nadzieję, że sama doszła do swojej czwórkowatości, a nie pod wpływem rzekomej socjoniczno-enneagramowej niezgodności.

Jeśli ktoś dobrze zna socjonikę i enneagram i np. typuje się na 5 SLE, to pewnie wie co robi. Szczególnie, że mamy 5 LSI, to do SLE niedaleko ;)
Generalnie nie jestem za mieszaniem socjoniki i enneagramu, ale warto popatrzeć na cechy, które mogą być mylnie powiązane z enneatypem, a wynikać z socjotypu, lub vice versa. Ktoś mógłby się typować np. na 8, a być w rzeczywistości kontrfobiczną 6, tyle że SLE i interpretować cechy, które wynikają z posiadania Se programowego jako cechy 8ki.

Najgorsze jest to, że można typować innych tylko po cechach charakteru, a ani socjonika, ani enneagram nie mówią o nich nic. Jedynie posiadanie takich cech może nam dawać poszlaki. Każdy powinien wytypować się ostatecznie sam.
Socjonika to przetwarzanie informacji, zwracanie uwagi na pewne informacje i olewanie innych oraz łatwiejsze/trudniejsze rozumienie wiadomości niosących jakiś typ informacji. Enneagram to główny lęk i wynikająca z niego motywacja oraz mechanizmy obronne. Poza socjotypem i enneatypem mamy jeszcze wychowanie, geny, historię typowanej osoby, jej choroby, problemy i całą masę innych czynników z których wynikają różne cechy charakteru.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#9 Post autor: Cotta » wtorek, 17 maja 2016, 22:48

sjofh_ystad pisze: jest tu paru co mają problem z uwierzeniem w kombinację 5 i etyka socjonicznego :) (@Eol^^). Widzę że odpowiednia uwaga znalazła się już u [b]Diamentowego kruka[/b] w innym wątku :)
A ja? :sad2:

Ad. topic: infantylątko.
Spoiler:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#10 Post autor: Diamentowy Kruk » wtorek, 17 maja 2016, 22:58

sjofh_ystad pisze: Btw, a propos socjoniki ogółem, to jeśli się dobrze wytypowałaś na 5 EII - a to drugie chyba jest trafione, po rzucie oka na fb (są świry które wierzą w socjotypowanie po mimice, temat kontrowersyjny, ja się zaliczam do świrów^^), to: jest tu paru co mają problem z uwierzeniem w kombinację 5 i etyka socjonicznego :) (@Eol^^). Widzę że odpowiednia uwaga znalazła się już u Diamentowego kruka w innym wątku :) Może jak zobaczą to uwierzą...
Nie przesadzajmy! Mnie po prostu teraz nie pasuje Fx w ego do bycia 5, ale ja zawsze jestem otwarta na sugestię i takiej kombinacji nie wykluczam :mrgreen: Ja żadnym socjonicznym znawcą nie jestem, właściwie to jestem laik i tyle, coś tam wiem, ale to niewiele w nieprzebranym morzu informacji jaki posiada ten system. Jeśli faktycznie jesteś 5 EII to spoko, wierzę na słowo, żadnej gównoburzy nie zamierzam robić :D choć sama będę wyciągać wnioski, poza tym ja lubię dziwadełka. Skoro ja jestem introwertykiem i ekstratykiem to może i Urikedi jest etyczną 5, potrzebuję tylko znaleźć sobie na to argumenty, może to jeszcze nie ten socjolevel i się mnie trochę zmieni. Póki co dalej wydaje mnie się to niemożliwe, ale kto wie....
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#11 Post autor: Irranea » środa, 18 maja 2016, 07:21

sjofh_ystad pisze: Ninque i ja na pewno pisaliśmy, że najprawdopodobniejsza kombinacja 5 etyka to właśnie 5 EII i wcale nam się to nie "gryzie".
A ja? Większość wątku o nietypowych połączeniach to ja i Nin vs. Eol. A potem dalej z Eolem na pw i dlatemu nie podam linka, ale było tam właśnie o 5 EII i nie gryzieniu się.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#12 Post autor: Eol » środa, 18 maja 2016, 10:31

sjofh_ystad pisze:Btw, a propos socjoniki ogółem, to jeśli się dobrze wytypowałaś na 5 EII - a to drugie chyba jest trafione, po rzucie oka na fb (są świry które wierzą w socjotypowanie po mimice, temat kontrowersyjny, ja się zaliczam do świrów^^), to: jest tu paru co mają problem z uwierzeniem w kombinację 5 i etyka socjonicznego (@Eol^^). Widzę że odpowiednia uwaga znalazła się już u Diamentowego kruka w innym wątku Może jak zobaczą to uwierzą...
Ninque i ja na pewno pisaliśmy, że najprawdopodobniejsza kombinacja 5 etyka to właśnie 5 EII i wcale nam się to nie "gryzie".
No mnie sie "gryzie" :D Moim prywatnym zdaniem, jesli Urikedi jest EII, to raczej enneagramowo zle sie wytypowala :wink:
sjofh_ystad pisze: Btw @Eol polecam do przeczytania, jak to może działać, bo jest fajnie u niego opisane!
Nie czytale i pewnie na razie nie dam rady sie skusic, bo zlapalem bakcyla na inny temat i moje mysli kreca sie wokol tego nowego tematu :D Niemniej wsrod innych enneatypow mozesz spotkac osoby, ktore beda bardziej "piatkowe" niz same piatki :wink:
A co do tematu, to ja jestem infantylem do bolu :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
urikedi
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 24 lipca 2015, 16:22
Enneatyp: Obserwator

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#13 Post autor: urikedi » środa, 18 maja 2016, 16:51

Eol pisze: No mnie sie "gryzie" :D Moim prywatnym zdaniem, jesli Urikedi jest EII, to raczej enneagramowo zle sie wytypowala :wink:
Jestem mocno 5, potwierdzone prawie trzyletnią obserwacją. Mechanizmy obronne, scenariusz dzieciństwa, opisy na wszystkich stronkach - wszystko się pięknie zgadza.8-) Może mój wariant instynktowny (so/sx, ładnie pokrywający się z opisem EII) jest dla piątek nietypowy, i stąd wątpliwość?
5w4 so/sx
INTP
INFj(EII)
https://www.facebook.com/askehyhy/ <----tu rysuję

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#14 Post autor: Wiatr1000 » piątek, 10 czerwca 2016, 00:46

"w przypadku Uległych mężczyzn z partnerkami wygląda to analogicznie do „rycerza oddanego swojej księżniczce”" :oops: :oops:

W pewnej grupce zgodzilem sie wobec zboczonej 5 ze moze robic co chce ze mna. Master and Servant :lol:
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: 5 a postawy erotyczne (socjonika)

#15 Post autor: Litowojonow » piątek, 10 czerwca 2016, 19:10

Jakby mieszać zboczenia z postawami to bym musiał kwadrę zmienić
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

ODPOWIEDZ