Ulubione cytaty

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

Re: Ulubione cytaty

#331 Post autor: Vatican Assassin » piątek, 5 czerwca 2015, 00:34

"Skoro martwi się nie żywią to dlaczego żywi się martwią?"



Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Ulubione cytaty

#332 Post autor: Ninque » piątek, 5 czerwca 2015, 08:41

@JaNie zdawalam sobie sprawe z tego jakie jest Twoje rozumienie Twojego cytatu ale sama nadalam mu inny sens, odrobine przekornie :P
Vatican jejjkuuu jak ja czesto uzywam tego tekstu!! :D

A do dziewczecia pomiedzy JaNie a Vaticanem, ktorej nicka nie widze edytujac post w tap-a-talku to nie wiem czemu tylko artysci maja byc rozdarci ... Wydaje mi sie ze gloryfikowanie artystow jako nadludzi, ktorzy czuja wiecej jest przesadne ale to moze wynikac z mojego buntu na 4 i uwazanie ze tylko 4 czuja i moga sie wyrazac artystycznie. Za artystke sie nie uwazam, ale głownie dlatego ze to slowo mi obrzydło.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 27 kwietnia 2014, 17:34
Enneatyp: Obserwator

Re: Ulubione cytaty

#333 Post autor: sandra » piątek, 5 czerwca 2015, 10:45

Ninque pisze:A do dziewczecia pomiedzy JaNie a Vaticanem, ktorej nicka nie widze edytujac post w tap-a-talku to nie wiem czemu tylko artysci maja byc rozdarci ... Wydaje mi sie ze gloryfikowanie artystow jako nadludzi, ktorzy czuja wiecej jest przesadne ale to moze wynikac z mojego buntu na 4 i uwazanie ze tylko 4 czuja i moga sie wyrazac artystycznie. Za artystke sie nie uwazam, ale głownie dlatego ze to slowo mi obrzydło.

Bunt na 4? ojejku. Uważasz, że tylko 4 czują i mogą się wyrażać artystycznie? Chyba nie miałaś tego dokładnie na myśli, co? Bo przecież nie każdy artysta jest/był 4, czwórki nie mają monopolu na artyzm. Każdy typ może być artystą. :) Ja sama przez to, że fascynuję się sztuką i maluję, uważałam się za 4. I ja osobiście właśnie w kontakcie ze sztuką odczuwam zupełnie inne emocje niż na co dzień. Jeju znowu zaczynam mówić o sobie. :oops: Nieważne, kończę moją wypowiedź tym filmikiem, w którym pewien człowiek wypowiada się na temat tego cytatu.

https://youtu.be/zPG141FZDoY
INTP 5w4 RCUEI (i guess?)

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#334 Post autor: Agon » piątek, 5 czerwca 2015, 11:05

sandra pisze:Bunt na 4? ojejku. Uważasz, że tylko 4 czują i mogą się wyrażać artystycznie? Chyba nie miałaś tego dokładnie na myśli, co? Bo przecież nie każdy artysta jest/był 4, czwórki nie mają monopolu na artyzm. Każdy typ może być artystą. :)
Pablo Picasso był 8. Nie lubię, gdy 4 myślą, że tylko one są artystami. Naprawdę nie wiem z czego to wynika i co chcą udowodnić te czwórki. Sztuka wymaga po prostu kreatywnego myślenia, a to nie zależy od enneatypu.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Ulubione cytaty

#335 Post autor: Irranea » piątek, 5 czerwca 2015, 11:13

sandra pisze: Bunt na 4? ojejku. Uważasz, że tylko 4 czują i mogą się wyrażać artystycznie? Chyba nie miałaś tego dokładnie na myśli, co?
Nin chodziło o to, że własnie 4 nie mają monopolu na artystyczne uzdolnienia i wyrażanie siebie, ale sporo osób (zwłaszcza świeżaków w temacie ennea) sądzi, że tylko 4 czują 'głębię' i są artystami. I na takie przekonania się buntuje. To tyle w gwoli tłumaczenia na polski postów Nim.
(tuliiiimy Nin, żeby nie czuła się źle, że znowu nie pisze po polskiemu :hug:)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ulubione cytaty

#336 Post autor: Ninque » piątek, 5 czerwca 2015, 14:16

ech tylko ja nie rozumiem dlaczego to co napisałam zostało zrozumiane zupełnie na opak! :<<<

Tylko Irka mnie rozumie co zawsze jest odrobinę paradoksalne, w mojej skromnej opinii ale jestem jej też za to wsparcie niezmienie wdzięczna <stara się pisac po polsku i zrozumiale>
także, w ramach dziękczynienia za okazaną pomoc <tula Irkę> <3

nie lubię jakichkolwiek przejawów uważania sie za lepszych od kogoś, za głębszych i czujących więcej, i kojarzy mi się to z egoizmem i "czurkami", chociaż u prawdziwych czwórek też to dostrzegam tzn wrazliwość ale tylko na własne cierpienie, własną głebie, emocje, sztukę itd.
zapomnienie, że nikt nie ma monopolu na sztukę, uczucia i głebokie przemyślenia.

“Artists are people driven by the tension between the desire to communicate and the desire to hide.”

i własnie owo użycie słowa artyści w tym cytacie poruszyło moją drażliwą strunę. Nie wydaje mi się, żeby tylko artyści mogli się czuć rozciągnieci pomiędzy owymi pragnieniami, wydaje mi się że jest to zupełnie niezależne od profesji tylko jeżeli juz to od instynktów czy enneatypu.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#337 Post autor: Agon » piątek, 5 czerwca 2015, 15:08

Ninque pisze:“Artists are people driven by the tension between the desire to communicate and the desire to hide.”

i własnie owo użycie słowa artyści w tym cytacie poruszyło moją drażliwą strunę. Nie wydaje mi się, żeby tylko artyści mogli się czuć rozciągnieci pomiędzy owymi pragnieniami, wydaje mi się że jest to zupełnie niezależne od profesji tylko jeżeli juz to od instynktów czy enneatypu.
Dokładnie, np. 5w6 sp/so tak mogą mieć.

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Ulubione cytaty

#338 Post autor: Yarpen_Zigrin » piątek, 5 czerwca 2015, 15:13

Nope. 5w6 sp/so tak nie mają. Nie doklejaj do wszystkiego enneagramu...

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#339 Post autor: Agon » piątek, 5 czerwca 2015, 19:49

Yarpen_Zigrin pisze:Nope. 5w6 sp/so tak nie mają. Nie doklejaj do wszystkiego enneagramu...
Napisałem, że mogą tak mieć. Nie doklejam enneagramu, to Ty wykluczasz ten typ.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#340 Post autor: Ael » sobota, 6 czerwca 2015, 18:24

Ninque pisze:wydaje mi się że jest to zupełnie niezależne od profesji tylko jeżeli juz to od instynktów czy enneatypu.
A parę postów wyżej wkurzałaś się na rzekomy monopol Czwórek :P to w końcu zależy od enneatypu, czy nie zależy? :P

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ulubione cytaty

#341 Post autor: Ninque » sobota, 6 czerwca 2015, 23:29

Wkurzalam sie na powszechne mniemanie ze monopol istnieje
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Radek_
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 24 marca 2012, 17:35
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Ulubione cytaty

#342 Post autor: Radek_ » wtorek, 9 czerwca 2015, 19:11

"Kto trzęsie drzewem prawdy, temu padają na głowę obelgi i nienawiść."

Awatar użytkownika
methylene_blue
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 23:04
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: 18. południk

Re: Ulubione cytaty

#343 Post autor: methylene_blue » czwartek, 25 czerwca 2015, 22:54

Czasem warto uważnie porozglądać się po swojej uczelni, a w szczególności po ścianach*:
Zdjęcie

* ale, dla odmiany, mozna tam też znaleźć cytaty z Paulo Coelho :shock:
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#344 Post autor: Osteoporoza » środa, 16 września 2015, 14:03

6w5

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ulubione cytaty

#345 Post autor: Osteoporoza » piątek, 18 września 2015, 14:59

Spoiler:
6w5

ODPOWIEDZ