Strona 1 z 1

5 z mocnym połączeniem 7?

: wtorek, 18 lipca 2017, 20:30
autor: Warzywko
Tak jak w temacie, coś takiego w ogóle istnieje? Znam osobę, która bankowo jest 5tką, ale zawsze miałem problem by u niej wytypować skrzydło. Czytając te wszystkie opisy naszych ukochanych cyferek doszedłem do wniosku, że to jest taka piątka, która dość często zachowuje się jak rasowa 7 i posiada jej wszystkie zalety jak i wady. W enneagramie można nie posiadać skrzydła? Ta osoba na bank jest 5, ale skrzydła 4 i 6 w choć małym stopniu nie pasują :(.

Re: 5 z mocnym połączeniem 7?

: wtorek, 18 lipca 2017, 20:51
autor: And
Dlaczego miałoby nie istnieć?

Jak wiadomo z teorii enneagramu, 5 ma połączenia z 7 i 8, więc w określonych sytuacjach może popadać w schematy typowe dla tych dwóch enneatypów. Zdaje się, że jeden z dawniej aktywnych użytkowników- Yarren- był przykładem takiego 5 z mocnym połączeniem z 7.

Co do skrzydeł, to chyba teorie są różne, ale wydaje mi się, że nie jest konieczne przejawianie jakiejś silnej tendencji w kierunku jednego z nich. Sam przez jakiś czas podejrzewałem u siebie bycie bezskrzydłowym 5, ale po przemyśleniu jednak stwierdziłem, że chyba bardziej można mnie przypasować jako 5w6.

Re: 5 z mocnym połączeniem 7?

: piątek, 4 sierpnia 2017, 19:02
autor: Visenna
Ja jestem 5w4 z 7, więc istnieje ;)

Re: 5 z mocnym połączeniem 7?

: sobota, 5 sierpnia 2017, 10:41
autor: Irranea
And pisze:Yarren- był przykładem takiego 5 z mocnym połączeniem z 7.
E, Yarren się chyba w końcu uznał za 7.

Co do skrzydeł to istnieją dwie szkoły. Jedna mówi o typach bez skrzydeł, a druga mówi o równowadze skrzydeł. Wynik jest ten sam, czyli czysty typ. Jednak ze szkoły pierwszej brak skrzydeł oznacza nie czerpanie niczego z bocznych typów, a ze szkoły drugiej czerpanie z obu bocznych typów, jednak w równym stopniu. Sama obstaję przy drugiej szkole, czyli przy równowadze skrzydeł.

Co do połączeń, to 5 przeciez ma połączenie z 7 i z 8. Jedno z połączeń może być silniejsze i bardziej widoczne. Tutaj też są różne szkoły. Jedna twierdzi, że 5 ma połączenie stresowe z 7, czyli czerpie z tego typu jego negatywne mechanizmy i reakcje (jak np. uciekanie od problemów w zabawę, używki, pierdoły), a połączenie z 8 jest w relaksie, czyli 5 czerpie z tego typu jego zdrowe reakcje, czyli innymi słowy wzmacniany jest po prostu ośrodek działania. Druga szkoła za to mówi, że połączenia idą w obie strony. To jest, jeśli 5 jest niezdrowe, to łączy się z niezdrowymi reakcjami 7 jak i 8; jeśli 5 jest przeciętne, to łączy się z przeciętnymi reakcjami 7 jak i 8; a jeśli jest zdrowe to czerpie zdrowe reakcje z obu połączeń.

Re: 5 z mocnym połączeniem 7?

: sobota, 5 sierpnia 2017, 12:21
autor: And
Irranea pisze: E, Yarren się chyba w końcu uznał za 7.
Musiał to chyba obwieścić poza forum w takim razie, bo z jego postów na forum wynika, że w 2015 dalej się uważał za 5, a potem już nie był aktywny.