Enneagram a astrologia

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Enneagram a astrologia

#1 Post autor: krasnal10 » piątek, 5 stycznia 2018, 11:58

Witam. Kiedyś sprawdzaliśmy, czy da się w systemie Human Design odnaleźć jakieś wskazówki dotyczące naszego typu enneagramu. System jest trochę skomplikowany, materiału zebraliśmy nie za dużo. To było tu: http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=9092

Teraz wracam ponownie z myślą-pytaniem, czy w chwili narodzin człowieka można powiedzieć, jaki typu enneagramu będzie on reprezentował? Z mapy nieba w momencie naszych narodzin można wyciągnąć naprawdę dużo informacji.

Na poniższym obrazku (autorstwa W. Jóźwiaka z Taraka.pl) jest krótki opis znaczenia fragmentów nieba w kontekście umiejscowienia na nich gwiazd i planet w chwili naszych narodzin:
Obrazek

Jako Piątka zaczynam od naszego typu, poruszajmy się małymi kroczkami. Zobaczmy, gdzie było Słońce (powinno być raczej poniżej horyzontu, być może w okolicach domów 3-5, bo nie chcemy być zbyt widoczni), czy silna w horoskopie była planeta Saturn (który działa trochę ochładzająco i mocno dyscyplinująco na relacje z innymi ludźmi (zwłaszcza w okolicach zachodniej strony horyzontu blisko DSC) oraz czy mocny jest u nas znak zodiaku Skorpion (np. Słońce lub Ascendent w tym znaku). Może wykryjemy jakieś inne prawidłowości, np. silny Merkury czy jakieś silne aspekty planet?

Najlepiej zacznę od siebie:
Obrazek

Jeśli chcecie podzielić się swoimi kosmogramami urodzeniowymi to możecie je sprawdzić tu (koniecznie trzeba znać dokładną godzinę własnych urodzin):
http://www.robertmarzewski.pl/oblicz-horoskop/

Pozdrawiam


"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Enneagram a astrologia

#2 Post autor: TowarzyszFrytas » sobota, 6 stycznia 2018, 23:50

krasnal10 pisze:Z mapy nieba w momencie naszych narodzin można wyciągnąć naprawdę dużo informacji.
Haha, Nie.
Dalej nie czytałem.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a astrologia

#3 Post autor: toner » niedziela, 7 stycznia 2018, 17:08

Wróżka to fajny zawód.
5w4 LII

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a astrologia

#4 Post autor: krasnal10 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 08:29

Arthur C. Clarke: Nie wierzę w astrologię; jestem strzelcem, a my jesteśmy sceptyczni.

Krasnal10: Jako obserwator poszukuję wiedzy, mam otwarty umysł, nie odrzucam niczego bez sprawdzenia, po prostu weryfikuję.

Moja żona: Enneagram? Ludzie dzielą się na 9 typów i się nie zmieniają? Ha ha, dalej nie słucham ;-)
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Enneagram a astrologia

#5 Post autor: Intan » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 10:18

No sorry, szukasz korelacji pomiędzy mechanizmami obronnymi utworzonymi w dzieciństwie jako strategią obrony przed światem (psychologia) z rzekomym wpływem... gwiazd na niebie? Już samo twoje pytanie:
krasnal10 pisze:czy w chwili narodzin człowieka można powiedzieć, jaki typu enneagramu będzie on reprezentował?
pokazuje, że kompletnie nie rozumiesz enneagramu, a to:
krasnal10 pisze:Z mapy nieba w momencie naszych narodzin można wyciągnąć naprawdę dużo informacji
jest tylko wisienką na torcie. Myślenie życzeniowe at its finest. Enneagram nie ma nic wspólnego ani z astrologią, ani z numerologią, jeśli koniecznie chcesz się w to bawić - proszę bardzo, ale nie tutaj. Jak dla mnie temat do skoszowania.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a astrologia

#6 Post autor: krasnal10 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 11:07

Intan pisze:No sorry, szukasz korelacji pomiędzy mechanizmami obronnymi utworzonymi w dzieciństwie jako strategią obrony przed światem (psychologia) z rzekomym wpływem... gwiazd na niebie?
Tak, szukam, sprawdzam, podważam, nie biorę niczego na wiarę. Jeśli widzę nowe fakty, to się na nie nie obrażam. Enneagram i jedno podejście (mechanizmy utworzone w dzieciństwie) nie jest religią,...chyba że jest? No cóż, czytałem o innych podejściach do enneagramu. Lubię twórczą dyskusję a nie poklepywanie się w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji. Dlatego pytanie rzuciłem do obserwatorów...
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Enneagram a astrologia

#7 Post autor: Ael » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 11:21

krasnal10 pisze:Dlatego pytanie rzuciłem do obserwatorów...
Trochę szkoda, bo ja się czuję trochę wykluczona z dyskusji :D
(btw. zrobiłam sobie grafikę, poczytałam, co oznaczają dane konfiguracje i nie dość, że pasuje mniej niż połowa, to jeszcze aspekty są wzajemnie sprzeczne).

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a astrologia

#8 Post autor: krasnal10 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 11:47

Ael, błagam Cię, nie czuj się wykluczona :) To zbyt ...czwórkowe. Każda opinia się liczy. Zapytałem obserwatorów bo sam nim jestem i widzę w swoim horoskopie czynniki korelujące. Czwórek nie znam, dlatego też nie zastanawiałem się nad elementami horoskopu, które być może korelowałyby z tym typem, być może poszukiwałbym "silnych" Ksieżyca, Wenus, Urana, Saturna, może Neptuna, jeszcze zodiakalnych znaków wodnych (Ryby, Rak, Skorpion - ale tu nie mam pewności) oraz ognistych. No i jak na indywidualistę przystało, Słońce musi być mocno zaznaczone. Słońce mogłoby być w ascendencie, w wyraźnym aspekcie z jakąś ww. planetą.

Jeśli chodzi o opis horoskopu/kosmogramu w programach internetowych, to niestety jest on bezsensowny, zawsze opisuje jeden czynnik (położenie planety, znaku zodiaku, jakiś aspekt czyli kąt między planetami) bez uwzględnienia innych czynników. Astrologia to porządna wcale nie łatwa wiedza, ale jednocześnie sztuka - wymaga człowieka-fachowca a nie maszyny. Słabość (eufemistycznie pisząc) "oferty" astrologicznej w internecie i gazetkach to czynnik zniechęcający ludzi do tej wiedzy, dlatego rozumiem ludzi, że na dzień dobry są na NIE.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Enneagram a astrologia

#9 Post autor: Elkora » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 12:37

krasnal10 pisze:Astrologia to porządna wcale nie łatwa wiedza, ale jednocześnie sztuka - wymaga człowieka-fachowca a nie maszyny. Słabość (eufemistycznie pisząc) "oferty" astrologicznej w internecie i gazetkach to czynnik zniechęcający ludzi do tej wiedzy, dlatego rozumiem ludzi, że na dzień dobry są na NIE.
Może po prostu ludzie którzy ogarniają na tyle programowanie/ kosmos żeby stworzyć dobre algorytmy dla botów na wstępie odrzucają ten pomysł jako debilny?
Za przykład możemy posłużyć się tu frytasem magistrem nauk astrologicznych zrodzonym na szanowanej warszawskiej uczelni: tyle lat mu mówili o gwiazdach a nie chce powróżyć :(
Pewnie jego ni boi się że inne socjotypy też dostaną wgląd w przyszłość #MonopolizacjaPrzyszłości
Obrazek

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Enneagram a astrologia

#10 Post autor: TowarzyszFrytas » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 13:02

Enneagram a Rumpologia.
Dziedzina wróżbiarstwa pozwalająca odczytać tajniki ludzkiej osobowości, a także przyszłości człowieka na podstawie kształtu jego pośladków, dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Początki rumpologii sięgają starożytnego Babilonu, a reaktywowała ją... Jackie Stallone (90 l.), matka aktora Sylvestra (65 l.). Wróżenie z tyłka nie jest wcale trudne. Jeśli ktoś chce spróbować sił w rumpologii, na początek powinien poznać podstawy, czyli główne typy pośladków oraz ich znaczenie. Czytelnikom "Super Expressu" podajemy garść informacji na ten temat.
Tak dzielimy pośladki

1. Okrągłe
Otwartość i uczciwość. Taka kobieta jest dobrą kochanką, ale i koleżanką, odnosi sukcesy. Ma szanse zostać gwiazdą. Jest naturalna. Oczekuje od mężczyzny poczucia bezpieczeństwa.

2. Sercowate
Wskazuje to na dużą wrażliwość. Taką osobę łatwo zranić, jest też skłonna do porywczości i awantur. Może być dobrą kochanką, ale może być kłopot z adaptacją na żonę.

3. Gruszkowate
Taka osoba ma zahamowania seksualne i nie jest dobrą kochanką. Jest nieśmiała i niezbyt interesująca, ale jej cechą pozytywną jest stałość w uczuciach i wierność aż do śmierci.

4. Płaskie
Kobiety o płaskich pośladkach są samodzielne i potrafią dać sobie w życiu radę. Są wrażliwe i potrafią ładnie się ubierać. Z drugiej strony mają często wahania nastroju, potrafią być złośliwe.
Jaki kształt pośladka należałoby przypisać poszczególnym typom? Czy czwórki mają sercowate pupy, a jedynki płaskie?
Za przykład możemy posłużyć się tu frytasem magistrem nauk astrologicznych zrodzonym na szanowanej warszawskiej uczelni
Niestety tylko licencjat.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a astrologia

#11 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:17

Elo znawca enneagramu i astrologiczny dyletant here.
Badałem tę kwestię na własny użytek i moim zdaniem nie ma żadnej zauważalnej korelacji poza widoczną w horoskopach skłonnością do ekstra i introwertyzmu.
Kto czyta Tarakę sam sobie szkodzi. Jóźwiak jest kompetentny ale to jak oni wszystko mieszają woła o pomstę do nieba, szczególnie ten Wirpsza.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Enneagram a astrologia

#12 Post autor: Elkora » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 17:02

To prawda snuf badał, nawet mu wysyłałam godzinę i współrzędne geograficzne mojego urodzenia żeby wyliczył kim jestem
Wyszło chyba że wyrywem bo powiedział mi że jestem astrologiczną pomyłką
Obrazek

Awatar użytkownika
krasnal10
Posty: 63
Rejestracja: środa, 2 września 2015, 14:47
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a astrologia

#13 Post autor: krasnal10 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:04

No cóż, ja pewne korelacje widzę. Sprawdziłem dziś około 10 słynnych Piątek. Widzę Słońce pod horyzontem, jak przypuszczałem. Widzę silnego Merkurego, albo na osi horoskopu (co daje mu znaczenie) albo wzmacnianego Marsem (koniunkcja, opozycja, trygon lub sekstyl). Mars wymusza ciągłą pracę Merkurego, planetę wymiany informacji, intelektu, rozsądku - nie pozwala mu odpocząć - bo Mars to planeta ognia, trudu, wojny. U Einsteina Merkury jest w koniunkcji z Saturnem. Saturn dyscyplinuje, stabilizuje, trzyma w ryzach, więc Einstein musiał mieć umysł jak brzytwa, konkretny, nie schodził na manowce - to pomaga w badaniu danego tematu. Co jeszcze widzę - ascendent AC lub Słońce często jest w znaku Raka (niepewność, wycofanie), Skorpiona (przenikliwość, potrzeba prywatności, intymności), lub Wagi (potrzeba obiektywności). Ale to na poważne badanie za mało przykładów Piątek, do tego te słynne nie są reprezentatywną grupą, raczej rodzynkami. Zwykle mają silną Wenus lub Księżyc, dzięki czemu mają skrzydło czwórkowe i są przykładowo znanymi filmowcami lub pisarzami.
"ja" nie może znaleźć swojej pełni bez "ty"

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram a astrologia

#14 Post autor: toner » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:31

Cała astrologia to bzdury.
5w4 LII

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram a astrologia

#15 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 18:40

krasnal10 pisze:No cóż, ja pewne korelacje widzę. Sprawdziłem dziś około 10 słynnych Piątek. Widzę Słońce pod horyzontem, jak przypuszczałem. Widzę silnego Merkurego, albo na osi horoskopu (co daje mu znaczenie) albo wzmacnianego Marsem (koniunkcja, opozycja, trygon lub sekstyl). Mars wymusza ciągłą pracę Merkurego, planetę wymiany informacji, intelektu, rozsądku - nie pozwala mu odpocząć - bo Mars to planeta ognia, trudu, wojny. U Einsteina Merkury jest w koniunkcji z Saturnem. Saturn dyscyplinuje, stabilizuje, trzyma w ryzach, więc Einstein musiał mieć umysł jak brzytwa, konkretny, nie schodził na manowce - to pomaga w badaniu danego tematu. Co jeszcze widzę - ascendent AC lub Słońce często jest w znaku Raka (niepewność, wycofanie), Skorpiona (przenikliwość, potrzeba prywatności, intymności), lub Wagi (potrzeba obiektywności). Ale to na poważne badanie za mało przykładów Piątek, do tego te słynne nie są reprezentatywną grupą, raczej rodzynkami. Zwykle mają silną Wenus lub Księżyc, dzięki czemu mają skrzydło czwórkowe i są przykładowo znanymi filmowcami lub pisarzami.
Aż w takie detale nie wchodziłem, tylko ogólnie korelacje znaki/planety.
Moim zdaniem jeśli jakieś korelację są to powinny być łatwe do wychwycenia dla kogoś takiego jak ja już na poziomie ogólnym.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ