Witam na forum

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#106 Post autor: Rinn » sobota, 18 kwietnia 2009, 01:38

Witaj, troy :wink:
troy pisze:Kiedy czytam opisy, rysuje mi się wizerunek dość żałosnej osoby
Powinnam się obrazić. :P Ale prawda jest taka, że trafiłaś w czuły punkt. Przez wiele lat właśnie w taki sposób postrzegałam swoją osobę. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale zawsze miałam takie poczucie niedoskonałości, słabości, żałosności, połączone z gniewem na samą siebie. Bo Szóstki gardzą swoją słabością. Musztrują się jak w wojsku. Bez względu na to, jak strachliwe i uległe będą, towarzyszy im pragnienie bycia "twardym", bez tego nie mają do siebie samych szacunku. Borykają się z poczuciem osaczenia z zewnątrz, a nawet w samych sobie nie mają oparcia.

Na pytanie, czy jesteś 6 trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć, ale na podstawie tego, co napisałaś wydaje mi się to możliwe. 4w5 są bardziej emocjonalne, wrażliwe i oderwane od rzeczywistości, Szóstki też mogą mieć bogate życie uczuciowe, ale są bardziej konkretne i przyziemne. Trudno wyraźnie zaznaczyć tę rożnicę za pomocą słów, ja ją czuję, patrząc na Czwóki. Różnica między 5w6 a 6w5? Oceń, jak bardzo emocjonalna jesteś. Odpowiedz sobie szczerze, w jakim stopniu kierują Tobą emocje takie jak niechęć, gniew, żal, strach (inaczej mówiąc "dziwny dyskomfort i mdłości", tak, dobrze ujęłaś w słowa tę emocję), ocenianie ludzkich relacji w kategoriach słabości/siły, a w jakim stopniu racjonalne, chłodne, obiektywne osądy. Mam kolegę, który jest 5w6 i od razu zauważyłam tę różnicę. Szóstce może się wydawać, że jest racjonalna, ale w rzeczywistości te jej "umiejętności obserwacji i rozszyfrowywania innych" to obraz rzeczywistości odbity w krzywym zwierciadle ich nieufności. Irracjonalnej.
troy pisze:Ktoś tu pisze o czujności: owszem, kontroluję sytuację aby wyłapać ewentualną zdradę. Ale w normalnych warunkach? Zazwyczaj zatapiam się w myślach, odpływam i zdarza się to u mnie zbyt często.
Też się zamyślam. Myślę, że to dla mnie sposób na ucieczkę od rzeczywistości, trochę wytchnienia dla umysłu. Czujność u mnie objawia się w trudnościach z wyluzowaniem. Mogę olewać sobie obowiązki na dużą skalę, unikać ich jak tylko mogę, ale nigdy nie osiągam zupełnej beztroski, wyluzowania - bez względu na wszystko co jakiś czas nawiedzają mnie wewnętrzne spazmy "dziwnego dyskomfortu i mdłości". Często też bywam w stanie ciągłego napięcia, mobilizacji, reagując nerwowo (takie krótkie "szarpnięcia" strun-nerwów) na wszystko wokół.
troy pisze: Poza tym wiem, że ja nie będę kochać zawsze. Tak mi się przynajmniej wydaje, że to niemożliwe.
Też tak mam. Myślę, że u mnie to wynika z niepewności. Bo jak mogę zagwarantować, że tak będzie? Nie mogę, przecież tyle się może zdarzyć. Takie stwierdzenie to obietnica, a obietnica musi być poparta solidną pewnością. Z tego samego powodu rzadko planuję coś na przyszłość dalszą niż bieżący tydzień, chyba, że naprawdę muszę - bo skąd mogę wiedzieć, co będzie, jak się zmieni sytuacja? Ktoś mnie pyta, czy go odwiedzę, a ja nie umiem odpowiedzieć, zwlekam z odpowiedzią do ostatniej chwili, bo nie wiem, jak to się ułoży.

Moje wrażenie po Twoim poście - jeżeli 6, to 6w5. Kontrfobiczne, nie fobiczne, jak ja. Bardziej skłaniałabym się do 6w5, tak intuicyjnie, bo dużo w Twoim poście piątkowego wycofania i chłodu.
Ale czy 6 - to już chyba Ty sama musisz ocenić. Czytałaś już opisy poszczególnych poziomów zdrowia 6? Jeśli nie, to polecam, mogą pomóc.


w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

tobe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 26 kwietnia 2009, 20:21

#107 Post autor: tobe » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 08:12

cześć witam itp :)
zidentyfikowany jako 6w5 obrońca
pasuje do mnie jak ulał
6w5 INFP

Awatar użytkownika
greenmile
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 17:08
Lokalizacja: okolice szczecina

#108 Post autor: greenmile » sobota, 30 maja 2009, 20:50

6w5+7 INTP zgłasza się.
Na enneagram wpadłem przypadkiem, ale zrobiłem test, zobaczylem inne typpy i cholera, to działa, mówi w większości prawdę (trza by dopracować, ale tak jak jest też jest git.) a nawet moze miec jakies sensowne zastosowania!

Ogólnie o sobie moge powiedzieć tyle, że mam w cholerę złożoną osobowość, czego sam często nie ogarniam. :?
6w5+7 INTP
Szukam miłości, ale wiem, że jej nigdy nie znajdę ;_;
ambiwalencja, anyone?

... no i nie znalazłem :)
/quitlife.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#109 Post autor: Kemal » niedziela, 31 maja 2009, 00:09

greenmile pisze:a nawet moze miec jakies sensowne zastosowania!
O naiwny! :wink: :mrgreen:
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#110 Post autor: Rinn » niedziela, 31 maja 2009, 22:10

tobe, greenmile - witam i zachęcam do wypowiadania się na naszym forum. :wink: Może jako nowa krew trochę je ożywicie, bo na tę chwilę mamy tu chyba lekkie "zmęczenie materiału". 8)
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Didgeridoo
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 13:59
Lokalizacja: Łódź/Żywiec

Re: Witam na forum

#111 Post autor: Didgeridoo » wtorek, 15 września 2009, 14:10

Cześć koleżanki i koledzy, Melduje się szósteczka(w5) i jak zwykle miałam sporo wątpliwości, czy zalogować się w ogóle na tym forum;). Poza tym widzę,ze na forum szóstek nie ma zbyt duzo udzielających się:P. Pozdrawiam

Musiałam edytować, bo zamiast w5 napisałam w7 - zostawmy to bez komentarza...
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 września 2009, 15:41 przez Didgeridoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Chyba musi być gdzieś daleko stąd, takie miejsce gdzie ktoś wypatruje mnie;)
Typek 6w5

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Witam na forum

#112 Post autor: Kemal » wtorek, 15 września 2009, 14:52

Didgeridoo witam w imieniu Szóstek oraz Grupy Trzymającej Władzę :mrgreen:
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Didgeridoo
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 13:59
Lokalizacja: Łódź/Żywiec

Re: Witam na forum

#113 Post autor: Didgeridoo » wtorek, 15 września 2009, 15:02

Kemal pisze:Didgeridoo witam w imieniu Szóstek oraz Grupy Trzymającej Władzę :mrgreen:

Dzięki :mrgreen: , jest odzew! Odzyskuję wiarę:)
Chyba musi być gdzieś daleko stąd, takie miejsce gdzie ktoś wypatruje mnie;)
Typek 6w5

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Re: Witam na forum

#114 Post autor: Prowokacja » wtorek, 15 września 2009, 21:10

Elo, Elo 3 2 0 ;-)
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Witam na forum

#115 Post autor: Rinn » środa, 16 września 2009, 20:55

Witamy, witamy. :D Im więcej nas tutaj, tym lepiej. W kupie siła - kupy nikt nie ruszy. :mrgreen:
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Sniezna pantera
Posty: 14
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 13:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Witam na forum

#116 Post autor: Sniezna pantera » środa, 7 października 2009, 20:31

Witajcie wszystkie szóstki i pozostali ! Coś tu cicho ostatnio, ale miejmy nadzieję, że jeszcze się rozkręci :)

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Witam na forum

#117 Post autor: Pędzący Bakłażan » środa, 7 października 2009, 20:33

Witam Cię w imieniu szóstek, bo one chyba ostatnio zapadły w sen jesienny :mrgreen:

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#118 Post autor: boogi » środa, 7 października 2009, 22:46

Kolejna Szóstka która ma śnieżną panterę (czy jakiegoś takiego innego dzikiego białego kota) w avatarze.

Witaj i opowiedz nam o swoich lękach ;]
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Sniezna pantera
Posty: 14
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 13:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Witam na forum

#119 Post autor: Sniezna pantera » czwartek, 8 października 2009, 12:55

Bakłażan, taka ładna podoga, więc może się obudzą lada chwila :)
Boogi, o lękach, powiadasz ? Hehe, wolę jednak o nieco innych rzeczach opowiadać. Ale chętnie posłucham o Twoich 8)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#120 Post autor: boogi » czwartek, 8 października 2009, 19:53

Ja mogę opowiadać jedynie o miłości 8)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ