Epikurejczyk = Śmierć

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Epikurejczyk = Śmierć

#121 Post autor: silver_bullet » czwartek, 28 lutego 2013, 17:51

Poznajcie sile - moim zdaniem - epikurejczyka. To dopiero oznacza byc mezczyzna. Podniesc glowe, wstac, i dalej isc przez zycie.

Bohdan Smolen. Spora czesc z nas zna go jako listonosza z bardzo popularnego serialu, czesc z nas zna go z bardzo dobrego, choc juz nieco starego kabaretu Tey.
Malo kto jednak wie jak mu zycie dopierdolilo. Ile gowna przyjal na klate, i sie nie zlamal.

Czworki, nie czytajcie tego wywiadu. Bo sie potniecie.

Wywiad z Bohdanem Smoleniem (zrodlo)
Spoiler:


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Epikurejczyk = Śmierć

#122 Post autor: silver_bullet » środa, 3 lutego 2021, 21:06

Po latach stwierdzam że w sumie nikomu nie przyszło do głowy że zwrócenie uwagi na to czego na codzień nie widać to początek procesu.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Epikurejczyk = Śmierć

#123 Post autor: boogi » czwartek, 4 lutego 2021, 09:43

Blind spot? Ty czegoś nie widzisz (czegoś o sobie nie wiesz), inni być może to widzą ale z jakiegoś powodu nie mówią, lub mówią ale ignorujesz? No, bez wiedzy nie ma zmiany.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Epikurejczyk = Śmierć

#124 Post autor: AnetaK » czwartek, 1 kwietnia 2021, 02:19

boogi pisze:
czwartek, 4 lutego 2021, 09:43
Blind spot? Ty czegoś nie widzisz (czegoś o sobie nie wiesz), inni być może to widzą ale z jakiegoś powodu nie mówią, lub mówią ale ignorujesz? No, bez wiedzy nie ma zmiany.
NO WŁAŚNIE!!!!!

ludzie od lat mówią mi, że jestem zajebisty, że świetnie robię laskę i jestem taki męski i w ogóle, ale ja to ignoruję i dalej brnę w bycie debilem i potem niektórzy mówią, o ale jesteś mądry, rozwiązałeś perfekcyjnie to równaie kwantowe, a ja mówię, ty głupku, przecież to przepis na naleśniki.
ciężko jest z tą naszą świadomością.

ale zgadzam się, bez wiedzy nie ma zmiany, a bez zmiany jest monotonia, a monotonia to przeciwieństwo życia, czyż nie?
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Epikurejczyk = Śmierć

#125 Post autor: silver_bullet » środa, 1 marca 2023, 19:27

boogi pisze:
czwartek, 4 lutego 2021, 09:43
Blind spot? Ty czegoś nie widzisz (czegoś o sobie nie wiesz), inni być może to widzą ale z jakiegoś powodu nie mówią, lub mówią ale ignorujesz? No, bez wiedzy nie ma zmiany.
Alez oczywiscie, trafiles w sedno.
Kazdy z nas ma filtry percepcyjne ktore sprawiaja ze pewne rzeczy sa zwyczajnie niewidoczne.
Niektorych rzeczy stajemy sie swiadomi dopiero w momencie gdy dostaniem pelna informacje zwrotna od swiata. To jak przegladac sie w lustrze i zastanawiac sie co sie w nim tak naprawde widzi.

Kazdy z nas ma wewnetrzny obieg energii, ktory deifniuje nasze postrzeganie, zmysly, swiadomosc, i kinestetyke. Definiuje jestestwo. Jesli cos istnieje poza obszarem typowego funkcjonowania, i typowego obiegu energii to "nie-istnieje", taka czarna dziura na mapie postrzegania zmyslowego.
W takich sytuacjach droga do poszerzenia spektrum postrzegania jest niczym innym jak nauka postrzegania swiata od zera. Jak dziecko trzeba powoli badac dostepnymi zmyslami, a czesto wrecz badanie poprzez "macanie" takiej czarnej dziury postrzegania za pomoca dostepnych zmyslow. Mozna stwierdzic ze cos istnieje gdyz za pomoca dostepnych zmyslow mozna sprawdzic gdzie sie zaczyna a gdzie sie konczy rownoczesnie nie bedac w stanie pojac istoty samego obiektu. Cierpliwosc, medytacja, konsekwentna nauka nowego wszechswiata.
Tak sie poszerza granice swiadomosci i percepcji.

Pozwole sobie przytoczyc moj ulubiony cytat na temat:
„Zastanówcie się nad faktem, że głuchy nie słyszy. A zatem jakaż to głuchota jest udziałem nas wszystkich? Jakich brakuje nam zmysłów, że nie widzimy i nie słyszymy innego świata, który nas otacza."
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ