Typ 7 - Entuzjasta: Enneagram vs. Socjonika

Dyskusje na temat typu 7

Jestem 7, mój typ w Socjonice to:

ENTp
11
26%
ENTj
0
Brak głosów
ENFj
3
7%
ENFp
19
44%
ESTp
3
7%
ESTj
0
Brak głosów
ESFp
1
2%
ESFj
1
2%
IXXx
5
12%
 
Liczba głosów: 43

Wiadomość
Autor
Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

Typ 7 - Entuzjasta: Enneagram vs. Socjonika

#1 Post autor: Maślany » środa, 16 maja 2007, 12:09

Pożyczając pomysł od 5 i redukując go jedynie do socjoniki zróbmy ankietę.


forum.socjonika.pl

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#2 Post autor: Green Eyes » środa, 16 maja 2007, 12:45

kurwiki i szelmowski uśmiech - ENFP rzecz jasna :D

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#3 Post autor: Druid z Polmosu » środa, 16 maja 2007, 14:59

wiem ze jestem leniwy i moglbym sam poszukac ale mogłby mnie ktoś uświadomic co oznaczaja te wszystkie skroty?? jak ENFP i cała reszta??
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#4 Post autor: ktośtam » środa, 16 maja 2007, 15:04

wiem ze jestem leniwy i moglbym sam poszukac ale mogłby mnie ktoś uświadomic co oznaczaja te wszystkie skroty?? jak ENFP i cała reszta??
Jest cały dział na forum o nazwie "MBTI" gdzie to wszystko jest jasno i zrozumiale wyjaśnione przez Maślanego... :roll:

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#5 Post autor: Druid z Polmosu » środa, 16 maja 2007, 15:49

THX. Wyszło mi z testu ENTP choc nie jestem jakos przekonany co do skutecznosci tego testu... :?
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#6 Post autor: Czekolada » środa, 16 maja 2007, 16:22

Przewertuj dział MBTI. A jak to nie starczy to jak znasz dobrze angielski to zajrzyj na inne fora o tej tematyce.
Mi akurat nie starczały informacje po polsku i musiałam przekopać anglojęzyczne forum, żeby dowiedzieć się, że jednak jestem tym ENFp ;).

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#7 Post autor: Maślany » czwartek, 17 maja 2007, 22:23

Moim zdaniem zachowanie 7 i 9 dość silnie koreluje z zachowaniem kwadry Alfa
1. Kwadra Alfa

Ne połączone z Ti
Typy kwadry Alfa lubią swobodną wymianę nowych pomysłów i teorii jako formy intelektualnego spędzania wolnego czasu. Lubią systematyzować wiedzę i tworzyć nowe kategorie, spekulować na temat hipotez bez konieczności widzenia jak ich teorie sprawdzają się w praktyce gdy są wdrożone (przytłumione Te).

Fe połączone z Si
Lubią beztroskie wyrażenie emocji i cieszenie się zmysłami i są w stanie czerpać nie kończącą się przyjemność z prostych rzeczy - zabawnych historii, egzotycznych posiłków, pikników rodzinnych i grupowych wycieczek, z oglądania albo tworzenia sztuki.

Przyćmione elementy:
Kwadra Alfa jest szczególnie wrażliwa i krytyczny w stosunku do poglądów merkantylistycznych (że najważniejsze są pieniądze), ostentacyjnego pokazywania bogactwa i symboli statusu społecznego, niegrzecznego i agresywnego zachowania, moralnej krytyki, i ludzi którzy twierdzą o nich że marnują swój czas na bezproduktywne rzeczy.

Typowe zachowanie kwadry Alfa:
Spontaniczne, niezorganizowane działania "po prostu dla zabawy.” Beztroska, niepoważna atmosfera z małą ilością "ciężkich" momentów. Skaczą od tematu do tematu bez skupiania się na wprowadzaniu w życie osiągniętych wniosków.
Opinie?
forum.socjonika.pl

hols
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 09:51

#8 Post autor: hols » czwartek, 17 maja 2007, 22:39

Maślany pisze: Opinie?
Tak. Ten kwadracik by pasował do mnie i pewnie do innych Siódemek z forum.

Nie tylko z tą geometrią mają dużo wspólnego. Patrząc na główne motywacje enneagramowe dla 7 i 9 widać duże podobieństwo.
7
Key Motivations: Want to maintain their freedom and happiness, to avoid missing out on worthwhile experiences, to keep themselves excited and occupied, to avoid and discharge pain.

9
Key Motivations: Want to create harmony in their environment, to avoid conflicts and tension, to preserve things as they are, to resist whatever would upset or disturb them.
7 i 9 to chyba najbardziej unikające negatywnych emocji typy enne.

Zaznaczyłem ENFP, chociaż równie dobrze pasują do mnie opisy INFP i ENTP.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#9 Post autor: Wawelski » czwartek, 17 maja 2007, 23:11

Pasują dwie opcje i nie zaznaczam żadnej. Żadna niespodzianka ;)
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
vodka :)
Posty: 546
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 10:06
Lokalizacja: z PolmosTu :D

#10 Post autor: vodka :) » czwartek, 17 maja 2007, 23:39

no dobra, to teraz pasuje nam kwadra Alfa, a wcześniej była Delta? http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=908
ja tam już tego nie wiem... Za to na 1000% jestem ENFp i zdania nie zmienię :D

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: Nuit » czwartek, 17 maja 2007, 23:44

hrhr - zagłosowałam, a co;D w końcu jestem 50% 8w7 i 50% 7w8
częściej jestem pewnie 8w7 ale ostatnio częściej 7w8 ehh, jaki ten enneagram skomplikowany :lol:
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#12 Post autor: Czekolada » piątek, 25 maja 2007, 20:13

hols pisze:Zaznaczyłem ENFP, chociaż równie dobrze pasują do mnie opisy INFP i ENTP.
O hols. Jak miło, nie jestem sama :lol: .
Do mnie najbardziej można dorzucić ENTp właśnie.

Wynalazłam jeszcze coś odnośnie rozróżnienia ENTp i ENFp:
http://www.the16types.info/forums/viewt ... c&start=15

W wielkim skrócie:
Zarówno ENTp jak i ENFp mają potrzebę zmieniania świata. Ale uwaga ENTp (wynalazca) zwraca się w stronę przedmiotów (ich ulepszenia), a ENFp (psycholog) w kierunku ludzi, ich uszczęśliwiania (począwszy od poprawiania humoru), posiada wiarę w to, że może zmieniać ludzi, uczynić ich lepszymi.
Oboje poszukują lepszych rozwiązań, nowych możliwości.

P.S. Kilka osób mi powiedziało, że je obserwuje ... choć na nie nie zwracałam szczególnej uwagi :P.

Ludzie z kwadry delta postrzegani są jako poważni. Paradoks przy ENFp, a jednak prawdziwy.

Za dużo tego materiału jest, żeby wszystko napisać, z resztą już ten post idealnie podpasowywuje się pod dział MBTI.

hols
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 09:51

#13 Post autor: hols » piątek, 25 maja 2007, 21:10

No kobieto! Potrafisz mnie zainteresować. Przeczytałem, to było takie nowe "okno"-nie zgłębiałem zbytnio MBTI, trzeba to jakoś będzie wcisnąć do spektrum zainteresowań ;)

Chyba to jest tak, że w komfortowej sytuacja jestem ENFP, a w stresie ENTP, zwłaszcza, że te T jest ode mnie wymagane, w związku ze studiami, raczej mało tam miejsca na relacje międzyludzkie. I dlatego właśnie założyłem temat "Siedem strach/ośrodek intelektu" bo to trochę dziwne, że jest tu tak dużo siódemek F gdzie według enneagramu siedem to umysł.

P.S. A propos obserwowania to patrząc na Twoje posty stwierdzam, że chyba jesteś siódemką, z którą mogę się tutaj najbardziej identyfikować :)

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#14 Post autor: Wawelski » sobota, 26 maja 2007, 01:59

hols pisze: I dlatego właśnie założyłem temat "Siedem strach/ośrodek intelektu" bo to trochę dziwne, że jest tu tak dużo siódemek F gdzie według enneagramu siedem to umysł.
Oj bo my jesteśmy tajnymi czwórkami, w misji. Ciiii.
Jest jeszcze Nuit, która może jest 7, ale ona też ma misję. Posłaliśmy ją do ósemek.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#15 Post autor: Czekolada » sobota, 26 maja 2007, 14:16

Socjonika jest naprawdę fascynująca. Gdybym się nie zgłębiła to uważałabym mój wynik (ENFp) za coś co nie za bardzo do mnie nie pasuje.
hols pisze:P.S. A propos obserwowania to patrząc na Twoje posty stwierdzam, że chyba jesteś siódemką, z którą mogę się tutaj najbardziej identyfikować :)
Miło, bo ja odnoszę takie samo wrażenie :).
Hehe, a jeszcze odnośnie obserwowania: w końcu mamy sporo wspólnego z piątką 8) .
Wawelski pisze:
hols pisze: I dlatego właśnie założyłem temat "Siedem strach/ośrodek intelektu" bo to trochę dziwne, że jest tu tak dużo siódemek F gdzie według enneagramu siedem to umysł.
Oj bo my jesteśmy tajnymi czwórkami, w misji. Ciiii.
Jest jeszcze Nuit, która może jest 7, ale ona też ma misję. Posłaliśmy ją do ósemek.
Wawel, Ty dopiero co wróciłeś z misji :P. Green Eyes też.
No i co, hols, może zmasowany atak na piątki? Wystarczy numerki poprzekręcać ... :D

ODPOWIEDZ