Różnice między 4 a 7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: SX & seks

#91 Post autor: Shavira » wtorek, 1 listopada 2016, 21:04

Sayna pisze:Próbowałam wszystkiego poza sportami ekstremalnymi.
A one są właśnie najlepsze.

Idea sekty brzmi przerażająco i odstręczająco, jedyna Sekta w jakiej mogę być to ta socjoniczna. xd
Sayna pisze:To co robimy bardziej świadczy o słabym instynkcie sp, niż silnym sx. Osoby z silnym sp unikają ryzykownych działań, które mogą skończyć się śmiercią lub kalectwem. Najbardziej niebezpieczne zachowania zaobserwowałam u kontrfobicznych 6 oraz u 7 i 4, wszystkie typy so/sx lub sx/so czyli bez sp.
Ja mam instynkt samozachowawczy na pierwszym miejscu, ale mimo wszystko podejmuję ryzyko, żeby dostarczyć sobie przyjemności. Jednak jest to ryzyko kontrolowane - nie biorę narkotyków, bo mogłoby się to skończyć uzależnieniem i wyniszczeniem organizmu, nie robię głupich i niebezpiecznych rzeczy jak np. jazda samochodem pod wpływem alkoholu lub zbyt szybka jazda przy złych warunkach pogodowych, sporty ekstremalne uznaję tylko w warunkach kontrolowanych i pod opieką instruktorów... no i właściwie długo by wymieniać.


6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: SX & seks

#92 Post autor: Sayna » wtorek, 1 listopada 2016, 21:10

Nie wszystko da się kontrolować. A jazda autostopem? Nigdy nie wiesz na kogo trafisz. To, że się zabezpieczasz znaczy tylko tyle, że nie jesteś głupia i skrajnie nieodpowiedzialna. Instynkt samozachowawczy na pierwszym miejscu u 7 to raczej imprezki w znanym towarzystwie i zakupy, przyjemności bez ryzyka.

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: SX & seks

#93 Post autor: Shavira » wtorek, 1 listopada 2016, 21:14

Nie mam w zwyczaju zakładać najgorszego scenariusza i nie myślę o tym, że podczas jazdy autostopem ktoś mógłby mnie skrzywdzić. Poza tym, nigdy nie jeżdżę sama.

Lubię adrenalinę i lubię ryzyko kontrolowane, będąc 7 sp/so. A zakupy to nawet nie jest rozrywka.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

ODPOWIEDZ