Czy 7 mają tendencje do manipulowania?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#16 Post autor: Miltado » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 01:08

Snufkin pisze:Jasne, że manipulujecie. Wynieśliście to z dzieciństwa. Uważacie się za wiecznie słodkich bobasków którym należy się wszystko czego sobie tylko zażyczycie. W dodatku jesteście pewni siebie i potraficie się ślizgać w życiu. Optymizm + urok osobisty otwiera wiele ludzkich serc ale niewiele osób się łapie, że czasami chcecie po prostu coś dla siebie w ten sposób ugrać.
Snufkin zauważyłem tutaj tendencję do gloryfikacji 7, cobyś powiedział o zwiedzeniu naszego forum? :lol:


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#17 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 01:14

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 13:25 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Katiks
Posty: 582
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:39
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Wszechświat!

#18 Post autor: Katiks » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 01:15

Czy ja wiem, czy manipulowanie... raczej właśnie konieczność posiadania czegoś, czego się zapragnęło.

Chociaż nie. Nagle mnie oświeciło.
Faktycznie, nieświadomie manipuluję. :shock:
"„Jesteś kobietą o olbrzymiej intuicji i inteligencji. Twój cięty języczek doprowadza mnie do szczytu rozkoszy duchowej. A teraz, walnij tego idiotę tłuczkiem, ukryj zwłoki pod trybunami Hufflepuffu i ucieknijmy razem do twojej wieży”. "

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#19 Post autor: Miltado » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 01:31

Katiks pisze:Czy ja wiem, czy manipulowanie... raczej właśnie konieczność posiadania czegoś, czego się zapragnęło.

Chociaż nie. Nagle mnie oświeciło.
Faktycznie, nieświadomie manipuluję. :shock:
Brawo za bystrość.

A co do Ciebie Snufkin to jak na jakim na naszym trójkowym, ostatnio zastuj tam mamy.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Katiks
Posty: 582
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:39
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Wszechświat!

#20 Post autor: Katiks » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 01:56

Miltado pisze:
Katiks pisze:Czy ja wiem, czy manipulowanie... raczej właśnie konieczność posiadania czegoś, czego się zapragnęło.

Chociaż nie. Nagle mnie oświeciło.
Faktycznie, nieświadomie manipuluję. :shock:
Brawo za bystrość.
Nie zastanawiałam się nigdy nad tym.
Osttanio uświadamiacie mnie ciągle, że ja na prawdę nad niczym szczególnie się nie zastanawiam i większość rzeczy robię "bo tak". Nieświadomie. Nie nazywam większości reakcji i działań. Hmm.
"„Jesteś kobietą o olbrzymiej intuicji i inteligencji. Twój cięty języczek doprowadza mnie do szczytu rozkoszy duchowej. A teraz, walnij tego idiotę tłuczkiem, ukryj zwłoki pod trybunami Hufflepuffu i ucieknijmy razem do twojej wieży”. "

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#21 Post autor: Gremster » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 11:20

Katiks pisze:
Miltado pisze:
Katiks pisze:Czy ja wiem, czy manipulowanie... raczej właśnie konieczność posiadania czegoś, czego się zapragnęło.

Chociaż nie. Nagle mnie oświeciło.
Faktycznie, nieświadomie manipuluję. :shock:
Brawo za bystrość.
Nie zastanawiałam się nigdy nad tym.
Osttanio uświadamiacie mnie ciągle, że ja na prawdę nad niczym szczególnie się nie zastanawiam i większość rzeczy robię "bo tak". Nieświadomie. Nie nazywam większości reakcji i działań. Hmm.
i co się tym przejmujesz... to jest złe??
w ich odczuciu....
nam z tym dobrze.
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

Awatar użytkownika
Katiks
Posty: 582
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:39
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Wszechświat!

#22 Post autor: Katiks » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 12:45

Gremster pisze:
Katiks pisze:
Miltado pisze: Brawo za bystrość.
Nie zastanawiałam się nigdy nad tym.
Osttanio uświadamiacie mnie ciągle, że ja na prawdę nad niczym szczególnie się nie zastanawiam i większość rzeczy robię "bo tak". Nieświadomie. Nie nazywam większości reakcji i działań. Hmm.
i co się tym przejmujesz... to jest złe??
w ich odczuciu....
nam z tym dobrze.
właściwie... źle nie jest. :D

A właśnie dziś mi mama wypomniała, że "manipuluję" (jak próbowałam sprawić, żeby mi jajecznicę zrobiła, bo ja nie miałam ewny :lol: ). ironia. :shock:
"„Jesteś kobietą o olbrzymiej intuicji i inteligencji. Twój cięty języczek doprowadza mnie do szczytu rozkoszy duchowej. A teraz, walnij tego idiotę tłuczkiem, ukryj zwłoki pod trybunami Hufflepuffu i ucieknijmy razem do twojej wieży”. "

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#23 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 13:47

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 13:24 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#24 Post autor: NoLeader » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 17:52

Z moich doświadczeń: oczywiście, że manipulują i dużo bardziej 7w6, niż 7w8. Na początku jest to zabawne, nawet jeśli wyczuwa się, że jest się robionym w muła, później już się to robi wkurwiające.

Najchujowsze jest to, że 7 przycięta na kłamstwie albo reaguje agresją, albo jest wielka obraza majestatu.

Awatar użytkownika
Katiks
Posty: 582
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:39
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Wszechświat!

#25 Post autor: Katiks » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 18:05

Snufkin pisze:Jasne, że wam dobrze z waszymi manipulacjami, w końcu przez to ciągle ktoś za was wszystko robi. Ja bym powiedził, że 7 manipulują z lenistwa i dla zabawy a 3 z ambicji i dla wizerunku.
Tja. Lenistwo to zło. Złooo!
"„Jesteś kobietą o olbrzymiej intuicji i inteligencji. Twój cięty języczek doprowadza mnie do szczytu rozkoszy duchowej. A teraz, walnij tego idiotę tłuczkiem, ukryj zwłoki pod trybunami Hufflepuffu i ucieknijmy razem do twojej wieży”. "

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#26 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 19:03

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 13:23 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
pomiar
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 28 lipca 2008, 00:35

#27 Post autor: pomiar » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 20:15

NoLeader pisze:Najchujowsze jest to, że 7 przycięta na kłamstwie albo reaguje agresją, albo jest wielka obraza majestatu.
Dokładnie opisałeś zachowanie mojego ojca 7, jak go próbuję zdemaskować. Nie słucha wtedy, co się do niego mówi, odwraca kota ogonem, wszyscy winni, tylko nie on, potem się obraża, a na następny dzień jakby nic się nie stało, już zapomniał.
5w4 INTj

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#28 Post autor: NoLeader » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 22:25

pomiar pisze:
NoLeader pisze:Najchujowsze jest to, że 7 przycięta na kłamstwie albo reaguje agresją, albo jest wielka obraza majestatu.
Dokładnie opisałeś zachowanie mojego ojca 7, jak go próbuję zdemaskować. Nie słucha wtedy, co się do niego mówi, odwraca kota ogonem, wszyscy winni, tylko nie on, potem się obraża, a na następny dzień jakby nic się nie stało, już zapomniał.
Dodam, ze ja mam ojca 1, i on sie zachowuje również w podobny sposób (jakby nie było te typy mają ze sobą połączenie). Może być jednak jeszcze gorzej, 7 (lub 1) za to, że śmiałeś wyrazić krytykę, zaczną Cię obserwować i zaatakują Cię jeśli popełnisz jakikolwiek błąd na zasadzie: krytykujesz mnie, a widzisz! Sam jesteś taki sam!

Dlatego ja uważam, że ten typ, szczególnie 7w6 można albo zdominować, albo sie mu poddać, droga partnerska odpada.

ODPOWIEDZ