Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Pampon
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:55

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#46 Post autor: Pampon » niedziela, 26 grudnia 2010, 17:47

Głównie pesymizm.

Zresztą, po co w kółko skupiać się na negatywach? ;) To stanowi jedynie dodatkowe utrudnienie.
Wymieniać i wytykać można w nieskończoność, ale nie widzę w tym większego sensu.
Ktoś mi nie odpowiada/irytuje mnie/sprawia, że chce się wyć z litości nad nim do księżyca - trzymam na odległość i robię swoje.
Choć szatańskich planów przeciwko rodzynom, przy których naprawdę ciężko jest już wytrzymać, nigdy nie za wiele :twisted:



Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#47 Post autor: belladonna666 » czwartek, 25 kwietnia 2013, 23:09

Nienawidzę jak ktoś jest sztywny jakby połknął kij od szczotki, jest zdystansowany, ale tak aż za bardzo, że kiedy jest w towarzystwie to zachowuje się jakby go nie było i się duchowo odłącza od ludzi, wtedy ta osoba mnie okropnie denerwuje! Bo po co iść spotkać się z ludźmi a w ogóle nie rozmawiać z nimi, nie śmiać się, nie bawić tylko siedzieć i patrzeć w sufit... Ktoś mi wytłumaczy takie zachowanie? Już lepiej niech ta osoba siedzi w domu... Nie lubię też jak ktoś mnie traktuje z góry i jak idiotę, sorry ale też mam swój mózg a ta osoba wcale nie jest najmądrzejsza :D No i krętactwo, manipulacje, wykorzystywanie, pomówienia za plecami. Wolę wiedzieć gdzie idę, z kim i co mnie czeka a nie jakieś niespodzianki, takie, które burzą wszystkie plany. Np. umawiam się z kimś, a ta osoba 5 min przed tym zanim dotrę na miejsce pisze, że nie przyjdzie. Ja zmieniam sobie plany a ta osoba wtedy dzwoni i pyta gdzie się spotykamy? Grrr! Zabiłabym :D Jeszcze bez podania wytłumaczenia, co najważniejsze. Szczerze to piszę teraz trochę w afekcie bo wyżywam się na koleżance, która właśnie posłużyła mi tu za przykład. Nikt mnie tak nie irytuje jak ona i chyba zerwę albo ograniczę tą znajomość mimo wszystko. Chodzi jakby zdechła po świecie a myśli, że jest gwiazdą i błyszczy xD Myśli powoli, wszystko robi powoli, a jak idzie to jakby szła po wybiegu i 50 tys. ludzi się na nią patrzyło. Wiem, że to złe oczerniać znajomych, ale to forum internetowe, anonimowe i pytanie brzmi "Jakie cechy irytują Was (...)" więc napisałam :D :twisted:
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#48 Post autor: Litowojonow » czwartek, 25 kwietnia 2013, 23:31

belladonna666 pisze:Już lepiej niech ta osoba siedzi w domu...
Ee tam, czasem trzeba się przewietrzyć, rozprostować kości
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#49 Post autor: belladonna666 » piątek, 26 kwietnia 2013, 00:20

Litowojonow pisze:
belladonna666 pisze:Już lepiej niech ta osoba siedzi w domu...
Ee tam, czasem trzeba się przewietrzyć, rozprostować kości
W tej sytuacji proponuję refleksyjne samotne spacery :D
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#50 Post autor: hellbike » piątek, 26 kwietnia 2013, 00:59

Sztywni, agresywni, namolni, powierzchowni, swietoszkowaci, wstydliwi, ludzie typu "o boze ale siara ludzie sie patrza", moralizatorzy; ludzie, ktorym wydaje sie, ze sa inteligentniejszy odemnie (chyba, ze akurat ich trolluje - wtedy bawi, zamiast irytowac).

i pewie sporo innych cech :x
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#51 Post autor: kangur » piątek, 26 kwietnia 2013, 23:16

kiedy jest w towarzystwie to zachowuje się jakby go nie było i się duchowo odłącza od ludzi, wtedy ta osoba mnie okropnie denerwuje! Bo po co iść spotkać się z ludźmi a w ogóle nie rozmawiać z nimi, nie śmiać się, nie bawić tylko siedzieć i patrzeć w sufit... Ktoś mi wytłumaczy takie zachowanie? Już lepiej niech ta osoba siedzi w domu...
o, podejście takie jak u belladonny mnie denerwuje. Patrzący w sufit nie irytują, nie odzywają się przez co ani nie psują innym humoru, ani niepotrzebnych głupot nie gadają.

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#52 Post autor: belladonna666 » sobota, 27 kwietnia 2013, 12:08

kangur pisze:
kiedy jest w towarzystwie to zachowuje się jakby go nie było i się duchowo odłącza od ludzi, wtedy ta osoba mnie okropnie denerwuje! Bo po co iść spotkać się z ludźmi a w ogóle nie rozmawiać z nimi, nie śmiać się, nie bawić tylko siedzieć i patrzeć w sufit... Ktoś mi wytłumaczy takie zachowanie? Już lepiej niech ta osoba siedzi w domu...
o, podejście takie jak u belladonny mnie denerwuje. Patrzący w sufit nie irytują, nie odzywają się przez co ani nie psują innym humoru, ani niepotrzebnych głupot nie gadają.
nie istnieją :D

mi psują humor, w towarzystwie takich osób czuję się jakbym kogoś zabiła, zrobiła coś strasznego i niewybaczalnego!
dialog typu:
- co u ciebie?
- nic.
- jak na studiach
- aaa...
- robiłaś wczoraj coś ciekawego?
- nie
- dobrze się czujesz?
- no

hahaha :D to są jacyś upośledzeni ludzie ;)
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#53 Post autor: Snufkin » sobota, 27 kwietnia 2013, 13:29

Nie jesteś Czwóreczką; idź stąd.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#54 Post autor: belladonna666 » niedziela, 5 maja 2013, 14:46

Nie wiesz kim jestem.
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#55 Post autor: Snufkin » niedziela, 5 maja 2013, 18:58

Sorry pomyliłem podfora xD
Bo tam też pisałaś..
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Jakie cechy irytują Was u innych ludzi?

#56 Post autor: hippiee » środa, 6 stycznia 2016, 19:03

Że ja wcześniej nie widziałam tego tematu...

Po pierwsze primo: nie cierpię ludzi, którzy nie potrafią się zastanawiać nad sobą i nad tym jak ich działania mogą wpłynąć na innych
po drugie primo: którzy nie są elastyczni i nie potrafią się postawić w czyjejś sytuacji oraz takich którzy na siłę narzucają swój tok myślenia.
Po trzecie primo: ludzi sztywnych i zamkniętych - nie wiadomo co myślą i jak się przy nich zachowywać żeby nie wyjść na idiotę.
Nie lubię też ludzi, którzy psują dobrą zabawę bo są mega nieszczęśliwi i cały świat musi o tym wiedzieć (w skrócie: egocentryków)
oraz takich, którzy oceniają mnie z góry i nie biorą na poważnie zwłaszcza przy podejmowaniu jakiejś decyzji

I tak jak ktoś napisał wcześniej (nie chce mi się szukać i cytować.:P):
Każdy z nas jest inny, każdy z nas inaczej podchodzi do wielu rzeczy, działa na innej częstotliwości i wiadomo, że będzie się miało wpływu na zachowanie ludziów.
Ale właśnie dzięki eneagramowi zaczynam rozumieć motywy innych i w momencie gdy rozpoznam typ danego delikwenta to staram się zrozumieć jego punt widzenia i dostroić do niego, żeby wiedzieć co można a co nie w jego towarzystwie. Chociaż czasami się nie da to po prostu zaczynam unikać takich ludzi bo czuję, że się nie dojdzie do porozumienia.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

ODPOWIEDZ