Depresja i mroczne nastroje u Siódemek :>

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#46 Post autor: tzlm » wtorek, 3 kwietnia 2007, 15:54

ogitek pisze:uważam, że my, 7ki (szczególnie 7w8) najczęściej popadamy w melancholię :D
Żartujesz.



Awatar użytkownika
kama
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 16:44

#47 Post autor: kama » wtorek, 3 kwietnia 2007, 17:23

j.w.
to teraz sie z toba nie zgadzam
7w8
wróciłam :twisted:

ogitek
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 00:08

#48 Post autor: ogitek » wtorek, 3 kwietnia 2007, 22:01

to było pół żartem - pół serio powiedziane :))
7w8

Awatar użytkownika
Nawiedzona
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 12:02
Lokalizacja: ...

#49 Post autor: Nawiedzona » piątek, 6 kwietnia 2007, 01:20

może jestem dziwną siódemką ale często mam czarne myśli, nie chce imprezować z nikim gadać :? mam ochotę i zarazem potrzebę być w samotności! i to nie trwa miesiąc czy dwa tylko już 3 lata. > czy tak normalna siódemka ma ?? < :? :? :?

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#50 Post autor: tzlm » piątek, 6 kwietnia 2007, 08:17

Siódemka też człowiek, czemu miałaby nie mieć.
Nawiedzona pisze:czy tak normalna siódemka ma ??
Pewnie tak, ale chyba tylko ta niezdrowa.
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=385

Awatar użytkownika
Nawiedzona
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 12:02
Lokalizacja: ...

#51 Post autor: Nawiedzona » sobota, 7 kwietnia 2007, 12:57

Pasuję to do mnie w większości. hm.. da się to jakoś zmienić ? może psycholog? czy jakieś inne rozwiązania?


Poziom 9:Ostatecznie ich cała energia i siły witalne kończą się. Siódemki stają się owładnięte panicznym strachem. Odczuwają niechęć do samych siebie, nie chce im się żyć. Głębokim stanom depresyjnym mogą towarzyszyć nadużywanie używek. W skrajnych przypadkach może dojść do popełnienia samobójstwa. Emocjonalne zaburzenia objawiają się głęboką depresją i zakłamaniem.
na długą metę człowiek tak nie wytrzyma :( :cry: ( iii... coraz więcej tych samobójstw.)

Awatar użytkownika
Dionizos
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 21:50
Lokalizacja: Kraków

#52 Post autor: Dionizos » sobota, 7 kwietnia 2007, 16:54

Psycholog? -Dobry pomysł:)
Ja gdy byłem na tym poziomie, a właściwei na jego dnie, wtedy pomyślałem, że skoro mam to wszystko skończyć, to chociaż się trochę pobawie. Olałem wszystko i moje hedonistyczne skłonności wzieły górę. Oddałem się tylko temu, co było przyjemne, nie ważna była kasa, ani nic innego... aż w końcu znowu zachciało mi się żyć, bo właściwie to możesz mieć i czuć wszystko co zechcesz, tylko trzeba poświęcić temu trochę energii.
Nie łam się:)
7w8

Awatar użytkownika
Nawiedzona
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 12:02
Lokalizacja: ...

#53 Post autor: Nawiedzona » sobota, 7 kwietnia 2007, 18:45

może jeszcze nie jestem na samym dnie tego poziomu ale blisko :( wiem to! Widzę jak się oddalam od wszystkich, a inni mnie nie poznają i też się odsuwają :( mam takie wrażenie jak by mnie się bali :( moich niektórych myśli... mówią że mi odbiło i że mi przejdzie(kiedyś). nie mam z nimi porozumienia :( chyba eh... nawet z nikim :(

(przed żadną osobą jeszcze się nie otworzyłam tak naprawdę , tylko miałam taką maskę.)

Dionizos nie łamie się jeszcze :shock:
raz 7w8 a raz 4w5 hm.. :)

Awatar użytkownika
Dionizos
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 21:50
Lokalizacja: Kraków

#54 Post autor: Dionizos » sobota, 7 kwietnia 2007, 19:26

Nawiedzona pisze:mam takie wrażenie jak by mnie się bali :( moich niektórych myśli... mówią że mi odbiło i że mi przejdzie(kiedyś)
Tzn. masz szalone, nieokiełznane, nietypowe myśli, czy raczej autodestrukcyjne? Bo niesprecyzowałaś :) Hmm.. a może mieszanki jak ja kiedyś jgdy byłem w sytuacji opisaej wyżej. Na urodzinach u kolegi (mieszka na czwartym piętrze w bloku) wspiąłem się po balkonie na piętro wyżej (a już byłem trochę na fazie) i miałem problemy z powrotem :)
Jeśli masz te pierwsze, to dobrze :) To czyni Cię wyjątkową, i nie zmieniaj sposobu myślenia, ale je realizuj :) Będzie fajnie.
A jeśli masz autodestrukcyjne, to po prostu znajdź sobie przjaciela, (jeśli jesteś ładną laseczką to wystarczy przerobić na niego jakiegoś gościa który do Ciebe zarywa :) )
7w8

Awatar użytkownika
LaStram
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Tomaszów Maz

#55 Post autor: LaStram » sobota, 7 kwietnia 2007, 19:28

Mam dzisiaj zły dzień, chcecie trochę materiału do analizy?
Like a chart ... feelings across the heart!
7w8

Awatar użytkownika
Nawiedzona
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 12:02
Lokalizacja: ...

#56 Post autor: Nawiedzona » sobota, 7 kwietnia 2007, 19:45

myśli mam dziwne,szalone też abstrakcyjne ale jak najdzie mnie wena to przeważają o autodestrukcji :/ HM. taką huśtawkę mam emocjonalną (ciut) :( przyjaciela ? łatwo powiedzieć gorzej w realizacji. ( nie wiem czy jestem ładna eee raczej nie ? przynajmniej tak myślę :) mam strasznie nisko samo ocenę od pewnego czasu. a na Gościa teraz nie mam ochoty. jak i na wszytko.


LaStram chcemy trochę materiału do analizy :)
raz 7w8 a raz 4w5 hm.. :)

Awatar użytkownika
Dionizos
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 21:50
Lokalizacja: Kraków

#57 Post autor: Dionizos » sobota, 7 kwietnia 2007, 20:22

Hehe, a jednak masz na coś ochotę (materiał do analizy) :) Po prostu rób tylko to na co masz ochotę, bo przedewszystkim dla Ciebie Ty jesteś najważniejsza :) Prwda?
7w8

Awatar użytkownika
Nawiedzona
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 12:02
Lokalizacja: ...

#58 Post autor: Nawiedzona » sobota, 7 kwietnia 2007, 20:37

jestem ważna dla samej siebie?? hm... nie wiem :?


a Materiał może być ciekawy :P
raz 7w8 a raz 4w5 hm.. :)

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#59 Post autor: Czekolada » sobota, 7 kwietnia 2007, 21:39

...
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 marca 2010, 17:30 przez Czekolada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dionizos
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 21:50
Lokalizacja: Kraków

#60 Post autor: Dionizos » niedziela, 8 kwietnia 2007, 06:27

Nawiedzona pisze:jestem ważna dla samej siebie?? hm... nie wiem :?
Raczej: Czy jest ktoś ważniejszy? :P

Czekolada pisze:..., że ludzie biorą mnie za powierzchowną wariatkę i nie przyjmują do wiadomości, że sięgają tylko po płyciźnie mojego 'ja'.
:D Ludzie są bardzo śmieszni. Jak ktokolwiek może sięgnąć głębi Twojego 'ja'? Wszyscy wyrabiamy sobie pogląd o innym człowieku, na podstawie nikłej ilości jego zachowań. Czy tak można kogoś poznać? Jako 7 mamy pewne specyficzne zachowania, które po prostu są tak postrzegane przez innych, i to tyle.
7w8

ODPOWIEDZ