Dostosowywanie się do społeczeństwa

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#31 Post autor: Piotr » niedziela, 8 marca 2009, 16:43

Jeśli można się dołączyć do listy życzeń, to miałbym prośbę by każdy wypunktował swoje poglądy, postulaty itd., bo ta dyskusja się rozrasta na gadanie o wszystkim i niczym. Krótko mówiąc: w czym rzecz?



Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#32 Post autor: vhax » niedziela, 8 marca 2009, 16:44

ja mam taka świadomość, ale nie uważam, ze wyłącza mnie ona ze społeczności. a wręcz przeciwnie. pozwala mi w tej społeczności odnosić sukcesy tudzież chociażby żyć z nią w zgodzie. społeczność z kolei daje mi szanse rozwoju, kreowania własnej postaci i utwierdzania się w przekonaniu kim jestem. stwarza sytuacje, w których mogę się sprawdzić, silę charakteru, przywiązanie czy zdolność dążenia do celu czy najważniejsze: czy umiem w różnych sytuacjach zostać sobą.

brak żadnej struktury jest niezdrowy.
piotr pisze:Jeśli można się dołączyć do listy życzeń, to miałbym prośbę by każdy wypunktował swoje poglądy, postulaty itd., bo ta dyskusja się rozrasta na gadanie o wszystkim i niczym. Krótko mówiąc: w czym rzecz?
a przeczytałeś temat?
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#33 Post autor: Pędzący Bakłażan » niedziela, 8 marca 2009, 16:45

Nie chciałbym wyganiać, ale może załóżcie sobie temat do tego, hmm?
Bo tutaj w zasadzie nie o tym chciałem ;)
Przepraszam i życzę miłego dnia.

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#34 Post autor: vhax » niedziela, 8 marca 2009, 16:47

jakbyśmy mieli jakiegoś własnego admina to można by było wydzielić osobny temat :) :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

zed
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 13:42

#35 Post autor: zed » niedziela, 8 marca 2009, 16:52

Z calym szacunkiem, ale mysle ze jeszcze nie do konca. Aby Ci to przedstawic, prosze Cie, abys odpowiedziala szczerze na kilka ponizszych pytan, potem wyjasnie co i jak, ok?

1. W skepie masz do wyboru zywnosc ekologiczna (drozsza) i nieekologiczna (tansza). Masz wystaeczajaca ilosc pieniedzy na oba produkty. Co wybierasz?

2. Masz dwie oferty pracy. Jedna firma oferuje wysokie stanowisko, wysokie zarobki, spora niezaleznosc etc. Produkuje jednak komponenty uzywajac nieekologicznych metod i zatruwa srodowisko naturalne. Druga oferta to ciezsza praca, zarobki o wiele mniejsze, ale o profilu ekologicznych, przyjaznym dla srodowiska, dbajaca rowniez o polityke indywidualngo klienta i pracownika.
Jestes w sytuacji, gdzie masz dziecko, ale obie prace zapewniaja ci byt oraz pewne inne potrzeby. Ktora prace wybierasz?

3. Jestes uczestnikiem referendum w sprawie uprawnienia dla mniejszosci sexualnych i spolecznych. Obok Ciebie stoi grupa znajomuch o konserwatywnych pogladach. Jak glosujesz?

4. Jestes na wymarzonych wczasach. Przed toba wycieczka po jednym z najbardziej znanych parkow krajobrazowych swiata. Ale wiesz tez, ze kazdy turysta przyczynia sie do degradacji tego terenu. Jaka jest Twoja decyzja?

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#36 Post autor: vhax » niedziela, 8 marca 2009, 17:01

1. wybieram to co uważam za lepsze... co mi bardziej smakuje. trudno jestem hedonistką, nie boję się do tego przyznać. działam tak jak mi będzie lepiej.

2. wybieram te, która bardziej będzie w zakresie moich zainteresowań. jest kilka rzeczy których się boję w życiu najbardziej. jedną z nich jest to, ze będę musiała robić coś czego nie chce robić czego nie lubię... zatem znowu - hedonizm.

3. zależy od moich przekonań. a że nie mam nic na przeciwko ludzi o innych poglądach na życie w tym mniejszości seksualnych głosuje za przyznaniem im praw... niech żyją w legalnych związkach. czyli co? głosuje tak jak mi sumienie podpowiada, bo mam gdzieś co myślą o mnie inni. z wyjątkiem mojej przyjaciółki i matki.

4. jadę do tego parku. środowisko to jedno, ale powinniśmy móc podziwiać piękno naszej planety. wszystko da się urządzić w taki sposób aby jedno nie zawadzało drugiemu. i znowu hedonizm.

nie wyzbędę się tego kim jestem. dbałość o środowisko jest bardzo indywidualną sprawą. świadomość społeczna stale rośnie w tym zakresie zatem możemy uważać, że będzie coraz lepiej.
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#37 Post autor: boogi » niedziela, 8 marca 2009, 17:01

Ale tendencyjne pytania :D
Aż ja sobie odpowiem ;)
zed pisze:1. W skepie masz do wyboru zywnosc ekologiczna (drozsza) i nieekologiczna (tansza). Masz wystaeczajaca ilosc pieniedzy na oba produkty. Co wybierasz?
Większość jedzenia sprowadzam od znajomych z wioski; czytaj wędliny z domowej świni, mleko od domowej krowy, jajka od kur z własnego podwórka; gdzie "własne" nie oznacza moje, tylko właśnie znajomych osób. Oczywiście trzeba o to wszystko odpowiednio zadbać. Ekologiczna/nieekologiczna to w większości tylko chwyty reklamowe, skąd mam wiedzieć, jak są obie produkowane? :>
zed pisze:2. Masz dwie oferty pracy. Jedna firma oferuje wysokie stanowisko, wysokie zarobki, spora niezaleznosc etc. Produkuje jednak komponenty uzywajac nieekologicznych metod i zatruwa srodowisko naturalne. Druga oferta to ciezsza praca, zarobki o wiele mniejsze, ale o profilu ekologicznych, przyjaznym dla srodowiska, dbajaca rowniez o polityke indywidualngo klienta i pracownika.
Jestes w sytuacji, gdzie masz dziecko, ale obie prace zapewniaja ci byt oraz pewne inne potrzeby. Ktora prace wybierasz?
Wybieram pierwszą firmę i zaczynam reformować ją od środka 8)
Chyba wierzysz mi w to, że potrafiłbym to zrobić.
zed pisze:3. Jestes uczestnikiem referendum w sprawie uprawnienia dla mniejszosci sexualnych i spolecznych. Obok Ciebie stoi grupa znajomuch o konserwatywnych pogladach. Jak glosujesz?
Założyłeś już w tym pytaniu, jaki pogląd jest dobry. Wybieram swój własny. Bez względu na to, jaką odpowiedź sugerujesz jako "prawidłową" swoim pytaniem. Tym bardziej, że zadałeś je strasznie ogólnie - mniejszość mniejszości nierówna; warunki i cele referendów są różne. Tutaj nie da się uogólnić.
zed pisze:4. Jestes na wymarzonych wczasach. Przed toba wycieczka po jednym z najbardziej znanych parkow krajobrazowych swiata. Ale wiesz tez, ze kazdy turysta przyczynia sie do degradacji tego terenu. Jaka jest Twoja decyzja?
Skoro to jest park krajobrazowy, to oznacza to, że są tam wyznaczone ścieżki, po których można się poruszać bez zniszczenia tego terenu :roll: W parku krajobrazowym nigdy nie byłeś?
Co do degradacji... o niektóre tereny trzeba zadbać; park sam o siebie nie zadba, zwierzęta tam zimą trzeba dożywiać niektóre; są takie gatunki zwierząt/roślin, już na wyginięciu, które w wyniku zmian środowiskowych tracą swoje naturalne środowisko i wyginą bez wsparcia człowieka; na to potrzeba pieniążków; można je uzyskać właśnie dzięki turystyce; po to też są parki krajobrazowe - żeby można było tłumnie przejść przez piękny teren, jednocześnie go nie degradując.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

zed
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 13:42

#38 Post autor: zed » niedziela, 8 marca 2009, 17:11

pisze:1. wybieram to co uważam za lepsze... co mi bardziej smakuje. trudno jestem hedonistką, nie boję się do tego przyznać. działam tak jak mi będzie lepiej.
Myslenie egostyczne, bezrefleksyjne, nastawione na tu i teraz bez jakiejkolwiek mozliwosci spojrzenia w przyszlosc. Prowadzi do wyniszczania srodowiska naturalnego (coraz wieksze polowy ryb, polowania..) co daje zaklocanie biologicznego lancucha, co z kolei wplywa niekorzystnie na srodowisko czlowieka (wycinka lasow, efekt cieplarniany etc.)
2. wybieram te, która bardziej będzie w zakresie moich zainteresowań. jest kilka rzeczy których się boję w życiu najbardziej. jedną z nich jest to, ze będę musiała robić coś czego nie chce robić czego nie lubię... zatem znowu - hedonizm.
Myslenie egosityczne. Brak poszanowania srodowiska naturalnego oraz spolecznetswa, zkotrym tak bardzo sie indentyfikujesz. Myslisz z nowu tylko o sobie. Daje to dokladnie takie same rezultaty, jak powyzej plus to, ze czlowiek traci w ostatewcznym rozrachunku najbardziej, przysle pokolenia czego jeszcze wiekszy horror niz dzis, w tym Twoje dziecko.
3. zależy od moich przekonań. a że nie mam nic na przeciwko ludzi o innych poglądach na życie w tym mniejszości seksualnych głosuje za przyznaniem im praw... niech żyją w legalnych związkach. czyli co? głosuje tak jak mi sumienie podpowiada, bo mam gdzieś co myślą o mnie inni. z wyjątkiem mojej przyjaciółki i matki.
Ok. Punkt dla Ciebie.
4. jadę do tego parku. środowisko to jedno, ale powinniśmy móc podziwiać piękno naszej planety. wszystko da się urządzić w taki sposób aby jedno nie zawadzało drugiemu. i znowu hedonizm.
Po raz kolejny egoizm. Brak perpektywniczego myslenia i jak Twoje fecyzje wplywaja na innych i na swiat.
nie wyzbędę się tego kim jestem. dbałość o środowisko jest bardzo indywidualną sprawą. świadomość społeczna stale rośnie w tym zakresie zatem możemy uważać, że będzie coraz lepiej.
Brednie. Nie dosc ze mozesz sie zmienic i tego, kim jestes w kazdej chwili to pojecie dbalosci osrodiwisko naturalne jest u Ciebie rowne zeru. Takze zerowe jest Twoje pojecie a propo tego, ze dzieje sie coraz lepiej.

Reasumujac: mysle, ze uzywasz slowa swiadomosc poniewaz blednie to slowo interpetujesz. Ja bym stwierdzil, ze nie tylko nie wiesz, czym jest pojecie swiadomosciu z psychologicznego czy filozoficznego punktu widzenia ale dodalbym rowniez, ze mylisz go ze stanem swiadomosci biologiczno-personalnej, ktory jest jednym z podstawowych (a wiec najnizszych w hierarchii instynktow czlowieczych) uwarunkowan gatunku ludzkiego.
Jednym slowem, mysle, ze w tym momencie powinnas przestac uzywac pojec typi swiadomosc, samoswiadomosc poniewaz z powyzszych wypowiedzi wynika, ze Towje dzialania wyplywaja przede wszystkim z twoich wlasnych i wysoce egoistycznych potrzeb i ze nie jestes w stanie stwierdzic w sposob obiektywny, czym jest spoleczenstwo i wspolzycie w grupie i posiadanie umiejetnosci wspoldzialania.

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#39 Post autor: vhax » niedziela, 8 marca 2009, 17:18

nie zgadzam się z Tobą... mylisz egoizm z hedonizmem. fakt. MOGĘ SIĘ ZMIENIĆ ale wtedy nie będę już sobą. rozumiem, ze chcesz stworzyć świat robotów żyjących na Twoja modłę?

zed kompletnie mnie nie znasz... trzymasz sie swojego wyimaginowanego pojęcia świadomości. proszę bardzo. ale bądź tak miły i do tego wszystkiego mnie nie obrażaj. nie rozumiesz mnie i nie znasz mnie. nie wiesz jaka jestem, jak dbam o środowisko. nie wiesz o mnie nic. a wysuwasz śmiało poglądy jakbyś znał mnie milion lat i wiedział o mnie wszystko. nic o mnie nie wiesz.

ja Cie nie oceniam, mimo, ze nie zgadzam sie kompletnie z Twoimi teoriami.

kończę tę dyskusję, bo uważam, ze nie ma ona sensu. co miałam do powiedzenia to powiedziałam. jakby ktos mial jakies konkretne i obiektywne pytania oczywiście chętnie odpowiem :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

zed
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 13:42

#40 Post autor: zed » niedziela, 8 marca 2009, 17:19

boogi pisze:Ale tendencyjne pytania :D
Aż ja sobie odpowiem ;)
zed pisze:1. W skepie masz do wyboru zywnosc ekologiczna (drozsza) i nieekologiczna (tansza). Masz wystaeczajaca ilosc pieniedzy na oba produkty. Co wybierasz?
Większość jedzenia sprowadzam od znajomych z wioski; czytaj wędliny z domowej świni, mleko od domowej krowy, jajka od kur z własnego podwórka; gdzie "własne" nie oznacza moje, tylko właśnie znajomych osób. Oczywiście trzeba o to wszystko odpowiednio zadbać. Ekologiczna/nieekologiczna to w większości tylko chwyty reklamowe, skąd mam wiedzieć, jak są obie produkowane? :>[/quote="zed"]]

Blad! Mozesz zadac sobie trud i kupowac tam, gdzie masz dowody na to, ze tak wlasnie jest. Poza tym z raportow wynika, ze przy dzieiejszym stanie zaludnienia, jesli czlowiek z czasem nie przejdzie na diete wegetarianska, wiekszosc gatunkow zwierzat wyginie. Wraz z nim rowniez czlowiek poniewaz zaburzy on calkowicie naturalny lancuch pokarmowy zjadajac doslownie wszystko, co ma mieso.
zed pisze:2. Masz dwie oferty pracy. Jedna firma oferuje wysokie stanowisko, wysokie zarobki, spora niezaleznosc etc. Produkuje jednak komponenty uzywajac nieekologicznych metod i zatruwa srodowisko naturalne. Druga oferta to ciezsza praca, zarobki o wiele mniejsze, ale o profilu ekologicznych, przyjaznym dla srodowiska, dbajaca rowniez o polityke indywidualngo klienta i pracownika.
Jestes w sytuacji, gdzie masz dziecko, ale obie prace zapewniaja ci byt oraz pewne inne potrzeby. Ktora prace wybierasz?
Wybieram pierwszą firmę i zaczynam reformować ją od środka 8)
Chyba wierzysz mi w to, że potrafiłbym to zrobić.[/quote="zed"]

Nie dasz rady w pojedynke? Ryzykujesz wywaleniem z etatu, lub nawet sprawa sadowa o ujawnienie tajmenic produkcyjnych. Swietnym przykladem sa tutaj procesy z firmami tytoniowymi, ktore pomimo kilku porazek dalej robia swoje i usmiercaja miliony uzaleznionych ludzi.
zed pisze:3. Jestes uczestnikiem referendum w sprawie uprawnienia dla mniejszosci sexualnych i spolecznych. Obok Ciebie stoi grupa znajomuch o konserwatywnych pogladach. Jak glosujesz?
Założyłeś już w tym pytaniu, jaki pogląd jest dobry. Wybieram swój własny. Bez względu na to, jaką odpowiedź sugerujesz jako "prawidłową" swoim pytaniem. Tym bardziej, że zadałeś je strasznie ogólnie - mniejszość mniejszości nierówna; warunki i cele referendów są różne. Tutaj nie da się uogólnić.[/quote="zed"]

Tu nie chodzilo o prawidlowosc odpowiedzi tylko o to, jak bardzo boisz sie byc soba i iec swoje wlasne poglady bez wgledu na to, jak ocenia cie inni.
zed pisze:4. Jestes na wymarzonych wczasach. Przed toba wycieczka po jednym z najbardziej znanych parkow krajobrazowych swiata. Ale wiesz tez, ze kazdy turysta przyczynia sie do degradacji tego terenu. Jaka jest Twoja decyzja?
Skoro to jest park krajobrazowy, to oznacza to, że są tam wyznaczone ścieżki, po których można się poruszać bez zniszczenia tego terenu :roll: W parku krajobrazowym nigdy nie byłeś?
Co do degradacji... o niektóre tereny trzeba zadbać; park sam o siebie nie zadba, zwierzęta tam zimą trzeba dożywiać niektóre; są takie gatunki zwierząt/roślin, już na wyginięciu, które w wyniku zmian środowiskowych tracą swoje naturalne środowisko i wyginą bez wsparcia człowieka; na to potrzeba pieniążków; można je uzyskać właśnie dzięki turystyce; po to też są parki krajobrazowe - żeby można było tłumnie przejść przez piękny teren, jednocześnie go nie degradując.
Blad. Ze wzgedu na to, ze ponad osiemdziesiat procent kuli ziemskiej jest sztucznie zmieniona przez czlowieka, jedynie w prakach narodowych wiekszosc gayunkow roslin i zwierzat ma warunki podobne do tych, jakie miala przed pojawieniem sie gatunku ludzkiego. Wiekszosc zwierzat posiada bardzo zlozony system biologiczno-ekologiczny i jakiekolwiek pojawienie sie czlowieka (ktorego sie boja) dziala wysoce destruktywnie na nie (przyklad: brak legow przez kilka lat u ptakow, poronienia posrod wielu gatunkow malp etc.)

Sorry ale nie myslisz. Gadasz jak glowy w szklanym ekranie ze wszystko ok. Po prostu przeraza mnie Wasza nieswiadomosd i to, jak daliscie sie oglupic!

zed
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 13:42

#41 Post autor: zed » niedziela, 8 marca 2009, 17:21

vhax pisze:nie zgadzam się z Tobą... mylisz egoizm z hedonizmem. fakt. MOGĘ SIĘ ZMIENIĆ ale wtedy nie będę już sobą. rozumiem, ze chcesz stworzyć świat robotów żyjących na Twoja modłę?

zed kompletnie mnie nie znasz... trzymasz sie swojego wyimaginowanego pojęcia świadomości. proszę bardzo. ale bądź tak miły i do tego wszystkiego mnie nie obrażaj. nie rozumiesz mnie i nie znasz mnie. nie wiesz jaka jestem, jak dbam o środowisko. nie wiesz o mnie nic. a wysuwasz śmiało poglądy jakbyś znał mnie milion lat i wiedział o mnie wszystko. nic o mnie nie wiesz.

ja Cie nie oceniam, mimo, ze nie zgadzam sie kompletnie z Twoimi teoriami.

kończę tę dyskusję, bo uważam, ze nie ma ona sensu. co miałam do powiedzenia to powiedziałam. jakby ktos mial jakies konkretne i obiektywne pytania oczywiście chętnie odpowiem :)
Kochanie, jesli uwazasz, ze jest ok kierowac sie wylacznie swoimi hedonistycznymi zapatrywaniami i ze nie wplywa to negatywnie na innych to tak, jak twierdzic, ze strzelajac do kogos z pistoletu zrobisz mu maja dziurke i ze do wesela sie zagoi. Dobranoc i poprosimy o poczytaie lektiry przed kolejna wypowiedzia.

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#42 Post autor: vhax » niedziela, 8 marca 2009, 17:25

nie jestem dla Ciebie kochaniem, więc sobie odpuść... nie podawaj takich przykładów bo jak dla mnie się ośmieszasz. skończyłam z Tobą dyskusje na ten temat. Hedonizm to nie kierowanie się wyłącznie moimi potrzebami, ale wybieranie tego co może okazać sie przyjemniejsze, a niekoniecznie złe dla otoczenia.
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

zed
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 13:42

#43 Post autor: zed » niedziela, 8 marca 2009, 17:27

vhax pisze:nie jestem dla Ciebie kochaniem, więc sobie odpuść... nie podawaj takich przykładów bo jak dla mnie się ośmieszasz. skończyłam z Tobą dyskusje na ten temat. Hedonizm to nie kierowanie się wyłącznie moimi potrzebami, ale wybieranie tego co może okazać sie przyjemniejsze, a niekoniecznie złe dla otoczenia.
Juz sam fakt stawiania tego, co jest przyjemniejsze dla ciebie ponad to, jak moze okazac sie to niekorzystne dla innych jest bardzo egoistyczne.

Btw,
przepraszam za zwrot ale przyjelo sie w ten sposob nazywac tak pieszczotliwie dzieci, do ktorych sie cos mowi a wciaz nie dociera.

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#44 Post autor: vhax » niedziela, 8 marca 2009, 17:29

mi tez się zdarza tak mówić, ale nie pozwalam sobie na zbytnią spoufałość z ludźmi zacietrzewionymi. bez widoków na zmianę poglądów.
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

zed
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 13:42

#45 Post autor: zed » niedziela, 8 marca 2009, 17:32

Ok. Teraz idz i zrob zakupy w hipermarkecie, zapchaj paszcze kotletem z McDonalda i ogladnij jakis super hit na Jedynce a potem wypowiedz sie, jaka to masz wizje spolecznstwa.

ODPOWIEDZ