7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gemini
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 01:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#16 Post autor: Gemini » czwartek, 25 lutego 2010, 00:16

Ale charakter i osobowość człowieka (i to czy jest zły czy nie) też są uwarunkowane przez geny i środowisko.

no masz racje ale tylko "tez" a sami kierujemy nie dla wszystkich picie piwa bylo czyms zajebistym jako zakazany owoc, niektorzy musieli sie przelamac ale bo zajsciu zdarzenia bylo normalne tu piwo jako symbol grzechu:D:D:D
a z tymi genami tez slyszalem ze stopien moralnosci poczatkowej jest genetyczny


co lubię? bo ja wiem...? w sumie to co przynosi nowy dzień./4w3/ENFP

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#17 Post autor: Petroniusz » czwartek, 25 lutego 2010, 10:21

paradoja pisze:zdecydowanie każdy człowiek jest kreatorem swojej własnej rzeczywistości, swojej osobowości i charakteru. jeśli tylko tego chce.
moje skromne zdanie.
Jeśli byłoby tak jak mówisz to wszyscy ludzie byliby siódemkami :D
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#18 Post autor: paradoja » czwartek, 25 lutego 2010, 10:45

Petroniusz pisze:
paradoja pisze:zdecydowanie każdy człowiek jest kreatorem swojej własnej rzeczywistości, swojej osobowości i charakteru. jeśli tylko tego chce.
moje skromne zdanie.
Jeśli byłoby tak jak mówisz to wszyscy ludzie byliby siódemkami :D
nie, przecież niektórzy nie lubią siódemek :D
wiesz, chodzi o sam fakt tej świadomości, że można wziąć własne życie w swoje ręce i je jakoś zmyślnie uformować. Bo niektórzy albo jej nie mają, albo się po prostu boją, bo to trudne (ja jestem właśnie w tej drugiej grupie :P)
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
Gemini
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 01:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#19 Post autor: Gemini » czwartek, 25 lutego 2010, 13:56

Petroniusz:Jeśli byłoby tak jak mówisz to wszyscy ludzie byliby siódemkami :D
tak naprawde kazdy chcialby byc na zdrowym poziomie zdrowia. Ja np gdybym mial wybierac swoj typ to bym sie zdecydowal albo na 5 albo na 8 jezeli mialby byc to niezdrowy typ to wybralbym dopiero wtedy 7.
co lubię? bo ja wiem...? w sumie to co przynosi nowy dzień./4w3/ENFP

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#20 Post autor: paradoja » czwartek, 25 lutego 2010, 20:21

Gemini pisze:tak naprawde kazdy chcialby byc na zdrowym poziomie zdrowia.
jak ktoś chce być na wysokim poziomie zdrowia to nad sobą pracuje i jest zdrowy. (może mu to zająć rok albo 20 lat, ale jest w stanie do tego dojść)
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
sebach
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2010, 15:32
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#21 Post autor: sebach » poniedziałek, 1 marca 2010, 12:22

Gdyby się zastanowić, to całe moje życie to wielki przypadek. Mógłbym wymieniać sporo takich sytuacji które zmieniły moje życie, a część z nich wywróciła je do góry nogami. Tylko ja to chyba nazywam przeznaczeniem. No i jak się siedzi w domu, nigdzie nie wychodzi i tylko przed komputerkiem to wiadomo, takich przypadków może być mało, albo mogą w ogóle zniknąć i nic się może nie zmieniać w naszym życiu nawet i latami. Ja się staram łapać jak najwięcej okazji, a do tego dochodzi jeszcze to, że intuicja mi podpowiada co mam zrobić i nigdy jeszcze się na niej nie zawiodłem gdy jej już posłuchałem :)
7w8?

Come one right now and get a piece of me!

Awatar użytkownika
breaking
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:21

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#22 Post autor: breaking » sobota, 15 maja 2010, 20:10

Owszem w życiu 7 wiele rzeczy dzieje się przypadkiem, ale zwykle 7 po prostu jest zadowolona z tego, co wyszło i chce żyć chwilą, płynąć z prądem!
7w8 z cechami 2

"Nasze myśli i uczucia to farby, którymi malujemy naszą rzeczywistość"

Awatar użytkownika
JKM
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2010, 22:50

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#23 Post autor: JKM » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:27

Nie ma przypadków! Wszystko jest sprokurowane różnymi rzeczami i czynnościami nic nie dzieję się przypadkowo wszystko ma swoją jakąś przyczyne :D
Pozdrawiam Jacek
7w8

Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.

bleblebleble
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 02:38
Enneatyp: Entuzjasta

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#24 Post autor: bleblebleble » poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 14:57

moim życiem rządzi przypadek. cały czas. ale wychodzi mi to na dobre. przynajmniej na chwilę bo przez tą ucieczkę potrafię wszystko spieprzyć ;d
uciekająca 7 :D



''Życie jest tragedią dla tych, którzy czują i komedią dla tych, którzy myślą.''

Awatar użytkownika
Wespazjan
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 11:24
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Obecnie Warszawa

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#25 Post autor: Wespazjan » wtorek, 12 czerwca 2012, 16:24

Moim zdaniem w naszym życiu 70% to los (aczkolwiek bardziej uważam, że to wola Boga, a nie ślepy przypadek) a 30% to nasze działanie. Mówi się, że człowiek jest kowalem swojego losu, ale...wielu rzeczy nie wybieramy, na wiele rzeczy nie mamy wpływu np. nikt nie decyduje gdzie się rodzi, kto jest jego rodzicami, wiele rzeczy dobrych bądź złych, które dzieją się w życiu człowieka są od niego niezależne np. to czy na świecie jest prosperita czy kryzys ekonomiczny. Podobnych przykładów można mnożyć. Poza tym, często zdarza się, że ktoś poznał żonę czy znalazł pracę "przez przypadek".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#26 Post autor: maroz » wtorek, 12 czerwca 2012, 16:50

Ja wierzę w powiedzenie że szczęście mają ci którzy na to zasługują.
Nie możemy wpływać na to co się nam przydarza bezpośrednio ale możemy zwiękrzać swoje statystyczne szanse pozytywnych zdarzeń np. poprzez edukację, lub dbanie o ludzi, lub pracę nad poczuciem własnej wartości.

Zauważyłem że w życiu obok nas jest wszystko co jest potrzebne do szczęścia, trzeba tylko to umieć dostrzec i chcieć po to sięgnąć.

Zauważyłem że ludzie nieszczęśliwi to ludzie którzy sami siebie na nieszczęście skazują i że szczęście i nieszczęście zaczynają się w głowie.

W związku z tym uważam, że zastanawianie się nad ślepym losem fartem itp. mija się z celem.
Należy po prostu wziąć swój los w swoje ręce i żyć jak najlepiej.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
Wespazjan
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 11:24
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Obecnie Warszawa

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#27 Post autor: Wespazjan » środa, 13 czerwca 2012, 00:21

maroz pisze:
Zauważyłem że w życiu obok nas jest wszystko co jest potrzebne do szczęścia, trzeba tylko to umieć dostrzec i chcieć po to sięgnąć.

Zauważyłem że ludzie nieszczęśliwi to ludzie którzy sami siebie na nieszczęście skazują i że szczęście i nieszczęście zaczynają się w głowie.

W związku z tym uważam, że zastanawianie się nad ślepym losem fartem itp. mija się z celem.
Należy po prostu wziąć swój los w swoje ręce i żyć jak najlepiej.
Teraz to się mam temat "rozdwoił" :wink:
Moim zdaniem kwestia tego co nas w życiu spotyka oraz kwestia tego czy czujemy się szczęśliwymi ludźmi to zupełnie inne tematy. To co nas spotyka w życiu, jak już pisałem, zależy od losu oraz od naszego działania. Natomiast to czy czujemy się szczęśliwi zależy od tego co nas w życiu spotyka oraz od naszego podejścia do życia. Tego czy umiemy cieszyć się życiem, czy jesteśmy optymistami czy pesymistami. Rozmowa na ten temat przypomina mi mojego wieloletniego kolegę. Facet ma średnie życie, bez rewelacji, ale jest ciągle szczęśliwy, ponieważ to wynika z jego natury. Jest poprostu chodzącą pogodą ducha i radością.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#28 Post autor: maroz » środa, 13 czerwca 2012, 00:49

Esencją mojej wypowiedzi jest to, że los ma mniejszy wpływ niż działanie bo pośrednio można na niego wpływać ;-)
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
SOS
Posty: 180
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 15:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#29 Post autor: SOS » środa, 13 czerwca 2012, 15:44

Są pewne rzeczy, na które się praktycznie nie da wpłynąć, jak data śmierci. Jak masz umrzeć 14 VI 2047, to umrzesz, choćbys nie wiem jak się starał. Najwyżej zamiast skonać na raka, wpadniesz pod tramwaj podczas tradycyjnej porannej przebieżki. :D


Generalnie uważam, że im większy wpływ ma coś na nasze życie (albo nie życie :) ) , tym mniej jest przypadkowe. Przypadkiem to można spotkać sąsiada pod blokiem, ale już nie miłość swojego życia. Im więcej przypadków się na coś składa, tym też trudniej mówić o przypadku. Można by rzec w uproszczeniu, że jak nie da rady czegoś wyprowadzić z naszych działań w tym życiu, a nam się należy za poprzednie, to się inscenizuje przypadek.
Ja jestem Ja.


One Legged Sam knows what you've been through
A journey of madness 'till the "The Drift" found you too

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: 7 - Czy naszym życiem rządzi przypadek?

#30 Post autor: Litowojonow » środa, 13 czerwca 2012, 16:18

Skąd ty to wszystko wiesz? Jak podejdę do okna i wyskoczę to umrę dziś.
SOS pisze:Im więcej przypadków się na coś składa, tym też trudniej mówić o przypadku.
Niby dlaczego? Każdy przypadek czy też zbieg okoliczności można rozłożyć na mniejsze składowe. Przy ogromnej ilości sytuacji zawsze trafią się takie zbiegi okoliczności, które wydają się być nieprawdopodobne. Trafienie 6 w totka w pojedynczym przypadku graniczy z niemożliwością, ale przy odpowiedniej ilości prób zdarza się regularnie.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

ODPOWIEDZ