Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Thulem
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 8 marca 2011, 18:03

Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#1 Post autor: Thulem » czwartek, 10 marca 2011, 11:23

No, właśnie, jak to z tym u nas jest? Pytam z czystej ciekawości, bo sama jestem niesamowitym leniem, co mi się ciągle zarzuca, ale kiedy już się za coś wezmę bardzo się do tego przykładam. Czy tak jest u większości z nas?


7w8

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#2 Post autor: Yarren » czwartek, 10 marca 2011, 17:38

Myślę, że to w dużej mierze zależy od wychowania
Z tym, że ja jestem leniem. Okropnym leniem, leniwym w swej leniwości; ociekam leniwością :P
W sumie nie znam wielu Siódemek w rzeczywistości, a może znam, ale nie zidentyfikowałem ich jeszcze, więc trudno mi się wypowiadać. Tyle co o sobie.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
Thulem
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 8 marca 2011, 18:03

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#3 Post autor: Thulem » piątek, 11 marca 2011, 18:44

Ja właśnie też jestem leniwa. I tak się zastanawiam czy to nasza część charakterystyczna? xD
7w8

Awatar użytkownika
Wespazjan
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 11:24
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Obecnie Warszawa

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#4 Post autor: Wespazjan » czwartek, 7 kwietnia 2011, 11:31

Czy ja jestem pracowity?
Tu będzie nieco bardziej skąplikowana odpowiedź. Jak przystało na entuzjastę jestem osobą bardzo żywą i aktywną. Bardzo mało czasu spędzam bezczynnie do domu. Denerwuje mnie to oraz uważam, to za stratę czasu. Uwielbiam sport, spotkania ze znajomymi, historię (co widać po moim avatarku :wink: ) oraz wiele innych rzeczy. Poświęcam na to sporo czasu. Jeśli zaś chodzi o kwestię pracy, to miewam raczej opinię pracowitego i dobrego pracownika, który stara się w pracy. Jednak (czego nie mówię głośno w pracy), pracę traktuję jak najemnik. Robie co do mnie należy i za co mi płacą. Nie wkładam jednak w to serca. Pracuje dobrze, lecz z niskimi morale. Uważam, że serce to można włożyć: w swoją rodzinę, pasję, kraj czy nawet miasto, a nie w obowiązki. Nie jestem zatem pracoholikiem. Kiedyś chodząc do szkoły również traktowałem swoje obowiązki bez wkładania do tego serca. Mimo to uczyłem się dobrze bądź przeciętnie (zależy w której klasie).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#5 Post autor: atis » czwartek, 7 kwietnia 2011, 12:03

Chyba sporo zależy od definicji 'lenistwa' i definicji 'pracowitości'.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Wespazjan
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 11:24
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Obecnie Warszawa

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#6 Post autor: Wespazjan » czwartek, 7 kwietnia 2011, 12:52

Bardzo trafnie to ująłeś Atisie. Muszę się z Tobą zgodzić.
Jeśli zaś chodzi o definicje lenistwa, to warto również zauważyć, że są czasem osoby leniwe w stosunku do niektórych rzeczy, a bardzo pracowite do innych. Przykładowo jeden z moich kolegów zawsze był mega-leniem co do nauki w szkole, za to był osobą bardzo pracowitą, przykładowo w kwestii naprawiania samchodów, co bardzo lubił.

Awatar użytkownika
usernamexoxoxo
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 kwietnia 2011, 22:49
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#7 Post autor: usernamexoxoxo » czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:35

[quote="atis" Mam wrażenie, że lenistwo u Siódemek to raczej wyszukiwanie sobie setki zajęć zastępczych gdy trzeba zacisnąc zęby i zrobić jakiś projekt, tłumaczenie czy nawet większe sprzątania, a nie tradycyjnie rozumiane 'apatyczne lenistwo' z gapieniem się w telewizor.[/quote]

To prawda. Z jednej strony zawsze planuję intensywną naukę, z drugiej strony odkładam ją tak długo jak się da. Zawsze wynajduję co by zrobić, gdzie by tu trzeba pójść, co jeszcze załatwić, a robota czeka i czeka.
7w8

Awatar użytkownika
inezkaa3
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 16 lutego 2010, 20:56
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#8 Post autor: inezkaa3 » sobota, 9 kwietnia 2011, 13:49

Właśnie coś w tym jest. Jestem pracowita inaczej czyli zrobię WSZYSTKO oprócz tego co muszę zrobić, ponieważ taaak mi się nie chce.
7w8

Awatar użytkownika
Thulem
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 8 marca 2011, 18:03

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#9 Post autor: Thulem » sobota, 16 kwietnia 2011, 10:30

inezkaa3 pisze:Właśnie coś w tym jest. Jestem pracowita inaczej czyli zrobię WSZYSTKO oprócz tego co muszę zrobić, ponieważ taaak mi się nie chce.
: D I u mnie jest tak samo.
Czyli, jakby nas umieścić w jakichś ramach, to by było trudno xD Od obowiązków, bądź powinności uciekamy do innych zajęć.
Czyli, jednak bardziej pracowici. ; p
7w8

Awatar użytkownika
Nevermind
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 20:28

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#10 Post autor: Nevermind » niedziela, 17 kwietnia 2011, 10:29

Ja jestem leniwy ;D. Ale najtrudniej jest mi się zabrać do pracy, jak już zaczne coś robić, to zamieniam się w pracoholika ;d. To skomplikowana struktura ;p
7w6

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#11 Post autor: Helios » niedziela, 17 kwietnia 2011, 12:25

Fajnie, fajnie -> marsz się przywitać w odpowiednim temacie
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#12 Post autor: Kapar » środa, 20 kwietnia 2011, 07:29

atis pisze:Chyba sporo zależy od definicji 'lenistwa' i definicji 'pracowitości'. Dla mnie to robienie (lub nie robienie) w jakiś sposob kontruktywnych rzeczy zgodnie z terminami i ogólnie przyjętymi zasadami. Osoba energetyczna oczywiście może być leniwa - bo nie widze niczego kontruktywnego w dajmy na to włóczeniu się po miescie/kraju, imprezowaniu, bieganiu po sklepach i znajomych. Mam wrażenie, że lenistwo u Siódemek to raczej wyszukiwanie sobie setki zajęć zastępczych gdy trzeba zacisnąc zęby i zrobić jakiś projekt, tłumaczenie czy nawet większe sprzątania, a nie tradycyjnie rozumiane 'apatyczne lenistwo' z gapieniem się w telewizor.
Coz atisie, potrzeba tu cos wyjasnic. Gapienie sie w telewizor, granie w gry online czy gapienie sie w kompuetr lub spamowanie na forum, to jest takze cos "zamiast" w zastepstwie obowiazkow. Wyszukiwanie zajec zastepczych nie rozni sie na moje oko od tradycyjnego lenistwa. Nie widze potrzeby rozrozniania. Lenistwo to lenistwo: "nic nie robienie".

Poza tym anegdotka:
Wracam z pracy i widze wielki syf w kuchni, wiec pytam wspollokatora pana 7, czemu mimo, ze obiecal mi rano, nie raczyl posprzatac. W odpowiedzi uslyszalem: nie nudzilo mi sie wystarczajaco, zeby sie za to zabrac. Myslalem, ze mu pierdolne, jak to uslyszalem.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#13 Post autor: atis » środa, 20 kwietnia 2011, 08:31

Chodziło mi o to, że niektórzy w zastępstwie obowiązków zawsze wybierają właczenie debilneego programu na mtv czy facebooka, a inni zawsze wtedy sprzątają, piszą/rysują lub robią inną, względnie konstruktywna, lecz w danym momencie niepotrzebną rzecz.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Raphaell_
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 17:43

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#14 Post autor: Raphaell_ » niedziela, 29 maja 2011, 20:44

ja nie wiem jakim enneatypem jestem, wiec sie wypowiem (zarzucaja mi 3, ale ja sie nie przykladam do pracy). Bo w pracy - ogolnie jesli ktos wymaga czegos ode mnie, co niekoniecznie mnie interesuje, a robie to np. z musu dla pieniedzy itd, to nie potrafie w zupelnosci sie temu oddac... bardziej moje myslenie ogranicza sie do "co tu zrobic, zeby sie nie narobic..." i tak jak bylem sprzedawca door to door zagranica, to wiekszosc czasu biegalem po knajpach, podziwialem widoki, pstrykalem zdjecia i jaralem szlugi w relaxie na lawce, niz pracowalem... za prace bralem sie dopiero w srodku dnia, ale wyniki sprzedazy itak mialem niezle, wiec szef nie mial mi nic za zle. Jednak zawod mnie tak nieinteresowal, ze kazda okazja byla dobra, aby zrobic sobie przerwe "jaki wspanialy park, az sie prosi zeby zajarac i popic cola". Z reszta brak mi bylo motywacji, bo wiekszosc kasy itak oddawalem szefowi... Ale tak bylo zawsze w calym moim doswiadczeniu z praca - zawsze szukalem latwizny.

Jedno jest pewne - ze jakby za korzystanie z dobr i wydawanie oraz relax w czasie pracy placili, to teraz spalbym na ka$ie ;) Ja mam to we krwi, bo jestem niesamowicie wygodny :)
Nie lubie poprawnosci politycznej, dla tego pisze co chce i nie wazne, czy ladnie to brzmi.

Mandarynka
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 20:03

Re: Siódemki - pracowite czy raczej leniwe?

#15 Post autor: Mandarynka » środa, 8 czerwca 2011, 17:10

My jesteśmy pracusie, ale musi być jakiś konkretny powód. Ja osobiście potrafię do roboty zbierać się cały tydzień, ale jak już zrobię to najlepiej jak potrafię. Też tak macie?
czysta 7.

ODPOWIEDZ