Jesteś złym człowiekiem.

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#16 Post autor: Snufkin » niedziela, 5 lutego 2012, 22:44

[Chciałem tylko zwrócić uwagę, że nasz łaskawca boogi wykasował swego czasu kapitalny temat Elkory o byciu złym człowiekiem a promuje takie nic nie wnoszące gówienko. Oczywiście nikt normalny by się tutaj nie wypowiadał, niestety niektórzy ludzie są na tyle samotni i znudzeni, że muszą bez sensu pitolić na pół strony.]
PS to nie był offtop.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#17 Post autor: Pierzasta » niedziela, 5 lutego 2012, 22:47

Ludzie są różni, uczciwość chyba nie zależy od typu. Wciskanie ludziom kitu dla zysku - wszędzie znajdziesz buców, niezależnie od typu. Ogólnie dużo osób łatwo się rozgrzesza ze wszystkiego, jeśli miało to służyć ich dobru. :roll: Szczególnie finansowemu. Po prostu etyka Kalego.

BTW nie widzę nic złego w ignorowaniu psa, który za mną lezie. Pijani goście na chodzniku - różnie bywa, ale jak ewidentnie widać, że gostek jest pijany i jest ciepło, to się nie dziwię że ktoś nie chce pytać - bo właśnie może zaszkodzić. A nuż się przyczepi.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#18 Post autor: muahahaha » niedziela, 5 lutego 2012, 23:08

akurat to z daleka trudna zobaczyć czy ktoś jest pijany czy nie i było bardzo dużo przypadków,że ktoś umarł na ulicy na zawał albo cukrzycę a ludzie go olali bo myśleli, że pijany.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#19 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 6 lutego 2012, 00:30

Z daleka tak, z bliska nietrudno, zwłaszcza latem. :) Dużo zalezy od okoliczności, np. czy znasz te osobę z widzenia, czy często tak robi itp, to wszystko wpływa na ocene, ale nawet jak się podejdzie i spyta to nic nie gwarantuje bo gość może być pijany i chory.

A co do olewania to tak zaiste jest, ale ja nie wierzę, że to tylko dlatego że ludzie myślą że ktoś jest pijany. Kiedyś szłam zimą i poślizgnęłam się na oblodzonym chodniku, przydzwoniłam głową w beton tak, że nie mogłam się podnieść od razu. I co - wielu ludzi mnie minęło, nikt się nie zatrzymał ani nie zapytał. A na pewno nie wyglądało jakbym była pijana albo się zatoczyła, poza tym ewidentnie było ślisko. Podejrzewam, ze po prostu ludzie mają w dupie innych. :) Poza tym podobno istnieje taki mechanizm, że im więcej jest ludzi, tym bardziej każdy liczy że ktoś inny się tym zajmie. Łatewer. Wiedza medyczna też w narodzie słaba, już nie mówiąc o tym, że się zmieniają różne wytyczne co do pomocy itp. W końcu sprawa staje się tak skomplikowana, że większość osób woli coś takiego olać.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#20 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 6 lutego 2012, 13:14

Snufkin, dzięki za przypomnienie. Opozycja zawsze mile widziana. 8-)

Czyli co, zniewalanie bądź manipulacja drugą osobą, czy też odmawianie udzielenia pomocy czy też ignorowanie bliźniego w potrzebie czyni kogoś złym?

Pierzasta, jak się ma twoja przykra sytuacja do tematu bycia złym? Źle się poczułaś?
muahaha, ja znam osoby z praktycznie całej puli enneagramu którym takie zachowania przyszły by bez mrugnięcia okiem, piątki wiodą tu prym. Ergo wspomnienie o pewnym stereotypie na temat siódemek... poczytaj jeszcze...

Dla mnie na przykład objawem zua jest że w temacie na forum siódemek wypowiadają się tylko piątki i jedynki ;> Czuję się jak na pustyni. :x :twisted: Nie przeszkadzajcie sobie, tak tylko mamroczę...

Czy obdarcie ze skóry jest złem?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#21 Post autor: muahahaha » poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:49

silver_bullet
tak wiem, że paskudne osoby są wszędzie :roll:
Po prostu opisałam swoja znajomą - akurat była pod ręką
A czemu 7 nie wypowiedziały się w tym temacie, bo nikt nie będzie z 'własnej nieprzymuszonej woli' wypisywał o sobie złych rzeczy :D ( oczywiście żart)

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#22 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 6 lutego 2012, 22:53

silver_bullet pisze: Pierzasta, jak się ma twoja przykra sytuacja do tematu bycia złym? Źle się poczułaś?
muahaha, ja znam osoby z praktycznie całej puli enneagramu którym takie zachowania przyszły by bez mrugnięcia okiem, piątki wiodą tu prym. Ergo wspomnienie o pewnym stereotypie na temat siódemek... poczytaj jeszcze...

Dla mnie na przykład objawem zua jest że w temacie na forum siódemek wypowiadają się tylko piątki i jedynki ;> Czuję się jak na pustyni. :x :twisted: Nie przeszkadzajcie sobie, tak tylko mamroczę...
To było o zjawisku tzw znieczulicy społecznej, którą muahahaha zdawała się uznawać za przejaw zła.

Bo ogólnie są tematy, na które da się naciagnąć tylko niektóre osoby na forum. :mrgreen:

Zdefiniuj zło. :D
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#23 Post autor: silver_bullet » środa, 8 lutego 2012, 12:20

Podchodzisz do tego z niewłaściwej dla tej dyskusji strony. Chodzi mi o grupową świadomość, wizję, zła. Wizualizację społecznie obecnego strachu.

Czym jest zło? Subiektywnie oceniając pewnym zachowaniem z negatywnymi skutkami? Jak określić zło obiektywnie?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#24 Post autor: Pierzasta » środa, 8 lutego 2012, 13:39

No co ty nie powiesz? Zatem proszę, wskaż mi stronę, od której mam podejść. A pytam to ja ciebie własnie: o co chosi? O co pytasz?

Ja napisałam, że nazywanie ludzi złymi, tylko dlatego, że nie pasują do bardzo szczegółowych oczekiwań uważam za raczej niepoważne... Kogo bym mogła nazwać złym? Jakichś prawdziwych skurwieli, najprawdopodobniej ludzi pozbawionych współczucia, empatii - psychopatów czy skrajnych narcystów, coś w tym guście - i też "zły człowiek" byłoby dla mnie raczej symbolicznym określeniem. Nie wierzę w czyste, abstrakcyjne zło ani dobro.


A co do siódemek, napsiałam już, że nie uważam że siódemki sa z natury złe czy nieprzyjemne, wręcz przeciwnie, uważam, że ten typ ma dużo zalet, natomiast w kazdym typie są bardzo różni ludzie, wiele zalezy od poziomu zdrowia, osobistej moralności itp. Jeśłi ktoś jest "złym człowiekiem" to nie z powodu swojego enneatypu.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#25 Post autor: muahahaha » środa, 8 lutego 2012, 16:27

silver_bullet pisze: Chodzi mi o grupową świadomość, wizję, zła. Wizualizację społecznie obecnego strachu.
no to ostatnio premier podpadł grupowo, acta i emerytury :twisted:

Dla mnie grupowa wizja zła to trochę przereklamowane. Weźmy np jakiegoś seryjnego mordercę.
Matki ofiar będą uważały go za diabła wcielonego.
Całkiem nieświadoma żona za: kochającego męża i wspaniałego ojca.
i to zdecydowanie nie ma związku z typem enneagramu

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#26 Post autor: Kemal » środa, 8 lutego 2012, 23:41

No cóż, powiedziałbym że Siódemki mają skłonność traktować innych ludzi jak zabawki. No bo chyba mają skłonność traktować cały świat jako wielką zabawę? Bardziej niż "natural born killers" przypominają mi jednak Rain Mana. W takim sensie, że nie rozumieją, że coś co robią jest złe, ale trudno mieć za to do nich pretensje. Dla mnie to czasami właśnie tacy fascynujący, ale i irytujący ludzie z kosmosu.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#27 Post autor: silver_bullet » czwartek, 9 lutego 2012, 16:07

Znacie LOBO?

Obrazek

Moja ulubiona postać z komiksów.
Czy lobo jest złym człowiekiem?
Czasami mam wrażenie że jest tylko mocno sarkastyczny...
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#28 Post autor: Pierzasta » czwartek, 9 lutego 2012, 20:47

Kemal pisze:No cóż, powiedziałbym że Siódemki mają skłonność traktować innych ludzi jak zabawki. No bo chyba mają skłonność traktować cały świat jako wielką zabawę? Bardziej niż "natural born killers" przypominają mi jednak Rain Mana. W takim sensie, że nie rozumieją, że coś co robią jest złe, ale trudno mieć za to do nich pretensje. Dla mnie to czasami właśnie tacy fascynujący, ale i irytujący ludzie z kosmosu.
Taki stereotyp jak rzekoma bezuczuciowość piątek...
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

rammus
Posty: 4
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 21:15

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#29 Post autor: rammus » poniedziałek, 13 lutego 2012, 12:54

Moim zdaniem niektórzy za bardzo trzymają się ram tego ennegramu (idk jak to się do końca piszę)
wydaję mi się, że jest to tylko zarys, charakteru człowieka, który może być różnie ukształtowany przez życie. Ja jestem 7w6 często lubię pomagać i sprawia mi to radość, oczywiście zależy też o typ pomocy bo nie zawsze jest tak jak się chce.
Myślę, że głupie jest takie dzielenie 7 są bez uczuciowi, a np 2 super kochani, każdy człowiek nawet z tego samego typu jest wyjątkowy i inny od reszty, czy tego chce czy nie (: (to tylko moje zdanie)

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Jesteś złym człowiekiem.

#30 Post autor: silver_bullet » czwartek, 16 lutego 2012, 17:46

Doskonale.

Nie posiadamy wyobrażenia zła jako takiego.

Case closed. Proszę zablokować temat.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ