Udany stały związek 7 z ...

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#76 Post autor: silver_bullet » środa, 21 maja 2014, 10:53

Wracajac do tematu zwiazkow, wysnujmy szalencza teze - w zwiazkach ceni sie stalosc, dlatego tak malo siodemek jest w dlugotrwalej relacji.


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#77 Post autor: atis » środa, 21 maja 2014, 13:42

Doświadczenia moje oraz większości znanych mi siódemek zdają się potwierdzać tę tezę (nie wiem, czy cos tu można dodać ;)). Chociaz ok, można: czasem (często?) otoczenia obserwując samotne siódemki mówi "przecież to taki spoko koleś/normalna panna, ciekawe czemu mu/jej tak jakoś nie idzie w milości". A w przypadku kobiet w wieku 22+ wprost wygrażają staropanieństwem ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#78 Post autor: silver_bullet » środa, 21 maja 2014, 16:25

atis pisze:Doświadczenia moje oraz większości znanych mi siódemek zdają się potwierdzać tę tezę (nie wiem, czy cos tu można dodać ;)). Chociaz ok, można: czasem (często?) otoczenia obserwując samotne siódemki mówi "przecież to taki spoko koleś/normalna panna, ciekawe czemu mu/jej tak jakoś nie idzie w milości". A w przypadku kobiet w wieku 22+ wprost wygrażają staropanieństwem ;)
Zaskakujace jest to jak czesto sam slysze te opinie o sobie i/lub innych siodemkach. :shock:
A juz od starszych znajomych/starszej rodziny zwlaszcza. Zaczynajac od stwierdzen typu "to proste jak ruch**nie", przez "bo ty to nie tak robisz", a konczac na "gdybym byla mlodsza...".
Popieprzone.

Taka pokretna mysl mnie naszla, trzeba by sprobowac znalezc sobie domine. Moze oswoi i czlowiek bedzie na dluzej w jednym miejscu... :twisted: Nie ma to jak wspaniale pomysly siodemek na rozwiazanie problemu :mrgreen: :lol:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#79 Post autor: atis » środa, 21 maja 2014, 20:27

DOMINĘ?! Silver! Ty twierdzisz, że jesteś entepem, entepy są infantylne, entepy nie mogą szukac dominujących, dominy nam robią z mózgu kupę kisielu i zmieniają w płączącą niedorajdę, nie szukaj absolutnie i w ządnym wypadku dominy!! xDDD
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#80 Post autor: silver_bullet » czwartek, 22 maja 2014, 01:49

Otwarcie przyznaje że jestem stworzeniem ewidentnie stadnym. Metoda prób i błędów? Kiedyś się musi udać, a gdy się uda wynagrodzi trud szukania... Piękna utopia.
Utopia dlatego że potrzebna jest konsekwentność w szukaniu... Co siódemkom przychodzi różnie.
Ale wraz warto próbować.

Obejrzałem właśnie "Her". Piękny film o miłości i emocjach (nie tylko) faceta.
Zmotywowałem się.

Pozatym jak już kilkukrotnie wspominałem, choćbym nie wiem jak się starał to sam siebie nie przytulę.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#81 Post autor: atis » czwartek, 22 maja 2014, 10:15

Pozatym jak już kilkukrotnie wspominałem, choćbym nie wiem jak się starał to sam siebie nie przytulę.

ojtam, ojtam ;)

przytulanie jest kwestią odpowiedniej poduszki

Nigdy nie zrozumiem tego argumenty, tak swoją drogą. No, ale ja ja jestem niedotykalska i oziębła.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#82 Post autor: silver_bullet » czwartek, 22 maja 2014, 12:15

Generalnie chodzi o to samo co w reklamie.
Spowolnienie procesow starzenia.
Spoiler:
To gorsze od kokainy, jak czlowiek raz sprobuje to zawsze chce chociaz troche. Przerabialem zarowno w zwiazku jak i w ramach przyjazni, i stwierdzam ze tulenie jest zdecydowanie potrzebne do szczescia.

Zaskakujaca jest jeszcze jedna rzecz - w momencie gdy mieszkalem w miejscu gdzie mialem sporo przyjaciol i znajomych, moj glod spoleczny byl zaspokojony i wogole nie myslalem o takich rzeczach jak zwiazki i relacje. Teraz gdy mieszkam praktycznie w izolacji, bo jeszcze nie mam znajomych lokalnych, nagle okazalo sie ze jest potrzeba relacji z kims... Ciekawe...
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#83 Post autor: atis » czwartek, 22 maja 2014, 14:13

Przerabialem zarowno w zwiazku jak i w ramach przyjazni, i stwierdzam ze tulenie jest zdecydowanie potrzebne do szczescia.
Słowo-klucz: "jest MI potrzebne do szczęścia" ;)
Swoją drogą, alergię mam na obrazki z niby-to-wynikami badań. Gdyby napisali "tulenie może powodować zarażenie wszawicą" brzmiałoby zdecydowanie bardziej prawodopodobnie.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#84 Post autor: silver_bullet » czwartek, 22 maja 2014, 14:34

Przytulanie jest potrzebne do prawidlowego rozwoju.
Nie moge teraz znalezc zrodla, ale byl taki slynny eksperyment na malych rezusach. Odebrano je od matki, i wstawiono im dwa fantomy matki. Jeden wykonany z drutu, drugi wykonany z pluszowej tkaniny. Rezus ktory mial "metalowa matke" rozwijal sie gorzej, i bylo to widac juz po kilku tygodniach.

Jesli o mnie chodzi, to jak najbardziej wierze w to o endorfinach. Tym bardziej.
Bliskosc fizyczna jest jedna z wazniejszych rzeczy. Zaciesnia wiez.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#85 Post autor: atis » czwartek, 22 maja 2014, 15:31

"Ja wierzę" to słaby dowód naukowy LOL No a małe rezusy mają daleko inne potrzeby niż dorosły człowiek. Małe dziecko oprócz bliskości potrzebuje mleka matki i przewijania - wątpliwe, by tego potrzebował dorosły, więc analogia z dupy i badanie samo w sobie raczej też, chyba że miało dowodzić czegoś innego.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#86 Post autor: silver_bullet » czwartek, 22 maja 2014, 16:17

"Ja wierze" to osobista opinia i/lub przekonanie. Mi od tulenia robi sie lepiej, wiec mozna by powiedziec ze po osobistych testach empirycznych stwierdzam ze cos w tej produkcji endorfin jest.
Jesli to dla ciebie nie dziala, to najwyrazniej masz inne preferencje badz jakies wspomnienie ktore blokuje dostep do produkcji endorfin tak prosta metoda.
Kazdemu bedzie dane to w co wierzy.

Ja tam lubie tulenie, to bardzo pocieszne zwierzeta. Kazdy powinien hodowac swojego Tulenia :mrgreen:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#87 Post autor: silver_bullet » piątek, 23 maja 2014, 14:01

Tak mi sie przypomnialo ze w sumie to jestem w stanie przytoczyc dwa przyklady dlugotrwalego zwiazku epikureja. Oba maja dzieci i wydaje mi sie ze sa ze soba od lat, taka szkolna/studencka milosc. Mimo tego ze obaj panowie sa szczesliwi w swoich zwiazkach, a zwiazki ich raczej stabilne, to zauwazalne jest kompensowanie przez prace.
Spoiler:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#88 Post autor: atis » piątek, 23 maja 2014, 15:10

Wyjątek potwierdza regułę ;)
Ok, jakieś przypadki siódemek w stałych związkach w dalszych znajomych czy takich ludziach co przelotem się przewinęli gdzieśtam w tle - pewnie bym znalazła, lecz zasadniczo to typ w którym znam najwięcej osób permanentnie i raczej z wyboru samotnych.

Cudowny obrazek ;D
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#89 Post autor: silver_bullet » piątek, 23 maja 2014, 17:49

atis pisze:zasadniczo to typ w którym znam najwięcej osób permanentnie i raczej z wyboru samotnych
To albo nie jestem pewien swoich preferencji albo nie jestem siodemka... Ewentualnie mam duzo nalecialosci z innych typow, bo jestem stworzeniem ewidentnie stadnym. Ostatnio zycie w pojedynke mi sie nudzi, wiec szukam towarzyszki podrozy zwanej zycie.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#90 Post autor: atis » piątek, 23 maja 2014, 19:09

Nie nie, towarzyskość i stadność to jedno, a związkowe usposobienie to drugie ;) mogą występować w parze, ale nie muszą. U mnie nie występują w parze.. i tyle.
Naleciałości jakieś ma każdy, przy czym Ty bardziej dwójkowo-czwórkowo-dziewiątkowe, ja bardziej jedynkowo-różne.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

ODPOWIEDZ