Udany stały związek 7 z ...

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#61 Post autor: silver_bullet » sobota, 17 maja 2014, 18:38

Wnioskow jest kilka.
Najwyrazniej na przestrzeni ostatnich dwoch lat (czyli od wyjazdu z kraju) poziom zdrowia polecial mi na leb na szyje conajmniej o 3-4
Wyjdzie ze cokolwiek budowalem przez ostatnie lata mialo jakis kluczowy blad u podstaw podejscia/rozumowania.

Nie zrozumcie mnie zle, mam za soba kilka dluzszych relacji, najdluzsza trwala ponad trzy lata. Tylko jak slusznie zauwazyla Atis, dzialalo to w momencie gdy mialem wyzszy poziom zdrowia.

Odpowiedzia na pytanie o harmonie pomiedzy potrzeba relacji a momentami spoleczna fobia ktora widzialem u kilku epikurejczykow ktorych znam, jak i zauwazam u siebie, jest... poziom zdrowia.

Jesli chodzi o mnie, osobiscie, to widzie wokol siebie potencjalnych partnerow do zwiazku, jednak nie potrafie wyczuc "punktu wejscia" w zwiazek. Prawie jak szklane sciany wokol mozliwosci.

EDIT: jeszcze mi sie przypomnialo. Ponoc mam takie szczescie ze przyciagam samych swirow i socjopatow :-) Z drugiej strony masz o co prosisz. Odkad pamietam stwierdzam ze nie interesuja mnie normalni ludzie...


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Udany stały związek 7 z ...

#62 Post autor: duplo » sobota, 17 maja 2014, 19:15

silver_bullet pisze:
EDIT: jeszcze mi sie przypomnialo. Ponoc mam takie szczescie ze przyciagam samych swirow i socjopatow :-) Z drugiej strony masz o co prosisz. Odkad pamietam stwierdzam ze nie interesuja mnie normalni ludzie...
Mam to samo O.O

Btw siódemka może mieć fobię społeczną?
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Udany stały związek 7 z ...

#63 Post autor: Snufkin » niedziela, 18 maja 2014, 09:11

duplo pisze:
silver_bullet pisze:
EDIT: jeszcze mi sie przypomnialo. Ponoc mam takie szczescie ze przyciagam samych swirow i socjopatow :-) Z drugiej strony masz o co prosisz. Odkad pamietam stwierdzam ze nie interesuja mnie normalni ludzie...
Mam to samo O.O
Dobra ziomki ale to nie dotyczy tylko relacji damsko-męskich :)
Niektórzy obiektywnie popierdoleni ludzie przyciągają nas bo szybko i intensywnie podbijają w nas emocjonalny bębenek.
To jak z szybką jazdą samochodem, czasami po prostu ta adrenalina jest silniejsza niż rozsądek a zwykli, normalni ludzie kojarzą się z jazdą wg określonych zasad - nuda. Pozostaje pytanie czy otaczanie się takimi często podchmielonymi mistrzami kierownicy jest aby na pewno najlepszym wyborem :)
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#64 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 19 maja 2014, 16:10

Snufkin pisze:Pozostaje pytanie czy otaczanie się takimi często podchmielonymi mistrzami kierownicy jest aby na pewno najlepszym wyborem :)
Jak by czlowiek jeszcze mial wybor... Ponoc momentami mam na czole napisane "Ziomus, --> TUTAJ <-- podbijaj" Samo sie cholerstwo pcha jak myszy do domu na zime.
Z drugiej strony jak wspomnialem wczesniej - normalni ludzie sa nudni. Powiedz mi co ciekawego moze byc w takim nieswiadomym swego istnienia, prostym lemmingu zyjacym swoimi codziennymi rytualami?

@Duplo fobia spoleczna to moze za mocno powiedziane, ale znam jednego takiego siodemka ktory ma czterdziesci kilka lat i mieszka sam, i generalnie stwierdza ze potrzebna mu jest przestrzen i ludzie wypierdalac. Gosc sympatyczny, jak to 7, ale w zaden sposob nie goniacy za innymi ludzmi. Wrecz przeciwnie.
Jak siegne pamiecia, to sporadycznie, lecz mi rowniez zdarzaly sie takie momenty.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#65 Post autor: atis » poniedziałek, 19 maja 2014, 16:28

Duplo fobia spoleczna to moze za mocno powiedziane, ale znam jednego takiego siodemka ktory ma czterdziesci kilka lat i mieszka sam, i generalnie stwierdza ze potrzebna mu jest przestrzen i ludzie wypierdalac. Gosc sympatyczny, jak to 7, ale w zaden sposob nie goniacy za innymi ludzmi. Wrecz przeciwnie.
Wcale nie dziwi mnie taka postawa, może u mnie to mniej ekstremalne, ale też nie potrzebuję jakiejś szczególnej, ciągłej socjalizacji. Miło się widywać z ludźmi, ale tylko do momentu gdy ma się możliwość zamknąć przed nimi drzwi i ich nie oglądać przez dowolną ilość czasu. Gdy chcę kontaktu, to go sobie znajdę, lecz zasadniczo potrzebuję mieć miejsce gdzie jestem tylko ja, ja, ja i gdzie nikt poza mną nie ma wstępu.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Udany stały związek 7 z ...

#66 Post autor: boogi » poniedziałek, 19 maja 2014, 17:54

silver_bullet pisze:Z drugiej strony jak wspomnialem wczesniej - normalni ludzie sa nudni. Powiedz mi co ciekawego moze byc w takim nieswiadomym swego istnienia, prostym lemmingu zyjacym swoimi codziennymi rytualami?
Czasem mam wrażenie, że widzicie świat czarno-biało, jakby tylko te dwa kolory istniały. Jeżeli człowiek nie jest przez cały czas szalony, to jest nudny (to nic, że "nudny" jest przez jakiś czas, a kiedy indziej nie). Analogicznie w drugą stronę. Zresztą, patrząc po Twoim przykładzie Silver:
silver_bullet pisze:Jak siegne pamiecia, to sporadycznie, lecz mi rowniez zdarzaly sie takie momenty.
W tych momentach, kiedy chciałeś być sam, to dla innych byłeś zwyczajnie nudny ;)
A przecież świat jest pełen kolorów pomiędzy tymi dwiema skrajnościami. Tylko trzeba zmienić postawę z "ja" na "my", zainteresować się drugą osobą a nie tylko tym "co w tym lemingu jest ciekawego dla mnie". I być może to jest ta postawa, która rozróżnia u Siódemki poziomy zdrowsze od przeciętnych :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#67 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 19 maja 2014, 18:07

boogi pisze:
silver_bullet pisze:Z drugiej strony jak wspomnialem wczesniej - normalni ludzie sa nudni. Powiedz mi co ciekawego moze byc w takim nieswiadomym swego istnienia, prostym lemmingu zyjacym swoimi codziennymi rytualami?
Czasem mam wrażenie, że widzicie świat czarno-biało, jakby tylko te dwa kolory istniały. Jeżeli człowiek nie jest przez cały czas szalony, to jest nudny (to nic, że "nudny" jest przez jakiś czas, a kiedy indziej nie).
Pozwol ze skomentuje klasykiem jak zachowuje SIÉ i prosty czlowiek.

Obrazek

Boogi, czytamy ze zrozumieniem.
"Jak siegne pamiecia, to sporadycznie, lecz mi rowniez zdarzaly sie takie momenty." oznacza ze tez miewam takie chwile ze wszyscy precz. Co ma do tego bycie nudnym, niezaleznie czy dla siebie, czy dla ludzi, czy dla swojego chomika?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Udany stały związek 7 z ...

#68 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 19 maja 2014, 23:41

silver_bullet pisze:Z drugiej strony jak wspomnialem wczesniej - normalni ludzie sa nudni.
Sam jestem nudny ale innych nudziarzy postrzegałem również negatywnie. Powiem tak od każdego można się czegoś nauczyć lub otrzymać coś wartościowego. A popierdoleńcy to często przerost formy nad treścią.
silver_bullet pisze:Powiedz mi co ciekawego moze byc w takim nieswiadomym swego istnienia, prostym lemmingu zyjacym swoimi codziennymi rytualami?
No jeśli tylko tak ich postrzegasz to pewno nic. Nie rozumiem też co złego widzisz w codziennych rytuałach i rutynie. Widać jesteś z tych ludzi którzy bardziej cenią intensywność kosztem harmonii. To Twój wybór.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#69 Post autor: silver_bullet » wtorek, 20 maja 2014, 00:53

Snufkin pisze:Sam jestem nudny ale innych nudziarzy postrzegałem również negatywnie. Powiem tak od każdego można się czegoś nauczyć lub otrzymać coś wartościowego. A popierdoleńcy to często przerost formy nad treścią.
Oto słowo sprostowania. Lemming czy nudziarz to dla mnie osoba która poza rzeczonymi rytuałami nic więcej nie ma.
Świry natomiast robią rzeczy które wymykają się logicznemu myśleniu i niejako zmuszają do rewizji swoich własnych nawyków, i myślenia nieszablonowego. (ang. Think outside of the box).
Snufkin pisze:Widać jesteś z tych ludzi którzy bardziej cenią intensywność kosztem harmonii. To Twój wybór.
Doświadczyłem już harmonii. Jest to piękny stan, jednak jak sama natura tego słowa wskazuje, jest to stan równowagi, co nie do końca sprzyja zmianom. W jaki inny sposób oddasz rozwój? Skatalogowanie większej ilości danych? Każdy karmi swojego głoda. Każdy w sobie właściwy sposób. Ja jedynie sugeruję że dopóki w życiu będą obecne rzeczy których nigdy wcześniej w życiu nie robiłeś/aś, dopóty będzie możliwe doskonalenie siebie jak i zachowanie świeżości myśli.

Na powrót do harmonii przyjdzie jeszcze czas i miejsce.

Wszak chyba o tym właśnie jest ten temat.
Czyż nie?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Udany stały związek 7 z ...

#70 Post autor: duplo » wtorek, 20 maja 2014, 01:42

silver_bullet pisze:Ja jedynie sugeruję że dopóki w życiu będą obecne rzeczy których nigdy wcześniej w życiu nie robiłeś/aś, dopóty będzie możliwe doskonalenie siebie jak i zachowanie świeżości myśli.
Piękne słowa, aj daj mi receptę jak wyjść z dotychczasowej strefy komfortu która sprawia, że popadam w stagnację (i nie jest to harmonia). Czuję, że dziadzieję na stare lata a moje skrzydło 7 powoli zaczyna obumierać.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Udany stały związek 7 z ...

#71 Post autor: Snufkin » wtorek, 20 maja 2014, 08:50

Każdy prędzej czy później dziadzieje :D
Takie luźne skojarzenie:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KYx-4bww-K4[/youtube]
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Udany stały związek 7 z ...

#72 Post autor: atis » wtorek, 20 maja 2014, 12:05

A popierdoleńcy to często przerost formy nad treścią.
Zgadzam się całkowicie i absolutnie i w sumie wolę ludzi po nudniejszej stronie niż takich zbyt odjechanych w kosmos, bo ci drudzy bywają zwyczajnie wkurzający.

Rytuały? Bywają dobre, bywają niedobre. Zapewniają komfort i ułatwiają harmonię z samym sobą i dopóki nie staną się obsesyjne ("nie wyjdę z domu bez makijażu" "jak nie będzie kawy do mleka to już mam zepsuty dzień") są nieszkodliwe i czasem nawet w pewien sposób uroczy, stają sie składową drugiego człowieka, częścią jego charakteru a wręcz stanowią o tym, kim jest.
Jedna z ważniejszych rzeczy, biorąc pod uwagę moje podejście do zarządzania czasem i szacunku do czasu innych osób - pomagają wykonywać szybciej prozaiczne czynności (idealny przykład - niekórzy robią z namaszczeniem listę dużych zakupów w układzie rodzajowym i dzięki temu zakupy trwają 3-4x krócej niż gdyby listy takiej nie było. Przebadane i przeliczone. Reszta uważa że tak prozaiczne i nudne czynności jak ROBIENIE LISTY są dla lamusów, albo że im się nie chce albo że 'w sklepie sie zastanowią', wiec zakupy na weekend majowy zajmują im 3 godziny, podczas których wykonują kilkanascie telefonów do rodziny z zapytaniami i latają między półkami jakby mieli mrówki w dupie. Oczywiście to też składowa charakteru, lecz ja dostaję po 40 minutach w supermarkecie totalnej k***icy i wiem z całą pewnością, że to był pierwszy i ostatni raz kiedy to wyszłam do sklepu z parą roztrzepanych i niezorganizowanych panienek.) No i generalnie - jeśli zdrowe i nieobsesyjne i "użyteczne" - stanowią o zorganizowaniu i umiejętnosci racjonalnego dysponowania czasem. Naprawdę, zdecydowanie wolę 'nudnych-poukładanych' niż wszelkie przejawy głupiej czwórkopodobności, chatyczności i generalnie niedorobienia skrywanego za oryginalnością czy wyjątkowością. "Jestem och, tak wyjątkowy bo nie wstaję od budzika".. w sumie z czyms takim mi sie kojarzy to o czym pisze Silver, sorry ;))))
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#73 Post autor: silver_bullet » wtorek, 20 maja 2014, 16:00

duplo pisze:
silver_bullet pisze:Ja jedynie sugeruję że dopóki w życiu będą obecne rzeczy których nigdy wcześniej w życiu nie robiłeś/aś, dopóty będzie możliwe doskonalenie siebie jak i zachowanie świeżości myśli.
Piękne słowa, aj daj mi receptę jak wyjść z dotychczasowej strefy komfortu która sprawia, że popadam w stagnację (i nie jest to harmonia). Czuję, że dziadzieję na stare lata a moje skrzydło 7 powoli zaczyna obumierać.
W tym wieku? :roll: :lol: No comment.

Co do pytania zas to sprawa jest dosyc prosta, i sprowadza sie do wyrobienia sobie pewnego nawyku.
Nawyku by przynajmniej raz na jakis czas, co jakis czas, robic cos czego sie jeszcze nie robilo w zyciu, lub robic cos w sposob inny niz do tej pory.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Udany stały związek 7 z ...

#74 Post autor: duplo » wtorek, 20 maja 2014, 21:40

silver_bullet pisze:Nawyku by przynajmniej raz na jakis czas, co jakis czas, robic cos czego sie jeszcze nie robilo w zyciu, lub robic cos w sposob inny niz do tej pory.
Ooo, może zacznę być systematyczna na studiach
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Udany stały związek 7 z ...

#75 Post autor: silver_bullet » wtorek, 20 maja 2014, 22:11

duplo pisze:
silver_bullet pisze:Nawyku by przynajmniej raz na jakis czas, co jakis czas, robic cos czego sie jeszcze nie robilo w zyciu, lub robic cos w sposob inny niz do tej pory.
Ooo, może zacznę być systematyczna na studiach
W sumie to wlasnie o jakies trywialne czynnosci mi chodzilo ale moze na poczatek sprobuj czegos prostszego, np. wracanie do domu inna droga raz na jakis czas albo sprobowanie nowego gatunku piwa... Nie ma co tak natychmiast porywac sie na ekstremum...
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ