Różnica między 7w8 a 8w7

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Katsa
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 21 listopada 2014, 16:54
Enneatyp: Entuzjasta

Różnica między 7w8 a 8w7

#1 Post autor: Katsa » piątek, 21 listopada 2014, 17:00

Mam pytanie, jaka jest różnica pomiędzy 7w8 a 8w7? Niby opisy są inne, ale jakoś znacząco się nie różnią. Robiłam jeden test, wyszło mi, że jestem 7w8, a w innym 8w7, no a to chyba w końcu ma znaczenie, czy się jest siódemką czy ósemką :)

A tak poza tym, to chciałam się przywitać, bo jestem tutaj nowa :)



Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Różnica między 7w8 a 8w7

#2 Post autor: eszpe » sobota, 22 listopada 2014, 03:07

Witam serdecznie na forum.

Testami się nie sugeruj, bo to w większości gówno.

7ce zależy wolności (i będzię o nią walczyć), 8ce na niezależności (i będzię o nią walczyć). 7ka chcę ciekawych doświadczeń, 8ka pragnie intensywnych doświadczeń. 7ka ma mnóstwo energi z powodu swojego nadaktywnego umysłu, 8ka ma mnóstwo instynktownej energii.
To tylko z pozoru podobne zachowania, odpowiedz sobie na pytanie "jaka ja jestem", wiem, że zarówno dla Siódemki jak i Ósemki może to być trudne.

8ka to goryl, niedźwiedź, tygrys, rekin. 7ka to szympans, lis, kruk. 7ka to idealistka. 8ka realistka. 7ka to Piotruś Pan. 8ka to Mufasa.
Mogę tak zarzucać archetypami i jakimiś skojarzeniami, bo tak mi się najlepiej myśli i jestem w tym dobry. Tylko po co? Jedyne co się liczy to odpowiedź dotycząca motywacji typu. Siedem - pragnę wolności i chcę być szczęsliwa. Ósemka - pragnę niezależnosci i chce być silna. Skrzydła sugerują, że pewne cechy sąsiadujących typów mogą przenikać do głównego typu osobowości, głowna motywacja wciąż jednak pozostaje ta sama.
papa ludki

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Różnica między 7w8 a 8w7

#3 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 22 listopada 2014, 10:56

Cześć Szymon. Fajny las masz widzę i pewnie trochę spokoju. Ładnie to napisałeś o 8 i 7. A co byś na tą samą mańkę napisał o 5?

Katsa
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 21 listopada 2014, 16:54
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Różnica między 7w8 a 8w7

#4 Post autor: Katsa » sobota, 22 listopada 2014, 18:00

Eszpe,dzięki bardzo za wyjaśnienie :) Skłania mnie to chyba troszkę bardziej ku 7w8,ale to może być proporcja w stylu 51:49 :lol:
Co do siły i szczęścia to dla mnie jest nieścisłe,bo chce jedno i drugie :lol:
To znaczy chcę być silna psychicznie i fizycznie,ale nie zależy mi tak bardzo na władzy. Nie wiem,czy to podpada pod 8.

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Różnica między 7w8 a 8w7

#5 Post autor: eszpe » niedziela, 23 listopada 2014, 01:05

sjofh_ystad pisze:Cześć Szymon. Fajny las masz widzę i pewnie trochę spokoju. Ładnie to napisałeś o 8 i 7. A co byś na tą samą mańkę napisał o 5?
Ciężko mi coś teraz kreatywnego napisać, ale jak coś wymyślę to skrobnę tu.


Katsa pisze:Eszpe,dzięki bardzo za wyjaśnienie :) Skłania mnie to chyba troszkę bardziej ku 7w8,ale to może być proporcja w stylu 51:49 :lol:
Co do siły i szczęścia to dla mnie jest nieścisłe,bo chce jedno i drugie :lol:
To znaczy chcę być silna psychicznie i fizycznie,ale nie zależy mi tak bardzo na władzy. Nie wiem,czy to podpada pod 8.
Albo 7 albo 8. Nie można być w 50% 7ką a w 50% 8ką, nawet jak się jest 7w8 albo 8w7. Poczytaj więcej opisów (ale nie wierz im bezgranicznie) i przede wszystkim zajrzyj wgłąb siebie i odpowiedz sobie, czego tak naprawdę pragnę od życia. Bardzo ważne również w ustalaniu motywacji są instynkty: http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2435
Jeśli masz na myśli władzę nad ludźmi to nie zależy mi na tym ani trochę, powiem więcej nienawidzę komuś rozkazywać, a mimo to bardzo często muszę to robić. Albo jesteś tym co rozkazuje albo to rozkazują tobie. To co się lubi czy nie lubi nie jest dobrym wskaźnikiem jakim jest się typem, aczkolwiek mogą bardzo pomóc w typowaniu.
papa ludki

Katsa
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 21 listopada 2014, 16:54
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Różnica między 7w8 a 8w7

#6 Post autor: Katsa » poniedziałek, 24 listopada 2014, 15:16

Poczytałam troszkę więcej i doszła do wniosku,że jestem 7w8. Mam sporo zachowań ósemki,ale tak jak napisałeś,motywacja zawsze pozostaje ta sama i po przemyśleniu stwierdzam,ze moja motywacja jest zdecydowanie siódemkowa. Wielkie dzięki za pomoc :)

-- Posty sklejone automatycznie poniedziałek, 24 listopada 2014, 15:23 --

Mam jeszcze jedno pytanie,nie do końca związane z tematem. Oprócz skrzydeł są jeszcze te połączenia z dwoma innymi typami. Czy posiadanie skrzydła i połączenia się nawzajem wyklucza?
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat, może nie umiem szukać.

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Różnica między 7w8 a 8w7

#7 Post autor: 999Przemek » poniedziałek, 24 listopada 2014, 16:20

Nie.                                 
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

ODPOWIEDZ