Związek 4v3 + 7v6

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Związek 4v3 + 7v6

#1 Post autor: silvergirl » piątek, 11 marca 2016, 13:27

Jak widzicie taki związek? Jakieś porady, doświadczenia? Podzielcie się.



Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Związek 4v3 + 7v6

#2 Post autor: R25 » piątek, 11 marca 2016, 14:08

=11w9 :scratch:
Związek jak związek, enneagram nie jest wyrocznią, a opis związku na stronie jest zapisany :what:
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Związek 4v3 + 7v6

#3 Post autor: silvergirl » piątek, 11 marca 2016, 14:24

A coś więcej niż ten krótki opis?

kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Re: Związek 4v3 + 7v6

#4 Post autor: kartakredytowa » środa, 29 czerwca 2016, 14:04

Trudno mi powiedzieć, są to stosunkowo dość podobne typy. Ja jestem 4w3 i powiem szczerze ,że świetnie mi się z 7 przebywa ale co do związku to nie widzę takiej możliwośći, 7 wydają mi się zbyt infantylne i nie praktyczne, a jako skrzydło 3 nie lubimy tego :P 4w3 mogą się też czuć trochę niezrozumiane przez 7. Ale te dwa typy moim zdaniem świetnie się będą dogadywały jako dobrzy koledzy. Ponieważ z reguły 4w3 zachowuje się b. podobnie do 7 przy ludziach :)

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Związek 4v3 + 7v6

#5 Post autor: hippiee » piątek, 1 lipca 2016, 17:44

Zależy też na jakim poziomie zdrowia są dane osobniki.
Ja osobiście nie byłam w związku z żadnym czwórkiem i nie wiem czy bym czy w ogóle chciała. Znam dużo czwórkowych facetów, z czego większości są na średnim albo bardzo niezdrowym poziomie zdrowia. Z jednym się umówiłam, to cały czas mi się zwierzał ze swoich nieudanych związków i z tego, że miał myśli samobójcze. Po tym zwątpiłam totalnie i stwierdziłam, że facet jako wrażliwy czwórek mi kompletnie nie odpowiada. Facety muszą mieć jaja...a nie użalać się nad sobą.
Pewnie nie wszyscy tacy są, ale mimo to są zbyt emocjonalni i egocentryczni.
Ja preferuję kogoś twardo stąpającego po ziemi i nie jakoś bardzo przesadnego misia do przytulania a broń boże pantoflarza!
Jakby było na odwrót - kobieta czwórka a facet siódemek to może już być lepiej... Kobiety z reguły są bardziej wrażliwe i emocjonalne dlatego w takim zestawieniu aż tak by nie kolidowało.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Re: Związek 4v3 + 7v6

#6 Post autor: kartakredytowa » niedziela, 10 lipca 2016, 02:01

ale mimo to są zbyt emocjonalni i egocentryczni.
Ale my w tym wątku rozmawiamy o 4w3 , a nie o 4. 4w3 nie użalają się nad sobą tak z reguły i często są pewne siebie. To inny typ niż zwyła czwórka :P
Kobiety z reguły są bardziej wrażliwe i emocjonalne dlatego w takim zestawieniu aż tak by nie kolidowało.
stereotyp. Wrazliwosc i uczuciowowsc zalezy od osobowosci nie od płci :P

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Związek 4v3 + 7v6

#7 Post autor: Ael » niedziela, 10 lipca 2016, 12:14

4w3 to wciąż Czwórka, niezdrowa będzie się użalać tak samo jak inne Czwórki, tylko może nie będzie tego tak po sobie pokazywać... albo właśnie zrobi z tego mega dramę :p
Przeceniasz wpływ skrzydła, kartokredytowa.

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Związek 4v3 + 7v6

#8 Post autor: hippiee » wtorek, 12 lipca 2016, 20:14

Ale dalej jest czwórką. Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. ;)
Z tymi skrzydłami różnie bywa. Od samego początku jak zaczęłam się interesować enneagramem, wychodziło mi , że jestem 7w6. Ale mi się coś nie zgadzało, bo częściowo czytając opis, i różne wypowiedzi, obserwując inne 7 (te ze skrzydłem 6 jak i 8) i przede wszystkim znając siebie, okazywało się, że przeplatają się u mnie cechy jednego jak i drugiego skrzydła. Dlatego teraz stwierdzam, że jestem po prostu 7 bo obydwa skrzydła się uaktywniają naprzemiennie. Zależy od dnia? Od sytuacji w jakiej się akurat w danej chwili znajduję? Nie wiem.
Wiem tylko na pewno, że jestem 7 i przejawiam typowe cechy tego typu aczkolwiek nie zawsze. Nie zawsze można u mnie dostrzec moje entuzjastyczne i radosne usposobienie.
To samo jest z innymi typami, i nie ma co się sugerować suchą teorią bo rzeczywistość potrafi zaskakiwać pod wieloma względami. ;]
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

ODPOWIEDZ