Pieniądze i zarabiania u Siódemki

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Tigger7
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 20:11

Pieniądze i zarabiania u Siódemki

#1 Post autor: Tigger7 » wtorek, 15 stycznia 2019, 20:20

Mój autorski tekst - po co Siódemce pieniądze, co myśli Siódemka o zarabianiu. Jeśli ktoś chce użyć tekstu proszę o kontakt - chce wiedzieć czy będę sławna. W tekście wykorzystałam swoje długoletnie doświadczenie oraz książką "Enneagram w działaniu".

Zarabianie to taka działalność, w której 7. może wykorzystać swoje rozmaite talenty i umiejętności. Może wpływać na otoczenie swoimi wspaniałymi pomysłami. To jest taki rodzaj gry i zabawy, a wynagrodzenie za wysiłek potwierdza zasadność jej zachowania. Dlatego lubi jak zarabianie odzwierciedla się w pieniądzach, a te są swoistym feedbackiem działań 7. Niestety 7. musi się nauczyć, że zarobki nie są wprost proporcjonalne do włożonego wysiłku i nie są odzwierciedleniem wartości wkładanych do społeczeństwa. 7. do zarabiania musi użyć swojego analitycznego umysłu, aby uświadomić sobie, że pensja zależy od wielu czynników. Dla 7., w obecnym układzie pracowniczym, najważniejsze jest, by znalazła własną drogę, zaufała, że starczy jej na zaspokojenie potrzeb i skupiła się na satysfakcji oraz radości jaką otrzymuje z wykonywanych działań. Jak tylko uda jej się ogarnąć ten wątek, zauważy, że potrafi zarabiać dobrze, bo jako 7. chce wszystko usprawniać (co jest dobrze opłacane), dodatkowo ludzie lgną do niej jak pszczoły do miodu, bo wszystko traktuje z humorem i optymizmem. Dzięki optymizmowi i renesansowemu podejściu potrafi zarabiać tam, gdzie inni nie widzą ku temu możliwości. Może dużo zarabiać, ponieważ wie, że każdą swoją zachciankę, potrafi przekuć w korzystny materialnie rezultat. Zarabianie, to dla zdrowiej 7. możliwość pełnego reagowania ze światem, a zarazem sposób na zaspokojenie potrzeby bycia zaopiekowanym.

Aspekt indywidualny
W gruncie rzeczy zdrowej 7. nie jest potrzebne dużo pieniędzy, ponieważ potrafi czerpać radość ze wszystkiego co ją otacza. Wszystko dookoła niej jest źródłem wiedzy i szczęścia. Potrafi tym szczęściem zarażać innych. Pieniądze są wtedy 7. potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb, a także do możliwości realizowania swoich pomysłów, z uwagi, że niektóre z nich przy pomocy pieniędzy łatwiej zorganizować - np. opłaty za telefon, prąd, zlecenie pewnych zadań innym. Zdrowa 7. wie, że pieniądze to jeden z najpopularniejszych sposobów wymiany między ludźmi, a mimo przyjętych konwenansów, chętnie sięga po niestandardowe sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Zdrowa 7. potrafi znaleźć balans między zarobkami, czasem pracy, a wydatkami. Wie, że nie musi zanadto przejmować się oszczędnościami, jak i społecznymi zabezpieczeniami, bo zawsze w dobie problemu znajdzie się kreatywny sposób na jego rozwiązanie.

Niestety im niżej spada poziom zdrowia 7 tym bardziej skupiona jest na pieniądzach jako o środku w samym sobie. Zaczyna gromadzić coraz więcej zapasów, zapomina o naturalnych zdolnościach zarabiania. A ciężko zarobione pieniądze, potrafi wydać na luksusowe dobra, o których nie pomyślałaby w swoich lepszych chwilach. Na dalszy plan schodzi uczciwość i dbałość o ludzi dookoła siebie. Za wszelką cenę chce osiągnąć materialne korzyści nie bacząc na moralne skutki swojego zachowania. Chce prowadzić wystawne, towarzyskie życie, nierzadko na granicy ryzyka.

Aspekt społeczny
Zdrowiej 7 zawsze będą potrzebne pieniądze, bo nawet jeśli zaspokoi swoje potrzeby, to może być ktoś koło niej, kto potrzebuje jej wsparcia. 7 lubi się dzielić, choć niekoniecznie od razu muszą to być pieniądze. Chce by wszyscy dookoła niej byli szczęśliwi. Jeśli brak kilku drobnych miałoby być powodem do nieszczęścia to 7 bez problemu się nimi podzieli. Woli się dzielić z lokalną społecznością, niż wirtualną np. z biednymi dziećmi w Afryce. Pragnie też pokazywać innym, że świat jest taki wspaniały jakim go widzimy, a to jest zależne od nas. Chce również pokazywać sposoby na poradzenie sobie w każdej sytuacji.

7 na gorszym poziomie zdrowia nie patrzy już na otaczających ją ludzi. Strach przed tym, że nie starczy dla niej jest tak ogromy, że nie jest w stanie pomagać innym.ODPOWIEDZ