Ósemka poznaje inne typy - oszczerstwo

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Ósemka poznaje inne typy - oszczerstwo

#1 Post autor: Basket Case » czwartek, 4 września 2008, 11:40

Zastanawiam się co poszczególne znaki uwazają za największą zniewagę. Chodzi mi o jedno zdanie, które uderza w najczulszy punkt.

Aby watek był czytelny proponuje zapis:

1. (...)
2. (...)
........
9. (...)

Zapraszam do dyskusji starych wyjadaczy forumowych oraz reprezentantów innych znaków :)



Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#2 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 14:48

1. Jestes falszywa, marna osoba, hipokryta, ktory BOI sie spojrzec prawdzie w oczy.

2. Nie zaslugujesz na zadna milosc ani wspolczucie. Jestes skamlaca, zalosna kreatura.

3. Jestes nikim i zawsze nim bedziesz. Twoje dazenia i cele to klamstwo, ktorym karmisz sam siebie, ale wszyscy doskonale zdaja sobie z tego sprawe.

4. Jestes marna marionetka, podroba czlowieczenstwa, zalosnym, niegodnym politowania gownem.

5. ? :F oni nie maja uczuc :P nie da sie ich zranic ;]

6. Nikt Cie nie szanuje, bo nie zaslugujesz na zaden szacunek. Zawsze bedziesz sam, zbuntowany, az zginiesz w samozagladzie.

7. Nie masz serca, jestes klaunem, zwyklym idiota i tanim palantem zaslugujacym na usmiech politowania i pogardy.

8. Nigdy nie bedziesz niezalezny, zycie Cie zlamie, sprowadzi na dno i kiedy juz tam bedziesz, wszyscy chetnie po kolei wbija Ci noz w plecy.

9. Twoj opor na nic sie nie zda. Zastygniesz w bezruchu, bo i tak nic nigdy nie znaczyles.

:twisted:
Kurna, ale jestem kasliwy. Czyzby to byla szostkowa cecha? :P
Poza tym mysle, ze temat lepiej sie nadaje do HP, czy rozmow ogolnych o enneagramie. Zakladasz mase swietnych tematow BC, tylko czemu wylacznie w dziale osemek? :P
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#3 Post autor: Ediakar » czwartek, 4 września 2008, 15:28

:shock:

Niewiem nic mnie nie obrazi - tamte co on napisał to i tak nie logiczne i nie prawdaa tak to se każdy może do mnie mówić i bede myślał co on plecie pewnie ma zły chumor... i jutro bedzie żałował, że takie głupoty plutł... :twisted:

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#4 Post autor: Kapar » czwartek, 4 września 2008, 15:28

1. Nie masz racji. Mówisz jedno i robisz drugie poczuczając innych.

2. Nikt cię nie kocha (nie pokocha zresztą) i nikomu nie jesteś potrzebny/a.
Umiesz tylko manipulwać.
Możesz robic dla innych ile chcesz a oni i tak będą cie wykorzystywać.

3. Nic nigdy nie osiągniesz. Jeśli będzie ci się wydawać, że coś osiągniesz to i tak nikt tego nie zauważy.
Ktorą maskę masz teraz na sobie?

4. Jesteś taki/a jak wszyscy inni. Jestem od ciebie inteligetniejszy/a. Przestań naśladować...

5. Nic nie wiesz i tylko ci się może conajwyżej wydawać.

6. Jesteś sam i nie umiesz sobie znaleźć żadnych przyjaciół. Desperacko szukasz akceptacji i wygląda to żałośnie. Masz pranoje na dodatek.

7. W życiu jest więcej zła niż dobra i przekonasz się o tym prędzej czy później, bo ono cię pochłonie - nic też na to nie możesz poradzić.
Nie śmiej się tyle, wdychając więcej powietrza w szybszym tempie nie wypełnisz swojej pustki, która się z ciebie wylewa.

8. Misiu, Kotku, Słonko i tak dalej.
Jesteś taki/a słodziutki/a.
Założę się, że nie umiesz tego zrobić, nie udałoby ci się.

9. Patrz co zrobiłeś, przez ciebie oni się pokłócili.
Ten konflikt jest przez ciebie, to wszystko twoja wina.
Jestem na ciebie zły (to proste zdanie potrafi czasem sparaliżować dziewiątkę), albo wystarczy okazać złość.

Wyjdzie z tego topicu podręcznik jak wkurwiac inne typy, jak je gnoić i dołować. Zresztą ósemki dobrze potrafią wyczuwać czyjeś słabe punkty i je wykorzystywać, więc temat nie pojawił się w tym dziale przypadkiem :D
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#5 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 15:38

Jesli jestes osemka kaparze, to cos Ci slabo wyszlo to ranienie ;p. O ile pierwsze 2 zdania dla szostki moglyby troche zabolec, to juz ostatni fragment mnie rozsmieszyl :twisted:.
Mi sie wydaje, ze szostki jako typ, ktory wiecznie bada ludzkie relacje i reakcje bedzie najlepszy w ranieniu innych ;p.

Zniewaga dla 8? Nie wiem, ale jakbym chcial osemke powkurwiac, to bym ja wpakowal do klatki na jakis czas, az totalnie podupadnie. Dlugo by sie nie poddawala, ale po jakims czasie by zmiekla ;p. Generalnie znam sie na torturach. Kiedys nawet wymyslilem sposob na zniszczenie czyjejs psychiki w jedna noc. Pewien koles zalazl mi za skore i obmyslalem tak sobie... ze porwalbym go w nocy, spalowal, zalozyl worek na glowe, wpakowal do bagaznika, wywiozl do lasu. Tam bym przywiazal go do drzewa, podal kwas (duza dawka dozylnie) i zrobilbym mu chora jazde poprzebieranych kreatur. Na koniec znow bym go uspil i wysadzil gdzies nad brzegiem morza nagiego... sic :twisted:.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#6 Post autor: Kapar » czwartek, 4 września 2008, 15:43

Absynt pisze:Jesli jestes osemka kaparze, to cos Ci slabo wyszlo to ranienie ;p. O ile pierwsze 2 zdania dla szostki moglyby troche zabolec, to juz ostatni fragment mnie rozsmieszyl :twisted:.
Mi sie wydaje, ze szostki jako typ, ktory wiecznie bada ludzkie relacje i reakcje bedzie najlepszy w ranieniu innych ;p.
Heh starałem się krążyć wokół tego na czym poszczególnym typom może zależeć... chyba mnie poniosło trochę ale nie, żebym pisał za ostro tylko za leciutko :)
Ale ósemki umiałbym chyba jednak lepiej wkurzyć od ciebie, hehe. Uwierz mi, że jak próbujesz tak zgnębić ósemkę, to jej dajesz tylko motywację do przetrzymania i zemsty, wyrówania rachunków i sprwiedliwości. Więc jeśli jakaś odpowiednia ósemka by przeżyła twoje tortury to ty odwetu byś już prawdopodobnie nie przeżył ;]
To tak zgrubsza
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 września 2008, 15:47 przez Kapar, łącznie zmieniany 1 raz.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#7 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 15:44

Dobra, to bym ja ubil i po klopocie ;].
Nie no, ale szczerze - jak osemke zranic? Chyba nie nazywaniem jej kotkiem, czy miskiem? Ja jako reakcje widze tylko szczerzenie klow, a tu chodzi o zadanie BOLU, a nie podkurwienie.
Dobry temat ;].

O, do piatki...

5. Myslisz, ze cos wiesz? Gowno wiesz, jestes durniem, ktory zawsze bedzie wpadal w te same pulapki. Nic nie przewidzisz, nie zrozumiesz, bo nic nie rozumiesz.

Tak mi sie wydaje ;p.

O i mam cos nowego na osemke...

Myslisz, ze jestes silny? Zaslaniasz sie tylko, a prawda jest taka, ze boisz sie odkryc, bo w srodku siedzi male, czule, nieporadne gowienko, ktore wystarczy tycnac, by zaplakalo. (Pod maska lwa skrywasz strach)
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#8 Post autor: Basket Case » czwartek, 4 września 2008, 16:06

Myślę, że niektóre typy są podatnę na taki słowny kolec, a niektóre nie. Co do Ósemek, to ciężka sprawa. Przypuszczam, że nie ma uniwersalnego zdania. Gadka o tym, że "Nie jestes silana", "Nie poradzisz sobie" itd. w moim przypadku jest konkludowana uśmiechem... Przez myśl, przejdzie mi ewentualne: "Co za bubek, co on o mnie wie..."

Żałosne... nie wkładamy żadnego wysiłku, aby podważyć takie słowa.

No własnie, cięte riposty tudzież złośliwe komentarze od razu wkładamy między bajki i idziemy dalej. Warunkiem koniecznym jest PRAWDA. Ta niemiła rzecz musi być zwyczajnie prawda niedopodważenia.

Rozkładając poszczególne typy na części pierwsze doszłam do wniosku, że Jedynki nie trudno zranić. To samo Czwórki. Co do innych typów jest to chyba troche bardziej skomplikowane...

Nie sądzę na przykład żeby Dwójka zaniepokoiła się komentarzem typu: "Nikt Cię nie kocha i nigdy nie pokocha"

Szukam czegos głębszego...

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#9 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 16:19

Dwojki pracuja na milosc! One sie staraja i chca byc kochane za to jakie sa cudowne. Cios dla nich to to, ze ich starania sie na nic nie zdadza, gdyz i tak sa marnoscia ;p. Trzeba wyczuc co jest mocna strona danej osobowosci, co jest slaba i obie te rzeczy polaczyc pogarda ;].

Z jedynkami problem jest taki, ze nawet jak je zaklujesz prosto w oko, to one sie odwroca na chwile, zmyja z siebie popsuty makijaz, naloza nowy i znow beda probowaly zgrywac dumnego pawia. Ale Ty wiesz, ze uklules i ze bolalo ;]. Najlatwiej zranic czworke - wystarczy powiedziec, ze jest nikim ;p.
Heh, ale juz sobie przypomnialem jak zdarzalo mi sie pare razy zranic pewna osemke... wystarczylo powiedziec, ze jej starania na nic sie nie zdaja, ze osiaga nimi odwrotny efekt i ze rani przy tym ludzi ;p. Gdzie ma glowe, ze jest slepa itd. No ale nie wiem czy sie zgodzicie w tej kwestii.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#10 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 19:37

1. urodzisz dwójkę dzieci a i tak zostaniesz sama bo nikt nie jest w stanie zniesc Twojego zrzedzenia i sprzatania 14 razy dziennie. jestes w stanie zniechęcić i zanudzić nawet Żółwia. na starość zapiszesz się do klubu samotnej matki lub anonimowego hipohondryka ewentulanie straży miejskiej.
2. Jesteś gorsza od Trójki tyle że ona w swym fałszu jest bardziej szczera. Ciebie zresztą i tak wszyscy udają że kochają tylko po to żeby sie z Tobą przespać, zjeść u Ciebie obiad a potem bawią się z innymi.
3. Na starość i tak będziecie zbierać makulaturę a Wasi rodzice i tak nie będa z Was zadowoleni. Społeczeństwo nie lubi osób starszych a operacje plastyczne szkodzą.
4. Umrzecie nikt o Was pamietać nie będzie bo Wasza wyjątkowość jest taka że najwiecej na enneagramie jest Czworek. a wszyscy artyści ktorych osobiście znam nie są broń boże enneagramicznymi Czworkami bo zeby zosatac artystą trzeba się wziąść za siebie.
5. Was oszczędze matka natura czyniąc z Was Piątki juz Was dobila...
6. Ludzie ZAWSZE zdradzaja.
7. Gdybym na starość chciała zostać menelem pijącym tanie wino pod sklepem zostałabym Siodemką.
8. 'pomóc nieść Ci te zakupy, widać że są dla Ciebie za ciężkie?'
9. znów nie dostałeś swojego kawałku tortu na urodzinach? nie nieprzejmuj sie na pewno Cie zauwazyli...
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#11 Post autor: Absynt » czwartek, 4 września 2008, 19:52

Haha, dwojke i dziewiatke zabilas :lol:.
Reszta tak sobie. 6 nietkniete ;p.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#12 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 20:10

a na moj gust piątka i osemka mi wyszly najlepiej. a o siodemce to nie jest zart tylko przemyslenie zyciowe.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#13 Post autor: NeveReven » piątek, 5 września 2008, 07:35

1. Jestes głupi/a, nic nie umiesz, na niczym sie nie znasz, bezemnie zginiesz marnie...
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#14 Post autor: Miltado » piątek, 5 września 2008, 07:38

Ha ha zabawny temat :lol: , tylko szkoda, że miał być utrzymany w poważnym tonie, bo nijak ma się to do prawdy. Uogólnienia i najzwyczajniejsze stereotypy. Myślałem, że stać was na coś bardziej konstruktywnego. No i of course podświadoma gloryfikacja 8, ale i tutaj stereotyp człowieka twardego :P

Twoja stara zamiata pustynie - o to jest trafienie po czułościach! a nie głaskanie się!
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#15 Post autor: NoMatter » piątek, 5 września 2008, 11:03

7. Nie masz serca, jestes klaunem, zwyklym idiota i tanim palantem zaslugujacym na usmiech politowania i pogardy.
Jak dla mnie świetnie trafiłeś w moje słabe strony... :roll:
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

ODPOWIEDZ