Rodzaj inteligencji

Wiadomość
Autor
yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#16 Post autor: yusti » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 10:20

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 października 2010, 20:41 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.



Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#17 Post autor: Perwik » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 11:12

Eradicator pisze:Muzyka rockowa jest bardziej złożona niż ta do tańca (mam tu na myśli głównie techno :P).
techno jest do skakania albo do jazdy samochodem. szanujący się tancerz nie nazywa tańcem tego co robi masa na manieczkach :twisted:

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#18 Post autor: boogi » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 11:41

baby_kapar pisze:Czy to byl moze test WESCHLER?
Chyba pan od testu nazywał się Wechsler, ale tak, to właśnie coś takiego było. I nawet właśnie znalazłem na Wiki opis: http://pl.wikipedia.org/wiki/WAIS_(test_inteligencji) tego testu. Całkiem fajny. Szczególnie układanie klocków rządzi! \m/

A czemu pytasz? :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2009, 13:49 przez boogi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#19 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 13:47

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 15:22 przez Snufkin, łącznie zmieniany 5 razy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#20 Post autor: Kapar » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 14:04

boogi pisze:
baby_kapar pisze:Czy to byl moze test WESCHLER?
Chyba pan od testu nazywał się Wechsler, ale tak, to właśnie coś takiego było. I nawet właśnie znalazłem na Wiki opis: http://pl.wikipedia.org/wiki/WAIS_(test_inteligencji) tego testu. Całkiem fajny. Szczególnie układanie klocków rządzi! \m/

A czemu pytasz? :D
Zastanawiałem się czy mieliśmy ten sam test :)
Ten Weschler to taki niemiec skurkobaniec i jego test jest chyba najpopularniejszy.
Obstawiam, że wyjdzie ci więcej w inteligencji niewerbalnej. Zapytaj kolegi jaka była różnica między tymi dwoma częściami...
Mi układania klocków i zapamiętywanie ciągów liczb nie szło za dobrze ;P
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#21 Post autor: boogi » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 14:17

baby_kapar pisze:Zastanawiałem się czy mieliśmy ten sam test :)
Dobra, to pochwalisz się ile miałeś? (ja ciągle czekam na wyniki, ale podobno wyszedłem nawet nieźle; o ile takimi testami w ogóle jest sens się sugerować... i tak w życiu potrzebna jest pewność siebie przede wszystkim i ewentualnie znajomość języków, a dopiero potem cokolwiek innego ;) )
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#22 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 14:19

Poza tym, większa pojemność takiej "pamięci operacyjnej dla cyferek" (dowiedziałem się, że jest coś takiego) pozwala łatwiej zapamiętywać numery telefonów, rejestracje i w ogóle inne tego typu rzeczy, które ktoś Ci powie (a nie: które przeczytasz).
Hmm, nie zauważyłem tego. A mój słuch muzyczny jest całkiem niezły.

Chcesz się tego nauczyć De? Spróbuj:

Słuchaj bardzo różnej muzyki, identyfikuj podobieństwa, zauważaj różnice. Kategoryzuj. Czy to Muzyka barokowa czy z końca renesansu? Black czy Death metal? Jazz? Nujazz? Muzyka elektroniczna? Ambient? :mrgreen:

Naucz się grać na jakimś instrumencie, może być gitara czy harmonijka, syntezator(nienawidzę słowa keyboard xD). To rozwija.

Naucz się śpiewać. Na początek możesz np starać się trafiać śpiewanym dźwiękiem w dźwięk grany przez instrument(jak sprawdzić czy trafiasz? pierwszy pomysł z brzegu który nie wymaga przebywania osób trzecich: kup sobie elektroniczny stroik do gitary, uderzaj w jakąś nastrojoną strunę(stroik będzie dawał wynik pozytywny) po czym próbuj go(dźwięk) naśladować... :mrgreen: pragniesz następnych pomysłów? :mrgreen: )
Oprócz tego śpiewanie prostych melodii, znajdź sobie coś ulubionego i śpiewaj jak najczęściej, to po pierwsze ćwiczy, a po drugie relaksuje i poprawia nastrój. Używam tej metody polepszacza humoru chronicznie.
Jak już opanujesz trochę śpiew postaraj się włączać śpiewem czy instrumentem do słyszanej melodii, krokiem wyżej jest włączanie się na bieżąco do słyszanej melodii kreatywnie wymyślając sobie drugi lub trzeci głos... :mrgreen:





http://www.jakemandell.com/amvi/

Test na inteligencje słuchową. Oprócz tego że w jednym zadaniu się zakręciłęm i dałem odwrotną odpowiedź (:mrgreen:) to wszystko dobrze (nie przejmujcie się moim wynikiem, ja jestem dziwny xD)




EDIT: Bzdurny artykuł: Gazeta Wyborcza - Muzyka na inteligencję
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:08 przez NoMatter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
skylines
Posty: 109
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2008, 15:12

#23 Post autor: skylines » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 14:32

SuperDurson pisze: Można to nazwać inteligencją, talentem?

Nazwać pewnie można.. ale czy to jest inteligencja czy umiejętność?

Bo inteligencję "się ma", albo "się nie ma", a umiejętności "się nabywa".. :mrgreen:
No właśnie - wg. mnie również raczej łatka "predyspozycji" i "talentów" pasuje tu lepiej.
Tak jak zauważył Durson "umiejętności" się nabyta, można je wykształcić i ćwiczyć. Na studiach filologicznych w skład tzw. zajęć praktycznych wchodzą zajęcia poświęcone właśnie ćwiczeniu umiejętności (konkretnie: pisanie, czytanie, słuchanie, konwersacje).
SuperDurson pisze:EDIT Zaraz, zaraz. A do czego to mi się może przydać?
Poza przykładami podanymi Ci przez boogiego (które konkretnie odnoszą się do konkretnych sytuacji życia codziennego) powiem też, że znajomość potrzeb osób mających różne "rodzaje inteligencji" jest też przydatna w nauczaniu.
Generalnie rzecz biorąc w dzisiejszych czasach przekonuje się (przyszłych) nauczycieli, żeby stymulowali swoich uczniów pod kątem zaspokojenia jak największego spektrum tych właśnie "inteligencji" (bo to mało prawdopodobne, że cała klasa to np. wzrokowcy).
Czyli na ścianach powinny wisieć plakaty i tablice poświęcone danemu przedmiotowi (w ten sposób uczeń peryferyjnie przyswaja informacje, rozglądając się z nudów po klasie ;)), czyta się na głos (żeby słuchowcy byli zadowoleni), wyświetla się slajdy (wzrokowcy), daje do pomacania albo prosi się o znalezienie czegoś w klasie lub poza nią (bodily-kinesthetic, spacial), zadaje się pracę w grupach (interpersonal) albo samodzielną (intrapersonal), itp.
No a co za tym idzie - jeśli zna się swój "rodzaj inteligencji" łatwiej też jest nam przyswajać informacje, bo wiemy czy musimy to sobie zapisać, przeczytać na głos, nagrać i odsłuchiwać, itd.

Wymieniłabym pewnie jeszcze kilka rzeczy, ale nie wiem gdzie jest mój zeszyt z wykładów z lingwistyki stosowanej... :|

A tu mój wynik :)

Obrazek

Edycja postu - ach, te literówki ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 stycznia 2009, 15:50 przez skylines, łącznie zmieniany 1 raz.
. 4w5 . INFp .

"My dreams were all my own;
I accounted for them to nobody;
they were my refuge when annoyed ---
my dearest pleasure when free."
/ Mary Shelley

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#24 Post autor: Kimondo » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:00

Obrazek
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#25 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 15:06

A ten test z mypersonality niczego wg mnie nie testuje _^_ Opiera się na założeniu że człowiek dobrze się zna i nie jest subiektywny. A to kiepskie założenie. Nawet bardzo kiepskie.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#26 Post autor: boogi » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 22:42

O nie, NoMatter, ten test musi być jednak poważny. Zobacz te wyniki:
Obrazek
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

#27 Post autor: Eradicator » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 22:47

Oj, zaznaczyłem wszystkie odpowiedzi powyżej 70 % (czyli te najbardziej na prawo). Wczoraj się bawiłem i muszę to kiedyś od nowa zrobić... :P

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#28 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 22:47

Dla chcącego [w tym wypadku chcącego oszukiwać] nic trudnego :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#29 Post autor: NoMatter » wtorek, 6 stycznia 2009, 03:33

Moje wyniki mówią same za siebie.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
gadula
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 15:01
Enneatyp: Mediator

Re: Rodzaj inteligencji

#30 Post autor: gadula » sobota, 26 września 2015, 17:01

Obrazek
Spoiler:

ODPOWIEDZ