Powołanie Szóstek

Dyskusje na temat typu 6
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Powołanie Szóstek

#1 Post autor: Matea » środa, 21 stycznia 2009, 11:29

Szóstka : Strażnik

Obraz Boga : Obrazem Boga ukrytym w głębi istoty Strażnika jest Wytrwałość (Necech). Wytrwałość jest uparta, zrównoważona, żywotna, świadoma społecznie i oddana.
Uparta. Człowiek obdarzony boską wytrzymałością decyduje się pokonywać problemy bez względu na osobiste koszty.
Samopotwierdzenie rodzi się z upartej pasji wspomaganiu innych w poszukiwaniu skarbów prawdy i spełnieniu.
Czystość serca pobudza dusze do rzetelnego poszukiwania duchowego i osobowego wzrostu, koniecznego do zespolenia z ludźmi.
Zrównoważona. Wiara w podstawowe, niezniszczalne dobro ludzkiej duszy pozwala głęboko uszanować pokój umysłu oraz łagodzić ekstremalne opinie i zachowania.
Logika i opanowanie górują nad egocentrycznymi celami, jednocząc indywidualne talenty i wartości w służbie wszystkim.
Wzmocniona boską mocą wolność manifestuje się w uważnym oddzielaniu ziaren otwartości i samopoświęcenia od plew przesądu i egoizmu.
Żywotna. Zaraźliwy zachwyt i entuzjastyczne podejście do życia pobudzają w ludziach dawno zapomniane doznania radości i zadziwienia.
Wyrażasz Boga kiedy kochasz ludzi i cieszysz się z ich szczęścia.
Zdrowie fizyczne rodzi chęć do życia, zdrowie duchowe promieniuje na innych i w nich się odtwarza.
Świadoma społecznie. Zachwycająca prostota i subtelna Obecność Boga są obosiecznym mieczem rozcinającym kłębowisko protestów które powstrzymują społeczeństwa od reagowania na ludzkie problemy.
Z boskiej miłości bierze się pokarm umacniający w słusznej walce o sprawiedliwość i równość wszystkich ludzi.
Twórczy wysiłek równoważenia myśli i działań sprawia, że umiemy rozpoznawać chwile odpowiednie do uczenia się i nauczania, uzdrowienia oraz prowadzenia ludzkości ku jej prawdziwemu przeznaczeniu.
Oddana. Królestwo twojego serca jest skarbnicą motywacji do zajmowania najważniejszego miejsca w twojej społeczności.
Boskie Dary współczucia i zrozumienia pogłębiają związku z ludźmi i pozwalają zwycięsko przejść przez próby, trudne doświadczenia i nieporozumienia.
Wiara w wartość człowieka pociąga za sobą nieustanny wysiłek wspomagania indywidualności i piękna każdej bożej istoty.

Podróż życia : stawanie się Opoką. Strażnik staje się Opoką, kiedy zewnętrzne normy, nakazy i tradycje przestaną być dla niego źródłem poczucia bezpieczeństwa. Odnalazłszy w sobie autorytet i pokój może być ostoją dla innych w niestabilnym, pełnym lęku świecie. Wykazuje niemal anielską cierpliwość w mediacjach między ludźmi. Przywraca równowagę każdej społeczności której jest członkiem. Odznacza się niezwykłym talentem do tworzenia atmosfery sprzyjającej nowym ideałom i rozwiązaniom. Szanuje odmienność poglądów i zachowań, a jego naturalny konserwatyzm ujawnia się w zdolności do łagodzenia tendencji ekstremalnych oraz wspierania konfliktowej współpracy i współistnienia.
Potrafi wywierać łagodny nacisk na ludzi, aby widzieli więcej niż tylko własne interesy i kierowali się dobrem wspólnym. Obdarzony wrodzoną umiejętnością konsolidowania ludzi, tworzenia atmosfery równowagi i harmonii na wielu poziomach jednocześnie, potrafi proponować, budować i podtrzymywać wartości, które jednoczą społeczność. Uczy się cieszyć z wyzwań, jakimi są nowe idee. Ceni je zwłaszcza wtedy, gdy mogą mieć wpływ na polepszenie bytu jego społeczności.
Największa trudność sprawi mu nauka wynoszenia godności jednostki ponad własne uprzedzenia, zasady i opinie. Jednak właśnie dlatego, że wymagają tyle pracy, akceptacja i szacunek dla wolności jednostki mogą stać się źródłem jego największej siły. Kiedy przestanie żywić urazy za faktyczne lub domniemane zniewagi, pozna błogosławieństwo przebaczenia. Redukując nieco swój lęk przed ludźmi o odmiennych poglądach, będzie mógł poszerzać swoje zainteresowania, wiedzę i zrozumienie w drodze indywidualnych doświadczeń.
A oto klucz do przemiany Strażnika. Złota zasadą jego życia powinno być szczerze dbanie o to, by zapewnić ludziom takie poczucie bezpieczeństwa, jakim sam chciałby się cieszyć. Wypaczona motywacja każe mu szukać środków na uśmierzenia lęku. Czasem takim środkiem jest działanie zgodne z regułami, innym razem bunt przeciw nim lub praca bez wytchnienia. W rzeczywistości potrzebny jest mu pokój ducha, który może osiągnąć jedynie przez spokojną refleksję.
Strażnik ulega złudzeniu, że można odnaleźć szczęście w przynależności, identyfikacji z grupą. A szczęście przyjdzie do niego, gdy odkryje swój wewnętrzny autorytet i zacznie się do niego odwoływać. Szczęście – to również zaakceptowanie otaczającego świata.



Co jak co ,ale mnie to trochę przypomina średniowiecznego rycerza.
WYPAS :D


poprawiłem przecinki (kochany sed) - boogi
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 grudnia 2009, 20:16 przez Matea, łącznie zmieniany 2 razy.


"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#2 Post autor: Absynt » środa, 21 stycznia 2009, 11:38

No i masz racje.

Bo oto masz 2 szostki :)

Obrazek
Obrazek
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#3 Post autor: Kemal » środa, 21 stycznia 2009, 16:35

Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4 Post autor: boogi » środa, 21 stycznia 2009, 17:50

Podróż życia : stawanie się Opoką.
Św. Piotr był Szóstką. I stał się Opoką :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: SuperDurson » środa, 21 stycznia 2009, 20:31

Opoką..

Czyli nie opieram się o nic, a reszta opiera się o mnie?
Jedziemy bez trzymanki! IHAAAAAAA!

Brzmi fajnie :twisted:


Wytrwałość jest uparta, zrównoważona, żywotna, świadoma społecznie i oddana.
Czytam to, czytam, czytam.. i dochodzę do wniosku, że na mój gust to chyba posiadam większość z tych cech, które są tam opisane. Większość. Problematyczna w opisie jest ta "anielska cierpliwość w mediacjach" i "łagodny nacisk" bo według mnie to jest teraz w moim przypadku raczej tłumiona niecierpliwość, oraz jawny, ciągły nacisk, a jeżeli nie skutkuje to brutalny nacisk.

Pokój ducha, spokojna refleksja, odwołanie do wewnętrznego autorytetu..
Idę pomyśleć..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#6 Post autor: Absynt » piątek, 23 stycznia 2009, 11:57

Gdyby nie Core Transformation to bym myslal, ze to bzdury na resorach. Smieszny opis. Moze prawdziwy, ale... dopiero teraz dotarlo do mnie jak bardzo bardzo gleboko tkwi we mnie prawdziwa Agape
Według Martina Lutera Kinga Agape oznacza osiągnięcie takiego stanu, w którym miłuje się każdego człowieka, ponieważ miłuje go Bóg. Jest to więc miłość w Bogu i do Boga. (...) Miłuje się wtedy osobę, która czyni zło, ale nienawidzi się jej czynu. (...) Agape jest podstawą, która umożliwia zlikwidowanie stanu wrogości autystycznej. (...) Agape służy zaakcentowaniu jedności ludzkości, jako wspólnoty powiązanej siecią współzależności. (...) Rodzaj ludzki potrzebuje każdej istoty ponieważ dzięki niej może osiągnąć swoją pełnię. Bez znaczących relacji z innymi nie jest możliwe nasze spełnienie jako istoty ludzkiej.
I uderzylo mnie jaki potezny w swoim szlachetnym wnetrzu jest typ 6.

Tylko do diabla... Praca nie moze byc meczenskie stawanie sie tym kim masz sie stac, tylko jestes kim jestes, a praca jest Twoja rola w zyciu. W przypadku szostki - bycie opoka :). Ale to juz inna bajka :P.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7 Post autor: boogi » piątek, 23 stycznia 2009, 12:02

Absynt pisze:I uderzylo mnie jaki potezny w swoim szlachetnym wnetrzu jest typ 6.
Macie w sobie widać sporo Dwójki 8)
Absynt pisze:Praca nie moze byc meczenskie stawanie sie tym kim masz sie stac, tylko jestes kim jestes, a praca jest Twoja rola w zyciu. W przypadku szostki - bycie opoka
Praca? Może... powołanie? Bo praca to jest raczej sprawa zawodowa. A takie "być opoką" to jest niezależne od zawodu i godzin pracy.
? :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#8 Post autor: Absynt » piątek, 23 stycznia 2009, 12:11

Widzisz, enneagram przedstawia nas jako ulomnych, maluczkich ludzi, w ktorych drzemie wspaniala istota, prawdziwy cherubin, tylko jest jakos uwieziony. Ty masz za zadanie polerowac jego klatke, by cherubin byl szczesliwy, ze dla niego pracujesz. Zamiast go uwolnic.

I faktycznie wewnetrzne zrodlo 6 ma sporo wspolnego z 2.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9 Post autor: boogi » piątek, 23 stycznia 2009, 12:16

Absynt pisze:Widzisz, enneagram przedstawia nas jako ulomnych, maluczkich ludzi, w ktorych drzemie wspaniala istota, prawdziwy cherubin, tylko jest jakos uwieziony. Ty masz za zadanie polerowac jego klatke, by cherubin byl szczesliwy, ze dla niego pracujesz. Zamiast go uwolnic.
Eee... co?
Rozumiem, że chodzi o polerowanie tej klatki, w której jest uwięziony. Ale i tak nie rozumiem, co to miałoby znaczyć o_O
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#10 Post autor: Matea » piątek, 23 stycznia 2009, 12:50

boogi pisze:
Absynt pisze:Widzisz, enneagram przedstawia nas jako ulomnych, maluczkich ludzi, w ktorych drzemie wspaniala istota, prawdziwy cherubin, tylko jest jakos uwieziony. Ty masz za zadanie polerowac jego klatke, by cherubin byl szczesliwy, ze dla niego pracujesz. Zamiast go uwolnic.
Eee... co?
Wydaje mi się ,że chodzi tu o pełne wykorzystanie swoich możliwości.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#11 Post autor: Absynt » piątek, 23 stycznia 2009, 16:03

Tak.
Zamiast modlenie sie do nich i o nie.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#12 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 23 marca 2009, 08:57

EDIT - poniosło mnie. :wink:
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lutego 2010, 23:38 przez SuperDurson, łącznie zmieniany 1 raz.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#13 Post autor: Absynt » wtorek, 24 marca 2009, 13:28

E tam pierdolisz pan jak jakis priczer z ambony :D.

Tj. fajnie fajnie, ale zbyt pompatycznie by przecietni ludzie, w ktorych zylach plywaja szpilki i zyletki (metafora ich klujacej egzystencji) mogli Cie odpowiednio odebrac.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Powołanie Szóstek

#14 Post autor: Kemal » poniedziałek, 1 marca 2010, 01:15

Tak sobie dzisiaj pomyślałem, że szachy to gra dla 6w5. Trzeba wyszukiwać możliwych zagrożeń, analizować, czasami ratować się z pozornie beznadziejnej sytuacji ;p
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Powołanie Szóstek

#15 Post autor: swiatlo » sobota, 24 kwietnia 2010, 18:53

Tej ja lubię grać w szachy :D podczas tej gry faktycznie trzeba myśleć i analizować
troll ze schizofrenią

ODPOWIEDZ