Poziomy zdrowia Czwórki

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#301 Post autor: Perwik » czwartek, 4 grudnia 2008, 16:39

wdupizm to taki stan, który występuje na zadupiu wszechświata, za czerwoną kreską - czyli kiedy wszystkie żywe tkanki ewoluują w męskie członki. aż dziw, że sam tego pierwszy nie wymyśliłem. i aż dziw, że jeszcze ktoś ma takiego chore pomysły :)



Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#302 Post autor: Matea » czwartek, 4 grudnia 2008, 17:02

impos animi pisze:A na czym wdupizm polega? ;>
Na tym ,że Ci wisi wszystko bez wyjątków :P

Dziwny stan.... xD
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#303 Post autor: boogi » czwartek, 4 grudnia 2008, 19:19

Matea pisze:A się się nazywa coś takiego jak WDUPIZM ? :P
4 wogóle maja taki poziom ? xD
Dwójki mają wdupowłastwo, na każdym poziomie... ;)

Wdupizm, wg definicji "wszystko mi wisi", to chyba szczególnie 7 i 9 przejawiają, każde na swój sposób...
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#304 Post autor: Matea » czwartek, 4 grudnia 2008, 19:37

tak też myślałam ;P
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#305 Post autor: Rilla » niedziela, 21 grudnia 2008, 00:29

Poziom 4. Aż dziw :D Co za piękny stan.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
skylines
Posty: 109
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2008, 15:12

#306 Post autor: skylines » wtorek, 6 stycznia 2009, 18:01

a ja (co jest dla mnie zaskakujące, bo mam za sobą naprawdę bardzo ciężki rok) od mniej więcej połowy grudnia utrzymuję się na poziomie 3 w porywach do 2 :)
pod koniec grudnia nawet czułam jakbym mogła sama zawojować cały świat; energia mnie rozpierała, a do tego optymizm i wewnętrzny spokój. mam nadzieję, że takie zdrowe odchyły będą się mnie długo trzymać :D jest to miła odmiana.
. 4w5 . INFp .

"My dreams were all my own;
I accounted for them to nobody;
they were my refuge when annoyed ---
my dearest pleasure when free."
/ Mary Shelley

Awatar użytkownika
Werter
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 17 stycznia 2009, 23:24
Lokalizacja: Warszawa

#307 Post autor: Werter » niedziela, 18 stycznia 2009, 00:01

może ja jestem jakiś dziwny, ale od dłuższego czasu przechodzę od 7 do 9 i na odwrót ale 8 jeszcze nie "zaliczyłem", no chyba że na nieświadomce
4 w 3 - "Arystokrata"
hehe zawsze wiedziałem że w moich żyłach płynie błękitna krew:P

A tak na serio to jest po prostu super.... -_-

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#308 Post autor: impos animi » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 16:26

Ciągle skocznie, ale częściej dosięgam 5, 6.
Zdrowieję. (?)
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

#309 Post autor: El Kalafiorro » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 16:41

Hehe... Tak to teraz czytam, i widzę, że mam spory rozrzut ;)
Oscyluję gdzieś między 2 a 5 :D 1 mi się chyba raczej niestety nie zdarza ;]
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#310 Post autor: Matea » czwartek, 29 stycznia 2009, 23:32

Mimo ,ze moje życie nie wygląda zbyt różowo ,ale ja chyba jestem coraz rozsądniejsza ,lata robią swoje ;P Gdzieś pomiędzy 1 ,a 2.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#311 Post autor: yusti » środa, 11 lutego 2009, 10:40

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 16:33 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#312 Post autor: Matea » środa, 11 lutego 2009, 11:18

ach. więcej takich ludzi...
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#313 Post autor: yusti » środa, 11 lutego 2009, 11:36

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 16:33 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hellhound
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:03
Lokalizacja: Szczecin

#314 Post autor: hellhound » piątek, 13 lutego 2009, 11:02

od paru lat niezmiennie coś koło 7
4w5

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

ANALIZA ZDROWEJ CZWÓRKI

#315 Post autor: Rilla » piątek, 20 marca 2009, 17:00

Tekst z książki Riso (ze względu na długość tekstu pozwoliłam sobie go podzielić, by lepiej się czytało):

Najlepsze cechy: wyjątkowa kreatywność, potrafią wyrażać osobiste wrażenia i uniwersalne prawdy, najczęściej w sztuce. Natchnione, posiadające zdolność do samoodnowy i samoregeneracji — potrafią przekształcić swoje doświadczenia w coś wartościowego: mają zdolności autokreacyjne.

__________ANALIZA ZDROWEJ CZWÓRKI___________


Zdrowe cechy: samoświadomość, zdolność do introspekcji, zaangażowanie w poszukiwanie własnego ,ja", świadomość własnych uczuć i wewnętrznych impulsów. Czwórki są wrażliwe i intuicyjne wobec siebie i innych ludzi, delikatne, taktowne i współczujące. To wielcy indywidualiści, szczerzy w wyrażaniu uczuć. Czwórki są wylewne, otwarte i wyrozumiałe, mają ironiczny dystans do siebie i świata: potrafią być poważne i zabawne, wrażliwe i jednocześnie emocjonalnie silne.

Poziom 1: Natchniony twórca
Ze wszystkich typów osobowości bardzo zdrowe Czwórki najlepiej zdają sobie sprawę ze swoich podświadomych impulsów. Nauczyły się słuchać intuicji, podczas gdy jednocześnie są otwarte na wrażenia płynące z otoczenia. Najważniejsze, że umieją zachowywać się bez poczucia samoświadomości i jeśli mają talent i odpowiednie wykształcenie, są zdolne nadać podświadomym impulsom obiektywną formę zasługującą na miano dzieła sztuki.
Zdrowe Czwórki, które przekroczyły granicę samoświadomości, są wolne i mogą być twórcze w podstawowym sensie bycia zdolnym do stworzenia czegoś nowego. Oczywiście chwile głębokiego natchnienia przychodzą i odchodzą, ponieważ inwencja twórcza to stan, który trudno utrzymać na dłużej. Niemniej posiadając najlepsze cechy, Czwórki potrafią podtrzymać stan natchnienia, bo wyszły poza samoświadomość i otworzyły się na twórczą inspirację. Czerpią natchnienie z wielu źródeł, filtrując surowy materiał doświadczeń w nieświadomości. Postępując w ten sposób, Czwórki są jak ostrygi, które otwierają swoją skorupę i przekształcają wszystkie doświadczenia, nawet te bolesne, w coś doskonałego. W akcie twórczym zdrowe Czwórki stają się źródłem objawienia dla innych, tak jakby były medium, za pomocą którego rzeczy wzniosłe są przekazywane światu.
Zdolność tworzenia Czwórek jest swego rodzaju paradoksem, ponieważ Czwórki potrafią wyrażać sprawy osobiste w sposób uniwersalny — efekt ich pracy twórczej wykracza poza granice zamierzonego przez nie sensu. Otwierając się na skrywany świat wewnętrzny, Czwórki są zdolne do wyrażenia prawdy o sobie. Trudno im jednak wyjaśnić, skąd pochodzi ich kreatywność. Przeważnie ich wiedza o sobie i innych ludziach może być dla nich inspiracją, czymś, co przychodzi do nich spontanicznie, w tajemniczy sposób i poza ich świadomą kontrolą.
Bycie kreatywnym nie ogranicza się jedynie do artystów, ale jest ważną cechą, którą każdy człowiek powinien w sobie rozbudzić. Najważniejszą formą kreatywności jest autokreacja — odradzanie się i realizowanie przez przekroczenie granicy własnego ego. Proces ten polega na wykorzystaniu wszystkich swoich doświadczeń, zarówno dobrych, jak i złych, do dalszego rozwoju jako osoby („Bądź taką osobą, dla której nic nie jest stracone" —William James).
[Otto] Rank nie gloryfikuje artysty jako takiego, ale raczej jako jednostkę twórczą, której ekspresja różni się w zależności od środowiska kulturowego, w jakim tworzy... W rzeczywistości Rank twierdzi, że artysta twórczy ciągle szuka w sztuce schronienia, podczas gdy lepszym wyjściem byłoby poniechanie sztuki i powrót do życia. Kiedy tak zrobi, stanie się nowym człowiekiem, jakby poddał się psychoanalizie (Reuben Fine,/ł History ofPsychoanalysis, s. 271).
Działając pod wpływem natchnienia, które nie jest tylko chwilą przypływu uczuć, Czwórki paradoksalnie tworzą i odkrywają siebie w swoim dziele sztuki. Problem ich tożsamości powoli się rozwiązuje. Czwórki dowiadują się, kim są, nie od swoich rodziców, ale dzięki temu, co znajdą w swojej inwencji twórczej i intensywności codziennego, „normalnego" życia. Dlatego też Czwórki o najzdrowszych cechach nie tylko są artystami, jak twierdzi Rank, ale osobami twórczymi, które potrafią wydobyć z życia wszystko, co najlepsze — a które przy okazji mogą być artystami.Czwórki na tym poziomie przyjmują życie takim, jakie jest: są naprawdę świadome swojego prawdziwego wizerunku i świata. Przestają ograniczać doświadczenia i uczą się mówić „tak" życiu. Kiedy otwierają się na możliwości, jakie niesie ono ze sobą, odkrywają się na nowo z każdą chwilą; stopniowo, ale bez końca, zaczynają też poznawać swoją tożsamość. Zdolność ciągłej samoodnowy jest najwyższą formą inwencji twórczej, swego rodzaju „formowaniem" duszy, procesem, który wymaga stanu wyższej integracji niż namalowanie obrazu, napisanie książki czy wykonanie tańca. To jest stan, którego inne typy osobowości mogą się uczyć od zdrowych Czwórek i do którego osiągnięcia Czwórki ciągle dążą.


Poziom 2: Osoba samokrytyczna, działająca pod wpływem intuicji
Nawet w miarę zdrowe Czwórki nie zawsze żyją na tak wysokim poziomie świadomości. Kiedy próbują powstrzymać moment natchnienia, żeby się nad nim zastanowić lub nacieszyć się swoją zdolnością twórczą, nie potrafią utrzymać stanu nieświadomości, potrzebnego do podtrzymania natchnienia. Inwencja twórcza może być utrzymana tylko poprzez sam akt twórczy, dzięki ciągłemu przekraczaniu granicy samoświadomości. Wymaga to odradzania się własnego ,ja" z każdą chwilą. W gruncie rzeczy ego należy rozpatrywać z punktu widzenia procesu, a nie stałego pojęcia. Czwórki zaczynają się obawiać, że nie odnajdą siebie, jeśli ich uczucia i wrażenia będą się ciągle zmieniały. Nie potrafią zlokalizować swojej tożsamości, więc zaczynają raczej odzwierciedlać siebie, zamiast otworzyć się na nowe doświadczenia. Dlatego gdy tylko próbują „uchwycić" jakieś poczucie tożsamości, odzyskują samoświadomość i gubią gdzieś spontaniczność towarzyszącą natchnieniu. Czwórki, odzyskując samoświadomość, stają się introspektywne.
Jak już wspomnieliśmy w „Ogólnej charakterystyce", rodzice Czwórki nie odzwierciedlali w dzieciństwie jej uczuć, a przynajmniej czynili to niezgodnie z jej oczekiwaniami, dlatego głównym jej motywem działania jest zrozumienie, kim jest („Kim jestem?", „Dokąd zmierzam?"). Aby ustalić obraz własnej osoby — główną tożsamość, na której mogą polegać — Czwórki nie otwierają się na ludzi, lecz skupiają się na własnym świecie wewnętrznym, swoich uczuciach i emocjonalnych reakcjach. Dzięki temu są obdarzone intuicją i bogatym życiem wewnętrznym, ale też pojawia się u nich nowy problem. Uczucia są prawdopodobnie najbardziej zmiennym i nieprzewidywalnym aspektem ludzkiej psychiki. Próbując zbudować poczucie tożsamości na sferze uczuć, Czwórki, tak jak wszystkie pozostałe typy, obierają złą drogę. W rzeczywistości im bardziej Czwórki utożsamiają się ze swoimi uczuciami, tym bardziej są zagubione w kwestii poczucia tożsamości. Na tym poziomie Czwórki ciągle jeszcze podchodzą do swoich stanów uczuciowych w sposób obiektywny i zachowują równowagę emocjonalną. Jednak subtelna zmiana, jaką jest przejście do poziomu 2., może Czwórkom przynieść poważne konsekwencje w postaci przejścia na niższy poziom rozwoju. Czwórki nie mają już uczuć — one się zupełnie z nimi utożsamiają.
Świadomość własnych uczuć stanów dla Czwórki również problem, ponieważ sprawia, że nawet zdrowe Czwórki automatycznie dystansują się wobec swojego otoczenia. Życie staje się dla nich teatrem, w którym na dobre i złe są zarówno aktorami, jak i widzami. Świadomość ta pozwala zdrowym Czwórkom wykorzystywać dystans, jaki mają do innych, do tworzenia ramy, która pozwala im lepiej siebie zrozumieć. Jednocześnie zaś utrudnia zdobycie się na asertywność czy zaangażowanie się w codzienne życie. Ponadto Czwórki uświadamiają sobie, że nie mają gdzie uciec i muszą pogodzić się z niepokojącą rzeczywistością (dotyczącą ich samych, innych i życia), ponieważ ich świadomość uwrażliwia je na uczucia innych ludzi i na swoje własne .podświadome impulsy. Niemniej zdrowe Czwórki nie boją się tego, co zdradzają ich uczucia, nawet kiedy są bolesne i denerwujące.
Czwórki są wrażliwe nie tylko na siebie, ale dzięki swojej intuicji — wrażliwe również na innych ludzi. Dzięki intuicji Czwórki potrafią zrozumieć, co inni myślą i czują oraz jak postrzegają świat. Intuicja nie jest tylko swego rodzaju telepatią, ale sposobem postrzegania rzeczywistości za pomocą nieświadomości.
Samoświadomość jest psychologiczną podstawą intuicji. Czwórki są świadome siebie, świata i innych ludzi dzięki swojej nieświadomości. Czwórki myślą, że odkryją siebie, jeśli uświadomią sobie, w jaki sposób ich doświadczenia wpływają na ich osobowość (można to ująć bardziej poetycko, cytując Stendhala: „Zwracam uwagę na echo każdego zdarzenia, jakie dotyka mojej duszy").
Czwórki odpowiadają introwertycznemu typowi intuicyjnemu Junga.
W wypadku postawy introwertycznej intuicja kieruje się ku przedmiotom wewnętrznym — mianem tym słusznie można by określić elementy nieświadomości. [...]
Skoro bowiem intuicja introwertyczna otrzymała bodziec pochodzący od przedmiotów zewnętrznych, to już nie zatrzymuje się przy możliwościach zewnętrznych, lecz zwraca się ku temu, co wewnętrznie zostało wyzwolone przez to, co zewnętrzne, i pozostaje przy tym. [...]
W ten sposób intuicja introwertyczna postrzega wszystkie procesy przebiegające w tle świadomości — postrzega je tak samo wyraźnie, jak doznanie ekstrawertyczne postrzega przedmioty zewnętrzne. Dlatego dla intuicji nieświadome obrazy zyskują rangę rzeczy czy przedmiotów (C.G. Jung, Typy psychologiczne, s. 443-444)
Ponieważ najbogatsza część ich świadomego życia jest poza kontrolą, nawet zdrowe Czwórki są świadome tego, że nie potrafią siebie kontrolować. Ich intuicja pojawia się i znika jak duch, który nie może zostać przywołany na żądanie. Co więcej, intuicja Czwórek może wzbudzać w nich niepokój, uświadamiając im uczucia, które trudno zidentyfikować lub przeanalizować. Intuicja jest również trudna do racjonalnego wyrażenia — dokładnie dlatego, że jest ona irracjonalna i ma korzenie w nieświadomości. Na dobre i na złe intuicja uświadamia im ich nieustający strumień pozytywnych i negatywnych uczuć dotyczących ich samych i otaczającego świata. Dlatego zidentyfikowanie i zrozumienie jej przez Czwórki wymaga czasu, a zaakceptowanie tego, co im podpowiada — odwagi.


Poziom 3: Osoba bezpośrednia
Zdrowe Czwórki muszą wyrażać swoje uczucia, żeby poznać, co ich intuicja mówi im o nich samych. Ze wszystkich typów osobowości Czwórki mają najbardziej indywidualny charakter i są bezpośrednie oraz autentyczne w kontaktach z innymi. Nie zakładają masek, żeby ukryć swoje wątpliwości i słabości, ani nie oszukują się, skrywając przed sobą uczucia i impulsy, bez względu na to, jak bardzo są niestosowne czy negatywne. Zdrowe Czwórki chętnie odsłaniają przed innymi swoje wady i irracjonalne zachowanie, skoro uważają, że te sprawy nie są przypadkowe i mają wpływ na ich osobowość oraz są jej odzwierciedleniem. Nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi i nieprzekazywanie im całej prawdy o sobie, łącznie ze swoimi dobrymi i złymi stronami, wątpliwościami i przekonaniami, byłoby dla Czwórek nieuczciwe. Ich stosunek do życia jest bardzo emocjonalny: są szczere i gotowe do wzruszeń oraz okazywania głębokich uczuć, nawet kosztem narażania się na cierpienie z powodu swojej autentyczności.
Zdrowe Czwórki starają się być szczere same ze sobą, nawet narażając się na ryzyko bycia potępionym przez tych, którzy cenią sobie wyżej tradycję i konwenanse od samorealizacji. Emocjonalna szczerość, jaka jest przymiotem zdrowych Czwórek, może być źródłem antagonizmów lub wywołać u innych zażenowanie — woleliby, aby Czwórki nie mówiły
0 sobie z taką szczerością. Zdrowe Czwórki pokazują innym, na czym polega człowieczeństwo, przekazują im, że każdy człowiek ma swoją wartość, ponieważ jest wyjątkowy.
Dlatego też, skoro chcą być szczere wobec siebie, oczekują również szczerości od innych („A najważniejsze, byś zawsze był wierny/Samemu sobie i — co za tym idzie/Jak noc za dniem — byś innym też nie kłamał", Hamlet, akt I, scena 3, w przekładzie Stanisława Barańczaka). Respektują indywidualizm innych ludzi, są wrażliwe na ich uczucia, liczą się z ich potrzebami i szanują ich prywatność. Czwórki chętnie pozwalają innym na znalezienie własnej drogi życiowej, nie mając jednocześnie potrzeby kontrolowania ich, dlatego też są dobrymi rodzicami, przyjaciółmi, słuchaczami i terapeutami. Postrzegają ludzi jako odrębne osoby, a niejako funkcje ich samych czy obiekty, które mogą wykorzystać dla swoich własnych celów.
Zdrowe Czwórki są zdolne do przejmowania się cierpieniem i uczuciami innych ludzi
1 niełatwo tracą równowagę pod wpływem tego, co inni im wyjawiają o sobie. Ponieważ głęboko zaangażowały się w badanie swoich emocji, umieją wysłuchać innych i okazać im wsparcie i współczucie. Jest kilka stanów świadomości, których zdrowe Czwórki nie doświadczyły, więc potrafią pomóc innym pogodzić się z niektórymi trudnymi prawdami, przerastającymi innych. Ludzie widzą w nich spokojną, stabilną, emocjonalną siłę, która daje im poczucie bezpieczeństwa.
Ponieważ zdrowe Czwórki twardo stąpają po ziemi i są zainteresowane nawiązywaniem kontaktu z innymi ludźmi, potrafią być bystrymi obserwatorami i w sposób elokwentny wyrażać swoje spostrzeżenia. Jeśli posiadają talent twórczy, ich praca może poważnie wpływać na innych. Wgłębiając się w swoją podświadomość i zmagając z jej rzeczywistością, Czwórki mogą stworzyć dzieło sztuki, w którym inni ludzie będą w stanie rozpoznać uczucia i wrażenia, jakich sami nie umieją wyrazić.
Czwórki na tym poziomie mają również wyjątkową świadomość siebie jako osoby: głębokie poczucie wyjątkowości, a także odmienności od reszty ludzi. Chociaż nie są samotne, rozumieją, że są w życiu same — mają świadomość indywidualizmu człowieka. Z tego punktu widzenia zdrowe Czwórki są nie tylko indywidualistami, ale wręcz egzystencjalistami —jednostkami świadomymi swej egzystencji.
Chociaż tematy egzystencjalne traktują dosyć poważnie, zdrowe Czwórki nie zawsze podchodzą do wszystkiego serio. Mają duże poczucie humoru, ponieważ potrafią dostrzec absurdalność niektórych ludzkich zachowań w świetle ogólnych problemów egzystencjalnych. Zdrowe Czwórki mają swego rodzaju podwójną wizję ludzkiej natury: potrafią dostrzec, zwłaszcza u siebie, zarówno anioła, jak i diabła, ludzką szlachetność i podłość. Paradoksalne zestawienie tych przeciwności jest równie zabawne, co wzruszające. Absurdalność ludzkiej natury sprawia, że zdrowe Czwórki z rozbawieniem kręcą głowami, a najbardziej nad sprzecznościami, które znajdują w sobie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 marca 2009, 01:30 przez Rilla, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ