Socjonika - SEE (ESFp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ESFp i ten opis:

pasuje do mnie prawie całkowicie (90% - 100%):
5
38%
pasuje do mnie dobrze (75% - 89%):
6
46%
pasuje do mnie średnio lub wcale (0 - 74%):
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#16 Post autor: Kantus » poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 19:51

jakies 10-15 lat temu byłem niemal wzorcową 2-ką
Heh a ponoćtyp w enneagramie też się nie zmienia :)

A tak btw co do wyglądu , to by znaczyło żę typ z socjoniki jest w jakimś stopniu dziedziczny.. bo wygląd otrzymujemy w genach ;]


Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#17 Post autor: Absynt » poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 21:54

Wiesz, jest genotyp, a fenotyp...

Zreszta moze nie jestescie podobni do swoich rodzicow? Ja swego ojca prawie nigdy nie znalem, a charakterek to mam ;>.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#18 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 22:12

Kantus pisze:
jakies 10-15 lat temu byłem niemal wzorcową 2-ką
Heh a ponoćtyp w enneagramie też się nie zmienia :)

A tak btw co do wyglądu , to by znaczyło żę typ z socjoniki jest w jakimś stopniu dziedziczny.. bo wygląd otrzymujemy w genach ;]
Typ mi się nie zmienił, nie miałem odwagi być sobą...
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#19 Post autor: sarnandynka » sobota, 27 października 2007, 10:04

Z tym typem kojarzy mi się słowo MAŁPISZON (przepraszm wszystkie ESFp). Zawsze możecie mi się odwdzięczyć. :wink:

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#20 Post autor: Azagal » sobota, 27 października 2007, 19:07

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 19:23 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#21 Post autor: sarnandynka » środa, 31 października 2007, 09:52

Heh. Ja niestety też znałam jednego ESFp a co więcej miałam wątpliwą przyjemność spotykania się z tym osobnikiem... :D

I do tej pory nie wiem, co ja właściwie w nim widziałam... Chyba po prostu istnienie ludzi o takim podejściu do życia wydawało mi się czymś tak absurdalnym, że wręcz niemożliwym. :)

Awatar użytkownika
Anja.S
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 21:55
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

#22 Post autor: Anja.S » wtorek, 29 kwietnia 2008, 20:52

Małpiszony? O_o No, wiesz jako ESFP powinnam sie obrazić. Sama zauważyłam, że poznając jakąkolwiek Czwórkę (a zwykle widać to od razu), to takie osoby są nastawione do mnie niechętnie. Pewnie przez to, że jestem rozgadana, głośno się śmieję, głośno gadam i ogólnie (nie lubię się chwalić ale muszę) wszędzie mnie pełno, a niestety takie osoby uważane są często za klasycznych GŁUPKÓW. Pierwsze wrażenie takie osoby jak 4 odbierają ZAWSZE negatywnie.

Wiem po sobie, że gdy już zakumpluję się z Czwórką, to taka osoba kompletnie zmienia o mnie zdanie. Owszem nadal jestem głośna i rozgadana, ale sami się przyznają, że pochopnie osądzili mnie jako osobę, która jest roześmianą, głupią blondynką i za przeproszeniem gówno wie o prawdziwym życiu.

Wybacz, ale trochę mnie poniosło :P Muszę teraz się ustosunkować do opisu wyglądu, bo widzę tutaj średnio Wam coś pasuje :P
Niektóre ESFp kiedy chodzą lub poruszają się, sprawiają wrażenie jakby brnęli w wodzie. Ironicznie można powiedzieć, że dotyczy to przede wszystkim szczuplejszych ESFp.
Tak to prawda. Jestem dość szczupła, a mój tata ostatnio mi powiedział, że nie chodzę jak normalna dziewczyna, tylko jak żołnierz Armii Radzieckiej.
Ich oczy są rozbiegane
Owszem są. Muszę wszystko uchwycić na raz. Ale niestety wada wzroku mi w tym przeszkadza :(
ESFp zazwyczaj ubierają się w oryginalną, kolorową i efektowną odzież z dodatkami, w celu zwrócenia na siebie uwagi.
Owszem :) Nikt w życiu by nie powiedział, że słucham mocnego rocka, bo potrafię ubrać się na różowo, żółto, pstrokato :D Po prostu intensywne kolory odzwierciedlają ten kocioł który non stop wre we mnie :P
7w8 // ESFP

Obrazek

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#23 Post autor: Wawelski » środa, 30 kwietnia 2008, 03:00

Hahaha Anja brakuje nam na forum socjoniki ESFp właśnie :)
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#24 Post autor: dillinger » środa, 30 kwietnia 2008, 16:33

Anja.S. To prawda co piszesz, że owe "czwórki" po poznaniu ESFp akceptują je, może nawet i zmieniają zdanie, ale po czasie bliżej nieokreślonym potrafią odejść wymawiając przy tym swoiste nieładne kwestie będące wyrazem niezadowolenia z relacji w jakiej mieli wątpliwą przyjemność być. Nie neguje oczywiście wszystkich relacji pomiędzy "czwórkami", a ESFp, po prostu pisze, że tak to może wyglądać.

Awatar użytkownika
Anja.S
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 21:55
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

#25 Post autor: Anja.S » środa, 30 kwietnia 2008, 17:55

Wawelski pisze:Hahaha Anja brakuje nam na forum socjoniki ESFp właśnie :)
No właśnie przekopałam trochę ten dział na forum i baaaaardzo mało jest o ESFp. No trudno, szkoda gadać o małpiszonach spod tego typu :(

A co do wypowiedzi dillingera. Może i masz rację, że te moje zakuplowane czwórki może mnie kiedyś opuszczą, bo być może nie zyskały ode mnie niczego nadzwyczajnego, inspirującego, indywidualistycznego, alternatywnego, nadprzyrodzonego, nie wiem jakie kolejne supermądre słowo wstawić. Jeżeli tak się stanie to trudno. Nie wszystkim musi moje rozszczekanie odpowiadać. Nie urodził się jeszcze taki, co by wszystkim dogodził :lol:
7w8 // ESFP

Obrazek

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#26 Post autor: Czekolada » środa, 30 kwietnia 2008, 17:59

Anja.S pisze:
Wawelski pisze:Hahaha Anja brakuje nam na forum socjoniki ESFp właśnie :)
No właśnie przekopałam trochę ten dział na forum i baaaaardzo mało jest o ESFp. No trudno, szkoda gadać o małpiszonach spod tego typu :(
My też małpiszony (ENFp) i trochę o nas jest ;p.
A o Was jest niewiele, bo (o aktywności nie mówiąc) niewiele jest Was na forum :>.

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#27 Post autor: dillinger » piątek, 16 maja 2008, 14:28

Anja.S pisze:
Wawelski pisze:Hahaha Anja brakuje nam na forum socjoniki ESFp właśnie :)
No właśnie przekopałam trochę ten dział na forum i baaaaardzo mało jest o ESFp. No trudno, szkoda gadać o małpiszonach spod tego typu :(
To kiedy wpadasz i rozkręcasz tematyke o tym "małpiszońskim" typie ;) :?:

Awatar użytkownika
Anja.S
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 21:55
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

#28 Post autor: Anja.S » piątek, 16 maja 2008, 17:42

dillinger pisze:
Anja.S pisze:
Wawelski pisze:Hahaha Anja brakuje nam na forum socjoniki ESFp właśnie :)
No właśnie przekopałam trochę ten dział na forum i baaaaardzo mało jest o ESFp. No trudno, szkoda gadać o małpiszonach spod tego typu :(
To kiedy wpadasz i rozkręcasz tematyke o tym "małpiszońskim" typie ;) :?:
Łee, teraz mam sesję i za bardzo czasu nie będzie :( Ale jak nadejdą wakacje, to bardzo chętnie obdarzę kopami forumowe marudy :D
7w8 // ESFP

Obrazek

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#29 Post autor: dillinger » piątek, 16 maja 2008, 18:10

Narazie to tylko Ty marudzisz, ze nie masz czasu :D hihi

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#30 Post autor: atis » niedziela, 3 maja 2009, 19:36

Słomkowy_Kapelusz pisze:Według tabelki, którą widziałem tu gdzieś na forum ESFP, to 7w6.

wiec jestem zywym przykladem, ze nie tak jest. Siódemki to podobno ESFp/ESTp/ENFp/ENTp - do wyboru do koloru ;)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

ODPOWIEDZ