Jak poderwać 5?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#61 Post autor: G.I.Joe » wtorek, 28 kwietnia 2009, 23:41

Trzeba traktować piątkę w sposób wyjątkowy po to, żeby wiedziała ze nie jest zwyczajnym znajomym dla tego kogoś kto chce ją poderwać. Polega to na tym, że osoba podrywająca piątkę nie powinna rozmawiać z nią tylko i wyłącznie o mało istotnych tematach bo piątki to zazwyczaj głębokie istoty, którym trzeba powierzać swoje sekrety i myśli po to żeby zyskać ich zaufanie.



Awatar użytkownika
elen
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 maja 2009, 22:21

#62 Post autor: elen » niedziela, 3 maja 2009, 13:21

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że piątki nie da sie poderwać. Oczywiście, że się da, ale chamy i idioci odpadają w przedbiegach, bo piątka nie zniesie braku kultury i głupoty.
Z piątką trzeba rozmawiać, zainteresować ją sobą. Nie jest to kwestia miesiąca, pół roku, tylko wspólnej płaszczyzny porozumienia. Z niektórymi ludźmi po prostu świetnie się dogadujesz od początku, z niektórymi nigdy się nie dogadasz. A bywa i tak że facet z którym świetnie mi się gada, to dobry materiał na przyjaciela, ale niestety na nic więcej, kwestia gustu. Żałuję, bo w ten sposób straciłam przyjaciela, na partnera wybrałam po prostu kogoś innego, a ten zniknął.
Mój obecny, długoletni partner poderwał mnie, bo wstrzelił się w odpowiedni moment w moim życiu, po rozstaniu z kimś beznadziejnym. Obdarzył mnie uczuciem, w momencie kiedy tego bardzo potrzebowałam, ot i cała tajemnica.
5w6

Awatar użytkownika
Solan
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 9 maja 2009, 12:43
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#63 Post autor: Solan » poniedziałek, 11 maja 2009, 22:23

G.I.Joe pisze:Trzeba traktować piątkę w sposób wyjątkowy po to, żeby wiedziała ze nie jest zwyczajnym znajomym dla tego kogoś kto chce ją poderwać. Polega to na tym, że osoba podrywająca piątkę nie powinna rozmawiać z nią tylko i wyłącznie o mało istotnych tematach bo piątki to zazwyczaj głębokie istoty, którym trzeba powierzać swoje sekrety i myśli po to żeby zyskać ich zaufanie.
- o, to, to ! Tak.
Piątce powinno dać się do zrozumienia, że choć trochę nam na niej zależy, że jest dla nas ważna. I nie naciskać na nią, dać jej trochę czasu, zanim się otworzy (właśnie dlatego trzeba najpierw wykazać się jakimś zainteresowaniem...). A przynajmniej ja, piątka, tak sądzę... :)

A, no i oczywiście należy traktować ją poważnie.
5w4

Awatar użytkownika
Nate
Posty: 45
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 00:25
Lokalizacja: Szczecin

#64 Post autor: Nate » środa, 12 sierpnia 2009, 05:17

Związki z piątkami budowane są na bazie wieloletnich przyjaźni. Nie wyobrażam sobie piątki, która po miesiącu znajomości żeni się.
5w4, INTJ. AZ.
"Work smart, not hard. That's my philosophy, boss."
Nie wierzę w ideały - są tylko wyjątki...

white_raven
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 19:06
Lokalizacja: Kraków

#65 Post autor: white_raven » środa, 12 sierpnia 2009, 10:11

Hm, piątke najlepiej tak podrywać, żeby ona się nie skapnęła, że się ją podrywa :wink:
4w5 lub 1w9 INFj

Kobieta.

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

#66 Post autor: Aleksandrowa » środa, 12 sierpnia 2009, 10:44

Chinook pisze:Myślałem o tym ostatnio. Trzeba sie z piątkowcem zaprzyjaźnić i działać powoli, bez osaczania, żeby nie poczuł sie niezręcznie i nie zerwał kontaktu. Czasem piątkowiec odczyta znaki mu wysyłane, ale nie da tego po sobie poznać, nawet jesli mu się podobasz.
Brzmi jak zapowiedz zabawy w kotka i myszkę, Chinook :P 8)
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#67 Post autor: Chinook » środa, 12 sierpnia 2009, 13:32

Dla przeciętnego faceta 5, który jest typowym samotnikiem, partnerka to skok na głęboką wodę i trzeba nauczyć się najpierw dobrze pływać.

To odwraca styl życia u wielu 5 o 180 stopni.

Jeżeli kobiecie zależy na takim 5, musi mu dopomóc uwierzyć w to, że się uda, jesli on ma wątpliwości, ze sobie nie poradzi itp.

Eradicator
Posty: 387
Rejestracja: sobota, 24 maja 2008, 13:03

#68 Post autor: Eradicator » środa, 12 sierpnia 2009, 18:17

http://www.youtube.com/watch?v=Wyco2Uva7hI zdaje się, że tutaj mamy taką sytuację jak to piątka została poderwana. Oczywiście jest to nakręcona sytuacja ale dlaczego nie miało by tak być naprawdę?
Zaraz odezwą się inne piątki i znajdą 746839457 odpowiedzi na powyższe pytanie:P

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#69 Post autor: Chinook » środa, 12 sierpnia 2009, 18:46

Nie ma szans, piątki nie wychodzą nocą z domu moknąć, bo to nielogiczne. 8)

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#70 Post autor: Gudrun » środa, 12 sierpnia 2009, 18:58

Chinook pisze:Nie ma szans, piątki nie wychodzą nocą z domu moknąć, bo to nielogiczne. 8)
Nie? Ups :roll: :wink:

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#71 Post autor: kama.zielona » środa, 12 sierpnia 2009, 20:35

Nie ma szans, piątki nie wychodzą nocą z domu moknąć, bo to nielogiczne. Cool
Dlaczego? Miło czasem poczuć wiatr i zimny deszcz na twarzy :) Nie trzeba zaraz być z tego powodu nielogicznym :D
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#72 Post autor: Chinook » środa, 12 sierpnia 2009, 22:45

Powiedzmy, że męskie piątki.... Ok, ja nie wychodzę.... No dobra raz czy dwa razy albo trochę więcej mi się zdarzyło, ale musiałem gdzieś konkretnie pójść, było za gorąco na kurtkę, a nie lubię parasolek. :D

Lubię deszcz - burze z piorunami i wiatr, od którego drzewa tańczą szumiąc liścmi, ale oglądać ten spektakl wolę w suchym miejscu, z dystansu. :wink:

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#73 Post autor: Elkora » środa, 12 sierpnia 2009, 23:07

Eradicator pisze:http://www.youtube.com/watch?v=Wyco2Uva7hI zdaje się, że tutaj mamy taką sytuację jak to piątka została poderwana. Oczywiście jest to nakręcona sytuacja ale dlaczego nie miało by tak być naprawdę?
ja się utożsamiam z tym
http://janekrudy102.wrzuta.pl/audio/00h ... swierszcze
również w konakach przyjacielskich

zdaje mi się ze łatwo nie chcący zrazić 5
a ja raczej nie zapominam
Obrazek

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#74 Post autor: Chinook » środa, 12 sierpnia 2009, 23:13

Muzyka w tym kawałku bardzo mi odpowiada.

Ten pasuje do filmiku tamtego
http://janekrudy102.wrzuta.pl/audio/15b ... iki-wilgoc

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#75 Post autor: Gudrun » środa, 12 sierpnia 2009, 23:37

Piątka niechętnie wpuszcza nowe osoby do swojego życia więc jeśli sama się kimś nie zainteresuje to może być ciężko. Najgorsze co można zrobić to do razu wyjawić swoje zamiary, da to odwrotne skutki bo Piątka będzie się czuła niezręcznie, nie będzie wiedziała jak zareagować. Nie można się narzucać i być nachalnym. Najlepiej to tak jak napisał Chinook, powoli wkradać się w życie Piątki, czymś ją zainteresować.

ODPOWIEDZ