Relacje z innymi typami

Dyskusje na temat typu 7
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Relacje z innymi typami

#1 Post autor: Petroniusz » środa, 17 lutego 2010, 22:50

Zastanawia mnie jak wyglądają relacje epikurejczyków z innymi typami. Jak oceniacie innych. Wśród ludzi z jakiego typu macie najwięcej znajomych. Co lubicie, a czego nie lubicie u innych typów. Możecie też napisać jakich typów unikacie a do jakich was ciągnie. Zachęcam także do dyskusji ludzi z innym typem aby się wypowiedziały o swoich relacajch z typem siedem.


7w6 ENTP

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Relacje z innymi typami

#2 Post autor: car II » środa, 17 lutego 2010, 23:18

ubóstwiam (dobra odpowiedź? :wink: )

7 + 5 to dwie najlepsze przyjaciółki jakie kiedykolwiek spotkałem. Są tak różne a dogadują się bez słów. Spędzają masę czasu ze sobą i chyba nigdy się nie kłóciły.
cudowne zjawisko pełnej harmonii.
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Relacje z innymi typami

#3 Post autor: atis » środa, 17 lutego 2010, 23:34

Moja najbliższa przyjaciółka to 6w7, a druga - 7w8/8w7 ( w tescie wyszlo co innego, ale robila go po pijanemu, wiec sie nie liczy, ja wiem swoje ;)))). Jeśli chodzi o tą pierwszą, to dogadujemy sie bez słów, rozumiemy uzywajac jednego spojrzenia, a teraz, gdy meczylysmy sie z egzaminem konczacym studia, wiecej czasu zajelo nam wymienianie smsow z wzajemnym pocieszeniem niz nauka xd naprawde, rzadko spotykam osoby, z ktorymi az tak rewelacyjnie bym sie dogadywala, jak z tą wlasnie szósteczką :) w ogolniaku moją przyjaciółka byla równiez 6, nie potwierdzone testem, ale byla tak skrajnym przypadkiem chodzącego zbioru czarnowidztwa, ze nie wyobrazam sobie jej jako innego typu.

Poza 6 (poza tymi dwiema jeszcze co najmnej kilka odnalazłabym w gronie znajomych, ale to raczej 6w7, nie podejrzewam ze poza moją mama znam kogos 6w5) mam rewelacyjne kontakty z - paradoksalnie - 4w5. Moja siostra i najlepszy kumpel, któych ogolne zdolowanie i tzw 'wyzszy poziom swiadomosci' zupelnie mi nie przeszkadzają, a poza tym są na tyle inteligentni, ze mozna z nimi rozmawiac o wszystkim i prowadzic dziwaczne dyskusje na górnolotnie zabarwione dyskusje ;)

W związkach ciagnie mnie niestety do ósemek, ale o tym był oddzielny temat; w przyjazni zdecydowanie 4, 6 i 7.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
lilactree
Posty: 26
Rejestracja: środa, 17 lutego 2010, 23:26

Re: Relacje z innymi typami

#4 Post autor: lilactree » czwartek, 18 lutego 2010, 00:08

Hej, ja jestem czwórka i opis siódemki mi sie bardzo podoba, ale jakos cięzko mi znaleźć taka osobe w swoim otoczeniu, bo wydaje mi się, że nie tak łatwo was rozpoznać. Czy siódemka to taki typ, który wydaje sie nigdy niczym nie przejmować i chroni swoja prywatnośc przed innymi ludźmi zarazem ( mam takiego znajomego). Generalnie wygląda jakby sie niczym nigdy nie przejmował, ale też na wprost zadane pytanie, co u niego, zawsze odpowie jakos tak wymiająjąco...
chętnie bym poznała w realu jakies siódemki, bo ten typ mi sprawia najwięcej problemów, albo może nie znam nikogo takiego?
2w1 lub 1w2 (ewentualnie 6)

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Relacje z innymi typami

#5 Post autor: NoLeader » czwartek, 18 lutego 2010, 02:11

lilactree pisze:Czy siódemka to taki typ, który wydaje sie nigdy niczym nie przejmować i chroni swoja prywatnośc przed innymi ludźmi zarazem ( mam takiego znajomego). Generalnie wygląda jakby sie niczym nigdy nie przejmował, ale też na wprost zadane pytanie, co u niego, zawsze odpowie jakos tak wymiająjąco...
Dokładnie tak.

Awatar użytkownika
paradoja
Posty: 250
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2009, 09:22
Lokalizacja: o, tam.

Re: Relacje z innymi typami

#6 Post autor: paradoja » czwartek, 18 lutego 2010, 13:16

co lubię
1 - podziwiam dążenie do celu, poświęcenie pasjom, skupienie na tym, co najważniejsze.
2 - poświęcenie innym ludziom. ja zbyt często mam ochotę powiedzieć większości "spadajcieodemnie"
3 - fajnie się można polansować, wydaje mi się że trójki potrafią dogadać się z każdym, to podziwiam
4 - (jestem na wpół czwórką, więc będzie subiektywnie) lubię po prostu ich wrażliwość, genialne przenikanie istoty rzeczy
5 - dystans do świata. piątki ogólnie są niesamowicie interesujące, fascynują.
6 - ciepło. po prostu ogromne ciepło :)
7 - takie "hop, hop, jest fajnie" i ogólnie nooo siódemki są zajebiaszcze.
8 - zdecydowanie w życiu. i to, że chyba zawsze wybierają dobra drogę.
9 - obiektywne patrzenie na świat.

we wszystkich typach nie lubię, jeśli cechy te są przesadzone.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lutego 2010, 22:11 przez paradoja, łącznie zmieniany 1 raz.
don't worry - be hippie

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Relacje z innymi typami

#7 Post autor: kama.zielona » czwartek, 18 lutego 2010, 21:19

W realu zadaję się najczęściej z 6 i 9. Są to typy spokojne, które potrafią mnie wyciszyć,a jednocześnie patrzeć z aprobatą na moje wygłupy :D Mam też blisko siebie dwie 4, ale często mnie wkurzają.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

Re: Relacje z innymi typami

#8 Post autor: *nadia* » czwartek, 18 lutego 2010, 22:11

lilactree pisze:Hej, ja jestem czwórka i opis siódemki mi sie bardzo podoba, ale jakos cięzko mi znaleźć taka osobe w swoim otoczeniu, bo wydaje mi się, że nie tak łatwo was rozpoznać.
a wydawało mi się, że siódemki widać na kilometr ;) zwłaszcza te mniej zdrowe. albo ja mam obsesję ;)
poszukaj kogoś, kto lubi brylować w towarzystwie, często ma taką zajaraną nim świtę; większość ludzi go lubi - zwłaszcza płeć przeciwna; jest wiecznie uśmiechnięty (co nie znaczy, że nie ma problemów, ale to inna sprawa); entuzjastycznie reaguje na propozycje, nowości, możliwości; ma mnóstwo różnych zajęć, bo wszystkiego chce spróbować; szybko się nudzi; jest świadomy swojej wartości - może podchodzić pod narcyzm, ale to raczej taka pewność siebie, jak zwał tak zwał;
znak rozpoznawczy: często ma przy sobie partnerkę/partnera, który nim rządzi/trzyma pod pantoflem lub jest typową suczą - niestety, przy osobach z odpowiednio silnym charakterem i umiejętnością manipulacji (długo by mówić) cała siódemkowa niezależność i pragnienie wolności gdzieś się dziwnie rozpływają;
dostępne wersje: u mężczyzn - wieczny chłopiec, u kobiet - megakrejzolka

opis jest oczywiście przejaskrawiony i wynika z moich prywatnych obserwacji, ponieważ lubię rozpracowywać siódemki ze względu na ich nieprzewidywalność w przewidywalności ;)
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Relacje z innymi typami

#9 Post autor: Petroniusz » czwartek, 18 lutego 2010, 22:30

Uuuuuuu z tym trzymaniem pod pantoflem się nie zgodzę, marzenia ściętej głowy.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

Re: Relacje z innymi typami

#10 Post autor: *nadia* » czwartek, 18 lutego 2010, 22:41

jak 7 wkręci się bardziej, niż ktoś w nią (rzadko się zdarza, ale jednak :wink: ) to przepadło..
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Relacje z innymi typami

#11 Post autor: Petroniusz » czwartek, 18 lutego 2010, 22:46

Wiedziałem, że 7 moga skończyć jako nałogowcy bądź umrzeć z nadmiaru, ale co wypisujesz (taki kres siodemki) musi być narpawde bardzo tragiczny.
7w6 ENTP

Kurczak
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 18 lutego 2010, 22:49

Re: Relacje z innymi typami

#12 Post autor: Kurczak » czwartek, 18 lutego 2010, 23:01

4 dogadują się świetnie z innymi 4, 5 oraz ... 7 ponieważ są to osoby, które potrafią rozśmieszyć 4, a to jest im bardzo potrzebne i dobrze im robi, gdyż łatwo przejmują emocje otoczenia.

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

Re: Relacje z innymi typami

#13 Post autor: *nadia* » piątek, 19 lutego 2010, 00:00

Petroniusz pisze:Wiedziałem, że 7 moga skończyć jako nałogowcy bądź umrzeć z nadmiaru, ale co wypisujesz (taki kres siodemki) musi być narpawde bardzo tragiczny.
owszem tragiczny, ale z tego co widzę częsty.. właściwie to całkiem proste - zawsze ktoś rozdaje karty ;) jeśli robi to siódemka, to traci szacunek do osoby, która za bardzo się stara, więc pozostaje układ, kiedy to siódemka (częściowo nieświadomie) ulega manipulacji i angażuje się tragicznie w związek z kimś, kto dostarcza jej różnorodnych emocji, a od tego już prosta droga do uzależnienia i przeświadczenia, że ta osoba na pewno jest warta zachodu ;)
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Relacje z innymi typami

#14 Post autor: atis » piątek, 19 lutego 2010, 10:30

Co absolutnie nie oznacza, że znajduje się pod pantoflem, uwierz, wiem coś o niezdrowych związkach, mimo ze zależało mi bardziej niż na czymkolwiek innym, zachowywałam się prędzej jak rozbrykany szczeniak na zbyt krótkiej smyczy.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
kikusdzikus
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2010, 12:02
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Mazury/Poznań

Re: Relacje z innymi typami

#15 Post autor: kikusdzikus » środa, 14 kwietnia 2010, 19:34

car II pisze:ubóstwiam (dobra odpowiedź? :wink: )

7 + 5 to dwie najlepsze przyjaciółki jakie kiedykolwiek spotkałem. Są tak różne a dogadują się bez słów. Spędzają masę czasu ze sobą i chyba nigdy się nie kłóciły.
cudowne zjawisko pełnej harmonii.
taaak
mój jedyny prawdziwy przyjaciel, którym jest moja siostra to 5

ODPOWIEDZ