V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#856 Post autor: Malv. » poniedziałek, 26 lipca 2010, 00:24

Piotr pisze:
Malv. pisze:Mój chłopak często śmieje się z dziwnych póz, jakie przyjmuje i powtarza, że on musiałby spędzić jakieś 10 sekund na samym układaniu rąk, nóg i wyginania tułowia w taki sposób, jak ja to robię, a wytrzymanie choćby minuty w takiej pozie byłoby dla niego trudne
Coś jakbyś przekładała wyobrażenie tego jak będzie to odebrane nad bezpośredni skutek takiego ustawienia ciała w postaci niewygody? :P
Nie do końca. Bo to nie jest dla mnie niewygodna poza. Często gdy rozmawiam z kimś przez telefon, czytam, etc (czyli gdy jestem sama) to też przyjmuje różne dziwne pozycje, które dla większości byłyby niekomfortowe. Nogi nad głową, za głową, ręka w dziwny sposób zapleciona z nogą. To może wygląda dziwnie i niewygodnie, ale ja żadnej niewygody nie czuję.
Jeśli chodzi o te pozy przyjmowane w towarzystwie ludzi: Zwykle nie wiem co zrobić z rękoma, więc układam je na różne sposoby: opieram na biodrze, krzyżuję, czasem układam w jakiś inny sposób. Z boku wygląda to może dziwnie (tak jak mówi mój chłopak), ale dla mnie jest wygodne. Źle się czuję gdy ręce nie są czymś "zajęte" lub nie mają "punktu zaczepienia" (w postaci biodra, drugiej ręki, torby, krzesła, czegokolwiek). Naprawdę nie mam pojęcia, czemu tak mam, ale gryzie mi się to z cenioną sensoryką. Dlatego ciężko mi przyjąć, że Sx może być w moim Ego.

Aparat po prostu mnie peszy. Nie uważam się za kogoś fotogenicznego, dlatego trochę stresuje mnie myśl, że zrobię głupią minę, a potem te zdjęcia będą ogólnodostępne. Tak samo peszy mnie fakt, że ktoś robiąc zdjęcie skupia na mnie całą swoją uwagę.

Tak samo ciężko mi przyjąć, że mogę mieć ten sam typ co Ty, yusti. Po prostu widzę, że w wielu sytuacjach na forum mój sposób myślenia i reakcji jest całkowicie inny niż Twój. Ja łatwiej się wycofuję z dyskusji, jestem mniej przekonana do swoich racji niż Ty. Podobnie różni się nasze spojrzenie na pewne sprawy. Dla przykładu nie uważam, aby Emjotka "jałowo tłumaczyła się z nieróbstwa na blogu". Mnie też przydałaby się strona z opisanymi elementami informacyjnymi, ale tworzenie czegoś takiego jest wyłącznie wynikiem jej dobrej woli. Jeśli jej się nie chce, nie ma czasu, albo cokolwiek innego, to nie mam zamiaru mieć o to do niej pretensji. Tak samo jak to, czy będzie jej się jeszcze chciało odnieść do mojego typu. Jeśli uzna, że to strata czasu to ok-będę jakoś radzić sobie bez jej pomocy. To dobra wola, a nie jakieś zobowiązanie, z którego ktokolwiek ma prawo rozliczać.
Nawet głupia edycja/kasowanie postów. Ty wolisz kasować, ja-edytować.


Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#857 Post autor: yusti » poniedziałek, 26 lipca 2010, 07:48

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 20:52 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#858 Post autor: Malv. » poniedziałek, 26 lipca 2010, 11:41

yusti pisze:
Nogi nad głową, za głową, ręka w dziwny sposób zapleciona z nogą.
seks seks seks!
;>
Ekhm, jak jestem sama :twisted: . Hmm, chociaż teraz to już w ogóle dziwnie brzmi :P .
Naprawdę nie mam pojęcia, czemu tak mam, ale gryzie mi się to z cenioną sensoryką. Dlatego ciężko mi przyjąć, że Sx może być w moim Ego.
Ja mam Se w ego i też lubię mieć zajęcie dla ciała, by nie wyglądać durnie i ślamazarnie. Mówiąc psychologicznie-lubisz mieć postawę zamkniętą, asekuracyjną.
To by w sumie pasowało. Nikt poza Se w ego tak nie ma?
No sorki, ale jesteś...DZIEWIĄTKĄ! Nefiv mówił, że mnie nawet granat nie ruszy, ale coś mi się zdaję że ja jestem jak kałasznikow przy tobie...
Chyba niestety większość osób to kałasznikowy przy mnie. A przynajmniej w tych bardziej zdystansowanych relacjach.
jasne, ze nie jesteś ISFj, dlatego Emjotka zaproponowała JEDYNY TYP ETYCZNY RACJONALNY nieISFjotowy. czyli ESFj. Ma silne ale niecenione Fi.
No dobra. Nie mogę powiedzieć "macie rację, jestem etykiem, sensorykiem i racjonałem", mimo że wiem, że znacie się lepiej ode mnie. Możliwe że kiedyś przyznam wam rację, ale najpierw muszę sama rzeczywiście poczuć, że tak jest, sama to zaakceptować. Albo odrzucić. Nie mogę uznać jako pewnik czegoś, co dotyczy mnie samej, a czego nie czuję. Poczytam jeszcze o tym wszystkim, pogrzebię. I na pewno wezmę pod uwagę to, co zostało tutaj napisane. W każdym razie dzięki za pomoc.
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#859 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 26 lipca 2010, 14:07

Doczepiam się do tego, co piszesz, bo mam wrażenie, że strasznie wartościujesz, aktywatorze. ;)
Masz wrażenie. Słowo głębiej powinno być w cudzysłowie. I proszę, nie wrzucaj mnie w szufladkę, której ja nie akceptuję. BARDZO mnie to drażni. Jeśli chcesz żebym coś przyjął, to mnie do tego przekonaj. Wmawianiem mi czegokolwiek do niczego, oprócz zniechęcenia do Twojej osoby, nie dojdziesz. Z góry dzięki.
No dobra. Nie mogę powiedzieć "macie rację, jestem etykiem, sensorykiem i racjonałem", mimo że wiem, że znacie się lepiej ode mnie. Możliwe że kiedyś przyznam wam rację, ale najpierw muszę sama rzeczywiście poczuć, że tak jest, sama to zaakceptować. Albo odrzucić. Nie mogę uznać jako pewnik czegoś, co dotyczy mnie samej, a czego nie czuję. Poczytam jeszcze o tym wszystkim, pogrzebię. I na pewno wezmę pod uwagę to, co zostało tutaj napisane. W każdym razie dzięki za pomoc.
I tak trzymaj. Powodzenia.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#860 Post autor: Rilla » poniedziałek, 26 lipca 2010, 20:31

Mógłby ktoś być tak miłym i zidentyfikować typ Marka Grechuty? Bardzo proszę.

EDIT:
I może jeszcze de Saint Exupery'ego?
Obrazek
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#861 Post autor: Absynt » poniedziałek, 26 lipca 2010, 22:46

Grechuta INFj.

Antoine... ni to ILI ni to SEI, ani IEI tak do końca.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#862 Post autor: co jest » środa, 28 lipca 2010, 19:30

to mogę teraz ja?;d

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#863 Post autor: Chinook » czwartek, 29 lipca 2010, 00:35

co jest pisze:to mogę teraz ja?;d
Co?

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#864 Post autor: Aleksandrowa » czwartek, 29 lipca 2010, 01:24

Wrzucajta. Sekta oceni 8)
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#865 Post autor: co jest » czwartek, 29 lipca 2010, 11:52


Awatar użytkownika
Tohcoth
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2009, 02:12

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#866 Post autor: Tohcoth » czwartek, 29 lipca 2010, 13:48

Strzelalbym w ISFpa
INTj, 5w4

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#867 Post autor: NoMatter » czwartek, 29 lipca 2010, 15:15

No mi też śmierdzi etykiem z cenionym Ne z mocnym ukierunkowaniem na SEI.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#868 Post autor: Ceres » czwartek, 29 lipca 2010, 16:10

Niby uważam się za ENFj, ale jakbyście mieli zidentyfikować na podstawie zdj... To co byście wytypowali? :P

http://img714.imageshack.us/img714/3463/zdjra.jpg
http://img691.imageshack.us/img691/6079/zdj1vj.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/3626/zdj2.jpg
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#869 Post autor: co jest » czwartek, 29 lipca 2010, 16:17

śmierdzi ?:D ISFp-coś w tym jest:)
..chociaż wydaje mi się, że chyba bardziej będzie pasowało ESFp..

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#870 Post autor: NoMatter » czwartek, 29 lipca 2010, 16:21

Ceres pisze:Niby uważam się za ENFj, ale jakbyście mieli zidentyfikować na podstawie zdj... To co byście wytypowali?
Na podstawie zdjęć (chociaż, oprócz drugiego, są miernej jakości) masz moje błogosławieństwo :P
śmierdzi ?:D
Ano ; d
chociaż wydaje mi się że chyba bardziej będzie pasowało ESFp
No wai.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

ODPOWIEDZ