Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Negai1
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 08:46
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#46 Post autor: Negai1 » środa, 24 sierpnia 2011, 19:45

valerie pisze:
9 Nie lubię, bo wydają mi się zbyt idealne
Ja właśnie Dziewiątki lubię za to, że nie są idealne. Na początku znajomości wydają się być, ale po bliższym poznaniu pokazują swoją inną stronę. Przyjaźń z Dziewiątką jest w pewnym sensie wyzwaniem, bo (mam nadzieję, że żadna Dziewiątka się nie obrazi za to porównanie) to jest tak jak z orzeszkami w czekoladzie - pod tą słodką powłoką, którą może zobaczyć każdy, jest bardzo ciekawe wnętrze, tylko o dostęp do tego wnętrza trzeba się postarać. Poza tym, te Dziewiątki, które znam i lubię mają coś takiego w oczach, co widać tylko jak są zamyślone. Nie wiem, ciężko to opisać... Ale Dziewiątki mają w sobie coś, co mnie przyciąga :)
No widzisz, a obie jesteśmy dwójkami ;D
Osobiście kiedyś poznałam dwie dziewiątki, z którymi się przyjaźniłam. Lubiłam je bo mogłam na nich polegać. Nawet test dla mnie na eneagram zrobiły, choć przed nimi byłam pewna że są 9.
Pamiętam dość dokładnie choć to było 2 lata temu, że zawsze miały pełno znajomych, lecz mało przyjaciół. Problem w tym, że wielu chłopaków się w nich zakochiwało, bo wydawały się być idealne. Niestety takie nie były. Gdy mi udało się mieć choć jednego chłopaka, on leciał na jedną z 9. No cóż, to moja przyjaciółka, nie pozwoli by mnie zdradził- pomyślałam, ale się myliłam. Gadała mi niemal codziennie jak to do niej zarywa, i codziennie kazała mi z nim zerwać. Zerwałam z nim. Wszystko by było okej, gdyby nie fakt że tydzień później byli razem. Ona wytłumaczyła mi to tak ,,Posłuchaj, on po prostu dla mnie jest idealny. Ja dla niego też. Dlaczego nie chcesz bym była szczęśliwa?" wtedy powiedziałam- okej, niech se z nim będzie. Ale dwa tygodnie później z tego szczęścia zerwali ze sobą. On nie chciał ze mną gadać bo mu bzdur o mnie naopowiadała. Zaś druga dziewiątka jej w tym pomogła, a na dodatek z pewną 7 mnie wyśmiewała. Najgorsze jest to, że do końca roku szkolnego, i tak wszyscy uważali je za niewinne i uroczę. Na szczęście los im się odpłacił, bo pod koniec roku szkolnego nikt ich nie lubił, gdyż knuły przeciw innym intrygi ;D
Bawiły się szczęściem innych.
Dla mnie związki z 9 są toksyczne i tyle xD



Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#47 Post autor: valerie » środa, 24 sierpnia 2011, 23:21

No cóż, nie wydaje mi się, żeby takie zachowanie było charakterystyczne dla Dziewiątki akurat - to znaczy, inne typy też chyba mogą takie być, ja miałam podobną sytuację z niezdrową Czwórką...

Poza tym, ja bliżej znam tylko Panów Dziewiątki i to nimi się tak zachwycam (chociaż porządnie wkurzyć też potrafią ;)). Może Panie Dziewiątki są trochę inne...
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#48 Post autor: atis » czwartek, 25 sierpnia 2011, 07:05

Negai1@ Ten post o fałszywych i złych dziewiątkach obrazuje, ze masz nikłe pojęcie o enneagramie.
Nazwa Dziewiątki to MEDIATOR. Unika konfliktów, nie wprowadza złej atmosfery, nie kombinuje i nie szuka okazji by komuś dowalić za jego plecami, bo nie ma w tym celu. Dalej: określanie typów ma zdecydowanie wyższą skuteczność gdy okresla się go u osoby DOJRZAŁEJ, o czym są wątki na forum, natomiast ty wyjeżdżasz z jakimiś historyjkami o płaczliwych gimnazjalistkach i z premdytacą typujesz ich bohaterki (i to typujesz źle)... ...
Szczerze polecam poczytać trochę teorii o rozpoznawaniu typów. Prosta rzecz - jak będziesz wypisywać takie bzdury, to nikt nie będzie brał na poważnie tego co masz tu do powiedzienia (o ile już się to nie stało, ja na razie staram się nie uprzedzać aż tak)

Z luźnych obserwacji mam wrażenie, że dwójki lgną do szóstek, ósemek i dziewiątek.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#49 Post autor: Intan » czwartek, 25 sierpnia 2011, 19:59

atis pisze:Z luźnych obserwacji mam wrażenie, że dwójki lgną do szóstek, ósemek i dziewiątek.
Ja bym raczej skłaniała się ku tezie, że to Czwórki, Piątki i Ósemki przyciągają Dwójki najbardziej. Ja sama mam mnóstwo Czwórek wśród znajomych (ciekawe, czemu? o_O'), a Szóstek i Dziewiątek to nie tak bardzo... Jedna znajoma jest 6, ale nic mnie ku niej nie ciągnie.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#50 Post autor: valerie » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 18:30

Z niemałym zaskoczeniem stwierdzam, że ostatnio polubiłam pana Jedynkę. Poznaliśmy się przez mojego chłopaka i tak wyszło, że trochę czasu ze sobą spędzamy. Czasem mnie denerwuje, ale ogólnie lubię go. Jest taki rozsądny i zawsze zachowuje się tak, jak należy. No i lubię te jego ironiczne komentarze, gdy ktoś zrobi lub powie coś głupiego. Bywa denerwujący, gdy próbuje udowadniać na siłę, że ma rację i poucza innych.
Niestety, mam wrażenie, że on mnie nie lubi...
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#51 Post autor: wodzu88 » środa, 14 marca 2012, 21:13

A ja mam przyjaźnie z innymi dwójkami(niezwykle mocna więź),z siódemkami(zdrowymi, powodują u mnie automatyczną poprawę humoru, a potrafią być głębokie jak chcą!), i dziewiątkami(takie cichusie, ale rozumiem je bez słów. One aż się proszą aby im pomagać i są bardzo wdzięczne!).
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Z kim (za)przyjaźni się dwójka ?

#52 Post autor: valerie » niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:14

A żem się też zaprzyjaźniła z pewną Siódemką. Urocza osóbka, tylko że rzadko kiedy ma dla mnie czas... Ale i tak ją lubię :)
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

ODPOWIEDZ