Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 2.

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 2.

#106 Post autor: boogi » wtorek, 26 lipca 2011, 13:52

Cieszę się, że się nam nie zagubiłaś :)
Wielką siłą Poziomów Rozwoju Osobowości (poziomów zdrowia) jest przekazywanie informacji o tym, że każdy typ przejawia całe spektrum zachowań. I tak z motywacji u Dwójki może wynikać zarówno bezinteresowna i dojrzała miłość do bliźnich, jak i również hipochondryczna zaborczość. Dwa przeciwne światy, mające ten sam wspólny korzeń motywacyjny.


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Charlotte
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 24 września 2011, 08:59
Enneatyp: Lojalista

Różnorodność dwójek

#107 Post autor: Charlotte » niedziela, 4 grudnia 2011, 15:49

Witajcie moi drodzy :)
Dawno nie pisałam, aż tu w dzisiejszy niedzielny poranek postanowiłam zajrzeć i coś napisać :D.

No więc ostatnio zauważyłam jak bardzo różnorodne są dwójki. Jak wiadomo 2 są zmienne, jak dla mnie jednak to nie wygląda aż tak strasznie jak piszą. Przynajmniej osobiście spotykając dwójki, widzę że jedyną zmiennością jaką się wykazują to tym, że raz są straaasznie śmieszne, a raz straaaszne smutne. Ale co do związków?
No właśnie. Ostatnio tak se pisałam taki ładny schemacik, i zauważyłam pewną zależność.
Rozróżniamy dwójki na 2w1, 2, i 2w3. Ale tak na prawdę oni dzielą się na wiele wiele więcej typów.
Tzn.
Są dwójki które nie umieją walczyć o swoje zdanie, na wszystko przytakują, albo zmieniają zdanie gdy społeczeństwo ma inne niż oni. Są też dwójki silne, które mają swoje zdanie i tyle. Są dwójki okropnie nielojalne, ale są też te bardzo lojalne.
Jedyne co wdg. mnie nie dzieli dwójek, to fakt że chcą pomagać. Ale to i tak nie do końca jest tak jak ludzie myślą. Osobiście w większości przypadków pomagam bo zależy mia na szczęściu drugiej osoby. Ale są sytuacje gdzie pomagam bo coś chce w zamian. Choć tak na prawdę to siła woli. Ostatnio strasznie staram się pomagać bezinteresownie, zwracać uwagę też na swoje problemy, i coraz częściej mówię ,,nie". Co za tym idzie?

Czy dwójka będzie lojalna czy nie, pomocna do przesady czy po prostu pomocna, manipulująca czy nie- to wszystko zależy od niej. Jeśli dostrzeżecie błędy jakie popełniacie, i oczywiście będziecie chcieli je zniwelować, możecie stać się bardzo zdrową dwójką nawet do końca swego żywota! Ale do tego potrzebna jest SILNA WOLA. A co za tym idzie, nie tylko panowanie nad tym co robimy, ale też nad tym co myślimy. Np. gdy pomagamy, starajcie robić to dla dobra innych, i nei myślcie o tym jakie będą w tym wasze korzyści ^^.

Ogólnie osobiście nadal zdarza mi się popełniać błędy, ale walczę z tym, i zauważyłam że naprawdę wiele osób się do mnie przekonało. Mój wróg stał się moim przyjacielem ^^. Choć jeden przyjaciel dwójka uważa że się zmieniłam, i wgl. mnie nie poznaje... ale on jest niezdrowy i nielojalny, więc nie o nim mowa.

Nie mówię że jestem idealna! Tak jak powiedziałam popęłniam błędy, ale tylko walcząc z nimi możemy stać się lepsi. Jesteśmy empatyczni, więc i swoje uczucia powinniśmy znać :), i musimy być świadomi własnych wad i zalet.

Więc jeśli jeszcze ktoś będzie mi chciał powiedzieć, że każda dwójka ejst zła, manipulująca, i dupodajna, to odpowiem tylko jedno: na złą trafiłeś. Ale nie uogólniaj :).

Dziękuje za uwagę, mam nadzieje że dotarliście do końca lektury. Czekam na wasze wypowiedzi ;)
Pozdrawiam,
Charlotte.
Kontrfobiczne 6 z mocnym skrzydłem 7
ENFj - EIE - Mentor - Aktor

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Różnorodność dwójek

#108 Post autor: Intan » niedziela, 4 grudnia 2011, 21:25

Charlotte pisze:Witajcie moi drodzy :)
Dawno nie pisałam, aż tu w dzisiejszy niedzielny poranek postanowiłam zajrzeć i coś napisać :D.
W poranek... O 16:49?
Np. gdy pomagamy, starajcie robić to dla dobra innych, i nei myślcie o tym jakie będą w tym wasze korzyści ^^.
No wiesz, ja tam, pomagając, nigdy nie myślę, jaką będę mieć z tego korzyść. Jeśli ktoś ewidentnie potrzebuje pomocy i jest w mojej mocy danie mu jej, to daję. Jeśli sprawa dotyczy kogoś, kto jest mi bliski, dopiero wtedy po tym, jak już pomogłam, czasami zastanawiam się, jakie będą tego skutki i czy (i jak) wpłynie to na nasze relacje. Czy ta osoba zacznie mnie traktować jakoś lepiej czy coś. Ale są to rzadkie przypadki. Pomagam, bo lubię, nie dlatego, że chcę mieć z tego korzyści. One i tak same z siebie wynikają i są dobre, czego chcieć więcej.
Dziękuje za uwagę, mam nadzieje że dotarliście do końca lektury. Czekam na wasze wypowiedzi ;)
Cóż, z tą lekturą to trochę było ciężko. W moim odczuciu Twój tekst jest dość niespójny i bezsensowny. To oczywiste, że Dwójki powinny być dobre, że powinny znać swoje wady i zalety (jak każdy przecież), że powinny dbać o swoje potrzeby, skupiać się na nich, ale... Czyż nie wszystko zostało już powiedziane? Nie wiem jak z innymi, ale do mnie to nie trafiło. Aczkolwiek miałaś dobre chęci, więc...
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Różnorodność dwójek

#109 Post autor: valerie » niedziela, 4 grudnia 2011, 21:52

Ok, ale o co chodzi? Co chciałaś przekazać światu, pisząc ten tekst?

miałą na myśli to, ze dwójki jak każdy inny typ mogą znaleźć się na różnych poziomach zdrowia, wiec czasem są manipulujące, nachalne i niezdrowe, a czasem pełne miłości, dobre i zdrowe. dlatego przenoszę posty do stosownego wątku.
~atis
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
ubiotech
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 10:41
Enneatyp: Dawca

Re: Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 2.

#110 Post autor: ubiotech » sobota, 1 czerwca 2013, 17:02

Jedyne co wdg. mnie nie dzieli dwójek, to fakt że chcą pomagać.
Nie tylko to nas łączy :)
gdy pomagamy, starajcie robić to dla dobra innych, i nei myślcie o tym jakie będą w tym wasze korzyści ^^.
Dobro innych jest tą korzyścią. :) Ciekawe czy 3-czki też tak to postrzegają? Mój friend wydaje się nie rozumieć, że można cieszyć się z pomagania, chodź nie dostaje się za to pieniędzy. Mówi: "Jak będziesz wszystkim dawać wszystko za darmo to do niczego w życiu nie dojdziesz!"

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 2.

#111 Post autor: kangur » sobota, 1 czerwca 2013, 22:54

można cieszyć się z pomagania, chodź nie dostaje się za to pieniędzy. Mówi: "Jak będziesz wszystkim dawać wszystko za darmo to do niczego w życiu nie dojdziesz!"
kontekst dość jednoznaczny ;)

Awatar użytkownika
ubiotech
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 10:41
Enneatyp: Dawca

Re: Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 2.

#112 Post autor: ubiotech » niedziela, 2 czerwca 2013, 05:07

Ale chętnie za darmo korzystał... :oops: :)

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 2.

#113 Post autor: AnetaK » czwartek, 6 lutego 2014, 20:58

Boże jedyny te poziomy zdrowia mnie przerażają, aczkolwiek dostrzegam, iż jestem bardziej dwójką niż siódemką, bo tam to przeczytałam ten artykuł i nic mi nie pasowała a tu od razu wiem, że jestem na poziomie 3-6. To normalne, że jest taki rozstrzał w poziomach zdrowia?
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Enneagram - Poziomy zdrowia: Typ 2.

#114 Post autor: Kapar » piątek, 7 lutego 2014, 02:57

Poziomy zdrowia są dynamiczne, tzn "spada się" albo "wspina się". Ale wg twórców idei poziomów zdrowia nie można być na więcej niż jednym. Lepszy opis poziomów zdrowia jest tu:

http://www.enneagram.pl/Enneagram/pozio ... iomy2.html
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ