Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
8w7 ENTJ
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 14:22
Enneatyp: Szef

Re: Kim jesteś?

#976 Post autor: 8w7 ENTJ » piątek, 28 marca 2014, 14:37

Mnie się na 100% zgadza 8... czy 8w7 to inna sprawa. Zobaczymy co dalej :)



Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Kim jesteś?

#977 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 15 kwietnia 2014, 19:02

O, i już nie figuruję jako 5! :)
I pomimo, że większą część czasu na forum (i jeszcze większą część aktywności) spędziłem jako 2, zmieniam głos już jako 9.

Na świętą Emjotkę, jak ja mogłem tak długo uważać się za dwójkę...

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Kim jesteś?

#978 Post autor: Intan » wtorek, 15 kwietnia 2014, 23:37

Te dwa typy mają niekiedy podobne problemy (np. z określeniem własnych pragnień, a więc i tożsamości), więc to nie takie dziwne. ;) Ale pamiętam Twoje zaskoczenie (oburzenie?), gdy niedługo po przybyciu na forum wytknęłam Ci, że być może wcale nie jesteś Dwójką. :mrgreen: No tak, tylko że teraz zostałam sama. :<
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Kim jesteś?

#979 Post autor: silver_bullet » środa, 16 kwietnia 2014, 12:07

Orest_Reinn pisze:Na świętą Emjotkę, jak ja mogłem tak długo uważać się za dwójkę...
Ja miewam podobne dylematy w okolicach czwartego browara jak mnie zbierze na dumanie... :roll:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

pietro
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 10:51

Re: Kim jesteś?

#980 Post autor: pietro » niedziela, 20 kwietnia 2014, 18:59

W sumie mam dylemat kim jestem, niedawno odkryłem enneagram i może ktoś może mi pomóc. Najpierw wyszło mi 7w6(ale przyznam, że w wielu pytaniach dałem odpowiedź neutralną, sporo pytań po prostu mi nie podeszło) i z grubsza pasuje(zwłaszcza jeśli chodzi o związki). Chociaż powiedzmy nie pasuję do tego obrazu ''fajnego'' podróżnika, czerpiącego 100% z życia(może po prostu jestem chorą 7 albo po prostu z racji wieku, swojego jeszcze nie przeżyłem :P). Po dniu podszedłem znowu do testu, tym razem się wysiliłem i na większość pytań wybrałem skrajną odpowiedź, wyszło 4w5. O ile już wcześniej zauważyłem, że mam sporo cech 7, 4, trochę 3 i nawet 6 tak dalej nie jestem przekonany gdzie mi najbliżej. Spróbuję siebie opisać, to może ktoś na coś wpadnie(a strasznie jestem ciekaw), pominę może burzliwą przeszłość i skupię się na obecnym obrazie. Spore ego i poczucie własnej wartości(aczkolwiek zdaję sobie sprawę z przeróżnych wad), z jednej strony wśród dobrych znajomych w przyjemnej atmosferze staję się ''gwiazdą'' (poczucie humoru, w zasadzie 90% z tego co mówię jest pół żartem, pół serio), a z drugiej często czuję się niezrozumiany, samotny(lubię czasem spędzić piątkowy wieczór w domu z piwkiem przy dobrej muzyce, zamiast pójść na imprezę). Jeśli chodzi o wszelkie dyskusje i decyzje to jestem do bólu logiczny, z drugiej gdy jestem sam analizuję dużo sytuacji oraz swoje uczucia. Jeśli chodzi o związki to potrafię się szybko zauroczyć i szybko odkochać. Mam spore wymagania i przez to, że boję się zranić drugą osobę(bo wiem, że na dłuższą metę to nie wypali) praktycznie nie wchodzę w związki. Jestem dość kreatywny, marzyciel, do bólu kulturalny(często unikam konfrontacji) i sympatyczny w większości sytuacji, a z drugiej strony uwielbiam dyskutować, bronić swoich poglądów. Nie jestem fanem zmian, póki wszystko jest ok. Jestem wyjątkowo leniwy. W kontaktach z bliższymi znajomymi jestem zawsze sobą, dużo żartuję, mam gdzieś co kto sobie o mnie pomyśli(dlatego bardzo nie lubię pozerów, ludzi zmanierowanych). Podczas rozmów z różnymi ludźmi( w tym nowo poznanymi), nie lubię gadać o pierdołach. Lubię jak jest konkretny temat i doprowadzić do jakiejś gęstszej dyskusji/rozkminy. Jestem stosunkowo energiczny, gdy wiem gdzie zmierzam, lecz nie lubię podejmować większych decyzji.
Tyle wystarczy? Nigdy aż tak się nie zagłębiałem w swoje relacje z innymi, by zrobić swój opis a la opisy poszczególnych typów.
Chętnie odpowiem na wszelkie ewentualne pytania, jeśli ktoś będzie skory do pomocy ;)

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kim jesteś?

#981 Post autor: 999Przemek » niedziela, 20 kwietnia 2014, 19:22

Masz nieco podobne do mnie cechy. Wg mnie jesteś 7 z prawdopodobnym skrzydłem 6, instynkt dominujący sx z prawdopodobnie drugim so, ambiwertyk. Bardzo podobny do mnie jesteś, połączenie z 5 i instynkt sx, takze ambiwertyzm daje nam takie skłonności do analizowania, czasami zbyt głębokiego. Mozna powiedziec, że jesteśmy podobni do 4w3, bo ten sx daje nam tą emocjonalność bliską czwórkowej. Czesto sie spotykalo takie dziwadła, np. kiedyś ja, określaliśmy się jako 7w4 :p
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

pietro
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 10:51

Re: Kim jesteś?

#982 Post autor: pietro » niedziela, 20 kwietnia 2014, 19:35

Dzięki. Niby wszystko się zgadza, ale muszę jeszcze trochę siebie przeanalizować, gdyż dużo mam tych cech 4. Dodatkowo Siódemkowe sx się w gruncie rzeczy zgadza poza tą charyzmą(w sumie w kontaktach z kobietami z ''mojej ligi'' jestem bardzo pewny siebie, lecz nie określiłbym się mianem osoby charyzmatycznej).
Tak czy siak dziękuję, trafne spostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Kim jesteś?

#983 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 00:07

Po pierwsze, proszę nie pisz ścian tekstu. O wiele składniej to wygląda i przyjemniej się czyta gdy podzielisz na paragrafy.

Po drugie, proponuję w pierwszej kolejności zapoznać się z teorią, a konkretniej z ośrodkami - działania, emocji, intelektu http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2703 Zasadnicza różnica pomiędzy 4 a 7 polega na podejściu do emocji - 4 przeżywa, celebruje swoje emocje, pozytywne jak i negatywne - jej podstawowym ośrodkiem jest ośrodek emocji; 7 za wszelką cenę unika negatywnych emocji, woli się zamknąć na swoje wnętrze - ignoruje ośrodek emocji.

Opisy są przydatne, ale nie dają gwarancji. Pewne cechy rzeczywiście przejawiają się u pewnych typów częściej niż u innych, ale częściej nie znaczy zawsze. Gwarancję daje rozpoznanie swoich motywacji, o ile prawidłowo je rozpoznasz. Nie spiesz się, mnie poprawne wytypowanie siebie zajęło 6 lat :D

pietro
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 10:51

Re: Kim jesteś?

#984 Post autor: pietro » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 00:44

Dzięki, pewnie mi nie krócej się zejdzie ;)
Po zapoznaniu się z teorią i krótką analizą dalej w sumie jestem rozbity(serce a umysł) pomiędzy 7, a 4. 4w3, a 7w6.
Z kolei jestem otwarty na swoje emocje i często traktuję smutek jako coś w gruncie rzeczy pozytywnego(człowiek wtedy trochę szerzej patrzy na niektóre rzeczy + muzyka lepiej wchodzi :P ).

Zapoznałem się też z instynktami i w sumie wszelki opisy so/sx całkiem nieźle do mnie pasują (zwłaszcza z 7). Co prawda fakt, że mam kompletnie gdzieś co większość ludzi o mnie pomyśli trochę się z tym kłóci(no, ale mam te momenty gdzie lubię być ''gwiazdą'').

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Kim jesteś?

#985 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 12:12

pietro pisze:Z kolei jestem otwarty na swoje emocje i często traktuję smutek jako coś w gruncie rzeczy pozytywnego(człowiek wtedy trochę szerzej patrzy na niektóre rzeczy + muzyka lepiej wchodzi :P ).
To wystarczy ^^ Nie jesteś 7.
Instynktami się nie przejmuj.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kim jesteś?

#986 Post autor: Ninque » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 12:38

ale może poszperaj np w podpisie boogiego jest taki dziwny link i tam w opisach poziomów zdrowia są podstawowe lęki

albo poczytaj bardziej rozbudowane opisy innych typów np 6, które znajdziesz w odpowiednich wątkach na forum ;)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ryuuco
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 19:44
Enneatyp: Lojalista

Re: Kim jesteś?

#987 Post autor: Ryuuco » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 18:44

Witam. Jeśli chodzi o mnie to 4w3. Bardzo dużo opisów zgadza się. Momentami czuję się jakby ktoś przedstawiał moją psychoanalizę :shock: Mimo to widzę u siebie też pewne elementy 9w1 jak choćby problemy w podejmowaniu decyzji czy wrażliwość na krytykę. Staram się nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę, raczej wszystko wcześniej planuję, np. naukę czy rozkład dnia, ale w momencie, gdy przyjdzie mi zorganizować wizytę albo przyjęcie, umyka mi wiele istotnych szczegółów. Wahania nastroju, depresja, odmienne zachowania w różnych sytuacjach to typowe cechy 4w3. Krytykuję się za mój wygląd, błędy z przeszłości, często je rozpamiętuję i sobie gdybam. Pomimo tego że w większej mierze (jak myślę) jestem czwórką, to nie odczuwam jakiegoś przywiązania do sztuki. Lubię malować, słuchać muzyki, doceniam artyzm, ale nie jestem żadną artystką, nie uważam się za jakoś bardzo wrażliwą na tym punkcie. Wolę usiąść, coś przeanalizować. Lubię krzyżówki, łamigłówki, seriale kryminalne. Jakby się zastanowić to serial niby jest jakimś przejawem artyzmu, ale...
Czwórki chyba nie za bardzo nadają się na policjantów, co? :)
Chciałabym robić to, co lubię, ale nic na siłę. Pesymistyczne wizje sprawiają, że wszystko widzę w ciemnych barwach. Trzeba pracować na swoimi huśtawkami :(
6w5, sp/so
LSI

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Kim jesteś?

#988 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:51

Witaj na tym forum szaleńców ( tak, to o tobie p., d. itd).

Awatar użytkownika
TalkingRadiohead
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 20:36
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Kim jesteś?

#989 Post autor: TalkingRadiohead » czwartek, 15 maja 2014, 20:39

Jestem nową siódemką na forum :D
Od kilku lat -> 7w8.
Witam wszystkich :)
7w8. Wings: 2 | 5 | 8

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Kim jesteś?

#990 Post autor: Irranea » czwartek, 15 maja 2014, 21:21

Cześć nowa siódemko. :)

ODPOWIEDZ