Wolisz miec w domu kota czy psa?

Dyskusje na temat typu 5

Jakie zwierze byloby fajnie trzymac w domu lub jakie juz masz za przyjaciela?

Preferuje kota od psa
79
56%
Mam kota na punkcie psow! Kolejny kociak nie wchodzilby w gre
22
16%
Obydwoje sa milusi. Mrrrr...
24
17%
Nie chcialbym miec zadnego domowego zwierzecia. Wrrr...
16
11%
 
Liczba głosów: 141

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mido
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Lublin

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#166 Post autor: Mido » czwartek, 7 sierpnia 2014, 12:42

Ninque pisze: Kota trzeba nauczyc korzystac z kuwety (one sie nie rodza z ta umiejetnoscia)
Też tak sądziłem, aż się zdziwiłem, że to nieprawda.
Od niedawna mam w domu dwa nowe koty, mają ze 2 miesiące. Nikt ich nie uczył załatwiania się do kuwety. Postawiliśmy w domu po jednej na każdym piętrze i odrazu załapały. Pewnie dlatego, że kot nie nasra gdzieś, gdzie nie może tego zakopać, bo to jest dla niego niekomfortowe, przynajmniej zawsze miałem takie wrażenie. Nie wiem, jak to jest z psami.


[5w6]
[sp/sx]
[ISTJ]
[LII]

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#167 Post autor: Cotta » czwartek, 7 sierpnia 2014, 13:02

Jeżeli kocię pierwsze tygodnie życia spędza z mamą w miejscu, gdzie koty korzystają z kuwety, to kocia mamcia go nauczy korzystać z kuwety.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Mido
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Lublin

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#168 Post autor: Mido » czwartek, 7 sierpnia 2014, 13:07

Jeśli osoba, od której wziąłem te koty nie kłamała, to nic takiego nie miało miejsca. Nie widzę powodu, aby miała kłamać.
[5w6]
[sp/sx]
[ISTJ]
[LII]

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#169 Post autor: Cotta » czwartek, 7 sierpnia 2014, 13:30

No to masz bystre sierściuszki. :D
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#170 Post autor: Snufkin » czwartek, 7 sierpnia 2014, 16:57

Wiatr1000 pisze:Psy :

MUSISZ z nim wyjść rano na spacer i kupę
MUSISZ się z nim bawić
MUSISZ go uczyć aportowania i zachowania
MUSISZ go kąpać gdy się ubrudzi

ON MUSI zajmować twój drogocenny czas
ON MUSI wtryniać się swoją osobą do twojego świata

Koty:
Nie MUSISZ go wyprowadzać sam sobie pójdzie
Nie MUSISZ się z nim bawić ręcz sam sobie znajdzie zabawkę i cię rozśmieszy
Nie MUSISZ go niczego uczyć sam się nauczy (drzwi np otwierać)
Nie MUSISZ go kąpać bo sam się myje

ON nie MUSI ci zajmować całego czasu, jak ma ochotę i tylko wtedy i jak TY masz ochotę
ON nie wtrynia się w twoje życie i w TY jego

SYMBIOZA dla 5 i introwertyków bez względu na płeć :P
Wiatr Ty faktycznie nie szukaj nawet dziewczyny. Skoro pies to taki wielki problem dla Ciebie.
Ja się raczej martwię, że jak zostanę całkiem sam a np. zachoruję to nie będę miał z kim psa zostawić.
No ale ogólnie zdyscyplinowany pies to prawdziwy skarb. Kota w sumie też mógłbym mieć i najlepiej żeby się lubił z psem. Inne domowe zwierzęta odbieram niestety jako głupie maskotki (no chyba żebym miał swój dom z ogrodem, to bym pomyślał też nad innymi stworzeniami).
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#171 Post autor: Wiatr1000 » piątek, 8 sierpnia 2014, 18:20

Snufkin przeczytaj pod kątem 5 i cech 5 jakie zwierzę najlepiej pasuje do nas pod względem nie nachalności? Dostrzegacie tylko moje marudzenie.
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#172 Post autor: And » sobota, 9 sierpnia 2014, 01:06

Miałem w swoim życiu do czynienia z kilkoma kotami, niektóre z nich były wolno żyjące od urodzenia, zanim trafiły do człowieka i jakimś dziwnym trafem żadnemu z nich nie przyszło nigdy do głowy załatwić się gdzie indziej, niż do kuwety i żadnego nie trzeba było do tego przyuczać.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#173 Post autor: Ninque » sobota, 9 sierpnia 2014, 09:50

No to nie wiem co z kotem mojej babci jest nie tak bo kiedys zalatwial sie do kuwety a teraz wszedzie xD nawet zdarzylo mu sie w bucie zostawic plapke

Wietrze pomysl chwile realistycznie, jak Piątki mówią ze chcialyby psa i odpowiadlaby im pies to czemu upierasz sie ze do cech Piatki najbadziej pasuje kot? Czemu chcesz wciskac Piatkom co ma im pasowac? A co jak jakas piatka potrzebuje czegos innego niz myslisz? Jak Piatka nie chce np zyc obok zwierza tylko potrzebuje czegos co ja uobecni (co byloby bardzo przydatne jesli chodzi o rozwoj)??
Kazdy jest inny i nie ma tak ze wszystkie piatki sa takie a nie inne i potrzebuja tego a nie tamtego. Maja tylko podobne motywacje i lęki ale inaczej moze sie to przejawiac i inne troche potrzeby generowac. Nie ma co uogolnjac na wszystkich przedstawicieli typu jakis pobocznych wnioskow
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#174 Post autor: Irranea » sobota, 9 sierpnia 2014, 10:26

Ninque pisze: Kazdy jest inny i nie ma tak ze wszystkie piatki sa takie a nie inne i potrzebuja tego a nie tamtego. Maja tylko podobne motywacje i lęki ale inaczej moze sie to przejawiac i inne troche potrzeby generowac. Nie ma co uogolnjac na wszystkich przedstawicieli typu jakis pobocznych wnioskow
+1
Do tego zwierzaki też bywają różne. Koty też, nie ma co uogólniać. Są takie, które faktycznie mają wyjebane na człowieka, byle tylko nakarmił i posprzątał kuwetę. Ale, np. kot moich znajomych potrafił miauczeć dopóki nie wzięło się go na ręce, oni byli już przyzwyczajeni, ale ja już po 5 minutach też zaczynałam miauczeć, żeby wzięli tego cholernego kota na ręce (:D). Kot innych moich znajomych wskoczył na stół i zwinął nam nasz obiad (surową pierś kurczaka) i zaszył się z nią pod łóżkiem. U jeszcze innych znajomych kot zamiast drapaka, wolał się wyżywać na ich skórzanej sofie. Jeśli to jest nienachalne życie obok siebie, to ja nie wiem czym jest wtrącanie swoich 3 groszy przez futrzaka. :D

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#175 Post autor: Cotta » sobota, 9 sierpnia 2014, 11:12

Mój kot też jest z tych namolnie gramolących się na kolana i miauczących, żeby się pomiziać, pobawić, podzielić się swoim obiadem, posprzątać kuwetę (jest tak przyzwyczajona, że mi melduje, że zaraz będzie się kuwecić i muszę z nią iść). Ale sama ją tak rozpieściłam, bo lubię rozpieszczać mojego kota.
No to nie wiem co z kotem mojej babci jest nie tak bo kiedys zalatwial sie do kuwety a teraz wszedzie xD nawet zdarzylo mu sie w bucie zostawic plapke
Możliwe przyczyny:
- problemy ze zdrowiem (załatwianiu się towarzyszy ból i kuweta zaczyna być kojarzona z tym bólem, więc kot zaczyna jej unikać),
- potrzeba podkreślania swojego prawa do terenu (jeżeli kotu się dużo zabrania - tu nie wolno, tam nie wolno - może zacząć walczyć o teren poprzez jego znaczenie),
- babcia zrobiła remont lub zmieniła w istotny sposób wygląd pomieszczenia, np. przestawiając meble i kot się poczuł zdezorientowany / odebrał to jako zamach na jego przestrzeń (mój tak na szczęście nie reaguje, ale kotka cioci po remoncie też zaczęła się tak zachowywać).
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Jedno z moich ja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 21:26

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#176 Post autor: Jedno z moich ja » sobota, 9 sierpnia 2014, 11:44

Mam w domu i psa, i kota. Pies to okropna suka i nachalna manipulantka, która na starość jest zazdrosna o wszystko. Myśli, że wszystko da się załatwić żałosnym i irytującym szczekaniem. Kot jest przynajmniej szczery (jakkolwiek by to nie zabrzmiało) i bardziej niezależny, toteż jego wolę. Może mnie wiele razy pogryzł i podrapał, ale tylko dlatego, żeby dać mi do zrozumienia, że chce iść spać albo nie ma ochoty się bawić. Zresztą nie dochodziłoby do tego, gdybym go nie prowokował.

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#177 Post autor: jakocianka » czwartek, 4 września 2014, 20:05

Na miłość kota trzeba sobie zasłużyć, więc bardziej się z niej człowiek cieszy. Kot stawia się sam na równym poziomie z nami (jak nie wyższym), a nie jest samowolną wycieraczką do obuwia jak pies. Dlatego bardziej przypomina człowieka i ma się czasem iluzję, że to prawdziwa osoba. Z tego względu fajnie się z kotem przyjaźnić.
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#178 Post autor: Wiatr1000 » sobota, 6 września 2014, 16:16

jakocianka pisze:Na miłość kota trzeba sobie zasłużyć, więc bardziej się z niej człowiek cieszy. Kot stawia się sam na równym poziomie z nami (jak nie wyższym), a nie jest samowolną wycieraczką do obuwia jak pies. Dlatego bardziej przypomina człowieka i ma się czasem iluzję, że to prawdziwa osoba. Z tego względu fajnie się z kotem przyjaźnić.
Jakbym siebie słyszał w głowie :D

Za tą niezależność i indywidualność jest jak człowiek oraz nie wchodzenie komuś na głowię jest jak 5 :mrgreen:

Oraz ta gracja tego ciała gdy chodzi :oops: ta subtelność ruchów.. :oops: Nawet w nosku kocim można się zakochać ;) Pieski mniej mi się podobały :P
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#179 Post autor: winterbreak » sobota, 6 września 2014, 20:16

Mój kot to jest 100% introwertyka. Dobrze czuje się sam oraz w otoczeniu osób, które dobrze zna. Ale niech pojawi się ktoś obcy - od razu się stresuje (nie mówiąc o grupie osób - wpada w panikę). Podobnie, gdy jedzie na wycieczkę do weterynarza - bardzo źle znosi znajdowanie się poza swoim środowiskiem, już w samochodzie robi się "chory", trzęsie się ze strachu i miauczy płaczliwie.

Awatar użytkownika
letchku
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2014, 17:42
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#180 Post autor: letchku » niedziela, 7 września 2014, 17:31

Wolę psy. Odkąd mam psa, nie wyobrażam sobie, że mogłabym żyć bez niego. Jest dla mnie niestrudzonym towarzyszem samotnych wypraw, milczącym kompanem w podziwianiu piękna świata. Nie oceniającym, kochającym, porozumiewającym się w tak niemęczący sposób, spoglądając wielkimi, ciemnymi oczami, z których można tyle odczytać. Nigdy nie mogę się tak zrelaksować, jak wtedy gdy siedzę razem z nim nad rzeką, wsłuchując się w szum wody i gładzę jego ciepłe, miękkie futro.
Zdecydowanie pies.
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

ODPOWIEDZ