Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#271 Post autor: boogi » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 18:06

A czy na postawy erotyczne nie ma przypadkiem wpływu tylko i wyłącznie element w pierwszej funkcji? (Np. Te u LSE?) Drugi, z tego co kojarzę, nie ma żadnego znaczenia dla postaw erotycznych.


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#272 Post autor: duplo » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 19:02

boogi pisze:A czy na postawy erotyczne nie ma przypadkiem wpływu tylko i wyłącznie element w pierwszej funkcji? (Np. Te u LSE?) Drugi, z tego co kojarzę, nie ma żadnego znaczenia dla postaw erotycznych.
Hmm :scratch:
Socjonika pisze:Postawa agresywna: Styl romansu jest zdefiniowany przez Se, które jest statyczne, irracjonalne i ekstrawertyczne.
Mam Se2, więc nie tylko i wyłącznie przez pierwszą funkcję. Chyba, że dotyczy to tylko powyższych opisów.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#273 Post autor: Litowojonow » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 20:51

Trójkąty / koła w bloku ego mają wpływ, tzn. 1. lub 2. funkcja, zależnie jak tam komu wypadnie
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#274 Post autor: Ninque » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 21:38

Litowojonow pisze:Trójkąty / koła w bloku ego mają wpływ, tzn. 1. lub 2. funkcja, zależnie jak tam komu wypadnie
caly czas chyba rozkmiamy owego snufowego linka http://forum.socjonika.pl/viewtopic.php?f=20&t=2408

a poza tym jak tam z zakładami odnośnie logowania sie an forum/nauki?? :D
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#275 Post autor: Irranea » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 21:54

Ninque pisze: caly czas chyba rozkmiamy owego snufowego linka http://forum.socjonika.pl/viewtopic.php?f=20&t=2408
Jeśli dalej rozkminiamy Snufowego linka, to ja bym się zgodziła z boogim, z tego względu, że mi własnie bardziej pasuje samo Ti, niż Ti sparowane z Se.

A co powiecie na to:
Spoiler:
Komuś się zgadza? ktoś za, ktoś przeciw?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#276 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 22:03

Jakby ktoś to ładnie przetłumaczył to może bym się zgodził bo nie jestem pewien sensu poszczególnych zdań. Ale tak na oko jestem za. No niech ktoś ładnie przetłumaczy pierwsze dwa opisy..
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#277 Post autor: Litowojonow » wtorek, 16 grudnia 2014, 02:41

Hmm, no tak, pewnie chodziło wam o Snufowy.
Ninque pisze:a poza tym jak tam z zakładami odnośnie logowania sie an forum/nauki??
Zakłady miały być o 20:55, post jest z 20:51. Mogłem przyjmować, obstawiłbym przeciwko sobie i bym przegrał.

Ujęcie od Irki też całkiem ciekawe, ogólnie mi pasuje. Nie jestem tylko do końca pewien o co chodzi w drugiej połowie ostatniego zdania przy childlikach. No i mogliby sobie darować te "paternal/maternal tendencies" współpracujące z "childlike" typami, spokojnie obeszło by się bez określeń nawiązujących do jakiejś wyimaginowanej relacji rodzic-dziecko <foch>
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#278 Post autor: Ninque » wtorek, 16 grudnia 2014, 06:54

mi pasuje students :P
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#279 Post autor: Basket Case » środa, 17 grudnia 2014, 12:08

Źródło pisze:Conquerors: SLE (ESTp) LSI (ISTj)

These are assertive types who do not flinch at their own sexuality. They will express their own desire without reservation. They are won over by direct shows of submission (only after feeling that they have earned it). He will be insulted if his romantic interest gives him his title without question, and bored if the fight is too easily won. He, like the Pseudo-Aggressor and the Challenger, is questing to find his equal. Someone he can play his almost sadistic games with without "breaking."

Teachers: LSE (ESTj) SLI (ISTp)

If I were to describe this type's approach to love, it would be "serious." He approaches his love interest almost with the intention to "teach." This can quite possibly rub the object of his affection in the wrong way, possibly interpreted as condescension. Like the childlike type, he may tend to live "outside sexuality" and may have to intellectualize it in order to be comfortable. He is looking for a worthy pupil.
:shock: :shock: :shock:

Męskie zaimki osobowe występują tylko w tych dwóch przypadkach (w innych użyty jest neutralny: they, lub this type). Klub ST jest identyfikowany z płcią męską? Poważnie? <idzie zapuścić wąsy>

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#280 Post autor: boogi » środa, 17 grudnia 2014, 21:05

boogi pisze:A czy na postawy erotyczne nie ma przypadkiem wpływu tylko i wyłącznie element w pierwszej funkcji? (Np. Te u LSE?) Drugi, z tego co kojarzę, nie ma żadnego znaczenia dla postaw erotycznych.
Wiedziałem, że gdzieś dzwonią. Teraz wiem, gdzie. Otóż, wedle strony socjonika.pl to nie element w pierwszej funkcji, tylko elementy irracjonalne: Ne, Ni, Se, Si odpowiadają za postawę erotyczną. (zaś Fe, Fi, Te, Ti nie mają z nią związku). Informacje z tzw. "linku Snufkina" widać starają się rozbudować tę podstawową teorię. Do mnie to rozbudowane nie przemówiło.

@Basket: jesteś z Delty, zapuść brodę a nie wąsy (przypominam link Kapara do teledysku "Beard")
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#281 Post autor: jakocianka » piątek, 19 grudnia 2014, 18:47

Wychodzi, że jestem Uległa, chociaż ostatnie o czym marzę to cudza kontrola :?
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#282 Post autor: Snufkin » sobota, 20 grudnia 2014, 07:32

jakocianka pisze:Wychodzi, że jestem Uległa, chociaż ostatnie o czym marzę to cudza kontrola :?
Zwracaj uwagę na znaczenie słów których używasz. Kobieta uległa w znaczeniu socjonicznym to niekoniecznie ta stereotypowa niedowartościowana idiotka będąca na każde kiwnięcie samca znana nam z praktyki życia ;) To samo odnośnie kontroli nie wiem skąd wzięłaś to określenie ale mi akurat w tym kontekście też nie za bardzo pasuje. Pojęcie kontroli zastąpiłbym słowem uwaga w znaczeniu <silna koncentracja skupiająca się najczęściej na jakimś przedmiocie lub zjawisku, sprawie> i jak widać od razu brzmi lepiej :thumbup:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#283 Post autor: Cotta » sobota, 20 grudnia 2014, 22:12

Ad. Childlike:
Zgadza się to: "seem to exist outside their own sexuality. Sex is to be metabolized psychologically for them in an almost roundabout way - as an emotional entity".
Nie zgadza się to: "or possibly even an intellectual exercise". Nie mam intelektualnego podejścia do seksu. Właściwie to nawet nie wiem, co by ono miało oznaczać i tam robić. Myślenie w takich chwilach mnie odciąga od doznań emocjonalno-zmysłowych i nie jest dobrze, kiedy się włącza.
Nie do końca rozumiem: "they are looking for someone who will deal with (and protect) their quirks" - poza zamiłowaniem do puchatych, kolorowych skarpetek, nie mam jakichś specjalnych seksualnych "quirks", które trzeba chronić. A co do samych puchatych skarpetek, to raczej nie oczekuję, że partner będzie je chronić. Wystarczy, że mu nie będą przeszkadzać. ;p

Ad. Caregivers:
Zgadzam się z Litwoojczyznomoja, że określenie "paternal/maternal tendencies" jest trochę chybione. Może nasuwać skojarzenia nie tyle z opiekuńczością, co z protekcyjnością, a SF-ów z alfy nie odbieram jako protekcjonalnych. Określenie "insincerity" też sobie mogli odpuścić. Akurat niechęć do powodowania przykrych uczuć u innych jest u SF-afików szczera. A z tym "often lend a sympathetic ear" też różnie bywa, bo alfiątka są znane ze skakania z tematu na temat - na socjo właśnie na umiejętności słuchania u alfików narzekają najbardziej (w temacie "za co alfa nie dostanie ciasteczek"). Imho lepszymi słuchawkami są NF-y (i betowe i deltowe).

Myślę, że autor nieszczególnie czai alfę, szczególnie SF-y.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#284 Post autor: chokureika » poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:37

Ni w ego czasem potrafi uprzykrzyć życie. Z opisu postawy uległej, który pasuje do mnie rewelacyjnie:
  • - skłonni do popadania wątpliwości na temat intensywności własnego zainteresowania inną osobą
    ale czy to TEN? ale czy na pewno?

    - nie zawsze pewni, czy ujawnić swoje zainteresowanie
    czy przypadkiem nie będę zbyt nachalna?

    - skłonni skupiać uwagę na tym, czy druga osoba odwzajemni zainteresowanie

    - skłonni powątpiewać w to, czy dana osoba utrzyma stałe zainteresowanie w miarę upływu czasu
    a jak mu się znudzę? jak znajdzie inną? jak już mu będzie wszystko jedno, bo popadniemy w rutynę? teraz tylko czekać na to, kiedy...

    - wolą partnerów, którzy wywołują w nich pewien rodzaj respektu przez władzę, siłę fizyczna i sposób bycia :roll:
    Spoiler:
    - doceniają poczucie siłowej gry, gdy wchodzi w interakcję z takimi partnerami; akceptują delikatną „przewagę” partnera, bez rzeczywistego poddawania się mu
    "kochanie, jestem tylko kobietą"

IEI ciągle pełne niepewności :roll: Zastanawiam się czy inni Ni-egowcy też odczuwają to tak samo mocno przy budowaniu nowej relacji.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

ODPOWIEDZ