Kim jesteś?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jakim znakiem jesteś ?

Perfekcjonista
7
3%
Dawca
4
2%
Zdobywca
5
2%
Indywidualista
53
26%
Obserwator
62
31%
Lojalista
23
11%
Entuzjasta
15
7%
Szef
13
6%
Rozjemca
20
10%
 
Liczba głosów: 202

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Kim jesteś?

#1006 Post autor: Kapar » wtorek, 25 listopada 2014, 02:45

Wg prawa administrator forum może przekazać dalej twoje info organom władzy ale poza tym to to forum jest nawet wyjęte spod "googlowania", więc treści w nim zawarte nie znajdują się w wyszukiwarkach - tyle jeśli chodzi o przestrzeganie prywatności. A poza tym: witamy!


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

arekdymek
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 29 listopada 2014, 20:23

Re: Kim jesteś?

#1007 Post autor: arekdymek » sobota, 29 listopada 2014, 20:27

Lubię o sobie myśleć jako o Zdobywcy, ale wiem, ze nie do końca jest to prawda ;)

Awatar użytkownika
kajzerka
Posty: 95
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 18:17

Re: Kim jesteś?

#1008 Post autor: kajzerka » niedziela, 15 lutego 2015, 12:14

Nie umiem robić testów. ;<
Nigdy nie zrobiłam poprawnie żadnego testu.
Z testów zawsze mi wychodzi 5.
Chyba zbyt sympatyzuję z tym numerkiem.
Kiedyś, gdy byłam pijana, wyszło mi 8 (ale to się nie liczy).
Nigdy mi nie wyszło 4 ani 2.
Coś świta w mojej pamięci, że raz wyszło mi 1, ale czytałam, że 6w5 czasem leci w tę stronę.

Prosty dowód na to, że nie umiem robić testów: dawno dawno temu zrobiłam test pt."Czy jesteś lubianą osobą?" i wyszła mi maksymalna ilość punktów!
WOW. Teoretycznie powinnam być bardzo lubiana. Tzn. wiem co robić by być lubianą, ale jakoś nie umiem tej teoretycznej wiedzy przełożyć na praktykę, bo lubiana się nie czuję. Pamiętam jedno pytanie: "Czy jesteś zawsze szczera?". Odpowiedziałam, że tak. Ale albo ja inaczej rozumiem szczerość niż twórca testu, albo ten twórca był hipokrytą. Ludzie naprawdę nie lubią szczerości i szczerych ludzi, wolą karmić się kłamstwami.
Nie chcą wiedzieć, jak coś wygląda z innej perspektywy, że może lepiej, ale za to trudniej.
Za szczerość dostaje się po łbie.
Czasami mam wrażenie, że trzeba udawać, by być lubianym.
Nie każdemu to zgrabnie wychodzi. Znaleźć balans pomiędzy tym czego oczekują inni, a tym co chciałoby się pokazać bywa naprawdę trudne.

No, ale mniejsza z tym (bez wycieczek osobistych).

Uważam, że testy są stereotypowe.
Nieraz mi brakuje takiego wypośrodkowania w rodzaju "to zależy od sytuacji". W enneagramowym teście co prawda można zaznaczyć kropeczkę w aż pieciu miejscach, ale odpowiedzi gotowe są już tylko dwie. A przecież wcale tak nie jest, że Czwórka zawsze pójdzie w jedną stronę, a Szóstka w drugą i po tym je można odróżnić! Naprawdę, testy są głupie i co więcej, chyba nie da rady skonstruować sensownego teściska, bo zawsze to się tak skończy. Bo jeśliby z kolei zaznaczyć za dużo odpowiedzi wypośrodkowanych (znając siebie to pewnie tak bym zaznaczyła) to wyjdzie zła odpowiedź lub zupełnie nic...

Fajnie jeśli komuś wychodzi numerek zgodnie z testem. Pozdrawiam.

Czasami przy robieniu testów zastanawiam się nie nad sobą, a nad tym co autor miał na myśli: w jaki to labirynt chciał mnie wepchnąć i jak mam się wydostać z niego by nie napotkać później Minotaura (błąd w wyniku)?

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Kim jesteś?

#1009 Post autor: Yarpen_Zigrin » niedziela, 15 lutego 2015, 21:44

Mówiłem już, że nie jesteś 5?

Jeśli chodzi o wypeśnianie testów to pomyśl, czy przy wypeśnianiu trstu nie kierujesz się podświadomie tym jaka chciałabyś być. Ja tak na początku robiłem i mi wyszło 7w6, przeczytałem: zajebisty typ, to mój ideał. Ale taki nie jestem.
Odpowiadając, na każde pytanie przywołuj sobie sytuację, która może być potwierdzeniem tej odpowiedzi.
Inna rzec, że nawet jeśli odpowiadasz zgodnie z prawdą to możesz mieć podbne zachowania szczególne, inaczej motywowane. Być nietypową dla swojego typu, a test się sprawdza dla przeciętnych.

A tak poza tym to nie zwracaj uwagi na typ, skup się na samoobserwacji i analizie, a do tego poczytaj o motywacjach itp.

Albo pojaw się na jakimś zlocie to Cię zdjagnozujemy

Iam4
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 01:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#1010 Post autor: Iam4 » wtorek, 3 marca 2015, 12:34

"Odpowiadając, na każde pytanie przywołuj sobie sytuację, która może być potwierdzeniem tej odpowiedzi.""

Można przywołać sytuację potwierdzającą każdą odpowiedź, np.

CZY JESTEŚ ODWAŻNY

a) tak (bo pobiłem się z przestępcami)
b) nie (bo uciekałem gdy widziałem jak chcieli ją zgwałcić)

itd. do każdej odpowiedzi da się robić filozofię, więc te testy są gówno warte, bo akurat w danym momencie przyjdzie ci do głowy jedna sytuacja, a zapomnisz o drugiej- przeciwstawnej.

Najlepiej czytać opisy i dopasować do siebie.
Hej, jestem na forum nowy, ale jeśli masz ochotę bądź mogę ci jakoś pomóc to z chęcią z Tobą porozmawiam :) Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Kim jesteś?

#1011 Post autor: Yarpen_Zigrin » wtorek, 3 marca 2015, 13:01

Test ma nakierować. Wypełnienie 36 pytań jest bardziej zachęcające niż przeczytanie 9 długich opisów. Dla tych, którzy po przeczytaniu opisu stwierdzą "to ja" i nic z tym dalej nie zrobią, nie zrobi różnicy czy są 4, czy 7. Ci, którzy się zainteresuję rozwojem i używaniem systemu poznają też inne typy i może się przeklasyfikować.

A co do mojego cytatu i Twojej odpowiedzi. To była podpowiedź jak lepiej, bez plątania się w miarę obiektywnie zrobić test.
Przykładowy proces myślowy: pytanie: czy jesteś odważny, odpowiedzi: tak, nie, nie wiem. Moja odpowiedź: chyba tak, ale czy mam na to jakieś poparcie? Ostatnio pobiłem się z przestępami, kiedy chcieli ją zgwałcić, ale uciekłem kiedy wyjęli noże. Wynik? Jestem odważny, ale w sytuacji stresowej potrafię trzeźwo myśleć i jestem mocno samozacowawczy.
Nie mówię, że test jest dobry, ale ma zalety i udzielam podpowiedzi kiedy ktoś nie umie go wypełnić

Iam4
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 01:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#1012 Post autor: Iam4 » wtorek, 3 marca 2015, 16:39

Ja też zaczynałem od testu i pamiętam, że ze dwa lata temu wyszło mi że jestem perfekcjonistą i się ucieszyłem :) bo ładnie brzmi ;) ale zignorowałem wszystko i potem kolega mi powiedział jeszcze raz o enneagramie i zrobiłem ponownie test. Wyszedł perfekta bodajże, ale zacząłem czytać opis. Trochę się zgadzało, ale zacząłem czytać pierwsze zdania z każdego typu. I przy 4 się zatrzymałem. Zacząłem czytać o sobie ;) tak odkryłem swój typ.

Testy to testy, dla zachęty i zabawy są okej :) ale jak ktoś właśnie chce na serio popracowac nad sobą na ennneagramie to jednak wymaga się by przeczytał któryś z opisów, przeanalizował trochę siebie i wybrał swój. Racja?:)
Hej, jestem na forum nowy, ale jeśli masz ochotę bądź mogę ci jakoś pomóc to z chęcią z Tobą porozmawiam :) Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Kim jesteś?

#1013 Post autor: Yarpen_Zigrin » wtorek, 3 marca 2015, 17:14

Nawet więcej, opisy też nie są najlepsze. Opis mówi o cechach, o efektach motywacji, które u wielu przedstawicieli tego samego typu rzeczywiście są podobe. Ale nie muszą, trafiają się przypadki o innych zachowaniach niż danny enneatyp. Najlepiej się zapoznać z całością; triadami, motywacjami itp

Iam4
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 01:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#1014 Post autor: Iam4 » wtorek, 3 marca 2015, 18:48

Czym są triady? podasz mi jakiegoś linka proszę?
Hej, jestem na forum nowy, ale jeśli masz ochotę bądź mogę ci jakoś pomóc to z chęcią z Tobą porozmawiam :) Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Kim jesteś?

#1015 Post autor: Orest_Reinn » środa, 4 marca 2015, 06:20

http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2703 (ale ten tekst jest akurat dość pogmatwany, nieskładny i nieprzejrzysty)

Zasadniczo chodzi o to, że cały enneagram opiera się na trzech ośrodkach - działania, emocji i intelektu - z których jeden jest dominujący i jeden (czasem ten sam) tłumiony.

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Kim jesteś?

#1016 Post autor: eszpe » piątek, 1 maja 2015, 03:35

Jestem 7ką, albo jest mi tak smutno, że mi aż wesoło.
papa ludki

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kim jesteś?

#1017 Post autor: chokureika » piątek, 1 maja 2015, 08:04

eszpe pisze:Jestem 7ką, albo jest mi tak smutno, że mi aż wesoło.
I o ósemkę mniej :sad2:
Spoiler:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
caramel
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 9 maja 2015, 20:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Kim jesteś?

#1018 Post autor: caramel » sobota, 9 maja 2015, 21:20

fobiczna szóstka, dzień dobry.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kim jesteś?

#1019 Post autor: Ninque » niedziela, 10 maja 2015, 10:23

hej :) nie bój się nas :) :hug:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Kim jesteś?

#1020 Post autor: IstariDreamer » czwartek, 14 maja 2015, 14:05

chokureika pisze:I o ósemkę mniej :sad2:
:jupi:
Spoiler:
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

ODPOWIEDZ