Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#541 Post autor: Irranea » piątek, 27 maja 2016, 16:38

Ta, bo testy zawsze dają prawdziwe wyniki.



Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#542 Post autor: Ninque » piątek, 27 maja 2016, 16:44

testy kłamią :sad2: sad but true

zwłaszcza ten ze strony enneagram.pl
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#543 Post autor: michal5225 » piątek, 27 maja 2016, 16:47

Nie zawsze ale jeżeli komuś wychodzi cały czas to samo, to myślę że to coś może znaczyć...
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#544 Post autor: Molik » piątek, 27 maja 2016, 16:48

Odkąd zaczęłyśmy z bliźniaczą (6w7) normalnie ze sobą rozmawiać - jakieś dziewięć miesięcy - wysłuchuję jej narzekań na drugą siostrę (7w8) i marudzenia drugiej siostry na bliźniaczą. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, bo znam je obie dość dobrze i wiem, że jak znajdą temat, to nie puszczą, dopóki wszystkiego nie powiedzą i nic na to nie skutkuje. Ale czy to nie dziwne, że kłócą się o te same rzeczy (one się wzajemnie nakręcają), choć jedna z nich wyprowadziła się za granicę? Myślałam, że im to minie - w sensie: kiedy przestaną się widywać. A tu niespodzianka - pogorszyło się im.

Zadziwiająca jest siła urazy.


Mnie by nie przeszkadzało, gdyby którakolwiek z osób, które opisywałam na forum pojawiłaby się tu.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#545 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 27 maja 2016, 16:49

Właśnie zrobiłem test, dalej 4w5.
Bez imion i haseł typu "w twojej obecnej sytuacji".

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#546 Post autor: michal5225 » piątek, 27 maja 2016, 16:51

No dobra... myślałem że to było w granicach dobrego smaku... biorąc pod uwagę że jednak się znamy :D

Wiesz, no jeżeli cały czas ci wychodzi 4w5, to czemu masz wątpliwości?
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#547 Post autor: Agon » piątek, 27 maja 2016, 16:51

Molik pisze:Mnie by nie przeszkadzało, gdyby którakolwiek z osób, które opisywałam na forum pojawiłaby się tu.
:thumbup:
Po to jest forum, że każdy może tu wejść i zaglądać. A po przeczytaniu czyiś postów może poprawić się relacja, bo różne brudy zostaną wyjaśnione, albo wyjdzie, że taka relacja nie miała sensu i ulegnie przerwaniu. Plusy i tak i tak 8-)

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#548 Post autor: Irranea » piątek, 27 maja 2016, 16:53

4w5 to najpopularniejszy wynik, zaraz obok jest 5w4. Ale co, jak i dlaczego, już było niejednokrotnie pisane na forum. Lepiej się wziąć za czytanie i samodzielne pewne typowanie niż poleganie tylko na wyniku testu.

Awatar użytkownika
Wloczega4w5
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#549 Post autor: Wloczega4w5 » piątek, 27 maja 2016, 16:55

Ja nie mam wątpliwości, to chokureika je ma :D
Ja rozumiem że to może być częsty wynik, ale od kiedy założyłem tu konto zawsze wychodzi 4w5, raz mi wyszło że 5 chyba.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#550 Post autor: Agon » piątek, 27 maja 2016, 16:59

Wloczega4w5 pisze:Ja rozumiem że to może być częsty wynik, ale od kiedy założyłem tu konto zawsze wychodzi 4w5, raz mi wyszło że 5 chyba.
:facepalm:
Przeczytaj jeszcze raz to, co Irka napisała. Choćbyś robił ten test z milion razy i zawsze by Ci wychodziło 4w5, to bez czytania opisów typów, zastanowienia się nad swoimi lękami, motywacjami i mechanizmami obronnymi, nic to nie da.

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#551 Post autor: Ace » piątek, 27 maja 2016, 17:02

Mi nadal często wychodzi 4w5, w sumie to i tak dobrze, przynajmniej jest stabilnie.
Praktyka pokazuje, że to kwestia kilku odpowiedzi, ale nie zmieniam ich tylko po to, żeby wynik zgodził się z moim oczekiwaniem.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#552 Post autor: michal5225 » piątek, 27 maja 2016, 17:04

Wloczega4w5 pisze: Ja nie mam wątpliwości, to chokureika je ma :D
Ja rozumiem że to może być częsty wynik, ale od kiedy założyłem tu konto zawsze wychodzi 4w5, raz mi wyszło że 5 chyba.
To weźcie wyluzujcie - jak sam nie masz wątpliwości to nie zafiksowujmy się na tak egzystencjonalnych problemach "jestem 4 czy nie jestem, o to jest pytanie..."
Agon pisze:
Molik pisze:Mnie by nie przeszkadzało, gdyby którakolwiek z osób, które opisywałam na forum pojawiłaby się tu.
:thumbup:
Po to jest forum, że każdy może tu wejść i zaglądać. A po przeczytaniu czyiś postów może poprawić się relacja, bo różne brudy zostaną wyjaśnione, albo wyjdzie, że taka relacja nie miała sensu i ulegnie przerwaniu. Plusy i tak i tak 8-)
Wbrew temu co napisał Włuczęga - nie mam zamiaru czytać cudzych postów, moja dziewczyna nie ma tu (póki co) konta, nie wiedziałem kim jest włuczęga - zwyczajnie nie pociąga mnie inwigilowanie mojego brata i nawet po zobaczeniu Homera jakoś mnie to nie zainteresowało.
Może gdyby chodziło o moją dziewczynę... to może bym się skusił na dociekanie czy to ona, czy nie ona i może bym jakieś tam jej posty przeczytał...
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
michal5225
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2015, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#553 Post autor: michal5225 » piątek, 27 maja 2016, 17:06

Agon pisze:
Wloczega4w5 pisze:Ja rozumiem że to może być częsty wynik, ale od kiedy założyłem tu konto zawsze wychodzi 4w5, raz mi wyszło że 5 chyba.
:facepalm:
Przeczytaj jeszcze raz to, co Irka napisała. Choćbyś robił ten test z milion razy i zawsze by Ci wychodziło 4w5, to bez czytania opisów typów, zastanowienia się nad swoimi lękami, motywacjami i mechanizmami obronnymi, nic to nie da.
Tak tylko z drugiej strony są osoby które nie są w stanie przyznać się same przed sobą do różnych cech które stereotypowo postrzegamy jako negatywne - przez to przechodzą przez wszystkie 9 typów, w każdym im coś nie pasuje i wpadają w taką chorą fiksacje "wychodzi mi 8w9 ale to strasznie agresywny typ, ja taki nie jestem i nie wiem kim jestem..."
 ! Wiadomość z: Irranea
Edycja postów nie boli.
Bycie wolnym - to móc nie kłamać.
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
Nie wszystko co się opłaca warto robić. A nie wszystko co warto robić zaraz się opłaca...
0w0 LIES-Se SY/SY/SY

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#554 Post autor: Agon » piątek, 27 maja 2016, 17:08

Ace pisze:Mi nadal często wychodzi 4w5, w sumie to i tak dobrze, przynajmniej jest stabilnie.
Praktyka pokazuje, że to kwestia kilku odpowiedzi, ale nie zmieniam ich tylko po to, żeby wynik zgodził się z moim oczekiwaniem.
Bycie z bety NF może dawać fałszywy wynik 4kowy, tak jak bycie z bety ST może dawać fałszywy wynik 8kowy

I w ogóle dobrze znać enneagram i socjonikę, by móc brać poprawki na pewne rzeczy. A typowanie się tylko po wyniku testu to kupa z kościotrupa.

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#555 Post autor: Ace » piątek, 27 maja 2016, 17:09

michal5225 pisze: Tak tylko z drugiej strony są osoby które nie są w stanie przyznać się same przed sobą do różnych cech które stereotypowo postrzegamy jako negatywne - przez to przechodzą przez wszystkie 9 typów, w każdym im coś nie pasuje i wpadają w taką chorą fiksacje "wychodzi mi 8w9 ale to strasznie agresywny typ, ja taki nie jestem i nie wiem kim jestem..."
Tu wchodzimy na grunt tego co zdarza się częściej - ludzie są bardziej skłonni do uwierzenia w treść opisu niż do zaprzeczenia i zastanawiania się czy są inne pasujące bardziej. Znam osobę, której wyszło 1 w teście, zgadzała się do tego stopnia z opisem, że zaczęła płakać, bo opis wytykał jej gorsze strony. Dałem test 9, zrobił, przeczytał opis - jakie zaskoczenie, tyle rzeczy pasuje!

Edit:
Agon pisze:I w ogóle dobrze znać enneagram i socjonikę, by móc brać poprawki na pewne rzeczy.
A według mnie nie. Wytypowanie się w jednym systemie może błędnie naprowadzać na typ w drugim. Lepiej traktować jeden i drugi system niezależnie, mówiąc o typowaniu nowej osoby. Nie wykluczać głupio od razu iluś typów tylko dlatego, że nie zgadza się to z typem w drugim systemie.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 maja 2016, 17:13 przez Ace, łącznie zmieniany 1 raz.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

ODPOWIEDZ