Pogaduszki przy kawuni - czyli Offtop

Dyskusje na temat typu 9

Czy w poprzednim wcieleniu byłeś/aś wibratorem?

Jestem archetypową prezerwatywą
7
13%
Nadal jestem wibratorem
8
15%
Byłem/am wibratorem muzycznym
2
4%
Pękła mi struna w gitarze :/
7
13%
KANAPKA!
15
28%
Idę spać.
15
28%
 
Liczba głosów: 54

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Truskawkowe_pola
Posty: 57
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2016, 01:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#331 Post autor: Truskawkowe_pola » czwartek, 16 czerwca 2016, 15:56

Eol pisze:Nie mam nic przeciwko wolności słowa ale przykre jest to, że najwięcej ostatnio na tym forum piszą osoby, które mało co wiedzą, mają problemy z kojarzeniem różnych rzeczy, a mimo to wypowiadają się tak jakby system znały od podszewki. I gdy ktoś nowy przyjdzie, czyta te ich wypociny, to tak później ma namieszane w głowie, że w ogóle nic z tego nie rozumie.
To jest takie myślenie w stylu - widzę, że gotująca się woda paruje, a kiedy stoję na mrozie to z moich ust też para leci, więc znaczy to że się we mnie gotuje... :facepalm:

Pff to niby o mnie? Może nie znam systemu od podszewki, ale wiem dość dużo na temat enneagramu, zeby napisać zwykły post. Ten post nie dotyczy informacji na temat typu, tylko ogólnego sądu na ich temat, więc o co CI chodzi?

A co według Ciebie tutaj może mieszać komuś w głowie? Fakt, że złości mnie takie stwierdzenie na głównej? Gdyby było o Twoim typie, pewnie by Cie to ruszyło.

To właśnie miesza ludziom w głowach. bo czytając: "9w8 nie jest intelektualistką" ludzie myślą: Kurcze, a ja ma inteligencje rozwiniętą, więc to mi nie pasuje... Czemu masz problem z tym, że chce to wyjaśnić i upewnić się, że to nie jest regułą?


6w5 (9w8) (4w5)

ISFP

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#332 Post autor: Sayna » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:13

Mi się bardzo podobają opisy 5 i 8

5 jako takie inteligentne i wręcz geniusze, nawet na najniższych PRO, a 8 takie silne i niezależne też nie ważne na jakim PRO. Opisy 9 podobają mi się najmniej, może dlatego że przedstawiają moje własne wady, ale wykluczanie 9 intelektualistów jest trochę nieprzyjemne.

Wydaje mi się, że Einstein był 9, a nie 5. Czytałam nieco o nim i bardzo mi do 9 pasuje. Ciepło, pacyfizm, pewna marzycielskość i pozytywne podejście do życia, to mocno pasowało do 9. No ale był naukowcem i odkrywcą uznanym za geniusza, więc wzięto go za przykład 5. Ciekawi mnie jak sam siebie by wytypował :)

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#333 Post autor: Ael » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:17

Truskawkowe_pola pisze:
Eol pisze:Nie mam nic przeciwko wolności słowa ale przykre jest to, że najwięcej ostatnio na tym forum piszą osoby, które mało co wiedzą, mają problemy z kojarzeniem różnych rzeczy, a mimo to wypowiadają się tak jakby system znały od podszewki. I gdy ktoś nowy przyjdzie, czyta te ich wypociny, to tak później ma namieszane w głowie, że w ogóle nic z tego nie rozumie.
To jest takie myślenie w stylu - widzę, że gotująca się woda paruje, a kiedy stoję na mrozie to z moich ust też para leci, więc znaczy to że się we mnie gotuje... :facepalm:

Pff to niby o mnie? Może nie znam systemu od podszewki, ale wiem dość dużo na temat enneagramu, zeby napisać zwykły post. Ten post nie dotyczy informacji na temat typu, tylko ogólnego sądu na ich temat, więc o co CI chodzi?

A co według Ciebie tutaj może mieszać komuś w głowie? Fakt, że złości mnie takie stwierdzenie na głównej? Gdyby było o Twoim typie, pewnie by Cie to ruszyło.

To właśnie miesza ludziom w głowach. bo czytając: "9w8 nie jest intelektualistką" ludzie myślą: Kurcze, a ja ma inteligencje rozwiniętą, więc to mi nie pasuje... Czemu masz problem z tym, że chce to wyjaśnić i upewnić się, że to nie jest regułą?
Projekcja i paranoja. Gratuluję, jesteś 6. :P

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#334 Post autor: Sayna » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:20

Ael pisze:Projekcja i paranoja. Gratuluję, jesteś 6. :P
Generalizacja. Jak założyła ten temat, to mogła się poczuć zaatakowana po tym co napisał Eol.

Ja sama odniosłam wrażenie, że to się odnosi do mnie, ale raczej przez to nie uznam się za 6 :D

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#335 Post autor: Ael » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:26

Nom, bo Eol pisał o Tobie, Sayna (przynajmniej tak to odebrałam).
Ale Truskawka wzięla do siebie i uruchomiła mechanizmy Szóstkowe :P

Awatar użytkownika
Truskawkowe_pola
Posty: 57
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2016, 01:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#336 Post autor: Truskawkowe_pola » czwartek, 16 czerwca 2016, 16:58

EHmmm...
:D taka tam dezintegracja.
6w5 (9w8) (4w5)

ISFP

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#337 Post autor: Sayna » czwartek, 16 czerwca 2016, 17:23

Eol, jeśli to było do mnie wytłumacz proszę o co chodzi. Możesz na PW lub tutaj jeśli poza mną dotyczyło szerszej grupy osób.

Trochę mnie irytuje takie zachowanie, bo sam nowej użytkowniczce nie pomagasz się typować, a tych którzy próbują pomóc się czepiasz.
Właśnie pokazałeś przykład biernej agresji typu, który nie jest 9.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#338 Post autor: Sayna » czwartek, 16 czerwca 2016, 21:01

1) 8, 9 i 1 są z triady gniewu, a gniew to reakcja związana często z niezrozumieniem. Jeśli nie rozumiemy czyiś postępowań, motywacji i zachowań, a widzimy że coś jest nie tak, to się gniewamy. Pełne zrozumienie świata i ludzi prowadzi do autentycznego braku gniewu. Podobnie jest z innymi emocjami jak wstyd i strach, ale to gniew najczęściej wynika z nieporozumień.

2) 9 mogą mieć problemy z koncentracją na temacie gdy są na niskich PRO, bo odwlekają wiele spraw, prokrastynują i są rozproszone.

To może mieć jakiś związek z tymi sugestiami, że 9 nie są intelektualistami.

Im więcej rozumiemy, tym mniej w nas gniewu i w efekcie mniej działań podejmujemy. Stajemy się wtedy obserwatorami świata, nie ingerującymi weń. Niczym Budda zatracamy swoje egoistyczne "ja". Dla postronnego człowieka na niższym poziomie poznania to może wyglądać jak utrata woli i rozumu.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#339 Post autor: Eol » piątek, 17 czerwca 2016, 04:30

Widzisz Sayna, o takie właśnie rzeczy mi chodzi.
Sayna pisze:1) 8, 9 i 1 są z triady gniewu, a gniew to reakcja związana często z niezrozumieniem. Jeśli nie rozumiemy czyiś postępowań, motywacji i zachowań, a widzimy że coś jest nie tak, to się gniewamy. Pełne zrozumienie świata i ludzi prowadzi do autentycznego braku gniewu. Podobnie jest z innymi emocjami jak wstyd i strach, ale to gniew najczęściej wynika z nieporozumień.

Motywacją 1, 8 i 9 jest gniew ale nie wynika on z nieporozumień. Motywacje kształtują się w dzieciństwie i są efektem wpływu otoczenia na nas. Najczęściej to rodzice są sprawcami tego jakie motywacje się w nas wytworzą oraz naszych predyspozycji umysłowych. Najczęściej rodzice ale to nie jest reguła. To co tu opisujesz jest nijak powiązane z tymi typami. Moją główną motywacją jest lęk, a też potrafię się wkurzyć z powodu tego, że kogoś źle zrozumiałem.
Sayna pisze: 2) 9 mogą mieć problemy z koncentracją na temacie gdy są na niskich PRO, bo odwlekają wiele spraw, prokrastynują i są rozproszone.
To co piszesz dotyczy także innych typów na niskim PRO. Wyciąganie wniosków na tej podstawie jest błędem i do niczego nie prowadzi.
Wytwarzasz sobie w głowie błędny obraz jakiegoś typu, uznajesz że jest prawdziwy i dzielisz się nim z innymi, a nawet nie próbujesz zweryfikować tego z rzeczywistością.
Sayna pisze:Trochę mnie irytuje takie zachowanie, bo sam nowej użytkowniczce nie pomagasz się typować, a tych którzy próbują pomóc się czepiasz.
Czepiam się, bo wprowadzasz innych w błąd. Ile można Cię korygować i wskazywać Tobie gdzie źle myślisz? To jak gadanie do obrazu.
Co do pomagania, to najpierw samemu trzeba podjąć wysiłek i poczytać posty "starych" użytkowników, takich jak post Anda, który ładnie potrafi ukierunkować poszukiwania i pomaga wykluczyć to co na pewno z nami się nie łączy, a resztę zweryfikować czytając na przykład Opis Dziewiątki autorstwa M. Słowikowskiego, Opisy Dziewiątki (Palmer; Rohr i Ebert), czy opisy PRO 9. Tego nikt nie zrobi za nas, bo tylko my sami się tak na prawdę znamy. Kiedy czegoś się nie rozumie, wtedy można doprecyzować, objaśnić. To co piszesz w swoich postach, to jest obracanie wszystkiego do góry nogami. To strasznie w błąd wprowadza tych, którzy nie wiedzą jeszcze co jest istotne, a co nie i na co powinny przede wszystkim zwracać uwagę.
Sayna pisze:Właśnie pokazałeś przykład biernej agresji typu, który nie jest 9.
To nie był przykład biernej agresji, tylko przykład zniecierpliwienia. Ten temat w ogóle by nie powstał, gdyby ktoś autorki w błąd nie wprowadzał :wink:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#340 Post autor: Irranea » piątek, 17 czerwca 2016, 09:49

Eol pisze: Ten temat w ogóle by nie powstał, gdyby ktoś autorki w błąd nie wprowadzał :wink:
Akurat to nie koniecznie, bo to zdaje się fragment z naszej strony głównej. Aczkolwiek myślę, że byłyby większe szanse na nie powstanie takiego tematu, jakby od początku wpajać nowym zdrowe podejście do enneagramu, bez wartościowania i wywyższania typów nad inne. Bo to właśnie wprowadza w błąd nowych. Wchodzą i widzą, ze ktoś pisze, że 9 mają lepszą konstrukcję myślową do czegoś, albo 9 łatwiej osiągają oświecenie, albo to ogólnie dobry typ i wyrabiają sobie niewłaściwą wizję typu (bo zaczynają widzieć ten typ jako lepszy, więc automatycznie chcą być tym lepszym typem). Nie ma czegoś takiego jak lepszy typ. Każdy tym ma mocne i słabe strony. Typy są równe. To ludzie posiadający dany typ mogą być ponadprzeciętni w czymś, ale to nie znaczy, ze każdy o tym samym typie będzie równie dobry w tej samej rzeczy. Ludzie są różni. Prócz enneatypu posiadają własny zestaw cech, poglądów, umiejętności. Przez to człowiek o typie A nie jest równy innemu człowiekowi o typie A. Typ ten stosuje te same mechanizmy obronne, ma podobne tendencje do pewnych schematów, jednak jako osoba, człowiek, może się różnić na wiele sposobów. I to należy mówić osobom nowym, zamiast wpajać wartościowanie typów.

Sayna, myślę, ze Eol po prostu w końcu się zirytował naprawdę i mu się polar odpalił. Ale wiedz, że zapewne wielu chciało Ci powiedzieć to samo. Na forum, wśród stałych bywalców masz opinię osoby mądralińskiej, wywyższającej się (nie wiem czy taki jest Twój zamiar, no ale tak to ludzie odbierają, dziewiątki również i ja również) i gadającej bzdury na temat teorii enneagramu, i jesteś wrzucona do wora osób z łatką 'nie wiem co mówię, ale i tak się wypowiem'. Ludzie cisną bekę z tego co piszesz. Wielu irytujesz na tyle, że wrzucają Cię do ignorowanych lub przestają czytać posta po paru zdaniach, bo w innym wypadku nie mogliby oderwać ręki od czoła. Na początku jeszcze ludzie starali się korygować, poprawiać, ale jak to Eol napisał, to jak gadanie do obrazu, w końcu nikt nie ma tu anielskiej cierpliwości, co jest oczywiście ze szkodą dla nowych użytkowników, no ale ile można.

PS. Nie myl strachu z lękiem. To nie to samo. Tak samo nie mylimy gniewu ze złością, bo to też co innego.
PS.2. Ktoś tu gdzieś napisał (nie chce mi się szukać), że typy nie używające ośrodka działanie tłumią go. Nie. Tłumi się swój główny ośrodek, a są to typy znajdujące się w centrum triad, tj. 3, 6 i 9. Czyli typ tłumiący ośrodek działanie to tylko typ 9. Pozostałe typy z ostatnim ośrodkiem działania (4 i 5) nie tłumią go lecz przestają używać na pewnych PRO, im niżej, tym większe oderwanie od tego ośrodka.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Pogaduszki przy kawuni - czyli Offtop

#341 Post autor: Eol » piątek, 17 czerwca 2016, 12:02

Irranea pisze:Akurat to nie koniecznie, bo to zdaje się fragment z naszej strony głównej.
W sumie masz racje. Zbyt się rozpędziłem. Niemniej można założyć, tak jak mówisz, że szanse byłyby mniejsze gdyby Truskawka wiedziałaby że jeśli może podpiąć się pod kilka opisów (kilka opisów do niej pasuje), to znaczy że powinna sprawę ugryźć z innej strony.
Na początek poleciłbym dwa niedawne wpisy - Molik oraz Basket Case. W pierwszym fajnie Molik ukierunkowuje Truskawkę gdzie ma patrzeć. Myślę że z tego opisu zachowania jaki Truskawka wrzuciła można by wykluczyć 2 i 4 od razu, natomiast 3 po głębszym zweryfikowaniu ale myślę że i tak pasować nie będzie. To co mnie rzuciło się w oczy to włączenie ośrodka myślenia na początku. To by sugerowało lękowców.
Niemniej profilaktycznie należałoby sprawdzić triade gniewu, zwłaszcza 9.
Teraz ten drugi. W swoim poście Basket świetnie pokazuje jak można zweryfikować swoje podejście i odnieść go do enneatypu który się rozważa.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#342 Post autor: Sayna » sobota, 18 czerwca 2016, 11:04

Eol pisze:Co do pomagania, to najpierw samemu trzeba podjąć wysiłek i poczytać posty "starych" użytkowników, takich jak post Anda, który ładnie potrafi ukierunkować poszukiwania i pomaga wykluczyć to co na pewno z nami się nie łączy, a resztę zweryfikować czytając na przykład Opis Dziewiątki autorstwa M. Słowikowskiego, Opisy Dziewiątki (Palmer; Rohr i Ebert), czy opisy PRO 9. Tego nikt nie zrobi za nas, bo tylko my sami się tak na prawdę znamy. Kiedy czegoś się nie rozumie, wtedy można doprecyzować, objaśnić. To co piszesz w swoich postach, to jest obracanie wszystkiego do góry nogami. To strasznie w błąd wprowadza tych, którzy nie wiedzą jeszcze co jest istotne, a co nie i na co powinny przede wszystkim zwracać uwagę.
Dziękuję za linki. Poczytałam i poważnie się zastanowiłam nad swoim typem.
Irranea pisze:Sayna, myślę, ze Eol po prostu w końcu się zirytował naprawdę i mu się polar odpalił. Ale wiedz, że zapewne wielu chciało Ci powiedzieć to samo. Na forum, wśród stałych bywalców masz opinię osoby mądralińskiej, wywyższającej się (nie wiem czy taki jest Twój zamiar, no ale tak to ludzie odbierają, dziewiątki również i ja również) i gadającej bzdury na temat teorii enneagramu, i jesteś wrzucona do wora osób z łatką 'nie wiem co mówię, ale i tak się wypowiem'. Ludzie cisną bekę z tego co piszesz. Wielu irytujesz na tyle, że wrzucają Cię do ignorowanych lub przestają czytać posta po paru zdaniach, bo w innym wypadku nie mogliby oderwać ręki od czoła. Na początku jeszcze ludzie starali się korygować, poprawiać, ale jak to Eol napisał, to jak gadanie do obrazu, w końcu nikt nie ma tu anielskiej cierpliwości, co jest oczywiście ze szkodą dla nowych użytkowników, no ale ile można.
Haha :D W porządku, aż tak wrażliwa nie jestem, choć mogę sprawiać takie pozory. Jak ktoś chce ze mnie się śmiać, to proszę bardzo :D
6 nie jestem, ani 3. Na akceptacji grupy aż tak bardzo mi nie zależy, ale dziękuję za przybliżenie nastrojów panujących na forum. Czyżbyś ceniła Fi? Brzmisz jak moja koleżanka 6 ESI :)
Irranea pisze:PS. Nie myl strachu z lękiem. To nie to samo. Tak samo nie mylimy gniewu ze złością, bo to też co innego.
PS.2. Ktoś tu gdzieś napisał (nie chce mi się szukać), że typy nie używające ośrodka działanie tłumią go. Nie. Tłumi się swój główny ośrodek, a są to typy znajdujące się w centrum triad, tj. 3, 6 i 9. Czyli typ tłumiący ośrodek działanie to tylko typ 9. Pozostałe typy z ostatnim ośrodkiem działania (4 i 5) nie tłumią go lecz przestają używać na pewnych PRO, im niżej, tym większe oderwanie od tego ośrodka.
Namieszałam z tym oświeceniem 9. Trochę wykorzystałam enneagram by poszukać wzoru do nakreślenia profilu psychologicznego osób radzących sobie z odmiennymi stanami świadomości.

Mogłam się mylić co do swojego enneatypu i socjotypu. Jestem prawdopodobnie 4w5 IEI. Moją główną motywacją nie jest święty spokój, tylko dążenie do czegoś niezwykłego i wiedzy. Nawet opisy 4w5 sugerują, że te typy lubują się w ezoteryce :D

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Pogaduszki przy kawuni - czyli Offtop

#343 Post autor: Irranea » sobota, 18 czerwca 2016, 12:00

Sayna pisze:Czyżbyś ceniła Fi? Brzmisz jak moja koleżanka 6 ESI :)
Nie. Nie mam Fi-ego, a Fi w roli.
carlos na socjoforum pisze:Funkcja roli - można nazwać ją częściowo cenioną. Jest w niej przyzwoicie rozumiany aspekt, z potencjałem do ciągłego doskonalenia się. Stale gromadzi się z niej informację o najkorzystniejszych wzorcach z aspektu. Chętnie pokazuje się kompetencje w tym aspekcie przed nowo poznanymi ludźmi. Dokładanie starań do zadań związanych z tym aspektem uchodzi za ważne i pomocne w sytuacjach społecznych

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Pogaduszki przy kawuni: KONIEC ZE STEREOTYPEM MILEJ 9 xD

#344 Post autor: Ninque » sobota, 18 czerwca 2016, 13:34

Sayna pisze:
Eol pisze:Co do pomagania, to najpierw samemu trzeba podjąć wysiłek i poczytać posty "starych" użytkowników, takich jak post Anda, który ładnie potrafi ukierunkować poszukiwania i pomaga wykluczyć to co na pewno z nami się nie łączy, a resztę zweryfikować czytając na przykład Opis Dziewiątki autorstwa M. Słowikowskiego, Opisy Dziewiątki (Palmer; Rohr i Ebert), czy opisy PRO 9. Tego nikt nie zrobi za nas, bo tylko my sami się tak na prawdę znamy. Kiedy czegoś się nie rozumie, wtedy można doprecyzować, objaśnić. To co piszesz w swoich postach, to jest obracanie wszystkiego do góry nogami. To strasznie w błąd wprowadza tych, którzy nie wiedzą jeszcze co jest istotne, a co nie i na co powinny przede wszystkim zwracać uwagę.
Dziękuję za linki. Poczytałam i poważnie się zastanowiłam nad swoim typem.
SERIO? :shock: :wall: :lol:
► Pokaż Spoiler
Mam jedną małą prośbę, nie pisz postów dopóki nie zapoznasz się z teorią ennearamu. Mam wrażenie ze moją misją na tym forum to wszędzie przeklejac link do indeksu i musiałaś nie czytać moich postów ale wstawie w takim razie TEN który powinnaś przeczytać.

Swoimi teoriami opartymi na szczątkowej wiedzy więcej psujesz niż wnosisz merytorycznego, i teraz nie pozostaje Ci nic innego niż się wstydzić oświeceniowej propagandy Triado Wstydu. Wiesz chociaż czym jest triada wstydu?

Każdy może pisać, od tego jest forum, piszmy. Ale nie róbmy bałaganu, kto ma teraz posprzątać to co próbowałaś wmówić ludziom na 9 forum? a jak nikt się tym nie zajmie to przyjdzie ktoś inny za 2 lata poczyta i zacznie ciągnać.

Wiec masz dwie opcje albo zgłębiaj wiedzę samodzielnie, albo pytaj. Wiecej pokory.
Sayna pisze: 6 nie jestem, ani 3. Na akceptacji grupy aż tak bardzo mi nie zależy, ale dziękuję za przybliżenie nastrojów panujących na forum. Czyżbyś ceniła Fi? Brzmisz jak moja koleżanka 6 ESI :)
Po takim wykazaniu się brakiem wiedzy (brak wiedzy nie jest zły, złe jest uważanie ze sie wie najlepiej i tłumaczenie tego innym), nie potrafię potraktowac poważnie niczego co piszesz.

Wiesz jakie sa motywacje 6? nie umiałaś siebie wytypowac, a koleżankę typujesz?
wiesz na czym polega metabolizm informacyjny ESI?
Sayna pisze: Namieszałam z tym oświeceniem 9. Trochę wykorzystałam enneagram by poszukać wzoru do nakreślenia profilu psychologicznego osób radzących sobie z odmiennymi stanami świadomości.

Mogłam się mylić co do swojego enneatypu i socjotypu. Jestem prawdopodobnie 4w5 IEI. Moją główną motywacją nie jest święty spokój, tylko dążenie do czegoś niezwykłego i wiedzy. Nawet opisy 4w5 sugerują, że te typy lubują się w ezoteryce :D
Ciesze sie, że coś rozumiesz, ale ić i nie grzesz wiecej.
A wiesz jak działa IEI? wiesz co to jest model A? Znowu zaczynasz, niby wiesz ze namieszałaś ale kurde, teraz będziesz mówić jakbyś znała i zbadała te systemu przez lata. To ostatnio popularna tendecja wśród użytkowników tego forum, czas najwyzszy ją zakończyć. Potem sa kwiatki takie jak: NF ubierają sie jak totalne bezguścia, jak się umiesz ubrać musisz być sensorykiem

Wczoraj jeszcze pisałaś ze masz Fi ego a teraz co?
Fi1 natomiast trochę za bardzo moralizują.
Oceniasz Fi zewnątrz :lol: .
<musk na ścianie>
:lol: :lol:

A jeśli mogę spytać; na jakiej podstawie?



I na koniec najwazniejszy post na forum


naucz się go na pamięć, proszę.

PS: Trochę współczuję czwórkom :lol: :lol: :hug:
Ostatnio zmieniony sobota, 18 czerwca 2016, 13:42 przez Ninque, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Pogaduszki przy kawuni: KONIEC ZE STEREOTYPEM MILEJ 9 xD

#345 Post autor: Sayna » sobota, 18 czerwca 2016, 13:41

Ninque pisze:
Sayna pisze:
Eol pisze:Co do pomagania, to najpierw samemu trzeba podjąć wysiłek i poczytać posty "starych" użytkowników, takich jak post Anda, który ładnie potrafi ukierunkować poszukiwania i pomaga wykluczyć to co na pewno z nami się nie łączy, a resztę zweryfikować czytając na przykład Opis Dziewiątki autorstwa M. Słowikowskiego, Opisy Dziewiątki (Palmer; Rohr i Ebert), czy opisy PRO 9. Tego nikt nie zrobi za nas, bo tylko my sami się tak na prawdę znamy. Kiedy czegoś się nie rozumie, wtedy można doprecyzować, objaśnić. To co piszesz w swoich postach, to jest obracanie wszystkiego do góry nogami. To strasznie w błąd wprowadza tych, którzy nie wiedzą jeszcze co jest istotne, a co nie i na co powinny przede wszystkim zwracać uwagę.
Dziękuję za linki. Poczytałam i poważnie się zastanowiłam nad swoim typem.
SERIO? :shock: :wall: :lol:
► Pokaż Spoiler
Mam jedną małą prośbę, nie pisz postów dopóki nie zapoznasz się z teorią ennearamu. Mam wrażenie ze moją misją na tym forum to wszędzie przeklejac link do indeksu i musiałaś nie czytać moich postów ale wstawie w takim razie TEN który powinnaś przeczytać.

Swoimi teoriami opartymi na szczątkowej wiedzy więcej psujesz niż wnosisz merytorycznego, i teraz nie pozostaje Ci nic innego niż się wstydzić oświeceniowej propagandy Triado Wstydu. Wiesz chociaż czym jest triada wstydu?

Każdy może pisać, od tego jest forum, piszmy. Ale nie róbmy bałaganu, kto ma teraz posprzątać to co próbowałaś wmówić ludziom na 9 forum? a jak nikt się tym nie zajmie to przyjdzie ktoś inny za 2 lata poczyta i zacznie ciągnać.

Wiec masz dwie opcje albo zgłębiaj wiedzę samodzielnie, albo pytaj. Wiecej pokory.
Sayna pisze: 6 nie jestem, ani 3. Na akceptacji grupy aż tak bardzo mi nie zależy, ale dziękuję za przybliżenie nastrojów panujących na forum. Czyżbyś ceniła Fi? Brzmisz jak moja koleżanka 6 ESI :)
Po takim wykazaniu się brakiem wiedzy (brak wiedzy nie jest zły, złe jest uważanie ze sie wie najlepiej i tłumaczenie tego innym), nie potrafię potraktowac poważnie niczego co piszesz.

Wiesz jakie sa motywacje 6? nie umiałaś siebie wytypowac, a koleżankę typujesz?
wiesz na czym polega metabolizm informacyjny ESI?
Sayna pisze: Namieszałam z tym oświeceniem 9. Trochę wykorzystałam enneagram by poszukać wzoru do nakreślenia profilu psychologicznego osób radzących sobie z odmiennymi stanami świadomości.

Mogłam się mylić co do swojego enneatypu i socjotypu. Jestem prawdopodobnie 4w5 IEI. Moją główną motywacją nie jest święty spokój, tylko dążenie do czegoś niezwykłego i wiedzy. Nawet opisy 4w5 sugerują, że te typy lubują się w ezoteryce :D
Ciesze sie, że coś rozumiesz, ale ić i nie grzesz wiecej.
A wiesz jak działa IEI? wiesz co to jest model A? Znowu zaczynasz, niby wiesz ze namieszałaś ale kurde, teraz będziesz mówić jakbyś znała i zbadała te systemu przez lata. To ostatnio popularna tendecja wśród użytkowników tego forum, czas najwyzszy ją zakończyć. Potem sa kwiatki takie jak: NF ubierają sie jak totalne bezguścia, jak się umiesz ubrać musisz być sensorykiem

Wczoraj jeszcze pisałaś ze masz Fi ego a teraz co?
Fi1 natomiast trochę za bardzo moralizują.
<musk na ścianie>
:lol: :lol:

I na koniec najwazniejszy post na forum


naucz się go na pamięć, proszę.

PS: Trochę współczuję czwórkom :lol: :lol: :hug:
@Ninque,

Hej spokojnie :D Piszesz takim tonem, jakby ktoś po przeczytaniu moich postów miał co najmniej umrzeć. Każde przemyślenie może być przydatne.
Enneagram to nie religia, tu nie ma dogmatów, a błędne wytypowanie się nie oznacza ognia piekielnego ;)

Ochłoń, bo to aż dziwne że tak emocjonalnie reagujesz. W innym wątku pisałaś, że jesteś bardzo opanowana i podawałaś to za przykład 9. To jak z tym w końcu jest?

Ale dziękuję za przydatne linki :)

ODPOWIEDZ