Związki Czwórek

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Byk
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 25 września 2017, 20:53

Re: dziewczyna

#181 Post autor: Byk » poniedziałek, 25 września 2017, 22:24

wysłałem priw



Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: dziewczyna

#182 Post autor: Ael » poniedziałek, 25 września 2017, 22:38

1. Uwaga techniczna do użytkownika Byk: wiesz, że istnieje możliwość edycji postów, bo z niej korzystałeś. Zamiast więc pisać dwa posty jeden pod drugim, zawrzyj wszystko, co chcesz powiedzieć, w jednym.

2. Co do samego tematu: nie doradzimy ci, jak postępować z osobą z ChAD, bo nie jesteśmy wykwalifikowanymi psychologami (chyba, że jest tu ktoś taki, ale jakoś mi to umknęło). Wszelkie rady będą siłą rzeczy pobieżne i skrótowe.

3.
mam wybuchowy charakter dość i ona o tym dobrze wie
Dla mnie to by był całkiem legitny powód do zerwana - nie znoszę ludzi, którzy wybuchają, jestem zwolenniczką rozwiązywania konfliktów "na łagodnie".
Zawsze jak była spina to wracaliśmy wcześniej czy później - zważywszy, że teraz ta spina to ''nic wielkiego'' w porównaniu z tym co było.
Ale nie wiadomo, jak dziewczyna to odebrała, może uznała, że to za dużo.

4. Gdybym ja urwała kontakt z facetem, to bym raczej nie chciała, żeby on do mnie wypisywał. Aczkolwiek z drugiej strony jeśli uważasz, że jej zachowanie jest niepokojące, jedna wiadomość w stylu: "ej, nie chcę cię dręczyć ale trochę sie martwię twoim zachowaniem, napisz czy się izolujesz,bo coś ci dolega, czy dlatego bo jestem dupkiem" wydaje się być akceptowalnym kompromisem. Ale jedna, więcej to już trochę creepy. (Przypomniało mi się, jak mój były o mało mi nie wjechał na chatę, bo chciał "pomówić o tym, co poszło nie tak w związku" po rozstaniu, fuuuuu, okropność i mega stres i zło).

Byk
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 25 września 2017, 20:53

Re: dziewczyna

#183 Post autor: Byk » poniedziałek, 25 września 2017, 22:50

wybuchowy charakter to raczej dużo powiedziane, po prostu nie daje sobie na głowę wejść, mówię dosadnie jak coś mi przeszkadza i trzymam kontrolę. Liczę na pobieżne opinie odnośnie 4w5. wiem, że ona potrzebuje psychologa.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: dziewczyna

#184 Post autor: chokureika » wtorek, 26 września 2017, 10:41

Byk pisze:(...)
Chad ma zdiagnozowany i leczony przez profesjonalistę czy diagnoza odbyła się za pomocą internetu i na tym się skończyło? W jaki sposób choroba się objawia? Ile lat ma dziewczyna? Co było tym dziwnym zachowaniem, na które zwróciłeś uwagę? To dosyć kluczowe pytania, jeżeli chcesz dostać z naszej strony bardziej konkretną odpowiedź ;)
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Byk
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 25 września 2017, 20:53

Re: dziewczyna

#185 Post autor: Byk » wtorek, 26 września 2017, 12:25

chokureika pisze:
Byk pisze:(...)
Chad ma zdiagnozowany i leczony przez profesjonalistę czy diagnoza odbyła się za pomocą internetu i na tym się skończyło? W jaki sposób choroba się objawia? Ile lat ma dziewczyna? Co było tym dziwnym zachowaniem, na które zwróciłeś uwagę? To dosyć kluczowe pytania, jeżeli chcesz dostać z naszej strony bardziej konkretną odpowiedź ;)
wysłałem priw, bo sprawa jest dość osobista ;)

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: dziewczyna

#186 Post autor: chokureika » wtorek, 26 września 2017, 14:26

Nie trzeba cytować całej wiadomości, jeżeli odpowiadamy tylko na treść powyżej ;)
(Chociaż cytat przydaje się, jeżeli chcemy, żeby komuś wyskoczyło powiadomienie)

Trochę nie rozumiem tego wysyłania pw każdej zainteresowanej osobie, a jednocześnie unikanie napisania tego w wątku głównym. Na forum jesteś anonimowy, ludzie tutaj często piszą o sobie dużo bardziej prywatne czy bolesne rzeczy. Niby nie mi oceniać co dla kogoś jest sprawą bardzo osobistą, jednak skoro dzielisz się tym z każdą nową osobą, która zada pytanie to nie widzę powodu, dlaczego tego nie wrzucić tutaj. Prawdopodobnie chcesz też uzyskać odpowiedź od jak największej ilości osób, a w ten sposób tylko to sobie utrudniasz.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Spectrum
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2015, 01:25
Enneatyp: Zdobywca

Re: Związki Czwórek

#187 Post autor: Spectrum » wtorek, 1 maja 2018, 03:09

Słuchajcie kochani, mam do was pewne pytanie.
Czy jeśli ktoś zacznie na początku bardzo dobrze rokującej i odwzajemnionej relacji zalewać czwórke szczerymi uczuciami i o nich mówić to może ona spieprzyć czy wręcz przeciwnie?
Z logistyki wiem, że to błędne posunięcie, psuje atrakcyjność i powinno się tego unikać przynajmniej do czasu aż druga osoba pierwsza tego nie zrobi pierwsza, no ale .. przecież to romantyczna czwórka, a ja jestem głodny :oops:
3w4

"Jesteśmy tym kogo udajemy, i dlatego musimy uważać, kogo udajemy" ~ Kurt Vonnegut
"Is­tnieje cel, lecz nie ma dro­gi; co na­zywa­my drogą jest ciągłym wahaniem. " ~ Franz Kafka

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: RE: Re: Związki Czwórek

#188 Post autor: Ceres » wtorek, 1 maja 2018, 14:13

Spectrum pisze:Słuchajcie kochani, mam do was pewne pytanie.
Czy jeśli ktoś zacznie na początku bardzo dobrze rokującej i odwzajemnionej relacji zalewać czwórke szczerymi uczuciami i o nich mówić to może ona spieprzyć czy wręcz przeciwnie?
Z logistyki wiem, że to błędne posunięcie, psuje atrakcyjność i powinno się tego unikać przynajmniej do czasu aż druga osoba pierwsza tego nie zrobi pierwsza, no ale .. przecież to romantyczna czwórka, a ja jestem głodny :oops:
Żadna ze skrajności nie jest dobra, tak po prostu. Nie wiem, co masz na myśli pisząc o "zalewaniu szczerymi uczuciami", ale powiem tylko ze swojej perspektywy, że jak już się coś "kroiło" i nie padały żadne deklaracje, to miałam odruch ucieczki (bo nie chciałam angażować się w żadne przelotne relacje).
Sam musisz wyczuć jak z tą Czwórką jest, ciężko coś więcej poradzić.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

apopezja
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2018, 18:29
Enneatyp: Indywidualista

Re: Związki Czwórek

#189 Post autor: apopezja » piątek, 30 listopada 2018, 21:13

Nikt nie pisał o związku czwórki z trójką. No więc ja jestem 4w5, a moja druga połówka 3w4. Być może to skrzydło pozwala jej lepiej zrozumieć moje irracjonalne zachowania, nie wiem, ale bardzo dobrze się rozumiemy i czujemy ze sobą. Rzeczywiście czasem przeszkadza mi jej zamartwianie się powierzchownymi rzeczami, przejmowanie się opinią innych etc. Ale na przykład bardzo cenię jej pracowitość i poświęcanie się swoim pasjom, bo to inspiruje do działania mnie samą i daje dużo wolnej przestrzeni (nasz związek nie jest "intensywny"). Chyba największym atutem w naszym związku jest duchowe wręcz porozumienie, często nie musimy nic wypowiadać na głos, a wiemy doskonale o co chodzi. Chętnie poopowiadam więcej, jeśli ktoś byłby zainteresowany. W każdym razie kocham moją trójkę. :)
The wave breaks. I am the foam that sweeps and fills the uttermost rims of the rocks with whiteness; I am also a girl, here in this room.

Pointer
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: środa, 19 grudnia 2018, 18:06
Enneatyp: Indywidualista

Re: Związki Czwórek

#190 Post autor: Pointer » środa, 19 grudnia 2018, 19:05

Jestem w związku z 2 i jest to dosyć ciężkie dla mnie osobiście, bo jest to osoba miła, pomocna, uśmiechnięta, ale mimo wszystko czegoś mi w niej brakuje. Czegoś, co jednoznacznie pozwalałoby stwierdzić, że to "ta" odpowiednia osoba. Jakkolwiek egoistycznie by to nie zabrzmiało, czasem mam wrażenie, że jest zwyczajnie zbyt "zwykła" i "normalna", a nas, 4, przyciąga wszystko co jest magiczne, niesamowite, nieprzeciętne :| . W związku z 2 dosyć miło można spędzić czas, ale codzienność dla mnie jako 4 jest nudna i wspólne oglądanie filmu itp. jest dobre jak się widujemy rzadko. Im częściej się spotykamy, tym bardziej jestem tym znużony :cry: . Czytałem nieraz że 2 pociąga w 4 ta pasja i wewnętrzny ogień i dzięki temu jest ona w stanie się rozwijać. Super, ale chciałbym żeby to działało też drugą stronę, wyobrażałem sobie związek jako coś niesamowitego, że druga osoba pozwoli mi lepiej zrozumieć siebie... tymczasem zauważam że nic takiego nie doświadczam i wątpię, czy to w ogóle miłość, bo nie zakochałem się w tej osobie od początku, spędzaliśmy dużo czasu, byliśmy raczej przyjaciółmi, i tak naturalnie wyszło że zaczęliśmy funkcjonować w zasadzie jak para... jest też coś o czym już ktoś tutaj pisał, czyli irytacja drobnostkami. Niesamowicie źle się czuję, kiedy owa 2 jest przez kogoś źle potraktowana i odpowiednio nie zareaguje, albo kiedy w naszym towarzystwie ktoś np. skrytykuje mnie a ona nic z tym nie zrobi, mam wtedy takie wrażenie, jakby ona była zupełnie nijaka i nie miała szacunku do siebie i do naszego związku, i ja również, przez to że jestem z kimś kto się ze mną nie utożsamia całkowicie. Aby lepiej spędzać czas i się rozwijać moja dziewczyna podchwyciła kilka moich zainteresowań, i z jednej strony cieszę się, że robimy coś wspólnie, a z drugiej mam wątpliwości czy to na pewno jej droga i boli mnie, że ja nie mogę czerpać od niej tyle co ona ode mnie :wall:

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Związki Czwórek

#191 Post autor: Rilla » środa, 31 lipca 2019, 17:37

Pointer pisze:
środa, 19 grudnia 2018, 19:05
Jestem w związku z 2 i jest to dosyć ciężkie dla mnie osobiście, bo jest to osoba miła, pomocna, uśmiechnięta, ale mimo wszystko czegoś mi w niej brakuje. Czegoś, co jednoznacznie pozwalałoby stwierdzić, że to "ta" odpowiednia osoba. Jakkolwiek egoistycznie by to nie zabrzmiało, czasem mam wrażenie, że jest zwyczajnie zbyt "zwykła" i "normalna", a nas, 4, przyciąga wszystko co jest magiczne, niesamowite, nieprzeciętne :| .
Bycie 4, 2, czy innym typem nie ma tu żadnego znaczenia. Z tego, co piszesz, nie pasujecie do siebie po prostu i nie ma w tym nic egoistycznego. Egoistyczne byłoby trwanie w związku bez przyszłości dla własnych korzyści choćby z braku laku i robienie partnerce/ partnerowi niepotrzebnej nadziei. Magiczność, niesamowitość i nieprzeciętność są bardzo względne. Raczej dla każdego, niezależnie od typu osobowości, kochana osoba jest tą magicznie nieprzeciętną, jedyną w swoim rodzaju.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Fau
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2019, 22:50

Re: Związki Czwórek

#192 Post autor: Fau » czwartek, 1 sierpnia 2019, 03:24

Spać nie mogę...
Nie wiem czy autor przeczyta, ale w sumie to się zastanawiam (nawet jeśli może brzmieć jak strzał w stopę :D ). A może nie 2, a 9 :scratch: :D
papa

ODPOWIEDZ