Parę zdań od 3w2

Wiadomość
Autor
bugmenot
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 6 listopada 2007, 12:19
Lokalizacja: bugmenot.com
Kontakt:

Parę zdań od 3w2

#1 Post autor: bugmenot » poniedziałek, 19 listopada 2007, 23:30

Pobawiłem się w ten enneagram i wyszło mi 3w2. Z tym, że za krzywdzące uważam takie opisy tego "typu", które ograniczające "zdobywanie" takich osób do spraw czysto zawodowych. Prawda- wybrałem taki zawód, który jeżeli dajesz z siebie wszystko to zarobisz bardzo dobrze, a jak się opieprzysz to dostaniesz marne grosze i nie będzie "emanowania osiągnięciami". Z tym, że podobnie postępuję i poza pracą- sam mogę jeść tylko tyle żeby mieć siłę do pracy, ale moja kobieta (i przyszłe) dzieci mają zawsze być dobrze najedzone. To ich zdrowie jest bowiem dowodem na moje aktualne osiągnięcia.
Hehe, pamiętam sytuację kiedy kupiłem za sporą jak wtedy dla mnie kasę telefon komórkowy. Po krótkim czasie pojawił się w ofercie jednego z operatorów za symboliczne pieniądze. Nie chciałem mieć telefonu, który widziałem u jednej bardzo biednej kobiety. Czym prędzej go sprzedałem i kupiłem coś na co nawet w dużym abonamencie trzeba było wydać sporo kasy.
Wkurza mnie gdy ktoś pyta mnie o to co udało mi się rok, dwa lata temu, a nie o to co zdobyłem wczoraj. Bo tylko "świeże" zdobycze pchają nas do przodu i tylko je można analizować tak, że wyciągamy z nich wnioski. Co z tego, że ktoś będąc powiedzmy 25latkiem chwali się, że był reprezentantem podstawówki w biegach, skoro teraz jest on cieleśnie kupą ociężałego tłuszczu?
Co do sportu- to po pewnym czasie nawet w bieganiu dla relaksu po pracy włączyło się coś takiego, że samo poprawianie moich czasów stało się dla mnie nudne. Zacząłem startować z zawodach. Kiedyś powiedziałem sobie, że jeżeli podczas wysiłku fizycznego pojawiają się w głowie myśli o tym, że już ma się dość, to znaczy, że za mało "daje się do pieca"! :D I tego się trzymam.
Bardzo dużo udzielam się społecznie. Czasem specjalnie na jedną "akcję" jadę na drugi koniec Polski, a i dużo inicjuję "u siebie" w mieście. A artykuły prasowe o mnie uznaję za potwierdzenie moich osiągnięć w tej sferze.
A od bogatego życia wewnętrznego mam swoją ukochaną. Nie rozumiem wielu jej motywów postępowania. I chyba dzięki temu jeszcze bardziej ją kocham.
Jeszcze raz- ograniczanie "zdobywczości" tylko do sfery zawodowej to dla mnie głupota taka sama jak nicnierobienie. Jak to napisał Paulo Coelho- "jeżeli wojownik na końcu swojej drogi dotrze do bezludnego raju to znaczy, że walczył na marne".

Pozdrawiam wszystkich! I dziękuję za fajny serwis. Powodzenia.


Jeżeli do zwycięstwa będzie potrzebna połowa serca potwora to i tak wpierw pokonam i zabiję go całego.

3w2

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#2 Post autor: Eruantalon » piątek, 23 listopada 2007, 20:03

Smutne.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Parę zdań od 3w2

#3 Post autor: Matea » piątek, 23 listopada 2007, 22:19

bugmenot pisze: A od bogatego życia wewnętrznego mam swoją ukochaną. Nie rozumiem wielu jej motywów postępowania. I chyba dzięki temu jeszcze bardziej ją kocham.
straszne. Tym zdaniem pokazujesz ,ze najważniesze sa dla Ciebie cele ,a nie realne osoby. Twoja ukochana to Twoja służąca ?
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#4 Post autor: Łukasz:) » niedziela, 25 listopada 2007, 17:13

A mi się to co napisałeś podoba.Widać że dajesz dużo z siebie w życiu i to jest dobre.Znam jedną 3w2 i nie cierpie tej osoby ale ona zachowuje się inaczej niż ty piszesz.Ale zastanów się nad tym życie wewnętrzym bo rzeczywiście piszesz o swojej ukochanej jak o zaliczonym zadaniu które daje ci poczucie sukcesu nie miłości.
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#5 Post autor: sarnandynka » niedziela, 25 listopada 2007, 17:52

Słuchając trójek mam często takie wrażenie, że robią wiele rzeczy na pokaz, noszą sztuczne twarze a prawdziwe chowają do bardzo kosztownych, unikatowych pudełek, czasem gubią pojemniczki lub zapominają o ich zawartości czy też przestają orientować się, która twarz jest tą prawdziwą. To co myślą o nas ludzie jest ważne, jednak trójki za bardzo chcą zafałszować swój obraz. Osiągnięcia oczywiście też mają duże znaczenie, życie bez marzeń, dążenia do celu jest moim zdaniem pozbawione sensu, ale mam wrażenie, że trójki chcą za wiele, nie liczą się z przeszkodami i często nie wiedzą kiedy powiedzieć: DOŚĆ. WYSTARCZY. Podobne wrażenie odnoszę czytając Twój post.

To dobrze, że masz tyle energii i chęci działania, nie spoczywasz na laurach po tym co kiedyś osiągnąłeś, ale pamiętaj że ludzie są równie ważni (jeśli nie ważniejsi) niż osiągnięcia. Mógłbyś się głębią emocji troszeczkę zarazić od Twojej uduchowionej dziewczyny. :)

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: AngelsDream » niedziela, 25 listopada 2007, 21:21

sarnandynka pisze:
To dobrze, że masz tyle energii i chęci działania, nie spoczywasz na laurach po tym co kiedyś osiągnąłeś, ale pamiętaj że ludzie są równie ważni (jeśli nie ważniejsi) niż osiągnięcia. Mógłbyś się głębią emocji troszeczkę zarazić od Twojej uduchowionej dziewczyny. :)
Mogę od siebie dodać, że emocje utrudniają, są bolesne, ale pozwalają dostrzegać świat w wielu perspektywach :)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#7 Post autor: Eruantalon » niedziela, 25 listopada 2007, 22:30

Generalnie lepiej ich nie ujawniac, nawet przed soba ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#8 Post autor: nudis_verbis » poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:32

xxx

ODPOWIEDZ