Gra w numerki (Tylko 5)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#16 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 15 stycznia 2008, 00:46

nie, raczje brzmi jak watpliwosci, skoro teoria nie che się dać przekuc w praktykę.
:roll:
rozwój polega na tym, ze zrzuca człowiekowi klapki z oczu. Klapki, które narzucił sobei on sam, wierzac w oderwanie sie od ucuzć, w ucieczkę w wymuszoną smieszność, w schowanie sie za stertą idiotycznych reguł. Pokazuje człowiekowi, ze poza tym też jest świat.
po co?



Awatar użytkownika
Raskal
Posty: 327
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 03:13

#17 Post autor: Raskal » wtorek, 15 stycznia 2008, 01:08

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 sierpnia 2008, 23:17 przez Raskal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy za długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie"
Friedrich Nietzsche

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#18 Post autor: ktośtam » wtorek, 15 stycznia 2008, 12:08

Ja przychyliłbym się do zdania Oresta. Niektórzy po prostu wolą świat intelektualnie uporządkowany i oderwany od gwałtownych emocji. Jeżeli ktoś czuje się dobrze i jego stan nie przeszkadza mu w życiu to nie wiem dlaczego miałby się zmieniać.
Niektórzy chyba błędnie rozumieją rozwój jako walkę z własną indywidualnością... :roll:

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#19 Post autor: Eruantalon » wtorek, 15 stycznia 2008, 12:42

Albo niektórzy źle rozumieja tekst czytany i rpzezwyciężanie włąsnych słabości to dla nich walka z indywidualnościa ;>

Generalnie wszyscy woleliby zyc na koszt inynch. Ale przezwycuieżenie tego i zarabianiena sibeie, to chyab rozwój ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#20 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 15 stycznia 2008, 13:27

Aby sie za 10, 20, 30 lat, na starosc nagle nie obudzic, nie zauwazyc ze wraca sie do pustych czterech scian, nie spojrzec na innych ludzi majacych rodziny, ulozone zycie i nie zadac sobie pytania:
"K****.... gdzie jest moje zycie ? Czy to jest to czego chce ?"
"Tak, to jest to czego chcę" - odpowiedziałby ktoś (nie o ciebie mi chodzi kocie ;] )

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#21 Post autor: Eruantalon » wtorek, 15 stycznia 2008, 13:33

Co kto lubi ; p
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#22 Post autor: Emjotka » wtorek, 15 stycznia 2008, 16:00

Orest_Reinn pisze:Dokładnie: i źle się z tym czujemy. Zaś ten temat rozbija się o to, że 5 powinna nauczyć się okazywać emocje, wyjść do ludzi, itd. Nie wiem jakie typy tworzyły enneagram, ale raczej nie piątki, gdyż mamy tu brak zrozumienia dla nieco odmiennych potrzeb. Źródłem szczęścia wielu piątek jest właśnie analiza i próba odrywania ich od tego, po to aby zaczęli szukać szczęścia, jest nieco irracjonalna.
Istota zwana homo sapiens sapiens jest tak skonstruowana, że potrzebuje emocji, że by nie zwariować. I enneagram nie ma tu nic do rzeczy... :roll:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#23 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 15 stycznia 2008, 16:20

Inna sprawa czy potrzebuje czy nie. To już jesteśmy w stanie ustalić sami. Istota zwana homo sapiens jest tak skonstruowana, że jej pragnienia są dostosowane do potrzeb. Lecz większość tu doradza irracjonalne zwalczanie pragnień.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#24 Post autor: Eruantalon » wtorek, 15 stycznia 2008, 16:28

Istota zwana homo sapiens sapiens jest tak skonstruowana, że potrzebuje emocji, że by nie zwariować.
Jak to ustaliłaś, jezeli nie można obiektywnie stwierdzić, czy inni ludzie poza Tobą mają emocje i tak samo ich doswiadczaja? ; >

I skad ta budowa reguły, jeżeli moze ona się nie sprawdzić w innym miejscu lub innym czasie? ; )
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#25 Post autor: Emjotka » wtorek, 15 stycznia 2008, 17:00

Orest_Reinn pisze:Istota zwana homo sapiens jest tak skonstruowana, że jej pragnienia są dostosowane do potrzeb.
Możesz mi wytłumaczyć jak oddzielasz potrzeby od emocji? Czy potrzeba to nie odczucie braku czegoś?
Eruantalon pisze:(...)
Mam specjalnie dla Ciebie w każdym poście pisać "z moich obserwacji wynika, że... , więc -zakładam-, iż..." czy wystarczy Ci powtórzenie tego nie-wiem-ile-razy wcześniej? :roll: Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie głoszę prawd objawionych, tylko wyrażam swoją opinię (każde moje słow jest subiektywne, tak samo, jak Twoje...). A swoją opinię opieram na logice i faktach. Przy czym -zakładam- (a nie -wiem-), że mój mózg działa sprawnie a logika ma sens.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#26 Post autor: Eruantalon » wtorek, 15 stycznia 2008, 22:03

Mam specjalnie dla Ciebie w każdym poście pisać "z moich obserwacji wynika, że... , więc -zakładam-, iż..." czy wystarczy Ci powtórzenie tego nie-wiem-ile-razy wcześniej? Rolling Eyes Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie głoszę prawd objawionych, tylko wyrażam swoją opinię (każde moje słow jest subiektywne, tak samo, jak Twoje...). A swoją opinię opieram na logice i faktach. Przy czym -zakładam- (a nie -wiem-), że mój mózg działa sprawnie a logika ma sens.
To każdą wypowiedx, jeżeli nie chcesz być wewnętrznie sprzeczna musisz rozpocząc od dowiedzenia, ze logika ma sens a Twój mózg działa sprawnie. nie można wierzyć w dwa sprzeczne poglądy naraz ; ]

A poza tym w wyniku obserwacyj to można dojść i do wnioosku, że mleczarz produkuje mleko - potzrbena jest racjonalna teoria ; ]
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 stycznia 2008, 23:32 przez Eruantalon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#27 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 15 stycznia 2008, 23:15

Możesz mi wytłumaczyć jak oddzielasz potrzeby od emocji? Czy potrzeba to nie odczucie braku czegoś?
Odczucia to nie emocje. A po drugie nawet jeśli to nie mówię o braku emocji tylko o nieuzewnętrznianiu ich. A po trzecie jeśli odczuwanie potrzeby analizy kwalifikuje się do grona emocji, to piątka jednak nie jest pozbawiona emocji, więc w czym jest problem?

Awatar użytkownika
Lady0
Posty: 30
Rejestracja: środa, 21 marca 2007, 12:15
Lokalizacja: ze smutku..

#28 Post autor: Lady0 » niedziela, 20 stycznia 2008, 11:37

Dla mnie enneagram był tylko poznaniem siebie, ale z pewnym przymrużeniem oka. Uważam, że nikt w 100% nie może się utożsamić z 'profilem' osoby przedstawionej jako piątka, jedynka itd. Rzeczywiście skłonił mnie do analizy własnej osobowości, sprawił, że lepiej zauważam co mi się w sobie nie podoba i dzięki temu łatwiej mi wymyślić sposób jak to zmienić. Taka analiza nie była bierna, dzięki niej częściej 'tańczę z Zorbą' :D , ale tylko jeśli mam ochotę.
Nie uważam enneagramu za pułapkę, raczej za drzwi do kształtowania siebie w taki sposób żeby się polubić.
5w4

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#29 Post autor: Emjotka » niedziela, 20 stycznia 2008, 16:47

Eruantalon pisze: To każdą wypowiedx, jeżeli nie chcesz być wewnętrznie sprzeczna musisz rozpocząc od dowiedzenia, ze logika ma sens a Twój mózg działa sprawnie. nie można wierzyć w dwa sprzeczne poglądy naraz ; ]
1. Te dwa poglądy wcale nie muszą być sprzeczne. Mój mózg może nie działać sprawnie, a logika może mieć sens; może być też odwrotnie - logika może nie mieć sensu, a mój mózg działać sprawnie.
2. Można wierzyć (a nawet więcej niż wierzyć - uważać za słuszne) dwa sprzeczne poglądy. Jest to udziałem wielu ludzi.
Orest_Reinn pisze:Odczucia to nie emocje.
Spróbuj je oddzielić... :roll:
A po drugie nawet jeśli to nie mówię o braku emocji tylko o nieuzewnętrznianiu ich.
Wszystkie znane mi piątki uzewnętrzniają swoje emocje... i wygląda to tak, jakby nie zdawały sobie z tego sprawy.
A po trzecie jeśli odczuwanie potrzeby analizy kwalifikuje się do grona emocji, to piątka jednak nie jest pozbawiona emocji, więc w czym jest problem?
Emocje są taką samą częścią umysłu jak logiczne myśli. Sęk w tym, że piątki próbują udowodnić, że się od nich odcinają, nazywają je irracjonalnymi, choć nie mają nawet przesłanek za tym, że emocje są właśnie takie. I piątki same sobie w ten sposób robią krzywdę...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#30 Post autor: Eruantalon » niedziela, 20 stycznia 2008, 17:24

1. Te dwa poglądy wcale nie muszą być sprzeczne. Mój mózg może nie działać sprawnie, a logika może mieć sens; może być też odwrotnie - logika może nie mieć sensu, a mój mózg działać sprawnie.
Chodzi mi o to, ze bez dowiedzenia tych dwóch twoerdzeń nie możesz dalej dowodzić nic innego.

2. Można wierzyć (a nawet więcej niż wierzyć - uważać za słuszne) dwa sprzeczne poglądy. Jest to udziałem wielu ludzi.
Można w znaczeniu 'da sie' a można w znaczeniu 'ma sens' to chyba dość proste rozróżnienie ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ODPOWIEDZ