Socjonika - EII (INFj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INFj i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
21
50%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
17
40%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
4
10%
 
Liczba głosów: 42

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Merle
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 12:00
Lokalizacja: Forgotten City
Kontakt:

#16 Post autor: Merle » środa, 1 sierpnia 2007, 12:32

U mnie również się wyraz twarzy zgadza - czasem czuję się świetnie albo po prostu o czymś głębiej myślę, a ludziom się wydaje, że 'jakaś taka smutna dzisiaj jestem'. ^^'

Cały opis pasuje do mnie prawie dobrze, ale część rzeczy się nie zgadza.


Obrazek
2w3 ; Męczennik ; INFj

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#17 Post autor: Kikijuro » środa, 1 sierpnia 2007, 12:45

Merle pisze:U mnie również się wyraz twarzy zgadza - czasem czuję się świetnie albo po prostu o czymś głębiej myślę, a ludziom się wydaje, że 'jakaś taka smutna dzisiaj jestem'. ^^'

Cały opis pasuje do mnie prawie dobrze, ale część rzeczy się nie zgadza.
Hmmm... INFj i 2w3
Na pewno jesteś 2w3? :P
Może przynajmniej te "E", będzie u ciebie? :P

Awatar użytkownika
Merle
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 12:00
Lokalizacja: Forgotten City
Kontakt:

#18 Post autor: Merle » środa, 1 sierpnia 2007, 12:54

Na pewno jestem 2w3, co do tego akurat nie mam żadnych wątpliwości :) Za to mniej pewności mam do tego INFj :P
Obrazek
2w3 ; Męczennik ; INFj

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#19 Post autor: Absynt » sobota, 25 sierpnia 2007, 19:56

Hm... faktycznie pasowalo to do mnie... jak mialem depresje... Teraz zdecydowanie nie.

Choroba afektywna - dwubiegunowa? ;]
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#20 Post autor: jsk » sobota, 29 września 2007, 19:36

Dwa ostatnie testy rozwiązałem na similarminds i w obu wyszło mi INFJ. Jeśli chodzi o opisy tego typu to zgadza się w jakichś 70%, może więcej, może mniej nie jestem do końca pewny
Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#21 Post autor: sarnandynka » sobota, 10 listopada 2007, 15:15

Zgadza się:

1) mam zdecydowanie ascetyczną figurę
2) nie lubię ubierać rzucających się w oczy ubrań
3) jestem przewrażliwiona
4) lubię pomagać bliskim (czynami i słowami)
5) nie jestem dobrym oszustem
6) mam reputację naiwnej i niepraktycznej osoby
7) lubię spokojny, wyważony tryb życia
8)lubię względny porządek (ale nie jestem pedantką)
9) nie lubię przemocy, konfliktów, staram się w nic nie uczestniczyć, bo niepotrzebnmie się wtedy denerwuję
10)"apelujesz do ludzkiego sumienia w którym etyczne wybory są dokonywane" zgadza się
11) Nadmiernie analizujesz wszystko co cię martwi w otoczeniu
12) "Często brak ci zdecydowania, inicjatywy i zdolności by stanowczo określić czego chcesz"
13) przyszłość mnie niepokoi


Nie zgadza się:

1) nie wyglądam jak męczennica, wprost przeciwnie, mam bardzo żywą mimikę twarzy
2) nie prawdą jest, że nie okazuję silnych pozytywnych emocji
3) styl mojej wymowy nie jest monotonny
4) zdarza mi się że odpycham ludzi, czasem bardzo mnie denerwują i nie mam ochoty ich słuchać (chociasż staram się)
5) nie jestem sumienna ani dokładna
6) z solidnością też różnie bywa (ach to zapominalstwo!)
7) gdy ma miejsce jakiś konflikt niestety często budzi się we mnie jakaś agresja, naciskam i krzyczę często
8 "Twoje współczucie jest często silniejsze od chęci sprawiedliwości"- raczej nie
9) "Twoja największą zaletą jest bardzo dobre zrozumienie prawdziwych uczuć innych ludzi i relacji międzyludzkich" staram się rozumieć innych, ale często zapominam, że sporo ludzi jest zupełnie inna niż ja i zupełnie inaczej odczuwa różne rzeczy i patrzy na rzeczywistość
10) "Nie rozwijają zainteresowań teoriami natury abstrakcyjnej" - lubię abstrakcyjne teorie (te dotyczące nauk humanistycznych)



Dziwne. Zaczynam mieć wrażenie, że na zewnątrz bardziej jestem ENFj a wewątrz INFj. Hm....

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#22 Post autor: Kemal » niedziela, 11 listopada 2007, 01:55

Jestem przekonany, że jestem INFJ. Ten typ najbardziej do mnie pasuje.
Chyba to trochę nietypowe jak dla 5w4. Do INFJ podobno bardziej pasuje szóstka albo czwórka, ewentualnie dwójka. Czwórką i dwójką nie jestem na 100%. Jedyną alternatywą byłaby tak naprawdę szóstka. Co do Introwersji i Intuicyjności nie mam wątpliwości.
INFJ - cold on outside, warm and fuzzy on the inside
INFP - warm and fuzzy inside and out
INTP - warm on the outside, hard as a rock inside
INTJ - cold and hard inside and out
To by trochę wyjaśniało.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#23 Post autor: sarnandynka » niedziela, 18 listopada 2007, 15:52

Wydaje mi się, że jestem na granicy INFj i ENFj. Najbardziej pewna jestem N, mniej F i j a czy jestem I czy E to bardzo trudno powiedzieć. :) Szczególnie w opisie INFj nie pasuje do mnie ten brak okazywania emocji i powściągliwość.

Awatar użytkownika
bluemoonka
Posty: 337
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 23:03
Lokalizacja: Home

#24 Post autor: bluemoonka » sobota, 8 grudnia 2007, 18:45

Prawie wszystko pasuje oprócz problemów z planowaniem i gospodarowaniem sie budżetem domowym,bo z tym radzę sobie bardzo dobrze.
Zawód psychologa pasowałby do mnie natomiast jako nauczyciela humanisty się nie widzę.
W wolnych chwilach robię smutne miny, udaję zwłoki albo wpierdalam batony. - V
5w4
ISTj

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#25 Post autor: bíumbíumbambaló » czwartek, 17 stycznia 2008, 17:37

Opis INFJ

Dla INFJ główny sposób życia jest skoncetrowany na ich wnętrzu i ocenianiu wszelkie sprawy poprzez wewnętrzną intuicję. Drugi sposób życia jest uwarunkowany zewnętrznym środowiskiem i ocenianiem problemów na podstawie tego jak je odczuwają lub jak one odpowiadają ich osobistemu systemowi wartości. INFJ są delikatne, troskliwe, a także złożone i posiadające wysoką intuicję. Są artystyczne i kreatywne, żyją w świecie ukrytych znaczeń i możliwości.

Dla INFJ niezwykle ważne jest aby mieć wszystkie sprawy uporządkowane i usystematyzowane. Wkładają wiele energii w to aby rozpoznać najlepszy system do tego aby doprowadzać sprawy do końca i ciągle określają i zmieniają najważniejsze priorytety w swoim życiu. Z drugiej strony, INFJ w sprawach dotyczących ich wnętrza, zachowują się całkowicie spontanicznie opierając się całkowicie na swojej intuicji. Intuicyjnie wiedzą pewne rzeczy, nie potrafiąc sprecyzować dlaczego tak powinno być oraz bez specjalnej wiedzy na dany temat. INFJ zazwyczaj mają rację w wielu sprawach i zazwyczaj o tym wiedzą. W konsekwencji, INFJ pokładają wiele wiary w swój instynkt oraz swoją intuicję. Tworzy to pewien konflikt pomiędzy ich światem zewnętrznym i wewnętrznym. Często mogą posiadać zorganizowane i poukładane życie tak jak inne typy "J", a czasami mogą przejawiać zupełny brak organizacji jak np. zawsze zabałaganione biurko lub niechlujny ubiór.

INFJ posiadają niesamowity sposób postrzegania ludzi i sytuacji. Prawie zawsze mają "przeczucie" co do danej sprawy i intuicyjnie ją rozumieją. Jako zupełnie ekstremalny przypadek, niektóre INFJ opisują doświadczanie pewnej więzi np. z ukochaną osobą i odczuwanie silnych przeczuć z nią związanych, odkrywając później, że ta osoba miała np. wypadek samochodowy. Ten szczególny rodzaj postrzegania ludzi czy sytuacji może być nie dokońca zrozumiany przez INFJ, które nie dokońca rozumieją swoją intuicję i nie potrafią jej przedstawić w sposób werbalny. W konsekwencji, większość INFJ bardzo chroni swoje wnętrze i swoje odczucia i dzieli sie nimi tylko z tymi, których sami wybrali i same również decydują czym się z tymi osobami dzielić. To są głębokie i skomplikowane osoby, które cenią sobie bardzo prywatność i zazwyczaj jest je ciężko zrozumieć. INFJ skrywa przed innymi część siebie i mogą posiadać wiele sekretów.

INFJ są szczerze ciepłe i oddane równie tak samo jak są skomplikowane. INFJ zawsze posiadają szczególne miejsce w swoim sercu w którym znajdują się wszystkie osoby na których im zależy i którzy są w stanie dostrzec ich szczególny dar widzenia innych oraz troski o innych. INFJ są bardzo skupione na uczuciach innych i starają się być bardzo delikatne aby uniknąć zranienia innych. Są bardzo wrażliwe na konflikt i nie radzą sobie z nim najlepiej. Sytuacje, które mogą spowodować konflikt mogą doprowadzić, zazwyczaj spokojną INFJ do stanu emocji i podniecenia oraz gwałtownego gniewu. Mogą mieć tendencję do tłumienia w sobie tego rodzaju zachowań co może prowadzić do problemów ze zdrowiem przy zbyt dużej ilości stresu.

Ponieważ INFJ posiadają duże możliwości intuicyjne, wierzą w swój instynkt bardziej niż w cokolwiek innego. To może prowadzić INFJ do bycia upartym i do ignorowania opinii innych osób. INFJ wierzą, że zawsze mają rację. Z drugiej strony, INFJ jest perfekcjonistą, który wątpi w to, że żyje wg swoich pełnych możliwości. INFJ są żadko w zupełnym spokoju ze sobą, zawsze jest coś co chcieliby poprawić u siebie lub w swoim otoczeniu. Wierzą w ciągły rozwój i nie zawsze mają czas aby cieszyć się ze swoich osiągnięć. Posiadają silny system wartości i odczuwają silną potrzebę życia wg swoich zasad, które uważają za słuszne.

INFJ jest naturalnym wychowawcą, cierpliwym, oddanym i opiekuńczym. Może tworzyć kochającego rodzica, który zazwyczaj posiada silne więzi ze swoim potomstwem. Posiada wysokie oczekiwania co do swoich dzieci i ciągle je skłania do tego aby dawały z siebie jak najwięcej. INFJ może to czasem przejawiać poprzez bycie upartym i bardzo konkretnym, ale generalnie dzieci INFJ są pod oddaną i szczerą opieką rodzicielską połączoną z głęboką troską.

W pracy INFJ zazwyczaj okazują swoje zainteresowania tam gdzie mogą być kreatywne i w pewien sposób niezależne. Posiadają naturalne więzi ze sztuką oraz mogą się rozwijać w dziedzinach w których mogą w pełni korzystać ze swojej intuicji. INFJ można często spotkać w zawodach związanych z świadczeniem usług. Nie radzą sobie najlepiej w sytuacjach wymagających dużej precyzji czasu lub przywiązywania uwagi do szczegółów. INFJ będą unikać tego rodzaju sytuacji lub przejdą w zupełnie przeciwną stronę i tak się zagłębią w szczegóły, że nie będą w stanie dostrzec ogólnego zarysu sprawy. INFJ które zagłębią się w szczegóły, stają się tak drobiazgowe, że mogą być bardzo krytyczne wobec osób które nie zwracają na te szczegóły uwagi.

Silne punkty INFJ

* poświęcają się aby posiadać szczęśliwy związek
* wrażliwe na odczucia innych
* zazwyczaj posiadają dobre umiejętności porozumiewania się, szczególnie w piśmie
* bardzo wysokie oczekiwania wobec siebie oraz wobec innych (zarówno silny punkt jaki słaby)
* są w stanie bez problemu "ruszyć dalej" gdy ich związek się skończy (gdy już są pewne że to jest koniec)

Słabe punkty INFJ

* posiadają tendencję do nieujawniania sporej części siebie
* nie praktyczne wobec zarządzania finansami lub radzenia sobie z życiowymi koniecznościami
* skrajnie unikają konfliktów i krytyki
* bardzo wysokie oczekiwania wobec siebie oraz wobec innych (zarówno silny punkt jaki słaby)
* mają problem z opuszczeniem niezdrowego związku

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#26 Post autor: nutshell » czwartek, 17 stycznia 2008, 18:23

O, coś nowego, a skąd masz taki opis? bo chętnie poczytałabym sobie o innych typach :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 stycznia 2008, 18:45 przez nutshell, łącznie zmieniany 1 raz.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#27 Post autor: dillinger » czwartek, 17 stycznia 2008, 18:38

dawac cos o enfj, posmiejemy sie

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#28 Post autor: nutshell » czwartek, 17 stycznia 2008, 18:46

To sa opisy z MBTI
To by tłumaczyło, dlaczego momentami ten opis przypominał opis INFP
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#29 Post autor: bíumbíumbambaló » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:02

A wiek toś jaka jest kluczowa różnica m-dzy INFj a INFp? I masa tych subtelnych, szczególików.?

Ale proszę o motywy, motywacje, a nie to co na wierzchu.


Mam dylemat. Nie chcę być INFj. Chcę być po prostu stłumionym INFp. Bo wtedy jest nadzieja na to by odetchnąć pełną piersią.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#30 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:13

INFp skupia się głównie na sobie i swoim świecie fantazji, INFj koncentruje się na odgadywaniu co czują inni.
INFp jest ekspresyjne i emocjonalne, INFj bardziej opanowane.
INFj ceni sobie w ludziach ciężką pracę, INFp praca obrzydza ;]

To takie zasadnicze różnice.

ODPOWIEDZ